Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

@Pure dzięki Ci bardzo, nie wiem czemu u mnie wypadało. Miałem kilka razy w różnych lokacjach wylot za pierwszym razem ale za drugim z reguły przechodziło. Co do udźwigu to tak jakoś ciężko się czasem zdecydować co potrzebne a co nie, zwłaszcza jak mod obszerny i dużo nowych rzeczy. Co do staminy to cholera tam wie ale u mnie przy tych ok 200kg które targam w ogóle się nie kończy tylko biegam bez końca. Tak czy siak dzięki bardzo :vodka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią skorzystam z waszych ustawień. @kazik co do wersji to powiem Ci że sam do końca nie wiem bo, dawno nie grałem i szukałem info po necie jak downgrade zrobić i znalazłem sposób żeby w rejestrze zmienić frazę z 1.0006 na 1.0003 i dopiero zainstalować 1.0004 i tak też uczyniłem. Poszło wszystko ok, patch się zainstalował (1.0004) ale w menu i rejestrze widnieje jako 1.0006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to musisz mieć coś jeszcze na staminę bo ja cały bar musiałem przejść idąc spacerkiem xD Tak czy inaczej dalej twierdzę, że wyloty są przez nadmiar rzeczy w plecaku tym bardziej, że ty też twierdzisz że je miałeś w takim samym przypadku jak ja przed chwilą na wysypisku. To nie OP-2 i tutaj nie trzeba targać wszystkich artów i części mutantów ze sobą także spokojnie. A zawsze można poprawić sobie rozgrywkę i zaoszczędzić nerwy przez wyloty.

Co do moich ustawień to ja grałem na 1.0004 pełnym dynamicznym i wszystko full detal z wyjątkiem obszaru widzenia i wyłączoną synchronizacją pionową. Obszar widzenia mam ustawiony gdzieś tak na 3/4 paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierpodstawka orginalnie (fabrycznie) to 1.0006 ale tak jak napisałem, zrobiłem zmiankę w jednym pliku w rejestrze i zainstalowałem 1.0004 ale w menu widnieje nadal 1.0006 więc sam nie wiem jaka jest teraz ta wersja. A z ciekawości to czytałem gdzieś na forum że zdarzają się czasem wyloty właśnie przy przechodzeniu przez lokacje... Czy ma wpływ na to zainstalowana wersja patcha?? Jeśli ma to jakieś duże znaczenie to mogę spróbować zrobić raz jeszcze degradację.

Edytowane przez ramirez12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jakoś tak wujek google podpowiedział, zamiast najpierw wejść na forum i poszukać to spier**** i pewno dla tego tak jest... Hmm ale na stronce z modem (tu na forum) jest wzmianka z tego co pamiętam że na 1.0006 niby też działa... No ale widać jak. W takim razie zrobię to raz jeszcze.

PS czy sejwy będą działały ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sejwy będą działały: 
Możesz skorzystać z mojego katalogu bin.
Do nazwy swojego katalogu bin dodaj jakiś znak chodzi o to żeby nazywał się inaczej ja np dodałem 2.
Pobierz paczkę z mim bin (7,1 MB) z mojego namiaru wypakuj do gamedata i to wszystko masz wersję 1.0004.
https://yadi.sk/d/XaMfcnLS3LSKrk  

Snap1.thumb.png.40b394c793094ebf3386e5f472dff345.png

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"savedata" nie jest istotny. Możesz spróbować przenieść cały katalog z grą u Ciebie  STALKER CCZ w inne miejsce lub na inny dysk  po przeniesieniu trzeba utworzyć nowy skrót na pulpit do pliku XR_3DA.exe. Restart kompa i uruchomić moda nowym skrótem.

I jeszcze co do zwiększonego udźwigu żeby to dobrze działało trzeba edytować 3 pliki.
actor.ltx
inventory_sect.ltx
drrr.script

Jeśli zwiększałeś udźwig inaczej daj znać na jaką wagę ma być ustawiony. Wstawię do posta 
prawidłową konfiguracje. 

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik zawsze zmieniałem wartości w taki sam sposób w większości modów. W tym bodajże w system, actor i inventory itx i nie mam jakiś problemów. Stamina mi się nie kończy, mogę biegać do woli. Ale jeśli jest to odpowiedzialne za np te wyloty i twoim zdaniem mogłem zrobić coś źle to możesz zrobić na 500kg 

A grę przerzucę na inną partycje i luknę czy to pomogło. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 - z tym przenoszeniem, to trochę nie tak. Nie przenosisz, a robisz kopię. Zrób sobie na innej partycji lub dysku nowy katalog z nazwą np. S2016. Do tego katalogu skopiuj zawartość Twojego katalogu STALKER CCZ.

Na zrobionym przez Ciebie screenie, widzę przemianowany bin2, ale nie widzę kat bin, tego od @kazik. Dlatego dalej pisze Ci 1.0006 bo nie spatchowało.

Oprócz dodania bina od kazika, musisz jeszcze usunąć pliki gamedata.dbb . dbc .dbd i .dbp. Bo to właśnie w nich masz patch 1.0006

W temacie krisa zobacz co on kazał zrobić przed wstawieniem jego paczki.

A najlepiej na tej kopii zrób odpatchowanie sposobem krisa.

Jak to zrobisz, to od silnika z bin kazika (lub krisa) robisz skrót pulpitowy i nadajesz mu swoją nazwę.

Możesz też w pliku fsgame.ltx zrobić zmianę linii ze ścieżką zapisów, aby zapisy mieć w katalogu moda. To ten katalog savedata.

Pierwsza linia tego pliku powinna wyglądać tak :

$app_data_root$=true|false| $fs_root$|ZAPISY\

Ja zamiast wyrazu savedata stosuję  wyraz ZAPISY

Do tego katalogu skopiuj katalog savedgames z aktualnej gry.

 

Podbicie. Powyższy wpis uzupełniony.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) @kondotier to trochę nie tak.  @ramirez12  ma katalog bin tylko jest na dole ekranu. 
Co do kopii katalogu z grą można zrobić tak jak napisałeś lub tak jak napisałem ja.
Osobiście od dawna nie instaluje STALKERA tylko korzystam z reapck  z tego wątku:

 

I na koniec co do usuwania plików  gamedata.dbb . dbc .dbd i .dbp też tego nie robię podmieniam tylko katalog bin i wersja
z 1.0006 zmienia się na 1.0004.
Moim zdaniem wersja podstawki STALKERA odczytywana jest z rejestru i katalogu bin a nie z zawartości katalogu z grą. W każdym razie czekamy na info od @ramirez12
 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dzięki za szczegółowy instruktaż i pomoc :vodka: Tam powyżej źle napisałem, chodziło mi o kopie a nie przeniesienie. Co do bin'a to jest na dole screna, pobrałem paczkę Krisa ale już jutro z tym podziałam. Tymczasem gra półki co działa. @kazik dzięki za instruktaż do tego "dziurawego plecaka" :vodka:

Sukces!!! @kazik zrobiłem wszystko to co napisałeś, łącznie ze skopiowaniem gry na inną partycje i pomogło, i w menu i w rejestrze jest już v1.0004

Faktycznie sposób bardzo prosty i godny polecenia. @kondotier , @kazik miał rację, nie trzeba kasować jednak niczego, wystarczy tylko zrobić tak jak napisał. Tak czy owak jest ok i dzięki Wam wszystkim za pomoc i rady na przyszłość.

1.0004.jpg

rejestr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ramirez12 - Masz teraz na kompie wersję 1.0004. Ale jak kolejny mod mod będzie wymagał 1.0006, to wyjdzie problem z ponowną zmianą.

Moja sugestia jest taka. Jak zdegradujesz kopię CCz do 1.0004, to potraktuj ją jak nową podstawkę. Niech sobie spoczywa w spokoju, a moda stawiaj na jej kolejnej kopii. Skończysz grać w moda na niej, wywalasz do kosza, a podstawka 1.0004 czeka na kolejnego. Nie będziesz za każdym razem musiał bawić się w degradowanie lub patchowanie w górę. Tyle tylko że to zajmuje trochę miejsca na dysku.

@kazik dla każdego moda pobiera nowy repack komy, więc jego sposób stawiania jest inny. Ma w tym wprawę, więc nie ma problemów.

Ja na kompie mam oryginał CCz, jego zdegradowaną wersję 1.0004 polską i na dodatek rosyjską, bo niektóre mody tego wymagają. Rosyjską pozyskałem z jakiegoś ich repacka, usuwając z moda gamedatę.

Jeszcze raz powtarzam, to tylko sugestia, a Ty zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier to jest bardzo cenna uwaga i jest jak najbardziej przydatna. Mam właśnie taki zamiar żeby skompresować mocno w archiwum bez gamedaty i żeby leżała i czekała na kolejne mody z wymaganą v1.0004 a tą wersje która spoczywa na innej partycji czyli 1.0006 mam i tak zainstalowaną więc będzie służyła do grania w mady wymagające wyższego patcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od Górnika zadanie na zdobycie dwóch latarek. Akim może je dać jak przyniosę uśpionego szczeniaka pseudopsa.

Ale mam problem, bo otrzymana snajperka nie działa. Jak wciskam lewy klawisz myszy, to mam taki sam efekt jak przy wciskaniu prawego (celownik).

Wyrzucam przed tym całą broń i robię wszystko co kazał Akim. Może mam jakiś błąd w skrypcie. Pozostała broń działa normalnie.

Może ktoś pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krystof.k - W tym zadaniu, już na miejscu w Zapomnianym lesie jest kruczek. Przynętę musisz ustawić w dokładnie określonym punkcie. Masz wtedy takie zamleczenie obrazu. Dopiero wtedy idziesz na kamienie, też określone, bo na innych nie dostaniesz stosownego powiadomienia.

Tak że możesz mieć problem z brakiem patcha, jak i ze złym ustawieniem przynęty. Oby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynętę ustawiłem dobrze. Kamień też wybrałem odpowiedni.

Ale, jest duże ALE. Gram na v1.0006. I może to jest przyczyna, chociaż do tej pory nie miałem żadnych problemów.

Myślałem,że może wystarczy coś zmienić w scrypcie snajperki. Może by pomogło wrzucić prawidłowy.

Czy można jakoś ominąć to zadanie i inaczej zdobyć latarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.