Jump to content

[CoC] Fluffy Grass - Tekstury trawy

Paranoia
 Share

Recommended Posts

"Fluffy Grass" v7

""Ultra-Bushy-Mega-Dense"" Edition

Fluffy Grass jest małym modem zmieniającym wszystkie grafiki trawy na bardziej... miłe dla oka, bardziej puszyste i naturalne.

Fluffy_Grass_v7.jpg

Autor: Akinaro(aka Paranoia, czyli ja :] ) oraz maximvlaskov

Kompatybilność: Call of Chernobyl, Call of Pripiat, technicznie też SoC...

Fluffy Grass zmienia trawę w każdej lokalizacji Call of Chernobyl. Zmiana dotyczy jedynie plików graficznych, więc jest kompatybilna z każdym modem a nawet różnymi wersjami Stalkera.

Sama trawa jest ręcznie dobrana pod każdą lokalizację, w tej samej rozdzielczości co oryginalne trawy. Styl starałem się utrzymać jak najbliższy oryginałowi jednak z powodów czysto estetycznych niektóre elementy podmieniłem na bardziej... puszyste.

Dodatkowo addon zmienia teksturę samej trawy na ziemi by pasowała do stylu dodatku(wyższa rozdzielczość i więcej detali) .

W zipe znajdują się teraz 3 wersje:

• Old Fluffy Grass - Poprzednia wersja z normalna wysokością i rozdzielczością.
  • High Fluffy Grass /  2048px - Nowa wyższa o 50% trawa z normalną rozdzielczością i nową zmodyfikowaną trawą
  • High Fluffy Grass / 4096px - Totalnie nowa wyższa trawa z bardziej widocznymi detalami.

Mimo że wersja 4k jest 2x większa od standardowej, różnica w "wielkości" jest mniejsza niż 90MB, i nawet na moim laptopie spadek w wydajności nie przekracza 10fps. Bez żadnych crashy spowodowanych brakiem pamięci.

WAŻNE!!!

By otrzymać efekt jak na screenach użyj zalecanych ustawień!

REKOMENDOWANE USTAWIENIA DLA TRAWY:
(wpisujemy w konsoli albo w pliku user.ltx)

r__detail_density 0.19 (dla wersji 4k: r__detail_density 0.23)
r__detail_radius 160

Sporo testowałem te ustawienia, i nawet na laptopie spadki wydajności nie są widoczne(no poza kilkoma miejscami gdzie trawy jest baaaardzo dużo)

Instalacja:

1. Wrzucamy folder gamedata do folderu z grą.
  2. Wchodzimy do gry(tylko do menu) i w konsoli wpisujemy rekomendowane ustawienia, i robimy restart.
  3. Możemy też po prostu podmienić te ustawienia w pliku user.ltx
  4. Gramy i cieszymy się nową lepszą trawą :]

Nowa gra nie jest wymagana.

Linki:

Moddb site

Google Drive

Screeny:

Spoiler

FG_Dense_prev_01.2.jpg

FG_Dense_prev_02.jpg

FG_Dense_prev_03.jpg

FG_Dense_prev_04.jpg

FG_Dense_prev_05.jpg

FG_Dense_prev_06.jpg

Spoiler

zaton.jpg

swamps.jpg

yantar.jpg

rostok.jpg

radar.jpg

redforest.jpg

pripyat2.jpg

jupiter.jpg

limansk.jpg

deadcity.jpg

garbage.jpg

cordon.jpg

chernobylNPP.jpg

bar.jpg

armywarehouse.jpg

Edited by Paranoia
  • Dodatnia 5

"Zmieniony Bar"? Mógłbyś dać linka?

Co do tematu, to fajny dodatek, już dawno obadany. Kiedy dasz "A Pinch of Spieces" v6 tutaj?

Ogólnie lubię twoje dodatki za to, że są odjebane perfekcyjnie:

- świetny opis i changelog

- wysoka jakość

- ciekawe pomysły

- aktualizujesz je od czasu do czasu, dobrze że nie tak często ale też nie trzeba długo czekać :)

Dobrze mieć dwóch zaawansowanych modderów graficznych (i nie tylko) czyli Brainscorcher'a i Ciebie :D

Mała grafika pokazująca test twojego najnowszego dodatku, który pokazuje nowe podłogi w Barze :)

ss_dawid_06-09-17_20-20-09_(l05_bar).jpg

Dzięki za opinie i oceny.

Resztę moich dodatków właśnie dzisiaj miałem dodać, najpewniej wieczorem.

Co do wysokości trawy, to na samym początku chciałem dodać opcjonalne pliki zwiększające trawę, ale gra mi się sypała jak świąteczna choinka w lutym, więc dałem sobie spokój.

Bo mimo że dodatki robię w wysokiej rozdzielczości, mam pewną zasadę, że każdy dodatek musi mi działać płynnie na laptopie, Stacjonarny to stacjonarny, on pociągnie wszystko, ale laptop to średniak jeśli chodzi o wydajność więc jest świetnym punktem odniesienia, tak by każdy, nawet  z wolnym sprzętem mógł się cieszyć tymi dodatkami.

Jednak poza tym z wysokością i gęstością trawy jest taki problem, że po prostu czasami denerwuje gdy chcesz znaleźć coś na ziemi(zwłoki, broń) albo gdy atakuje cie tushkano i za cholerę nie możesz w niego trafić kopniakiem bo się chowa w trawie -_-

W tej chwili Fluffy Grass czeka aż znajdę czas na skończenie opcionalnego dodatku trawy w stylu Jesiennym(Misery), jednak trochę z wolnym czasem mam problem więc nie wiem kiedy będzie gotowy :/

Edited by Paranoia

33 minuty temu, Paranoia napisał:

Bo mimo że dodatki robię w wysokiej rozdzielczości, mam pewną zasadę, że każdy dodatek musi mi działać płynnie na laptopie, Stacjonarny to stacjonarny, on pociągnie wszystko, ale laptop to średniak jeśli chodzi o wydajność więc jest świetnym punktem odniesienia, tak by każdy, nawet  z wolnym sprzętem mógł się cieszyć tymi dodatkami.

na core2duo e8500 7gb ram i 9800gt [dx9 prawie wszystko na full] mam +40fps z tą trawą z linku który podałem

więc taki mój komp można porównać do wydajności laptopa

33 minuty temu, Paranoia napisał:

Jednak poza tym z wysokością i gęstością trawy jest taki problem, że po prostu czasami denerwuje gdy chcesz znaleźć coś na ziemi(zwłoki, broń) albo gdy atakuje cie tushkano i za cholerę nie możesz w niego trafić kopniakiem bo się chowa w trawie -_-

tak wiem , ale robi to klimat [nie całkiem]opuszczona, zona porośnięta . Tak jak w rzeczywistości

Edited by antrix

Po wielu operacjach plastycznych i kilogramach sterydów... przedstawiam wam:

"Fluffy Grass" v7

""Ultra-Bushy-Mega-Dense"" Edition

Fluffy_Grass_v7.jpg

Z wielką pomocą maximvlaskov'a z moddb.com udało mi się ukończyć kolejną wersje Fluffy Grass, która teraz nie tylko jest gęstsza i puszysta, ale również wyższa.

W zipe znajdują się teraz 3 wersje:

• Old Fluffy Grass - Poprzednia wersja z normalna wysokością i rozdzielczością.
  • High Fluffy Grass /  2048px - Nowa wyższa o 50% trawa z normalną rozdzielczością i nową zmodyfikowaną trawą
  • High Fluffy Grass / 4096px - Totalnie nowa wyższa trawa z bardziej widocznymi detalami.

Mimo że wersja 4k jest 2x większa od standardowej, różnica w "wielkości" jest mniejsza niż 90MB, i nawet na moim laptopie spadek w wydajności nie przekracza 10fps. Bez żadnych crashy spowodowanych brakiem pamięci.

Jednak mimo tego sugeruje zmienić ustawienia na:

r__detail_density 0.23

Róźnica w jakości między 2048 a 4096 jest naprawdę widoczna więc polecam przetestowanie najpierw tej wersji!

Linki:

Google Drive Download

Moddb Download

Kilka nowych screenów: 

Spoiler

FG_Dense_prev_01.2.jpg

FG_Dense_prev_02.jpg

FG_Dense_prev_03.jpg

FG_Dense_prev_04.jpg

FG_Dense_prev_05.jpg

FG_Dense_prev_06.jpg

PS. Pierwszy post zaktualizuje później...

Edited by Paranoia
  • Dodatnia 4

No to ostro pojechałeś z nową wersją. Zostawiłeś konkurencję daleko w tyle (Absolute Nature Redux) Tak trzymaj.

BTW: Kiedy update do Poduszki Pijaka 3b? :D

A i jeszcze jedno: Bardzo brakuje mi wysokiej jakości tekstur ścian, a Structures Redux mocno daje dupy pod tym względem. Rzygać się chce na ich widok. Kilka screenów:

ss_dawid_06-17-17_21-01-54_(l03_agroprom).jpg

ss_dawid_06-17-17_21-02-19_(l03_agroprom).jpg

ss_dawid_06-17-17_21-02-42_(l03_agroprom).jpg

ss_dawid_06-17-17_21-02-48_(l03_agroprom).jpg

Poratuj bracie, tylko Ty robisz tak zajebiste tekstury z mapami wypukłości z taką dbałością o szczegóły:

ss_dawid_06-17-17_21-02-05_(l03_agroprom).jpg

Edited by EGZOdaw

Dzięki :D

Co do tekstur ścian to od dawna mam kilka zrobionych ale to wciąż za mało by dać to jako oddzielny addon.

Bo też mnie te ściany czasami denerwują i zacząłem robić nowe ale zrobiłem chyba tylko 15 nowych tekstur i jakoś tak nie mam siły by je robić dalej, bo mam ten problem że staram się robić jak najbardziej podobne tekstury do oryginałów i nie używać gotowców z innych modów/gier jeśli nie muszę. Na dodatek wszystkie tekstury robię w rozdzielczości minimum 4096px a potem skaluje je w dół, więc bardzo często kończy to się na tym, że muszę tekstury robić ze zdjęć: wybierać element, wycinać, dopasować, przerabiać na bezszwowe(ręcznie bo automaty są tragiczne i rozmazują detale) i to zajmuje dużo czasu, a biorąc pod uwagę to że jest to robota za free, a rachunki same się nie zapłacą nie mogę za dużo nad tym siedzieć :[

Ale zobaczymy. Miałem zamiar teraz dodać do Fluffy Grass wersje Autumn/Misery ale... nie chce mi się, więc może uda mi się zrobić więcej ścian i dać je jako addon :/

Edited by Paranoia

• 2 years later...
  • 4 months later...
  • 9 months later...

@FairFight akinaro usunął te wszystkie swoje mody i potem wydał dużą paczkę z teksturami do CoCka i do wszystkich gier z serii o nazwie Stalker Two-k. W niej jest też gęsta nowa trawa ;)

Cytat

Mod zawiera, nową, gęstszą i wyższą o połowę trawę w dwóch rozdzielczościach: 2048px oraz 4096px
sprawiającą, że zona wygląda bardziej naturalnie.

Info.jpg

Tylko widzę, że ten mod też spadł z rowerka ze stron typu moddb (nie wiem czy sam usuwa czy mu kasują) jest jeszcze na ap pro więc jeśli chcesz to pobieraj póki możesz (a jak ci się przyda to mozesz sobie gdzieś schomikować) bo może niedługo całkowicie zniknąć z neta.

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1R6P3leZeORNas5o8GVVyLpusG32HCWIq

• Dodatnia 1

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

@FairFight akinaro usunął te wszystkie swoje mody i potem wydał dużą paczkę z teksturami do CoCka i do wszystkich gier z serii o nazwie Stalker Two-k. W niej jest też gęsta nowa trawa ;)

Info.jpg

Tylko widzę, że ten mod też spadł z rowerka ze stron typu moddb (nie wiem czy sam usuwa czy mu kasują) jest jeszcze na ap pro więc jeśli chcesz to pobieraj póki możesz (a jak ci się przyda to mozesz sobie gdzieś schomikować) bo może niedługo całkowicie zniknąć z neta.

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1R6P3leZeORNas5o8GVVyLpusG32HCWIq

Dzięki wielkie 😉