Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@GlucioPL - Chyba w notatce z trupa ( mapka Wysypiska ) miałeś powiedziane, że trzeba je obserwować i poruszać się gdy odlecą. Na tej mapce masz rejony ich działania. Latają na pewnej wysokości, wiec nie należy wchodzić na żadne pagórki, elementy konstrukcyjne. Chronią też wysokie drzewa i przedmioty na których się one rozładowują.  A najlepsze wyjście to chodzenie w niskim przysiadzie. Pierwsze przejście od bramy na Kordon, do bramy do Baru jest najtrudniejsze. Ale te latające, w rejonie Pchlego, Hangaru i za hałdami już nie latają.

Całą ekipę która z Tobą idzie ( w tym i Stiopkę, o ile wybrałeś opcję chodzenia za Tobą ) musisz doprowadzić żywymi do baraku przed Barem. Są kwestowi i bez nich nie ma dalszej gry. Ich te latające też zabijają, a także mutanty napotkane po drodze. Musisz zdążyć je uprzątnąć, zanim ich rozszarpią.

Na szrocie też musisz działać na kucaka pomiędzy pojazdami. Jest moment że musisz wyjść na śmigłowiec, wtedy trzeba wyczekać moment. A widzisz je na minimapie.

Między hangarem a hałdą natrafisz na takie nieszkodliwe anomalie, które Tobą potrząsną i przeniosą na taki daszek. Zapamiętaj je, bo jak znajdziesz trupa na szrocie ( koło śmigłowca z teleportem ) , to będą potrzebne aby dostać się do sejfu na Pchlim. A warto.

Ale to wszystko przyjdzie z czasem. Zadań na Wysypisku jest moc.

I pytanie, póki jeszcze się na Wysypisku nie zadomowiłeś. Po rozmowie z wojskowym i Andrzejem w ruinach na Kordonie, od razu poszedłeś za nimi, czy dałeś im luz i poszedłeś sprawdzić rozbity śmigłowiec? Jeśli nie, to radzę wrócić do zapisu na Kordonie, pozwolić im iść ( będą czekać przy przejściu ), a samemu zabrać rzeczy ze schowka. Zaczynasz od podejścia do leżącego za śmigłowcem trupa, potem NPC żyjący i dopiero schowek przy śmigłowcu. To co znajdziesz bardzo pomocne na Wysypisku i sąsiednich lokacjach. Jak nie masz zapisu, to zwyczajnie wróć przez teleport, ekipę zostawiając przy bramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Stalkerów! 

Chłopaki, mam problem. Pamiętacie zadanie igła w stogu siana? Otóż znalazłem grób 3 nieznanego. I teraz ten problem. 4 miał udać się do punktu ewakuacji. Ale cholera, gdzie jest ten punkt? W pierwszej chwili myślałem ze na Agropromie, w miejscu gdzie stoi samochod, i gdzie miał niby uciekać Maxim Kamerr. Przeszukałem miejsce, i nic. Ktoś pamięta może jak to zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikus47221 - Coś nie rozumiem Twojego pytania. Przecież w "Igle w stogu siana" masz pokazywane schowki a nie groby. I miejsce ich lokalizacji pokazuje Ci maska wilczka. Wchodzisz na lokację, uruchamiasz ją i masz filmik z lokalizacją. Teraz tylko odszukanie. Groby rozkopuje się w zadaniu z czaszką. Są zaznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikus47221  - Punkt ewakuacji na Agro? Jeśli o niego się rozchodzi, to jest obok tego szybu wentylacyjnego podziemi. Tam stoi osobówka i powinien leżeć trup. Otwórz bagażnik.

I jeszcze taka podpowiedź. Jak z Agro wchodzisz na Wysypisko, to jest tam kilka samochodów w anomaliach elektrycznych. Przy jednym z nich jest taki srebrzysty pojemnik z kolbą, potrzebną do zaliczenia zadania lalki na Jantarze.

Patrz 2 min 20 sek

https://www.youtube.com/watch?v=R2jnqQSSj6M

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@TheSoldy  Tych artefaktów do uruchomienia lampy, było po drodze sporo. Wszystkie zużyłeś? Uruchomienie lampy skutkuje pojawieniem się schowka na Radarze. Chyba jest w nim jakaś nietypowa broń. Ale spokojnie można dokończyć moda bez niej. Grałem kilka razy, ale tylko raz z ciekawości użyłem tej lampy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Stalkerów. Mam problem związany z instalacja Repacka - https://torrent2games.net/4329-stalker-zolotoy-shar-zavershenie-2017-pc-repack-ot-serega-lus.html z tej strony otóż wyskakuje mi o Error widoczny poniżej.

Miejsce na dysku mam. Oryginalną kopie gry. Wcześniej kiedy instalowałem tego moda był jeszcze aktywny link na forum teraz postanowiłem pobrać tego Repacka i jest problem. Prosze o pomoc bo mam znowu chęć na tego moda. 

 

828932632_Beztytuusdasd.thumb.png.b6442a20b7749836a53ba95931b49f1b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PolskiGROM  Ale jak otworzysz ten katalog STALKER Shedows of Chernobyl, to co masz w środku oprócz plików podstawki Cienia Czarnobyła?

Pisząc o oddzielnym katalogu miałem na myśli po uruchomieniu setapa, wskazanie mu miejsca oddzielnego od podstawek. Najlepiej na innym dysku lub partycji. Np: D:\    I to wszystko. Powstanie nowy katalog z modem, z którym po grze można się spokojnie pożegnać, bez obawy o podstawkę. A robienie w katalogu podstawki jakichś opcji zapasowych moda, to to samo co go na niej postawić. Duże ryzyko uszkodzić podstawkę. Nie jeden już z tego powodu płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PolskiGROM No i piknie :t3m:. Podstawka musi być świętą krową. Jak trzeba moda stawiać na podstawkę, to rób jej kopię na dysk nie systemowy. Zmieniaj nazwę na nazwę moda i tym sposobem możesz mieć tyle modów na tej samej podstawce, ile masz miejsca na dysku. I zapisy nie będą się mieszały. Każdego moda możesz w dowolnej chwili usunąć, nie naruszając innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.