Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@andwis - W tej części moda schowków jest przeogrom i każdy zawiera wartościową rzecz. Będąc w Barłogu, szukaj ich nie tylko na ziemi, ale i na drzewach. Na nie wchodzi się dość łatwo. Do barłogu idziesz od razu po rozmowie z Leśnikiem, a to co tam znajdziesz, to na początku moda prawdziwy skarb. Zbieraj karty z opisem i klucze, też są opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
15 minut temu, suchyyy1 napisał:

zamiast repka ściągnę Cień Czarnobyla

Tylko pamiętaj co jest napisane w 1-ym poście ;)

Cytat

Instalacja moda w wersji Repack, dla której przygotowane było spolszczenie.

Także może nie zadziałać. No chyba, że Cień Rus jak np repaki Komy.

No i musisz wtedy ściągnąć samą gamedata moda ;) a nie czasem wrzucaj Repacka na Cienia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bracia. Mam problem z jedzeniem ,co zjem to zatrucie. Chodzi o gotowe żarcie.  Konserwy zatrute , kiełbasa be, nawet serek topiony jest trujący. Racje żywnościowe kupowane od handlarzy też przeważnie są trujące. W leczeniu pomaga tylko morfina . Coś się z tym da zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybet64  Jak w plecaku pojawi ci się podwójne jedzenie, to idź do najbliższego NPCa i wejdź w opcję handlu. Wtedy każda z posiadanych np. konerw, będzie miała różne ceny. Te droższe są zepsute i trzeba się ich pozbyć. Możesz je sprzedać, ale nie wolno Ci później od tego NPCa ich odkupić. Tańsze możesz zjadać. Lalka przyjmuje zepsute serki i daje rady. Tak że je możesz trzymać w obu rodzajach, tylko pilnować się przy jedzeniu. Suchary nigdy się nie psują, nawet jak z nimi wejdziesz w radiację. A kiełbasa i konserwy tak. Dlatego nie należy ich nosić dużo ze sobą, a trzymać w schowkach. Nic nie ginie.

A przede wszystkim gotuj jedzenie. Przecież nie na daremnie uczono Cię robić zupę z dzika. Części mutantów do jego ugotowania jest pod dostatkiem. Ognisk też nie brakuje. Zapałek, czy zapalniczek też nazbierasz, kupisz. Wodę znajdziesz zawsze w barakach Zwiadowców i bazach stalkerskich. Są to beczki lub kanistry. Dlatego warto mieć nawet 5 manierek z czystą wodą i preparat B-190. Zjedzenie zupy z dzika, daje długą sytość, kilka razy dłuższą niż z konserwy. Z pozostałych części też. Do czajnika możesz naparzyć herbaty, na długo gaszącej pragnienie, dającej wytrzymałość i chyba zmniejszającej radiację.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybet64 - Gotowane się nie psuje, ale jest radioaktywne. Dlatego przed jego zjedzeniem trzeba zażyć B190. Taka biała fiolka. Nie trzeba wiele dźwigać, bo zawsze masz możliwość ugotowania. Ja nosiłem dwa kociołki i dwa czajniki. Zawsze mi wystarczało.

Surowe ziemniaki i serki, też w radiacji się psują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Przy aktywacji artu "Zmyłka" ( chyba ) na Obrzeżach wywala mnie z czymś takim

]Expression    : fatal error
[22.03.18 20:00:19.847] [error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[22.03.18 20:00:19.847] [error]File          : script_engine.cpp
[22.03.18 20:00:19.847] [error]Line          : 90
[22.03.18 20:00:19.847] [error]Description   : <no expression>
[22.03.18 20:00:19.847] [error]Arguments     : LUA error: ...x86)\zolotoy shar\gamedata\scripts\xr_effects.script:8213: attempt to call field 'actor_in_predb_cave_zone_big' (a nil value)
[22.03.18 20:00:19.847]     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te arty używa się w określonych miejscach. Są w różnych kolorach. Źle użyty, może dawać takie efekty. Kim grasz? A najlepiej zabić narkomana na samym początku przy pierwszej rozmowie. Nie ma problemu ze Zmyłkami i jest jego dobry schowek.

Pamiętaj, że na Obrzeżach należy się dobrze obłowić. A jest czym. Obojętne komu pomagasz, obejrzyj i skorzystaj.

https://www.youtube.com/watch?v=76jChHXxeFE

Większość możesz zabrać robiąc zadania. Znajomość języka zbędna, obrazki wystarczą. Nie przepuszczaj żadnemu leżącemu trupowi. Prawie z każdego jest schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybet64 - nie pamiętam, czy grając dla wojska jest ta opcja. Ale chyba taż można się z nim zetknąć. Dostajesz się do niego przez pieczarę, też Zmyłkami.

A tu zobacz co miałem na koniec Obrzeży, pomagając wojsku.

Masz też pokazane, jak prawidłowo dostać się do czarodziejskiej lampy, za pomocą moda, bez korzystania z kryształów. Oprócz lampy w innym pokoju w szafie jest moduł. Jak zabierzesz klucz Leninowi, to on pasuje do kraty w tym budynku za Leninem, a potem do sejfu na dachu. Jak najpierw pójdziesz do sejfu, to już nim kraty nie otworzysz. Przy grze dla wojska, ten klucz nie otwiera kraty pod sztabowym budynkiem. Jak chcesz wejść do piwnicy - a warto dla artu - trzeba wejściem w garażu po rozwaleniu wersalki.

Ze znalezionym modułem pofatyguj się na maszt. Albo skorzystaj z biegającego pod masztem teleportu, albo po linie. Zabierz co znaleziesz i uruchom przekaźnik. Koniecznie idź tam, gdzie z radia głos ci każe.

Wszystkiego nie jestem Ci podpowiedzieć, bo możliwości jest sporo. Tyle tylko, że powinieneś znaleźć Sajgę, AK47 i schowek maski pieska. Dobrze szukaj na brzegach sadzawki i w zabitych przy niej psach i kotach.

A mojego nicka nie kopiuj, ale pisz. Najpierw małpa @, a zaraz bez spacji kondotier. Rozwinie się poniżej okno i w nim kliknij na kondotiera. Wtedy zostanę napisany na szarym tle. Takie coś powoduję u mnie sygnalizację, że ktoś do mnie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.