Skocz do zawartości

Prośba w sprawie zakupu karty graficznej


bolo

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie, nie zwróciłem uwagi, że mój typ oraz Twój są w formacie Micro ATX, moja obecna płyta to ATX czyli jest większa i taką bym chciał, czy to ma znaczenie?.

I które pamięci RAM :

Pamięć Kingston Fury, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL18 (HX432C18FB2K2/16 )

Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper RGB LED White

  Mają inne kości pamięci oraz różne napięcia.

 

 

Edytowane przez bolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bolo napisał:

Takie pytanie, nie zwróciłem uwagi, że mój typ oraz Twój są w formacie Micro ATX, moja obecna płyta to ATX czyli jest większa i taką bym chciał, czy to ma znaczenie?.

Co do formatu płyty i tak i nie. Jeśli używasz urządzeń np karta dźwiękowa itd.. na złączu PCI to do żadnej z tych płyt ich nie podłączysz.
Natomiast jeśli nie potrzebujesz na płycie złącz PCI (długie białe) i jeśli masz jedną kartę graficzną to nie ma znaczenia czy płyta jest ATX czy Micro-ATX.
Do większości obudów format Micro-ATX będzie pasować.
Możesz też to sprawdzić szukając opisu swojej obudowy u wujka google (lub podaj jaką masz obudowę). 

TYLKO PAMIĘTAJ ŻE MOŻE TRZEBA BĘDZIE PRZEŁOŻYĆ KOŁKI WSPIERAJĄCE PŁYTĘ GŁÓWNĄ OD SPODU.
MUSZĄ BYĆ ROZMIESZCZONE POD OTWORAMI MONTAŻOWYCH W PŁYCIE GŁÓWNEJ !!!  

2 godziny temu, bolo napisał:

I które pamięci RAM :

Pamięć Kingston Fury, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL18 (HX432C18FB2K2/16 )

Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper RGB LED White

  Mają inne kości pamięci oraz różne napięcia.


 

 Skoro obie wersje mają 3200MHz to dzięki CL16 Patrioty będą szybsze.
Też możesz podać gdzie znalazłeś ten RAM.         

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję strony.

https://www.morele.net/pamiec-kingston-fury-ddr4-16-gb-3200mhz-cl18-hx432c18fb2k2-16-4014258/

https://www.x-kom.pl/p/432101-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-2x8gb-3200mhz-cl16-viper-rgb-led-white.html

Oświetlenie nie jest mi do niczego potrzebne na Patriotach ale tylko te są kompatybilne z kartą co mi zaproponowałeś.

Obudowę mam Cooler Master nie wiem jaki typ bo jest w serwisie. Odnośnie urządzeń to standard ( mysz, głośniki, klawiatura, router, monitor, drukarka ) jedna karta graficzna, żadnej dodatkowej karty dźwiękowej nie używam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez bolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu, jeżeli grasz tylko w stalkera bądź starsze tytuły, gtx 1050ti 4gb wystarczy. Natomiast jeżeli celujesz w stalkera na maksymalnych ustawieniach, bądź masz zamiar grać w nowsze tytuły, to minimum 1060. Sam taką posiadam, podkręcona daje rade nawet w Metro Exodus, więc narzekać nie będziesz. Ważny jest też twój procesor, jeżeli masz na prawdę słaby, to przy zakupie tak mocnej karty uzyskasz efekt "Bottlenecka" - karta wysyła więcej danych, niż procesor może przetworzyć. W rezultacie, obciążenie karty wynosi 30% a procesora 90%, w związku z czym otrzymasz 30fps.

Kolejną różnicą w micro ATX a ATX jest brak kilku złączy, oraz portów. W tym bodajże brak wejścia na dysk typu nvem, ale pewien nie jestem. Co do pamięci ram, skoro nie zależy ci na kolorkach, możesz kupić np. Corsair 3200Mhz 2x8gb są stosunkowo tanie i niezawodne.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mnie ciekawi taki fakt, Kingstony są mniejsze ale mają CL18 a Patrioty CL 16, czy im mniejsze CL nie jest lepiej?.

Kingston ma kość pamięci Micron a Patriot Samsunga, mnie to kompletnie nic nie mówi, różne napięcia i różne CL, proszę o sugestie.

A może ten RAM?

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-hx432c16pb3k2-16-774211/

 

Edytowane przez bolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie doczytałem w Twoich namiarach które z tych RAM mają kości Samsunga.
Skoro jednak jesteś pewien, że Patrioty są na kościach Samsunga to nie ma co się zastanawiać no i mają CL16 :) 
Wizualna wielkość RAM nie ma znaczenia. Radiatory a kościach RAM są większe lub mniejsze a w środku i tak siedzi kość DDR4
bo o takim standardzie mówimy.  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, koledzy mam dylemat i proszę o poradę. Zmodernizowałem ostatnio z konieczności kompa, nowe taile to :

- płyta : ASRock B450 PRO4

- procesor : AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX (100-100000031BOX)

- pamięć HyperX Predator DDR4 16 GB 3333MHz CL16 (HX433C16PB3K2/16)

- Windows 10 Home

Mam tymczasowo zamontowane chłodzenie kupione razem z procesorem dlatego, że moje stare chłodzenie to Silentium PC Fortis HE 1225 i nie pasuje pod AM4. Celowałem w  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130) ale mam obudowę o szerokości równo 18,5 cm i mi się nie zmieści ( prawdopodobnie ), wybór padł na SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144). W sieci znalazłem zestaw montażowy SILENTIUM PC AM4.

https://www.avans.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/pozostale-akcesoria-komputerowe/chlodzenie-cpu-silentium-pc-am4-upgrade-kit?gclsrc=aw.ds&gclid=EAIaIQobChMI8fPoy5qS6QIVSKWaCh1p0gqCEAQYAiABEgIAyvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Mam pytanie czy ten zestaw podejdzie do mojego starego chłodzenia ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bolo napisał:

Panowie ponawiam pytanie, nikt nic nie poradzi?.

Sorry ale tak zadałeś wcześniej pytanie, że nie wiedziałem co napisać....

23 godziny temu, bolo napisał:

mam obudowę o szerokości równo 18,5 cm i mi się nie zmieści ( prawdopodobnie )....

  Co to oznacza u Ciebie szerokość obudowy ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.