Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kamilion16 - Jak pytasz, dawaj więcej informacji o stanie gry.

Jeśli jesteś na samym początku, to w opcjach masz podświetlone "Zapisy w bezpiecznych miejscach". Wtedy możesz je robić tylko wtedy, jak na ekranie masz zielony domek. Wejdź do ustawień, "zgaś" podana opcję i zacznij nową grę.

Jeśli jesteś już dalej w grze, to czy masz pod minimapą zegar? jego brak sygnalizuje kłopoty i trzeba wrócić do wcześniejszego sava z zegarem.

@Szeregowy Killer - Znów nie poszukałeś w temacie. W opcjach wejdź do Sterowanie i zjedź na sam dół. Masz tam Włącz, przypisz klawisz.

Jak następuje rozwiązanie takich problemów jak miałeś, pisz co zrobiłeś. Będzie od razu porada dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to początek gry, lecz nawet po odznaczeniu opcji brak jest zapisu tak zwykłego mojego jak i  automatycznego.Zainstalowałem grę normalnie i gram na najwyższej rozdzielczości i na średnich teksturach.Spotkałem się również z takim błędem na początku gry że żołnierze chcący mnie aresztować nie zauważyli mnie a stałem tuż obok.Ale to tylko raz.Gorzej ma się sprawa z tym zapisem.Dodam jeszcze ze ikona zapisu się pokazuje i wyskakuje informacja ze zapis się powiódł lecz go nie ma.

fsgame.ltx

Edytowane przez kamilion16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamilion16 napisał:

@kazik nie rozumiem o co ty mnie pytasz ???Opcja wczytaj gre , a gdzie ma być zapis gry jak nie tam???

Nie o to mi chodziło ale nic to. 
Zmień pierwszy wiersz w pliku który wstawiłeś na $app_data_root$=true|false|    $fs_root$|        _userdata\    
Zatwierdź zmianę sejwy od teraz powinny być w głównym katalogu moda w katalogu  _userdata
U Ciebie oryginalnie jest to główny katalog moda i folder  _appdata_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier-Opłaciło się... (tak naprawdę nie miałem wyjścia :D ). Wziąłem itemy i dopiero za trzecim razem okrąg był w innym miejscu i był też plecaczek mój ukochany :D . Wreszcie mogę iść dalej, poczekajcie no na mnie w X-18... "Kantraljer, nie kantraljer" jak mówiła kiedyś pewna menda... Bo wcześniej jak siedziałem w celi to wyskoczyło powiadomienie, że agentka zginęła (pewnie ją tuszkany zjadły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kamilion16 napisał:

@kazik niestety dalej jest to samo , ale spróbowałem w takich przypadkach innego starego sposobu i działa.Uruchomiłem grę jako administrator i zapis już jest.Pozdrawiam.

Najważniejsze, że działa i czegoś nowego się dowiedzieliśmy :) 

*************************************************************************************************************
A ja właśnie myślę o rezygnacji z gry w Złotą Kulę przez wyloty :(  Tego typu komunikat mam przy wczytywaniu sejwa nie ważne czy twardego czy quick:
Snap3.thumb.jpg.a4ebe8319c1d82d968c8ff456aaf82dc.jpg
 
W logu nic nie ma ciekawego żadnego wpisu Error być może dlatego, że ekran podczas wczytywania zamarza na Klient:Synchronizacja
Miałem już tak wcześniej i wczytywałem wcześniejsze sejwy ale teraz jestem w podziemiach Agropromu mam wychodzić na górę i ZONK :( 
W tym wypadku nie mam do czego się cofnąć musiałbym całe podziemie i kompleks wojskowy robić od nowa...
O błędach typy nie zaskakujące skrypty dialogów nie wspominam bo ogólnie sobie radzę i nie marudzę ale zaczynam mieć dość.
Trzeba byłoby siedzieć cały czas w poradniku Cichego ale chyba nie o to chodzi. Tak samo jak sprawa z oddaniem artu pilot na początku...
żeby nie spawner nie miałbym go....Tak samo jak przejście pod mostem na Kordonie mi się udało za pierwszym razem z obcym jako przynętą i to był błąd bo dopiero potem zobaczyłem, że u Skidana jest dodatkowy dialog, że nie udało się przejść pod mostem... No jak k...... nie udało skoro mi się udało i ale za to miałem powaloną fabułę i musiałem siedzieć na YT i korzystać z poradnika Cichego żeby to połatać itd itd... 
Mod ogólnie bardzo mi się podoba ale tracenie po kilka godzin czasu na szukanie obejścia błędu to ciut dla mnie za dużo.
Dam modowi ostatnią szansę zrobię podziemie agro zgodnie z poradnikiem Cichego (potem przeczytałem że robił trochę inaczej)
I jeśli gdzieś jeszcze natrafię na taką sytuację mod pójdzie do kosza chyba, że wyjdzie wyższy patch niż 3.3 wtedy zagram od początku.

                         

xray_oldman.log

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo widzisz @kazik, Złota Kula, to kapryśny mod. U jednych działa bez problemu, a u innych nie. Podejrzewam, że nie bez znaczenia jest posiadany komputer i ogólna sprawność systemu. I nie chodzi mi o to, że komp powinien być jakiś wypasiony. Na moim "staruszku" grałem w miarę bez problemów. Chociaż mod działał bez przycięć na wysokich ustawieniach i dynamicznym oświetleniu, to dopiero zejście na oświetlenie statyczne zapewniło mi bezproblemową grę. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jeszcze powalczę i został mi jeszcze jeden pomysł do sprawdzenia ale muszę najpierw iść  na Shella po czteropak dla spokojności ;) 
Mi też szkoda bo wiem, że takie mody nieczęsto się pojawiają no nic dam znać czy przy sposobie Cichego poszło.     

Sorry za post pod postem ale...

 Z Jurą wysadzamy płyty blokujące wejście do podziemia.    Uszkodziło mi kilka zapisów więc poszedłem troszkę inaczej. Załatwiłem sprawę w głównym budynku Agropromu. Na parterze jest perfidna anomalia - ale można ją oszukać - trzeba poczekać aż kula podjedzie do góry i wtedy na kuckach śmignąć pod ścianą - taką radę znalazłem na AP-PRO.RU. Przy obszukanym ciele była podpowiedź, ze by dostać się na górę musimy uruchomić windę. znalazłem w skrzynce za garażem. Dostajemy się na dach, tam strzelamy do zjawiska w koło którego stoją naukowcy i wojsko. Jeden przeżywa - pomagamy mu i na dole zabijamy pijawkę.    Zszedłem z Jurijem do podziemia

Może ktoś mi wytłumaczy z polskiego na nasze jak to rozumieć bo nie chciałbym znowu mieć parę godzin grania w plecy... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik - do zrobienia tych spraw na dachu jesteś wysyłany zadaniem, prze NPCa który pojawia się w wagoniku. To zadanie robi się dopiero po wyjściu z podziemi. Taki jest scenariusz. Trochę go wyprzedziłeś.

A aby wybuch nie uszkodził Ci sava, po podłożeniu ładunku trzeba w tych 10 sekundach uciec daleko za płot i na wybuch nie patrzeć. Wtedy będzie dobrze.

A to co jest w robalach w okienku Fatal Error to już tłumaczyłem we wpisach dla Maklera. Pisze: Naciśnij OK aby przejść dalej.

Też kiedyś takie coś miałem. Kursor chował się mi pod okienko, ale na wyczucie ustawiłem go na OK i zaskoczyło.

Wstaw sava sprzed wyłożenia ładunku, wysadzę u siebie.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dzięki ale już skasowałem.. Jakoś sobie poradzę. Co do wybuchu nie ma problemu. Problem jest z misją na dachu.
Najszybciej mówiąc jest trochę inaczej niż napisałeś, Tej misji nie może dawać koleś w wagoniku bo on z ekipą stoi na dachu po władaniem 
artefaktu który trzeba zniszczyć żeby go uwolnić. Więc nie może dawać zadania na siebie. Ja tez już jutro siądę do tego. 
Dzięki za chęć pomocy :)        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik- Daje inny NPC. Jak po wyjściu z podziemi pójdziecie do wagonika, on się zjawi. Jest zainteresowany tym co się stało na dachu. To ten co cię wyciaga ze zbiornika

Patrz 58 min. https://www.youtube.com/watch?v=6YYRdOWjd0E     A te parzydła w budynku nie są groźne, jak idziesz w tym kombinezonie co byłeś w podziemiach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wieczór... Jeden problem rozwiązany to rodzi się następny... Łapiąc szczury dla przemieńca usłyszałem głos w fabryce, poszedłem zdygany :D a tu kantraljery, ale mniejsza... chodzi o misje z burerami za fabryką-jeśli mnie zabiją i próbuję wczytać to wywala błąd, odpalam od nowa stalkera i mogę wczytać ale jak zginę to znów błąd. Chodzi o to czy jest możliwość pokojowego rozwiązania, czy muszę ich zwyczajnie rozwalić ? Bo 3 zwykłych i jeden chory psychicznie, u***any mąką piekarz to trochę za dużo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.