Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Hej, być może będziecie w stanie mi pomóc, wymęczyłem Anomaly ile mogłem więc zdecydowałem się w końcu powalczyć z NS216 + Patch z 18. Całość zainstalowana według forumowej instrukcji ale na wersji Steamowej 1.0006. Niestety gierka doświadcza strasznych mikroprzycieć podczas biegania po obojętniej której mapie i są na mapach miejsca i kierunki, które zauważalnie zmniejszają mi płynność rozgrywki. Za wątpliwą wydajność przy graniu odpowiada oświetlenie. Na statycznym jest elegancko FHD, wszystko na maks i nic złego się nie dzieje (tylko cieni jakby brak ^^)  ale zmiana na wyższe (dynamiczne i pełne dynamiczne) powoduje pojawienie się wyżej wymienionych problemów. Komputer mam solidny 16GB RAM, I5-9600k + RTX2070, system W10, giereczki chodzą jak złoto, wcześniej wymienione Anomaly na maksa z trawą na 70% tak samo stałe 60FPS a tutaj taka niemiła niespodzianka. Być może znacie jakieś porady, techniki, ustawienia (również w panelu NVIDI) które by mi pomogły zniwelować te problemy w jak by nie było wiekowej gierce na niemłodym modzie a konkretnym sprzęcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich!

Mam problem ze wschodnią Prypecią, przeszedłem zadania we Wschodniej Prypeci i dostałem prośbę od Sacharowa na odnalezienie naukowców na Jupiterze.

Problem polega na tym że nie otwiera mi się wejście w podziemiach, znalazłem grzybek, rozwaliłem kratę i zszedłem na dół ale tam nie ma przejścia na jupiter. Gra teoretycznie działa, mogę rozmawiać, chodzić po lokacji ale są małe oznaki że coś jest nie tak:

-po pierwsze włącza się sygnalizacja że jestem blisko anomalii(przerywany sygnał dźwiękowy) nie zależnie gdzie przejdę sygnał się nie zmienia

-bioradar się zacina i pozostaje w bezruchu z zapisaną pozycja NCP-ów

-przy próbie użycia IRT lub teleportu Striełoka znikają z ekwipunku

Przy próbie powrotu do Prypeci zaliczam wylot z gry,jestem uwięziony we Wschodniej Prypeci 😞

Ma ktoś jakieś pomysły?

ss_tomy_12-16-22_19-01-14_(pripyat).jpg

ss_tomy_12-16-22_19-01-34_(pripyat).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomlopag

Popatrz od 58:00 gdy dostajesz info od Sacharowa.  `:34:30 to dobry schowek, a 1:44:20 t przejście na Jupiter

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=YT+Stalker+НС+2016+Припять+Проход+на+Юпитер#fpstate=ive&vld=cid:91848f9b,vid:50WHtrM-bVU

Popatrz, co Cię na nim czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał(a):

@kondotier

dzięki za próbę pomocy ale problem nie polega na tym że nie wiem co mam robić na Jupiterze, problem jest w tym że mi się nie otwiera przejście między Wschodnia Prypecią a Jupiteram(tak jak pisałem w poprzednim poście) i nie mogę się wydostać z WP. 
Jeśli masz zainstalowaną Sole to mogę ci podrzucić sejwy to sam zobaczysz co się dzieje.

Save z WP

wschodnia prypec2 — kopia.dds wschodnia prypec2 — kopia.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomlopag Nie rozumiem Cię. Przecież od 1:03:00 na wcześniejszym filmiku masz zejście do kolektorów i następnie pokazane ich przejście aż do windy którą wyjeżdżasz na Jupiter. I od razu masz niespodziankę, dlatego zaproponowałem Ci dalsze oglądanie.

Daję jeszcze raz odsyłacz, dla pewności: https://www.youtube.com/watch?v=50WHtrM-bVU

1:00:00 zejście, a 1:44:OO wyjście. Moda nie ma na kompie, ale zrób zrzut w miejscu gdzie masz ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2022 o 12:55, tomlopag napisał(a):

Witam wszystkich!

Mam problem ze wschodnią Prypecią, przeszedłem zadania we Wschodniej Prypeci i dostałem prośbę od Sacharowa na odnalezienie naukowców na Jupiterze.

Problem polega na tym że nie otwiera mi się wejście w podziemiach, znalazłem grzybek, rozwaliłem kratę i zszedłem na dół ale tam nie ma przejścia na jupiter. Gra teoretycznie działa, mogę rozmawiać, chodzić po lokacji ale są małe oznaki że coś jest nie tak:

-po pierwsze włącza się sygnalizacja że jestem blisko anomalii(przerywany sygnał dźwiękowy) nie zależnie gdzie przejdę sygnał się nie zmienia

-bioradar się zacina i pozostaje w bezruchu z zapisaną pozycja NCP-ów

-przy próbie użycia IRT lub teleportu Striełoka znikają z ekwipunku

Przy próbie powrotu do Prypeci zaliczam wylot z gry,jestem uwięziony we Wschodniej Prypeci 😞

Ma ktoś jakieś pomysły?

ss_tomy_12-16-22_19-01-14_(pripyat).jpg

ss_tomy_12-16-22_19-01-34_(pripyat).jpg

Tak jak napisałem w tym poście, problem polega na tym że po wiadomościach od Sacharowan nie otwiera się przejście.  Mod wpada w jakiś błąd.

Wiem gdzie powinno być przejście na Jupiter, w podziemiach szukałem go wiele razy, na zrzutach masz pokazane że nie mam ścieżki na Jupiter.

Dla ułatwienia o co mi chodzi przesyłam link do do wideo z mojej gry;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 zadań aktywnych

1. znajdź schowek w czerwonym Lesie- nie mam jeszcze ścieżki do czerwonego lasu i nie wiem od kogo mogę je dostać

2. znajdź medalion Doktora- mam medalion ale Doktor nie chce rozmawiać na temat medaliony

3. znajdź czarnego Doktora- nie mam ścieżki do szpitala i Limańska, miałem dostać drogę od Zachara ale w sumie nie dotarłem

4. znajdź 10 butelek wódki- to zadanie jest najstarsze, musiałem kropnąć Kóźnicowa bo po powrocie z Agropromu stał się wrogiem

5. znajdź rewolwer  Taurus Raging Bull i pistolet Pustynny Orzeł-  Taurus Raging Bull(Brazylia) kupiłem od Kutwy, nie zdobyłem jeszcze Pustynnego Orła

 

PS. Bez zadania na pistolety też tak się dzieje:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomlopag Z tym Kuzniecowem, to sobie narobiłeś problemu. On jest nietykalny jak święta krowa. A nie podszedłeś do niego w nocy? Wtedy jest wrogi.

Ci co go zabijali, moda nie kończyli.

Pkt2. może być zablokowany przez nie zrobione zadania.

Za dużo masz tych nie pokończonych zadań. A kto daje naprowadzenia, nie pamiętam, więc filmiku nie znajdę. Radzę jeszcze spróbować dotrzeć do Zachara, bo jego zadania były ważne.

Może ktoś, kto grał niedawno, będzie lepiej pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuznoecowa kropnołem o ile pamietam w dzień, po jadące z żołnierzami w Agroporomie  on też stał się wrogiem. 
U Zachara już byłem kilku krotnie i nie ma nowych zadań(poza artami), o drogę do Limanska miał popytać myśliwych i temat umarł.

pare lat temu grałem w starsza Sole i udało mi się zajść dużo dalej, teraz będę chyba musiał odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomlopag napisał(a):

Kuznoecowa kropnołem o ile pamietam w dzień, po jadące z żołnierzami w Agroporomie  on też stał się wrogiem. 

Z wrogością Kuzniecowa, nie ma nic wspólnego zadyma na Agropromie, a także każda inna, oprócz tego, że za nasyp kolejowy (obojętnie w którą stronę) przemknie się przez tory. Legalnie przechodzimy za wódkę i przez tunel z Elektrami. Kuzniecow od początku ma znacznik na czerwono, więc nie należy sugerować się tym i go ubijać, ani któregoś z jego żołnierzy, spacerujących koło zniszczonego wiaduktu, i tych chodzących torami w kierunku tunelu koło lokomotywy. Jeśli nie cofniesz się w zapisach do momentu "żywego" i nieagresywnego nastawienia Kuzniecowa i jego żołnierzy, masz klapę z grą. Ja chyba z sześć razy cofałem się w grze (nie tylko z Kuzniecowem), by względnie mieć poukładane w grze. Przy takim natłoku zadań pobocznych i branie głównych, to gra na lata. Co grubsze zadanie weźmie się, to zaraz polują na nas jakieś zbiry. Mod twardy, dla twardzieli.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomlopag Na czerwono, jak każdy wojak w tym modzie. Szerstiuka na Agro też masz na czerwono a gada. Wrogość Kuzniecowa można wywołać na kilka sposobów. Jeden, to przejście przez płot zbyt blisko posterunku, a drugi dość perfidny, to spowodowanie aktywności wojaków patrolujących tory od mostu do lokomotywy i wejście z nimi w strzelankę. Niby nie mają z Kuzniecowem powiązań, a jednak on na takie coś reaguje.

A przy okazji informacja dotycząca Szerstiuka. Na noc on idzie do INB i gdy wtedy próbujemy INB wyczyścić, jest tak samo agresywny jak pozostali i można go przypadkowo załatwić. Takie coś utrudnia, o ile nie uniemożliwia wykonanie innych zadań do których jest niezbędny.

Więc nie bądź zbyt gorliwy w likwidacji tych "czerwonych" enpeców, z którymi można pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam taki problem. Zacząłem grać jeszcze raz w tego moda, tym razem w wersję z patchem 23.02.2018 i spotkałem się z takim zjawiskiem. W trakcie przechodzenia z wysypiska do Baru gra tak jakby nie zespawnowała postaci przy bramie łączącej lokacje. Normalnie jest tam mała baza Powinności. Bramę dalo się otworzyć i przejść, ale nie było dizlogu z członkiem Powinności, który nas przepuszcza. Dotarłem do Baru, chciałem zrobić misję w Dolinie Mroku i okazuje się, że nie da się przejść przez bramę z powrotem na terytorium Wysypiska, bo jest zamknięta. Tym razem Powinność jest na swoim miejscu. Mam pytanie czy jest na to jakiś sposób, bo nie ma sensu zaczynać gry od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz a wczytanie zapisu wcześniejszego żeby sprawdzić czy powinność się nie pojawi. W najgorszym wypadku z przechodzenia z kordonu na wysypisko? Autozapis powinien chyba jakiś być.

No, że też nic nie dało ci do myślenia, że coś jest nie tak jak zobaczyłeś pusty posterunek.

 

Nie wiem czy nie dałoby też skorzystać z komendy demo record czy jak to było, "przeteleportować" się za bramę i normalnie z nimi pogadać żeby fabularnie wszystko poszło po kolei. Tylko nie wiem czy tam nie ma w tym modzie jakiś restryktorów i takie numery nie odczyta gra jako oszustwo i i tak nic się nie zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.