Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@JanuszLeopoldBączek - Trzeba było użyć maski od razu na Kordonie, to miałbyś ciągłość poszukiwań i jasność, co się dzieje.

Chyba zaskoczy, jak założysz ją po powrocie na Kordon. Ale pamiętaj wtedy, że naprowadzenie na kolejny, to to z Obrzeży.

A to co się stało, to jakby sen. Teraz musisz iść tam, gdzie było pokazane pierwsze miejsce, czyli nad bagno i poszukać schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2017 o 11:44, kondotier napisał:

@kondotier

@Szeregowy Killer - Połamańca nie należy zabijać, bo traci się sporo gry. Aby go wyleczyć, nie musisz biec na Jantar, a do laptopa w wagoniku. Wzywasz naukowców, robisz ich zadania, dostajesz lekarstwo. A przy okazji pomagasz wojskowym przy transporterze. W zamian zabierzesz ze skrzyni składaną wieżyczkę-mortire, bardzo przydatną na Dziczy podczas likwidacji kontrolera-lenina. Zabicie Połamańca choć możliwe, zawiera jakiś błąd, który również i rus graczom psuł grę.

Tak, ale gdzie go znaleźć (połamańca). Jak rozumiem muszę go wyleczyć, żeby zgodnie ze skryptem wejść do estakady, przejścia z anomalią z pszczół.(Czyli ominąć wieżyczki) Do dawnej siedziby Dzika. A później na stację po paliwo? To zrobiłem: wejście do DM, rozmowa ze zwiadowcą, wagonik, miotacz kombinezon pół mieszanki, żołnierze przy BTR, skrzynka na farmie (otworzyłem). Co dalej w DM Panowie?   

 

 

andrzej_quicksave.dds

andrzej_quicksave.sav

S.T.A.L.K.E.R._ Shadow Of Chernobyl 29.12.2017 11_56_56.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andwis W czasie rozmowy ze zwiadowcą o pójściu na budowę, masz dialog o tym połamańcu i koło zakładu, tam gdzie wagonik i taka promieniująca konstrukcja, jest połamaniec. Jest zaznaczony w PDA. Bez rozmowy go nie będzie.

No i jeszcze należy porozmawiać o Worłapie. Znalazłeś jego notatkę na dźwigu? Bez niej też nie ma dialogu i zadania na trzech lokacjach.

W spojlerze trochę więcej, ale czytać nie musisz.

Spoiler

Po rozmowie z połamańcem, przez laptopa wzywasz naukowców i za zadanie dostajesz lekarstwo. Kawałek od naukowców jest BTR z rannymi żołnierzami. Warto porozmawiać i się potrudzić za zawartość skrzyni. Rozkładana wieżyczka samostrzelna bardzo potem przydatna na Dziczy w walce z duchem Lenina.

A do kabiny dźwigu wchodzisz z dachu zakładu, po takiej dodanej kratownicy. Cholernie śliska.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Dziękuję za szybką odpowiedź, ale nie pomogło NIE mam znacznika na połamańca. Po wczytaniu autosawe z wejścia do DM i dialogu z Sieriożą oraz zebraniu notatki Worlapa z dźwigu, kombinezonu i miotacza w opcjach dialogowych nie ma nic o połamańcu. Tylko to, że źle się czuję.

Jeśli masz chwilę zobacz proszę mój quicksave dwa posty wyżej.

ed.

Poradził dopiero spawner połamańca :(

 

Edytowane przez andwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andwis - Wgrałem zapis i wychodzi na to, że nie zrobiłeś zadań, które dają dialog na połamańca. Wg PDA, znalazłeś miotacz płomieni, ale gniazda już nie zniszczyłeś, więc nie byłeś w laboratorium i nie uwolniłeś kontrolerów.

W inwentarzu jednak, tak w plecaku jak i skrzyni nie widzę miotacza. Co się z nim stało?

Tak że dospawnowanie połamańca było pochopne i straciłeś bardzo i to bardzo atrakcyjny kawałek gry. Nawet dwa, bo dochodzi uwolnienie reporterki.

Nawet jak już poszedłeś z grą dalej, proponuję ją powtórzyć i zrobić jak przewiduje scenariusz.

DODANO:

Nie dał mi spokoju ten brak miotacza, mimo zaznaczenia w PDA jako wykonane. Poszedłem na miejsce gdzie należało szukać i był. Trochę ciężko grać na tym Twoim savie, bo to powrót z przeskokiem po za wczesnym zrobieniu zadań na Agropromie. Ale da się dalej grać. Masz dwa savy, pierwszy przy nie wziętym jeszcze miotaczu. Nie trudno go zabrać, bo zaniosą Cię do niego te latające przy bramie i dźwigu teleporty.

miotacz ognia.dds

miotacz ognia.sav

ss_administrator_12-30-17_12-11-41_(l04_darkvalley).thumb.jpg.b75023deae1ccafbd21c3c8e5cff3773.jpg

Po zabraniu miotacza trzeba zajść na stację benzynową, wejść na zbiornik i nabrać paliwa do kanistra. Możesz zabrać ten co masz w skrzyni, ale przy zbiorniku masz trupa człowieka Szczurołapa z kanistrem. Ale przy tym zadaniu trzeba się trochę pogimnastykować. Drugi save jest już po nabraniu paliwa. Trzeba je zmieszać z tym co znalazłeś przy miotaczu.

zrobic mieszanke.dds

zrobic mieszanke.sav

Teraz idziesz do budynku stacji i ratujesz korespondentkę. Pozwala to na bezpieczny powrót i daje kawałek fajnej nowej gry.

Decyzja należy do ciebie, ale jak jeszcze nie poszedłeś do Rostoka, to zrób to zadanie, z sava sprzed zespawnowania połamańca.  Naprawdę warto. Bo inaczej będziesz musiał spawnować reduktor do BTRa, bez którego ani rusz.

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niby robię podobnie. Chociaż nie miałem żadnej wiadomości z lewej na dole. Czyli wychodzi ze konkretnie podczas burzy trzeba podejść. Ale sprawdzę kiedyś tam, szkoda ostatniego wieczoru w tym roku.

Szczęśliwego Stalkerzy, Weterani i Łowcy :D

Edytowane przez _KieŁ_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karol. Poniższy filmik powinien Ci pomóc. Zwróć uwagę, jak autor podniósł 2 skrzynkę właśnie tą z prowiantem, skrzynka schowała się w tekstury. To samo może się przytrafić i tej pierwszej. Chodząc, możemy nawet ją potrącać, a nie widzimy jej. Trzeba szukać z wciśniętym klawiszem F.

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_KieŁ_ Miałem ten sam problem z uciekającym Charonem ;) Zanim pòjdziesz do niego, wejdziesz przez bramę na teren Eleltrowni to tam niedaleko bramy przy wagonach kolejowych jest taka wielka świetlista anomalia bodajże. W niej zdobywasz artefakt, czy tam kawałek monolitu, ktòry chroni przed prpmieniwaniem na elektrowni. O ile mnie pamięć nie myli trzeba go mieć żeby Charon nie uciekał i on go od nas weźmie za kod. Wydaje mi się, że gdzieś przed 35 stroną tematu powinna być p tym rozmowa bo na tej stronie skończyłem moda i napisałem swoją ocenę ale jakoś na telefonie nie mogę znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowym rozwiązaniem jest jednak najpierw rozmowa z Charonem, który życzy sobie tego artefaktu, wracamy po niego i z nim znów do Charona.

Trzeba do niego podejść na tyle blisko, aby rozmawiać, ale aby nie spłoszyć. Ucieka, jak zbyt długo szliśmy do niego. Jak ucieka nie gonić, poczekać i wróci.

Ale że mod pozwala na odstępstwo i zalicza gdy od razu zabierzemy arta z cokołu, można tak postąpić. Dodatkowo, nie jesteśmy już szarpani przez te wirowe wiatry. Najłatwiej na cokół wejść od północno-wschodniego narożnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2017 o 13:46, Sierioża napisał:

A masz zegarek pod minimapą?

Doszedłem do tego. Zauważyłem że jak zniknie trzeba wczytać save jeszcze raz aż się pojawi. Wtedy i q-save działają poprawnie i nie ma bug-trap. można tak grac na maksymalnych detalach i oświetleniu dynamicznym. Podczas wczytywania skrypt pomija randomowo część zawartości moda. Nie wiem dlaczego. Ale nie jest to poważnym utrapieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

Prawidłowym rozwiązaniem jest jednak najpierw rozmowa z Charonem, który życzy sobie tego artefaktu, wracamy po niego i z nim znów do Charona.

 W końcu udało mi się po zebraniu artefaktu, ale dla sprawdzenia wczytałem save z Prypeci,

i jeszcze raz poszedłem do Charona bez arta. Gadać nie chciał, coś tam bąknął zęby mu pomoc. I w laptopie była notatka o krysztale i ołtarzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_KieŁ_ - "Bąknął" o pomocy mówiąc po co jest kryształ. A laptop naprowadza. I wtedy się po niego idzie.

@SarXoss - jak nie ma zegarka i klawiszy szybkiego użycia, nie należy wczytywać zrobionego sava, a wrócić do takiego z zegarkiem. Jak masz pecha, to i kilka do tyłu.

Może niejasno napisałeś co robisz, ale w temacie moda jest ze screenem opis takiego postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.