Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@tybet64   Jeśli to żółta zmyłka znaleziona koło zabetonowanego wejścia do pieczary ( leży koło głazu, albo w tej metalowej konstrukcji ), to rzucasz ją przy tym betonie i odchodzisz kawałek, aby mógł się utworzyć teleport. Zobacz tutej 5.30.

https://www.youtube.com/watch?v=BYyut9kGVEw&list=PLqdK5xoXsbqkZK8KPtLZ3ibzczCU11km7&index=7

No i możesz wstawić tu sava przed wyrzuceniem Zmyłki. Są grający w ZK, ( @Mnieciu i @MaklerR) to mogą Ci pomóc sprawdzając u siebie. A wszystko co znajdziesz na Obrzeżach, jest bezcenne w dalszej grze. Chociaż i później na innych lokacjach można znaleźć wiele cennego sprzętu.

Biegając po Obrzeżach, słuchaj czy lalka nie krzyknie " Smatri, czto on tam ostawił". To informacja, że na pobliskim drzewie jest schowek. Każdy schowek można zestrzelić, bez teleportacji do nich szklanymi. Tylko przed strzelaniem trzeba zrobić zapis. Zdarza się, że przy złym ustawieniu do strzału, plecak zawisa na gałęziach, bez możliwości dalszego zestrzelenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybet64 - Jeśli grasz dla przemytników, to radzę szybko pofatygować się do remizy strażackiej. Tam w garażu na ciężarówce z budą znajdziesz plecak, a w nim coś, co ułatwi Ci unikanie ognia ze śmigłowca. No i gra jest całkiem inna, niż dla wojska. Tak że ich nie porównuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybet64  - nie mam postawionej ZK, więc sava nie sprawdzę. Pozostał Ci tylko @MaklerR , bo nie wiem czy aktualnie jeszcze ktoś w to gra. O ile pamiętam, o tych zmyłkach wcześniej powinien GG powiedzieć chyba Kaban. Miałeś taki dialog? No i spróbuj jeszcze wyrzucić tę Zmyłkę stojąc nad tym jarem przy pieczarze.

Tyle tylko na pocieszenie, że nie zrobienie tej nitki ze ćpunem, nie popsuje dalszej gry. Możesz tylko stracić te rzeczy które on daje. Ale będąc na tym płaskowyżu pomiędzy wioskami - a jedno z zadań, to na znalezienie pilota śmigłowca i tak Cię tam zaprowadzi - poszukaj w kamieniach nad wejściem do pieczary. Mozliwe że schowek będzie i tak pełny. A jak Ci się uda jednak do niego dotrzeć, to spełnij jego prośbę. Nie warto być litościwym.

Tyle tylko dziwnego, że jesteś pierwszym, który taki problem zgłasza. Były różne problemy, ale ze Zmyłkami nie było.

Ale za to będąc w wiosce przemytników, do pierwszej z prawej piwnicy nie da się wejść. Teleport odrzuca. Z lewej strony wejścia masz tabliczkę z napisem grażdanką. Najedź na nią celownikiem, naciśnij Użyj i po tym pogadaj z Kabanem. Warto zrobić to zadanie.

Przy tej grze klucz za Leninem, prowadzi do budynku za nim i do kraty w piwnicy. Sejf na dachu teraz to dekoracja. Ale obok coś można znaleźć.

Jak dojdzie do rozwalania śmigłowca, to nie tak jak na rus gameplayu, ale z remizy.

Pozostałe porady o trupach i schowkach na drzewach dalej aktualne. Schowek na suchym drzewie koło wioski przemytników, jako jedyny nie wart zachodu.

Zrób jak najszybciej Naczelnika, aby Ci nie przeszkadzał ciągłym wołaniem jak biegasz po lokacji. To taki głos w dużej wiosce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybet64  - Masz farta. Wyżej save z rozwiązaniem. Jeśli sam pograłeś dalej, to może się zdarzyć że po wyjściu z pieczary trzeba będzie zrobić to jeszcze raz.

Pilnuj zegara pod minimapą i tych klawiszy szybkiego użycia. Ich brak na ekranie sygnalizuje błąd moda i konieczność powtórzenia od zapisu z zegarem i klawiszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam o tym zegarze ale jak na razie nie miałem problemu. Jeszcze raz wspomnę o tym Niewidzialnym w wiosce. Każe mi szukać kombinezonu (oczywiście ni czorta nie mogę go znaleźć) a lalka podpowiada żeby szukać czegoś innego. Tylko że nie wiem czego a znalazłem kilka schowków ale z jakimiś pierdołami.

Niestety teraz nie mogę wyjść z tej pieczary.Dam sobie z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybet64 - To jeszcze raz uśmiechnij się do @MaklerR , aby Ci wszedł i wyszedł z pieczary, ale po zabiciu ćpuna. Wtedy już nie ma potrzeby używania zmyłek. I po jego schowek możesz pójść już sam. Ale musisz mu dać nowy zapis przed pieczarą, już po tym zadaniu z Naczelnikiem. Rozegrajcie to sobie na PW.

Wyloty przy Zmyłce, masz z powodu jakiegoś błędu w modzie. Żadne statystyki na to wpływu nie mają. Różne się wyloty zdarzały, związane ze sprzętem i ustawieniami.

Zabijanie ma wpływ na karmę, ale jaką masz, dowiesz się dopiero na Wysypisku, kiedy znajdziesz arta na jej pokazywanie. Zobacz w temacie moje screeny, o takiej latającej anomalii, poprawiającej karmę. Spotkasz ją już na Kordonie, pomiędzy mostem i Północnym Posterunkiem. Jeśli rozkopałeś ileś tam grobów, lalka powiedziała "budiet huże i huże", to warto taką anomalię złapać. Na Wysypisku karma na zielono jak znalazł.

https://stalkerteam.pl/topic/10296-złota-kula-золотой-шар-завершение-ogólna-dyskusja/?do=findComment&comment=118096

Ponieważ zbliżasz się do końca gry na Obrzeżach, to Ci podpowiem dwie rzeczy, jak wrócisz na Kordon.

A. Za most można się przedostać na dwa sposoby.

1. Wciągając w pułapkę agenta i przejście pod mostem w czasie kilku sekund.

2. Jak to się nie uda, idziesz do Skidana i dostajesz od niego podpowiedź. Jest po tym trochę ciekawej gry.

Nawet jak Ci się uda przeskoczyć pod mostem, to warto się zapisać, wrócić do zapisu przed nim i zrobić też tę drugą wersję. Choćby tylko dla przyjemności gry.

B. Jak będziesz za mostem, pogadasz z Andrzejem i przyniesiesz mu arta dla wojaka, wojak opowie Ci o katastrofie. Dialog z Andrzejem o pójściu w Zonę. Wtedy się za nimi nie śpiesz, nic im się nie stanie i poczekają na Ciebie. Idziesz do śmigłowca, ale zaczynasz od trupa stalkera za śmigłowcem, potem ten w anomalii i na koniec trupy przy śmigłowcu. Potrzebny mały zapas udźwigu. Warto. Zabierasz i ganiasz za Andrzejem.

Aby zadziałała ta lampa z remizy, musisz tak ją, jak i znajdywane stare dokumenty zatrzymać, aż do końca gry na magazynach Wojskowych i użyć lampy tuz przed przejściem na Radar.

Piszę to dlatego, że większość graczy pomijała tak drugi sposób przejścia pod mostem, jak i tę akcję przy rozbitym śmigłowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybet64  - Jak pozabijasz NPCów w chlewni i ich przeszukasz, dostaniesz podpowiedź. Ten przyrząd musi być stawiany w określonej odległości od anomalii, tak że za pierwszym razem może się nie udać. Ale nabierzesz doświadczenia, kiedy go postawić. Przyrządu się nie pozbywaj, bo będzie potrzebny jeszcze kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zapomniałem że trzeba użyć klucza a nie otwierać samą skrzynię. Zmyłkę próbowałem użyć w Dolinie Mroku ale mnie nie wywaliło tylko pisze że to nie tu. Teraz jestem na Jantarze i mam znaleźć fleszkę Antona(chyba tak ma na imię). Byłem w obozie, znalazłem PDA ale nie wiem gdzie szukać tych czujników czy jakoś tak. Przeszukałem cały Jantar i nic nie znalazłem. Dwa trupy widziałem ale to byli wojskowi a nie te dwa buraki o których pisze w PDA.

Tą maskę którą się znajduje na Kordonie to muszę mieć do czegoś czy można ją sobie darować? Bo jak grałem pierwszy raz to po założeniu jej na pas wszystko było tak jak w opisach ale jak wgrywam którykolwiek save to zaczynam przy tych kamieniach koło wagonika. Nawet te wcześniejsze więc się zastanawiam czy jej szukać.

Jeszcze jedno sobie przypomniałem. Jak byłem na Obrzeżach to oprócz zabicia dzików i znalezienia PDA zwiadowcy (Chyba) to szabrownicy żadnego zadania mi nie dali. No i jeszcze tego szurniętego co się za boga uważał załatwiłem. I to wszystko.

Edytowane przez tybet64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tybet64 - Jeśli na Obrzeżach grałeś dla Przemytników, to dawali jeszcze jedno zadanie. Przeprowadzić kuriera. Inne rzeczy jakie się dostawało, to takie naprowadzenia jak na ćpuna, lub na Cara. A Pana Naczelnika nie trzeba było zabijać i psuć sobie karmę. Wystarczyło go wypuścić i tylko wyjść przed budynek aby zobaczyć jak uciekając wpada chyba w karuzelę, z wiadomym skutkiem. Wtedy zabrać zawartość szamba i grać dalej.

A rola maski wilczka kończy się na Wysypisku. Bo jak odkryłeś wszystkie miejsca , czyli na Kordonie, Obrzeżach, Wysypisku, DM i Agropromie i zabrałeś ich zawartość, to masz finalną rozmowę ze Stiopką i on odchodzi. Chyba że wybrałeś opcję aby siedział w kociarni, to wtedy musisz przed pójściem do baru się do niego pofatygować. Po tej rozmowie to już tylko gadżet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego w opuszczonej wiosce ostatecznie nie zabiłem( próbowałem różnych wariantów) . A ten szef przemytników kazał znaleźć PDA przemytnika tylko nie mam pojęcia gdzie go szukać. Przeszukałem (chyba) całe Obrzeża i nie znalazłem. Bo jeśli jest w pieczarze to go mu nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.