Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie zgodnie z poradą wcześniej, starałem się mieć minimalną ilość zapisów w katalogu, i zapomniałem o kopiowaniu do innego katalogu, ale jakoś jeden save się naprawił jak kompa zresetowałem i przeskanowałem syfousuwaczem =D (wyczytałem tu na forum że to pomaga) więc dużo nie straciłem bo tylko dolinę musiałem od nowa zrobić i jestem teraz na rostoku i ganiam za karzełkiem =D

Edytowane przez mietek1986
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to ja mam jedną kolbę z wysypiska i w dziczy znalazłem następną, to znaczy że jak pójdę na roztok to już nie da się w ogule wrócić na wysypisko i kordon, pytam bo mam trochę fantów poupychanych gdzieniegdzie i teraz nie wiem czy wczytywać save sprzed rostoku i zbierać co potrzebniejsze czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnieciu  Nie, nie ma powrotu. Był jakiś czit co to umożliwiał, ale potem były jakieś problemy z dalszą grą.

@mietek1986  - Jak nie masz trzeciej kolby ( nie pamiętam gdzie ona była ), to w bunkrze na Jantarze nie będziesz miał wcale, albo nieprawidłowy dialog o lalce. W każdym bądź razie, lalki nie oddawaj. Choć z dialogu będzie to sugestią. W dalszej drodze na MW, Radarze i dalej, jej pomoc bardzo się przyda.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne obrazki, ładne he he, ja już zacząłem grać od nowa i pytam się jak zadania robię to lalka mi wiadomości wysyła a jako że z języka rosyjskiego znam tylko parę słów (he he bluzgi dzięki ludkom online) to czasami wysyła w kolorze czerwonym a czasami w zielonym, np w zadaniu ze śmierdzielem na kordonie oddałem mu pojemnik do zniszczenia i wiadomość była na czerwono i nie wiem czy karmę zaliczyło mi na dobrze czy źle ??

PS: znalezienie teraz jakiegoś schowka w trawie będzie niezłym wyzwaniem =D nie mówiąc o szczurach i tuszkanach =D.

Własnie odnośnie karmy to jak dam głowę tego tuszkana co się znajduje w jednych zwłokach koło atp na kordonie Banicie to karma mi wzrasta czy nie?

Edytowane przez mietek1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Obrzeża są tylko taką dodatkową lokacją, na której do przymusowego wykonania jest schowek maski i ewentualnie zabranie tej "cudownej lampy". Schowek dlatego, że są to zadania łańcuszkowe i bez niego nie znajdziesz kolejnego. A w tych schowkach są naprawdę przydatne rzeczy. A lampa jest przydatna na Radarze, do wykonania jednego z zadań. Cała reszta jest tylko po to, abyś miał się gdzie wyposażyć na resztę gry. 

Radziłem innym, dam tę samą radę Tobie. Kiedy skończysz grę na Obrzeżach dla wojska ( bo dla nich chyba grasz ) i będziesz już na Kordonie, zrób sobie twardy zapis. I z zapisu sprzed wejścia na Obrzeża, zagraj jeszcze raz, ale tym razem wspierając przemytników.  Nudził się nie będziesz, bo to całkiem różne scenariusze. Jak po tej grze wrócisz na Kordon, twardy zapis i decyzja z którego zapisu pójdziesz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierioża w 2014 założyłem taki dział:  

Tym na inny kolor niż zielony barwionym nie podobało więc nie ma w nim nic oprócz paru moich na zachętę, na innych forach mają na naszym nie.

Ale zawsze możesz rozbudować w/w wątek lub stworzyć taką naszą bazę zapisów stanu gry tu na forum, wielu graczom się to przyda a ty miałbyś pod ręką zawsze jakieś zapisy stanu gry z danego moda.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to były zapisy z modów stawianych na podstawce takiej jaka przewidziana jest dla spolszczenia, można by się było zgodzić z taką propozycją. Ale wrzucanie zapisów z gry na rus podstawkach i modów nieprzetłumaczonych, mija się z sensem propozycji.

A oprócz tego musiały by to być zapisy z gry, gdy nie wstawiono do niej żadnych "ulepszeń", sprzętu dodawanego spawnerem i gdy wykonane były w 100% wszystkie zadania scenariuszowe i poboczne możliwe do wykonania do czasu wykonania zapisu. I jeszcze pilnowania, aby był z najaktualniejszym patchem do aktualnej wersji moda. To nie jest tak: Chop na krowę i jest cielę.

A dawanie zapisów pobranych z rus forów gdy mod był jeszcze betą czy nawet OBT, to już całkowity absurd.

A ci "niezieloni" to doświadczeni gracze i protestowali nie bez powodu. Niech przykładem będzie OP2, gdzie zapis jednego gracza uruchamiany u drugiego, potrafi spowodować wielkie problemy tak fabularne jak i techniczne. Dzisiejsze mody to nie te pierwsze liniówki od do, ale często, gęsto półfreeplaye.

Wpis nie jest imiennie adresowany, bo to stwierdzenie ogólne dotyczące wszystkich i każdego z osobna, zwolennika i przeciwnika gromadzenia zapisów.

@Sierioża  Niedokładnie to o co prosiłeś, ale blisko:

Będziesz musiał sam do labu wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, znowu ja XD. Jest pytanie, pomagam przemitnikom na obrzeżach, mam otworzyć sejf w piwnicy, szabeownicy otwierają pierwsza krate w piwnicy, pojawia się jakaś anomalia i fruwa w kółko, nie wiem co mam zrobić dalej, jakieś porady? Po o tworzeniu kraty dostałem info tylko że krata stworzona i to wszystko nic więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Typowy_Monoliciarz  Musisz podejść do kraty i nie dać się tej latającej zaczepić. Ja szedłem lewą stroną, po stole bilardowym zabierają przy okazji arta.

Jak chcesz przeczytaj:

Spoiler

Broń z tego magazynu jest zardzewiała, nie sprzedasz jej i nie naprawisz. Nie ma sensu zabierać.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się udziwniony repack od Seregi :) Kto chętny, może sprawdzić, ja się może potem również skuszę, bo moje pierwsze przejście ZK było zabugowane jak jasna cholera. Ta wersja wydaje się miłą odmianą dla jesiennych pejzaży, których już nie muszę szukać w Zonie, bo mam je za oknem.

Torrent tu - zolotoj-shar-zavershenie-summer-dawn.torrent, parę screenów poniżej, a jeszcze niżej link, gdzie znajdziecie więcej informacji. Spolszczenie prawie na pewno będzie działać.

Spoiler

1.thumb.jpg.9023449d7280c561fca1dd3230028d7a.jpg2.thumb.jpg.f12aa6f2eb232a6ea1d16cf2f80157ae.jpg3.thumb.jpg.6a5809bd2e175ac5e2c6890708e87e46.jpg4.thumb.jpg.f62ddc28e23f779098a193c8aadbed10.jpg

https://www.serega-lus.top/stalker/s-t-a-l-k-e-r-ten-chernobylja/zolotoj-shar-zavershenie-summer-dawn/#toggle-id-9-closed

Edit: spolszczenie działa, sprawdzone. Pierwsze chwile z modem... dziwne. Kolorowo, wesoło i słonecznie, ale podczas deszczu robi się zdecydowanie mniej przyjemnie. Eksperymentowałem z HUDem i spieprzyła mi się minimapa, ale w grze normalnie jest.

Spoiler

1.thumb.jpg.203c79fb927ca074215475bc4403fffe.jpg2.thumb.jpg.214f0ff8c73fcc4a64b3181ff91171ce.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.