Skocz do zawartości

Prośba w sprawie zakupu karty graficznej


bolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich a szczególnie tych co są bardziej zaawansowani w wiedzy na temat specyfikacji komputerów. Niestety padła mi karta graficzna Radeon MSI Rx 270. Teraz mam dylemat co wybrać aby płynnie pograć w ukochanego STALKERA. Mój wybór to MSI RX 570 lub jakiś inny w miarę cichy Radeon czy sprawdzona grafika Geforce 1060. Proszę o sugestie i fachowe porady, mój komp :

Asus M5A 99 X Evo R2.0

AMD  X6 FX 630

Silentium PC Fotris HE 1225

Enermax T>B Silence PWM UCTB 12 P

Viper xtreme series division 2 1600MHz, 2 x 4 GB,  DDR3, CL8-9-24 XMP, 1,65 V

zasilacz ma 530 wat

Z góry dziękuję za grzeczność.

bolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeon teraz raczej kupisz że względu na boom na kryptowaluty są braki w sklepach. Więc o podobnych parametrach zostaje Ci GTX 1060 jednak on jest droższy o około 300 - 500 zł a wersje 3 GB moim zdaniem nie mają sensu. Za jakiś czas mogą się pojawić znowu używane tanie Radeony ale mogą być już bardzo mocno wyeksploatowane.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie sprawdzałem i mogę kupić Radka Gigabyte za 950 w zależności od sklepu z tym, ze chcę cichą kartę to poczekam ewentualnie na MSI. Pytanie takie czy warto brać tego Radeona, nie jestem fanatykiem ale lubię pograć, czy ona jest wystarczająco mocna. Co o tym sądzisz?.

Dodam, że z ciekawości sprawdzałem recenzje i wyniki w grach i ta karta wypadła całkiem przyzwoicie.

Edytowane przez bolo
poprwawa tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bolo napisał:

W obudowie mam zamontowane 2 dodatkowe 12 cm wentylatory z regulacją obrotów, wentylacja jest naprawdę dobra, teraz najgłośniejszą częścią komputera jest zasilacz, który chciałem wymienić na cichszy ale wypadła mi karta to muszę  poczekać.

A czy nie lepiej wymienić wiatrak w zasilaczu? Gdyby coś mam do sprzedania za niewielkie pieniądze wiatrak Silent Wings  2 z zasilacza
be quiet 630 W 12 cm.  Wymieniłem bo chciałem mieć z LED`ami.

Mój zasilacz Pure Power L8 CM 630W przed:

bqt_l7_l8_630W_17.thumb.jpg.5926a7aa6fd7a3687a7e04b2c9cea500.jpg

Mój zasilacz PO chociaż tutaj jest jeszcze zdjęcie z okleiną a teraz ten bok jest malowany:
20170520_165748.thumb.png.6050716faf68ed3546daba7cfa6354c4.png

A to jest wiatrak który był wcześniej w zasilaczu: 
FanB.thumb.jpg.332da2f27d485453a7a1460e8188fbb6.jpg

Jest bezgłośny ale nie świecił ;) 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ciekawy filmik GTX 1050TI (4GB RAM) vs GTX 1060 (3GB RAM) 

Moja opinia jak grasz tylko w STALKERA to spokojnie starczy 1050ti np:

Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI, DP, BOX, (GV-N105TOC-4GD)

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n105toc-4gd-975508/?reviews_page=3

659,00 zł

Jednak gdybyś myślał o nowszych tytułach to trzeba celować MINIMUM w GTX 1060

Mój kumpel dwa tygodnie temu kupił w promocji GTX 1060 za 899zł może znowu
będzie jakaś promocja. 
Możesz też kupić kartę PNY Technologies GeForce GTX 1060 3GB GDDR5 (192 Bit) HDMI, DVI, DP, BOX (GF1060GTX3GEPB) 
https://www.morele.net/karta-graficzna-pny-technologies-geforce-gtx-1060-3gb-gddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-box-gf1060gtx3gepb-1059737/

za 911,02 zł 
z tym, że od razu trzeba zdjąć z niej plastik z wiatrakiem i zamontować dwa lub trzy wiatraki.
Chłodzenie na karcie na pewno nie będzie ciche.
Jak kupiłem swoją GTX 760 to od razu zmieniłem chłodzenie na trzy oddzielnie kupione wiatraki.
Gdyby coś pomogę w doborze ;)    

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie ten wiatraczek kupię, odnośnie karty to w dalej nie jestem zdecydowany, nie uśmiecha mi się kupować co 2 lata karty w  związku z tym myślałem, że rx 570 jest nowocześniejsza a nie jestem znawcą na tyle żeby samemu wybrać.

Co do zmiany chłodzenia na grafice to jeszcze nie zmieniałem z prostej przyczyny, nie umiem i trochę się boje eksperymentować, mam już swoje lata i nie jestem za dobry w informatyce

Edytowane przez bolo
poprwawa tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX 570 w dobrych pieniadzach do września nie kupisz. Górnicy kupuja wszystko jak leci. Ogólnie średnia półka GPU teraz leży. Nigdy nie przypuszcałbym, że to powiem - ale najbardziej opłacalny teraz jest GTX 1080.

Tutaj wyjaśnienie całej sprawy: https://www.purepc.pl/felietony/geforce_gtx_radeon_rx_gdzie_jestescie_i_czemu_jest_drogo

Edit: 100 postów pykło :vodka:

Edytowane przez R4KET
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię chłodzenie MSI mimo tego, że MSI R9 270 mi padła, ponoć te karty padały jak muchy.  Z tego co czytam to muszę poczekać z zakupem, głową muru nie przebiję, kupiłem na teraz Sapphire 5670 za grosze to w Stalkera popykam a inne gry mogą poczekać. Jak mi się trafi Geforce 1060 za rozsądną cenę to może się skuszę, ceny teraz są kosmiczne, za MSI 1060 3 giga 1300 zł to chyba lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ostatni artykuł w Twoim wątku. Wychodzi z niego, że teraz jest najgorszy czas na zakup nowych kart czy to AMD czy Nvidi. Jest to sztuczna sytuacja i ma właśnie na celu wykupowanie hurtowe kart (CAŁYMI PALETAMI) ze średniej półki 900 do 1500zł. Teraz przez to zrobiła się dziura w tym segmencie kart może na jesieni coś się w tym zakresie zmieni...

p.s. I pomyśleć, że 5 maja karty Gigabyte GTX 1060 3GB można było kupić w promocji:

Snap11.thumb.jpg.3ec132d94136176f9c740a785c2355ea.jpg

Mój kumpel skorzystał i czekam na trochę % wdzięczności pewnie w piątek ;)
Mam konta w paru sklepach internetowych i przychodzą do mnie często informacje na temat promocji.
Jak otrzymam jakieś info na maila o kartach i będzie to ciekawe dam Ci znać :)

 
 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A teraz panowie newsflash jedna z hurtowni i kilka sklepów w naszym kraju dostały dziś telefonik od SOKiK (Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów), że są skargi i wchodzą w tryb sprawdzania. czytaj za dwa tygodnie urzędowe pismo, za miesiąc kontrola" 

Z innego forum komputerowego. Pisownia oryginalana. A jaki z tego wniosek? Może sklepy obetną januszowe, bo to chore, że trzeba kartę z Niemiec czy UK w normalnej cenie sprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No i stało się, dzisiaj mi komp nie odpalił, oddałem do sprawdzenia do serwisu. Zobaczę co powiedzą, ale już się nastawiam na zmianę płyty głównej, procesora oraz RAM , proszę o pomoc, czy wybór jest rozsądny i o ewentualne wskazówki.

To mój wybór:

ASrock B450M PRO4

Patriot Viper 4 16GB (2x8GB) DDR4 3400MHz CL16 (PV416G340C6K)

Procesor AMD Ryzen 5 3600

Z góry dziękuję za grzeczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Ryzeny to trochę nie moja bajka ale...

Znalazłem ciekawy test (i moim zdaniem prawdziwy) z wieloma wskazówkami ja do Ryzena 3600 dobrać pamięci RAM. 
Ważna wskazówka jakiej płyty byś nie kupił to pierwsza konieczna rzecz (przy Ryzenach) to aktualizacja BIOS!
Inaczej RAM może działać niestabilnie (aczkolwiek nie musi).
Druga sprawa. Pamiętaj, że przy Ryzenach RAM wydajniej pracuje w trybie synchronicznym (1:1).
Tu jest więcej informacji i test.
https://www.purepc.pl/jaka-pamiec-do-procesora-amd-ryzen-5-3600-test-ddr4-2133-4000 

Co do płyty głównej to zmieniłbym na 
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450m-mortar-max-5939675/
Ma według producenta większą tolerancję na szybsze RAM przewidziane przez producenta niż wybrany przez Ciebie ASRock.
Czyli jeśli kupisz RAM powyżej 2666 MHz to po aktualizacji BIOS (to podstawa !) i tak będzie trzeba ponownie wejść do BIOS i wczytać 
profil XMP, żeby RAM pracował szybciej niż taktowanie bazowe 2666MHz

I na koniec nie kupowałbym pod chip AMD kości szybszych niż 3200MHz ponieważ żeby kości pracowały np na 3400MHz trzeba bawić się 
w OC a to już loteria czy to się uda.

Jeśli zdecydujesz się na to MSI to tu masz listę kompatybilnych RAM do tej płyty.
https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450M-MORTAR-MAX#support-mem-14
Tam jest po prawej u góry szukajka i można wpisać częstotliwość (max 3200 bo i tak wyższej nie ma na liście kompatybilnych) i sobie dobrać RAM.

Snap23.thumb.jpg.a541524d72f98a184a5b81543758d569.jpg

Jak zaktualizować BIOS i najnowsza wersja na stronie https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450M-MORTAR-MAX   

Snap24.thumb.jpg.3d370205e588be2d593b5ade7c08e6f6.jpg

    
   

 


 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.