Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3299258.jpg

Tytuł oryginalny: Золотой Шар. Завершение.
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0006 / repack - wersja samodzielna
Data premiery: 17.07.2017 r.
Autorzy: Jek@n, Charsi
Autorzy spolszczenia: @yellow, @Gatzek, @kondotier, @metek58, @smox
Śr. długość rozgrywki: (ok. 20 godzin)


OPIS:

Spoiler

Minęły zaledwie dwa lata od czasu drugiej katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Handel zaczyna dopiero kwitnąć, a bezpieczne ścieżki nie zostały jeszcze odkryte. Nie powstało żadne ugrupowanie, ale ludzie, którzy w przyszłości będą nazywać siebie stalkerami, już przybywają. Jednych z nich jest Żekan. 


Cechy moda:

  • Nowa, jedyna w swoim rodzaju historia stalkera z niespotykaną jak dotąd atmosferą powieści braci Strugackich - Pikniku na skraju drogi, 
  • 17 lokacji, na których pojawiły się zauważalne zmiany względem oryginału, 
  • Dobrze przemyślana różnorodność zadań, 
  • Duży wybór broni oraz kombinezonów, 
  • Nowa i często bardzo pomocna postać - lalka, która będzie nam towarzyszyła podczas przygód, 
  • Dobrze napisane dialogi, 
  • Nowe anomalie i skrywające wiele tajemnic mutanty, 
  • Nowy system udoskonalania oraz wykorzystywania artefaktów, 
  • Zmieniono - w przeciwieństwie do innych modyfikacji - system przetrwania.
  • Tajemniczość i mistycyzm tego, co się dzieje,
  • Wiele ciekawych, drobnych zmian w rozgrywce.

PORADY:

Spoiler

Możliwe błędy techniczne i sposoby naprawy. Należy koniecznie przeczytać przed rozpoczęciem gry:

  1. Jeżeli przytrafi Wam się wylot z takim logiem, najczęściej podczas przemieszczania się między lokacjami lub także później w losowych miejscach: 
    image.png
    Bądź też zauważycie brak zegarka na ekranie lub dodatkowo nie wyświetlają się na górze ekranu te klawisze F1-F10:
    image.png
    To najczęściej podczas próby wczytania gry nastąpi wylot. Dodatkowo często zdarza się, że jeden lub kilka zapisów zrobionych przed tą sytuacją jest także uszkodzonych.

    Rozwiązaniem problemu jest obniżenie ustawień grafiki na średnie oraz dodatkowo trzeba zmienić oświetlenie na statyczne. Po takich zabiegach nie przytrafiały się już wyloty z powyższym logiem. Ponadto pamiętajcie o grze na kilku/kilkunastu zapisach, a nie ciągłych quicksave'ach. 
     
  2. Wyloty podczas zabierania „sierści”, „Ulika” (po zabiciu połamańca) i wiele innych problemów spowodowanych jest za wysokimi ustawieniami gry. Nawet jeżeli gra działa płynnie, to warto zmniejszyć ustawienia i grać bez natknięcia się na problem. Miałem tak podczas przechodzenia gry za pierwszym razem. Po zmniejszeniu ustawień wszelkie problemy zniknęły ~ @smox
     
  3. Wyłączenie bujania się kamery: 
    W trakcie gry w konsoli (przycisk ~) należy wpisać "cam_inert 0" i wcisnąć enter. Następnie wpisać w konsoli "cfg_save" i ponownie zatwierdzić zmiany enterem.

Wskazówki dot. rozgrywki: 

  1. PORADY:

    Spoiler

    Trochę mojego doświadczenia z gry w tego moda na początek. A szczególnie z rozpoczęcia na Kordonie, aby sobie nie utrudnić rozgrywki i nie musieć przez cały czas korzystać ze spawnera. On jest zbędny!!! Mod da nam to, co potrzeba w takim nadmiarze, że pełnowartościowe rzeczy będziemy wyrzucać jako zbędne.

    W tym modzie nic ze zrobionych schowków nie ginie. Obojętne, czy to są skrzynie, plecaki z moda, czy też postawione przez siebie. Przy jednym z artefaktów (chyba Precel) jest informacja, że przy noszeniu go w plecaku, może coś zginąć. Noszę takie i nic mi nie zginęło.

    Kiedy zostajemy pozbawiani swoich maneli z plecaka przez scenariusz, to odzyskujemy je bez problemu i w komplecie po wykonaniu aktualnego zadania.

    W opcjach moda, można dać możliwość tworzenia zapisów również w miejscach niebezpiecznych.

    A co dotyczy broni na Kordonie. Rozpoczynając grę, jak tylko będziemy mogli się poruszać, przenosimy strzelbę ze slotu do plecaka i bez jakiejkolwiek zwłoki (czasówka automatyczna z uruchomieniem moda) biegniemy prostopadle do drogi. Zaraz po jej przekroczeniu skręt w stronę płyt za płotem i obserwacja na minimapie, jak daleko jest pościg ogłoszony na posterunku. Przy płytach wyrzucamy strzelbę i śrut. Zabierzemy je po ucieczce. UWAGA. Nie używać będąc w pierdlu morfiny - będzie potrzebna do innego, późniejszego zadania i zabrać kartkę leżącą na podłodze za łóżkiem. Z aresztu uciekamy drogą za ubikacją. Jest tam teraz dodatkowa tekstura umożliwiająca przejście płotu i zabranie strzelby.

    W wiosce dostaniemy dodatkowo samopała. Amunicję robimy sami z prochu (puszki podobne do konserw, tylko większe) i łożysk kulkowych. Radzę robić te wzmocnione, jest ich mniej, za to skutek powalający.

    Ze strzelbą i samopałem możemy zrobić wszystkie zadania na Kordonie, ale mamy inną możliwość. Po wykonaniu zadania na dzika, który okaże się pijawką, pochodzimy do Sanii i rozmawiamy. On nam mówi, że są Obrzeżą, na których można się zaopatrzyć i jak tam dotrzeć. To jest sygnał do przejścia na Obrzeża. Jednak korzystniej jest jeszcze zrobić zadanie na naukę pozyskiwania artów w strefach anomalnych (uczy nas NPC siedzący w domu poza płotem) i uratowanie NPC-a, na sygnał z prośbą o pomoc. To dla niego trzymaliśmy morfinę. Robimy zadanie na maskę i szukamy schowka. To nam otworzy zadanie na Obrzeżach i innych lokacjach wymienionych w PDA.

    Trzeba koniecznie pogadać ze Skidanem o notatce Fryca i zrobić zadanie na arta. Tu kolejna UWAGA. Wbrew temu, co mamy w PDA nie oddajemy tego artefaktu, a przenosimy do slotu. Art się rozpada. Co w zamian za to mamy, dowiadujemy się naciskając F5. Radzę dobrze przeczytać, co możemy osiągnąć, rozkładając artefakty. Opcje bardzo przydatne w dalszej grze, a szczególnie teleportacja szklanymi. 

    Broń boże, nie rozbijamy i nie przestawiamy skrzyń znajdujących się za przystankiem! Dlaczego? Powie nam laka w swoim czasie. Chociaż można je zastąpić Zaporożcem stojącym w wiosce, po jego naprawie.

    Zwiedzamy wszystkie domy w wiosce, aby znaleźć lalkę. Ona nie raz uratuje nam skórę, pozwoli znaleźć atrakcyjne schowki, a za serek (warto mieć ich zawsze kilka w plecaku) podpowie rozwiązanie dla zadania scenariuszowego. Warto po znalezieniu od razu zapoznać się z opcjami jej możliwości.

    Teraz już możemy iść na Obrzeża. Resztę zadań na Kordonie wykonamy po powrocie, ale już jako panisko, uzbrojone w dobrą broń, kombinezony i mających sporo amunicji oraz artów.

    Schowki znajdujące się na drzewach, o których powiadamia nas lalka (mówi: Smatri, czto on tam spriatał) z wyjątkiem kilku w całym modzie, zestrzeliwujemy ustawiając się tak, aby nie zatrzymał się na niższych konarach. W innym przypadku powtórka.

    Na Obrzeżach mamy dwie opcje. Grać pomagając żołnierzom lub wesprzeć przemytników. Z wyborem wolna wola, ale lubiący sobie pograć w całość moda, mogą po zakończeniu jednego wyboru, zagrać w drugi. Do tego wystarczy po pojawieniu się na Obrzeżach - jeszcze przed przystąpieniem do walki - zrobić twardy zapis dla powtórki. No i oczywiście twardy zapis przed powrotem na Kordon po pierwszym wyborze.

    Dalszą grę prowadzimy wg uznania z pierwszego lub drugiego wyboru. Obie gry są całkowicie różne, więc nie będziecie się nudzić.

    Kiedy już w grze dotrzemy poza tory, porozmawiamy i zrobimy zadania Andrzeja, pomówimy z Orwachem i dowiemy się o upadku śmigłowca, zanim zrobimy kolejny dialog z Andrzejem, na dalszą wędrówkę idziemy do śmigłowca, jednak zaczynając tę historię od obejrzenia leżącego nie przy nim żołnierza, ale za nim trupa stalkera.

    To tyle na dobry początek. Ale każdy grający może zrobić, co zechce, grać jak zechce. To były tylko niewiążące porady.

    No i przyjemnej, ale rozważnej gry. Żadnego Huurrra i do przodu

  2. Uruchamianie pojazdów. 

    W pewnym momencie fabuły musimy przejechać transporterem opancerzonym BTR przez pole minowe. Żeby włączyć silnik w pojeździe w opcjach gry, w sterowaniu odnajdujemy opcję "Włącz" i przypisujemy jej dowolny klawisz. Tym samym klawiszem uruchamiamy silnik w innych pojazdach, którymi możemy jeździć.

GALERIA:

Spoiler

z.jpg.e0468ad816a46c95071ec9df3deef6f0.jpg

ss_cez137_03-09-20_20-14-38_(l02_garbage).jpg.20583d63a3ef13c84bd5e490c1542c9b.jpg  ss_daniel_10-14-17_22-05-40_(l11_pripyat).jpg.4b662a371aeeb9f0f268f7b1f5608fb5.jpg

ss_cez137_03-10-20_15-34-06_(l02_garbage).jpg.a5e930ad2f1843e54e03be7f3e2acbcf.jpg  ss_cez137_02-24-20_10-04-34_(l01_escape).jpg.dc5185a00b0a60177eba163b40c77066.jpg


Przegląd moda od Ap-Pro

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Modyfikacja jest w wersji samodzielnej, a więc nie wymaga posiadania i instalacji podstawowej wersji gry. Mod posiada instalator - wystarczy postępować zgodnie z jego zaleceniami i zainstalować modyfikację w dowolnym miejscu. Najlepiej poza patrycją systemową.


2. Dodajemy spolszczenie moda (gamedata).

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Spolszczenie:

  • Nasz serwer - [KLIK]

Spawner w wersji PL: 


Antyczit:


Źródło: new_AP-PRO_LOGO.png.aba0a3e476d400f89ebcc83f4ed08bdb.png
 

  • Dodatnia 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem loginu na stalkeruniverse ;) tak to już bym zerknął czy starą wersję cichemu udało się postawić na polskiej podstawce.

Jeśli nawet tak to pewnie nie na wiele nam się to przyda bo tamten mod wyglądał inaczej, stawianie ogse na cień i potem addon ze Złotą kulą, Tu z tego co czytałem OGSE jest wywalone, jakieś części wciąż są i jeszcze dodatki z innego moda. Także pewnie trzeba by rozgryzać od nowa jak dostosować do PL podstawki.

@kondotier

No właśnie chciałem założyć nowe konto i zobaczyłem ładny komunikat o konieczności zatwierdzenia przez admina. Chciałem użyć opcji "zapomniałem hasła" ale nie wiem jak szybko idzie email bo coś na razie nic do mnie nie przyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - jak nie masz konta na stalkeruniwerse, to będzie problem. Bo po scaleniu forów, rejestrację musiał zatwierdzić @cichy, a jak widzisz, ma miesiąc miodowy i się nie udziela. A skoro instalacje się różnią, to i tak nie ma sensu się poprzednią zajmować. Chyba że potrzebny opis przechodzenia.

To jest link do tego poradnika https://stalkeruniverse.stalkerteam.pl/index.php?topic=740.0   na StalkerUniwerse

i u nas https://stalkerteam.pl/topic/7475-złota-kula-albo-przejścia-czekana-ogse-0692-r2-poradnik/

Jest robota dla tych co już przenosili poradniki ze Stalkeruniwerse do nas, bo w tym u nas, nie otwierają się spojlery zamknięte, a otwartego nie da się zamknąć.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ap.pro - http://ap-pro.ru/forum/35-90228-1 pojawił się patch 2.6 i RePack 2017 by Sirius2012

Chciałem sobie trochę pozmieniać ustawienia, więc wypakowałem moda, zrobiłem "normalną" gamedatę i wstawiłem do niej przerobione pliki. Niestety, te zmiany skutkują nagłą śmiercią GG. Ciekawe.

 

 

ss_anita i sylwia_07-19-17_06-33-24_(l01_escape).jpg

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox

Albo coś przedobrzyłeś :) albo mod ma jakieś zabezpieczenia przed cheaterką, już były takie mody w przeszłości.

Link do patcha 2.6 dodałem do pierwszego postu, Repacka nie dodawałem jeszcze bo jest ze starą wersją patcha 2.5 to pewnie za jakiś czas wyjdzie nowa wersja. Zresztą nie ma się co śpieszyć bo do moda może jeszcze wyjść parę patchy.

A jak ktoś by chciał to zawsze może sobie pobrać repacka i dorzucić najnowszy patch i też będzie ok.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo różnych podpowiedzi odnośnie przechodzenia moda, różnych questów, tipsy. Co prawda po rosyjsku ale zawsze można sobie wrzucić do translatora ;) Może się przydać jak ktoś utknie albo nie wie co robić.

Porady cz 1.

Spoiler
-Где ключ от дома Суслика?
Рядом с домом, в кустах, в рюкзаке
-Как попасть в закрытый дом в деревне новичков?
Перепрыгнуть с соседнего дома и залезть через чердак
-Куда тащить труп сталкера на Кордоне?
Сначало притащить к костру, где находится убежище Сталкеров, затем унести на кладбище
-Что делать с контроллером на АТП?
Крайне рекомендуется убить его тихо с ножа, для этого проходим слева в куст и пытаемся сделать так, чтобы зомби вас не приметили(у меня вышло с 5 раза)
-Где взять куклу?
В доме около которого в оригинале стоял Волк
-Как поговорить с Волком на мельнице?
Подойти к окну
-Я съедаю что либо и начинаю блевать, что это?
Батоны нынче хреновые подсунули. Это отправление. Лечится приёмом воды и нормальной пищи
-Подхватил инфекцию, что делать?
Купить лекарство от чумы (У Скидана 5к стоит)
-Где найти запчасти для пушки по заданию Скидана?
На Свалке. На кладбище техники у трупа иностранца есть сломанная винтовка. Ее и отдаёте Скидану
-Как обойти аномалии на Свалке?
В начале локи берете сразу вправо на горку в радиацию и пробегаете, немного продумав маршрут
-Что делать на Окраине?
Это не обязательная локация, но на ней вас ждёт большое количество интересных квестов
-Как пройти обратно через железку? Проводник у меня есть, но все равно умираю
Найдите дырку в мосте. Все как в оригинале. (не понятно баг это или "фича")
-Где найти артефакт по заданию "Шанс"?
На кладбище техники. Свалка. Зайдите в будочку, дальше поймёте
-Как забрать "Смерть лампу"?
Только с наскока. Три выспышки и вы труп. Пытайтесь(получилось с 10 раза где то)
-Как попасть на колонны, для получения шара по заданию на Свалке?
Сначало поймать телепорт, затем пройти по краю первой колонны
-Как выполнить задание "Под Колпаком"?
Уничтожить кабанов, взять и положить артефакт куда нужно, затем найти труп сталкера(кукла скажет в каком доме, при подходе к нему) и взять у трупа чёрные ключи(их можно элементарно не заметить), затем найти, что этими ключами можно найти, тут уже поймёте(подвал в доме куда кидали артефакт)
-Не могу открыть "Сейф наблюдателей" на Окраине
После нахождения нужного ключа, не нужно открывать подвал, нудно открыть именно сейв(скорее всего баг в описании или в целом в квесте, как пройти в подвал непонятно)
-Слетают сейвы на Окраине
Слетают не все скорее всего, загрузитесь с рабочих, или сохраняйтесь на ней только через консоль(говорят помогает)
-Что делать с фотоаппаратом, который нашёл в куче мусора у трупа?
Идти к Василию и оттуда начнётся квест "Секретные материалы". Вам нужно будет кое что сфотографировать вскоре
Пока что всё вроде, но можно будет дополнить, сам прохожу ещё

Porady cz 2.

Spoiler

Советы от товарища разработчика Old_Kontroler:"

1) Ни в коем случае не отдавайте артефакт "Пульт" Скидану! Вы лишитесь очень полезной возможности расщеплять любые распостранённые артефакты, получая взамен такие временные свойства, как повышенный урон оружия, живучесть, лечение болезней, телепортация на короткие расстояния, стойкость к пси-излучению и способность выпытывать у ключевых НПС инфу о их именных тайниках. Возьмите "Пульт" и нажмите на кнопку - не пожалеете.
2) Если у вас есть Кукла, наведите на ключевого НПС прицел и нажмите Tab - она даст краткую характеристику этого персонажа.
3) Реплики ГГ при быстром сохранении зависят от его удачи(кармы). Если они довольные, то карма положительная, если раздраженный - отрицательная.
4) Если выйти за пределы безопасной зоны в ночное время и при плохой карме, то вас постоянно будут атаковать мутанты. Метка безопасной зоны - это зелёный домик. Вообще по ночам лучше спать, как все нормальные люди."

Советы от товарища Assoll: "Доброго времени всем, почитал 28 стр. Форума, дам несколько Рекомендаций ( кому не нужны - пролистываем без бурчания) по Основным пока вопросам Прохождения:
1. Башка - выкидывать или закапывать её не надо, когда вскроете все 15 Могил на Локациях Кордон, Свалка, Агро и ТД - она превратится в достаточно Крутой Арт, но надо быть осторожным, с каждой вырытой могилой понижается так называемая Удача, которая влияет на скока на вас будет Живность агриться, на скока точна стрельба и т.д. Желательно Удачу повышать Добрыми поступками ( Кукла в рюкзаке будет сигнализировать Смехом).
2.Окраина - Очень рекомендую посетить и пройти все Квесты, в результате ГГ очень сильно прибарахлится ( одна Экза с +140кГ переносимого веса чего стоит), вооружится,кучу Артов нормальных, патрошков и медицины. По моему мнению - взять сторону Военных самый оптимальный вариант - Хорошо подняться. Рекомендую идти на Окраину с Обрезом ( из Схрона на АТП получите) и по Сюжету до Засады Агентов в вагончике. Придя оттуда с Хорошей кармой - можно и могилы вскрыть. ( кстати чем выше Удача, тем чаще Кукла замечает скрытые тайники).
3.Кортра на АТП - что бы не ломать Сюжет и не жаловаться, что бьются сейвы, надо делать по Стелсу. Я прошёл очень легко и в течении игрового часа.Что нужно для этого :хотя бы 24 Усиленных Жекана.Приходите на АТП и идёте к выходу из АТП на Окраину,периодически забегая - мочите Зомбаков в голову с одного выстрела, когда Контра начинает спускаться - убегаете в сторону перехода на Окраину к Дереву - он успокаивается. Так за 20-30 мин. перебиваете Зомби, поднимаетесь и ножичком...
Кстати - не забудьте по подсказке Куклы подобрать Элитный Детектор.
4.Турель на Мельнице появляется сразу, как тока вы расправитесь с Агентами в вагончике, сносится очень легко с 8-10 выстрелов из Берданки из Могилы, либо немного покаскадёрствовать, подняться под крышу и из щели с 5 выстрелов из Дробаша.
5.Отрава лечится таблетками от Чумы, переломы и травмы - Медицинской Сумкой - юзаете, показывает что вылечить ( побывав на Окраине всем этим запасётесь вдоволь).
6.Ломки сейвов до Бара (4 Локации практически проходятся без багов) в основном, если идёте не по Сюжету или типа Контру на АТП мочите не по Стелсу ножом. Если идти по Сюжету не спеша, выполняя одну задачу за другой - проблем не будет.
7.Аномалии на Свалке ( те что догоняют и калечат) - проходятся легко, берёте с самого начала правее, через Лес и дальше разберётесь, главное не нестись, как тока Вы будете подходить к Области с такой Аномалией, вы увидете бегающий "черепок" и определите его Траекторию ( если у вас уже есть Элитный Детектор аномалий с АТП на Кордоне)
Ещё раз повторюсь - это просто Рекомендации прошедшего Мод, а не Интрукция к применению, каждый играет по своему и прошу Аннотаций злобных в мой адрес не писать. С Уважением ко всем."

 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2017 o 06:44, smox napisał:

Na ap.pro - http://ap-pro.ru/forum/35-90228-1 pojawił się patch 2.6 i RePack 2017 by Sirius2012

Chciałem sobie trochę pozmieniać ustawienia, więc wypakowałem moda, zrobiłem "normalną" gamedatę i wstawiłem do niej przerobione pliki. Niestety, te zmiany skutkują nagłą śmiercią GG. Ciekawe.

 

 

ss_anita i sylwia_07-19-17_06-33-24_(l01_escape).jpg

W modzie został umiejscowiony anticzit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sG9iiFe.jpg

W tym modzie wszystko mi się podoba, począwszy od lalki poprzez patenty z rozkopywaniem grobów w poszukiwaniu schowków, warzenie strawy, parzenie herbatki, przygotowywanie ładunków do samopałów i wiele więcej. Ciekawa fabuła, zadania, nietuzinkowe itemy (dostałem od przyjaznego kontrolera harmonijkę, myślę, że w odpowiednim momencie się przyda, a na razie chodzę i słucham znanego motywu Ennio Morricone), nietypowy sposób pozyskiwania artefaktów, wszystko to i to, czego nie wymieniłem, bo najlepiej sprawdzić samemu, sprawia, że klimat jest taki, że chce się grać, chce się żyć:).

Spoiler

2yZt7hC.jpg

LkM7Co3.jpg

uWS5425.jpg

JATJo11.jpg

wanzWCJ.jpg

XLbO1DK.jpg

Odnośnie Patcha 3.0

Spoiler

Piszą, że nie wymaga nowej gry, faktycznie nie wymaga, ale po wgraniu patcha warto sprawdzić, czy HUD wyświetla się tak jak wcześniej, czy jest zegar i informacja o klawiszach skrótów. Jeśli czegoś brakuje, należy jeszcze raz wczytać ostatni zapis lub poprzedni, aż HUD będzie kompletny tak, jak na poprzednim patchu. Ta niewiedza kosztowała mnie parę godzin gry i powrót do zapisu sprzed wgrania 3.0.

1K8bucA.png

Stepka.

Spoiler

Warto uratować Stepkę (można go dobić), podać mu adrenalinę i jak najszybciej odnaleźć tajemniczą maskę. Ten przyjaciel jest śmiertelny i ma dziwną fantazję pchania się w anomalie, nie wiem, czy ma to jakieś konsekwencje dla dalszej fabuły, ale jeśli Stepka zginie, to na pewno tracimy ciekawe zadanie.

Niestety, mod nawet po rozpakowaniu i spakowaniu (zero ingerencji w pliki) po wrzuceniu z powrotem do gry powoduje, to o czym pisał Smox: zgon GG na starcie. Antycheat widzi wszystko.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakby wam gdzieś wpadł w oczy link do Repaka Złotej Kuli na normalnym downloadzie nie torrencie to wrzućcie. Bym sobie pobrał na zaś jakby czasem powstała polonizacja kiedyś :D a by się okazało, że jednak na polskiej podstawce za chiny nie pójdzie to już bym był przygotowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gawron napisał:

Warto uratować Stepkę (można go dobić), podać mu adrenalinę i jak najszybciej odnaleźć tajemniczą maskę. Ten przyjaciel jest śmiertelny i ma dziwną fantazję pchania się w anomalie, nie wiem, czy ma to jakieś konsekwencje dla dalszej fabuły, ale jeśli Stepka zginie, to na pewno tracimy ciekawe zadanie.

U mnie Stepka jest nieśmiertelny. @gawron, wiesz może co dalej zrobić z tą maską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Coś mi się porobiło! Rano grałem sobie spokojnie, a jak chciałem uruchomić w południe, to nie dało rady. Dziwne, bo nie było wylotu, tylko podczas wczytywania usłyszałem dźwięk. Wyszedłem Ctrl+Alt+Del i przy pasku na dole był prostokąt z napisem - Default IME. Przeskanowałem kompa i usunąłem zbędny syf. Default IME znikło, ale dalej nie mogę uruchomić moda. W logu jest to -

Spoiler

[07/23/17 15:26:52]    * Detected CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i7 CPU         870  @ 2.93GHz, F6/M30/S5
[07/23/17 15:26:52]    * CPU Features: RDTSC, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2
[07/23/17 15:26:52]    
[07/23/17 15:26:52]    Initializing File System...
[07/23/17 15:26:52]    !WARNING: CLocatorAPI::check_for_file not found file fsgame.ltx in files list (size = 24) 
[07/23/17 15:26:52]    !WARNING: CLocatorAPI::check_for_file not found file d:\s.t.a.l.k.e.r\bin\fsgame.ltx in files list (size = 24) 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.db0 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.db1 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.db2 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.db3 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.db4 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.db5 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.db6 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.db7 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.db8 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.db9 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.dba 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.dbb 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.dbc 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.dbd 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.dbe 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.dbf 
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata.dbg 
[07/23/17 15:26:52]    using fs-ltx fsgame.ltx
[07/23/17 15:26:52]    --found external arch mp_military_2.xdb0
[07/23/17 15:26:52]    CLocatorAPI::ProcessArchive, path = d:\s.t.a.l.k.e.r\mods\mp_military_2.xdb0 
[07/23/17 15:26:52]    FS: 37123 files cached, 5072Kb memory used.
[07/23/17 15:26:52]    Init FileSystem 0.920598 sec
[23.07.17 15:26:52.887] 'xrCore' build 6732, Jul 12 2017
[23.07.17 15:26:52.887] 
[23.07.17 15:26:52.997] Initializing Engine...
[23.07.17 15:26:53.012] Loading  config for renderer 
[23.07.17 15:26:53.012] Executing config-script "user.ltx"...
[23.07.17 15:26:53.012] [c:\users\public\documents\stalker-shoc\user.ltx] successfully loaded.
[23.07.17 15:26:53.012] Starting INPUT device...
[23.07.17 15:26:53.012] Loading DLL: xrRender_R2.dll
[23.07.17 15:26:53.028] Loading DLL: xrGame.dll
[23.07.17 15:26:53.115] * [win32]: free[4060544 K], reserved[39028 K], committed[94668 K]
[23.07.17 15:26:53.115] * [ D3D ]: textures[0 K]
[23.07.17 15:26:53.115] * [x-ray]: crt heap[8852 K], process heap[1252 K], game lua[0 K], engine lua[0 K], render[0 K]
[23.07.17 15:26:53.115] * [x-ray]: economy: strings[4040 K], smem[0 K]
[23.07.17 15:26:53.115] Executing config-script "d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\config\default_controls.ltx"...
[23.07.17 15:26:53.116]  cant convert dik_name for dik[144], prop=[Poprzednia 
[23.07.17 15:26:53.116] [d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\config\default_controls.ltx] successfully loaded.
[23.07.17 15:26:53.116] Executing config-script "user.ltx"...
[23.07.17 15:26:53.116] Executing config-script "d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\config\rspec_default.ltx"...
[23.07.17 15:26:53.116]  Unknown command:  rs_skeleton_update
[23.07.17 15:26:53.116] [d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\config\rspec_default.ltx] successfully loaded.
[23.07.17 15:26:53.116] Executing config-script "d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\config\default_controls.ltx"...
[23.07.17 15:26:53.116] [d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\config\default_controls.ltx] successfully loaded.
[23.07.17 15:26:53.117] [c:\users\public\documents\stalker-shoc\user.ltx] successfully loaded.
[23.07.17 15:26:53.117] SOUND: OpenAL: enumerate devices...
[23.07.17 15:26:53.117] SOUND: OpenAL: EnumerationExtension Present
[23.07.17 15:26:53.157] devices Generic Software
[23.07.17 15:26:53.213] SOUND: OpenAL: system  default SndDevice name is Generic Software
[23.07.17 15:26:53.492] SOUND: OpenAL: All available devices:
[23.07.17 15:26:53.492] 1. Generic Software, Spec Version 1.1 (default)
[23.07.17 15:26:53.492] SOUND: OpenAL: SelectBestDevice is Generic Software 1.1
[23.07.17 15:26:53.508] SOUND: OpenAL: Required device: Generic Software. Created device: Generic Software.
[23.07.17 15:26:53.532] * sound: EAX 2.0 extension: present
[23.07.17 15:26:53.532] * sound: EAX 2.0 deferred: present
[23.07.17 15:26:53.543] * sound : cache: 65538 kb, 7609 lines, 8820 bpl
[23.07.17 15:26:53.548] Starting RENDER device...
[23.07.17 15:26:53.561] * GPU [vendor:10DE]-[device:11C0]: NVIDIA GeForce GTX 660
[23.07.17 15:26:53.561] * GPU driver: 22.21.13.8253
[23.07.17 15:26:53.668] * CREATE: DeviceREF: 1
[23.07.17 15:26:53.668] * Vertex Processor: PURE HARDWARE
[23.07.17 15:26:53.668] *     Texture memory: 4072 M
[23.07.17 15:26:53.668] *          DDI-level: 9.0
[23.07.17 15:26:53.697] * GPU shading: vs(fffe0300/3.0/30), ps(ffff0300/3.0/30)
[23.07.17 15:26:53.698] * GPU vertex cache: unrecognized, 16
[23.07.17 15:26:53.698] * DVB created: 4096K
[23.07.17 15:26:53.698] * DIB created: 512K
[23.07.17 15:26:53.720]  Version conflict in shader 'def_shaders\def_aref'
[23.07.17 15:26:53.720]  Version conflict in shader 'def_shaders\def_aref_v'
[23.07.17 15:26:53.720]  Version conflict in shader 'def_shaders\def_trans'
[23.07.17 15:26:53.720]  Version conflict in shader 'def_shaders\def_trans_v'
[23.07.17 15:26:53.720]  Version conflict in shader 'def_shaders\def_trans_v_tuchi'
[23.07.17 15:26:53.720]  Version conflict in shader 'def_shaders\lod_old'
[23.07.17 15:26:53.721]  Renderer doesn't support blender 'effects\shadow_world'
[23.07.17 15:26:53.721]  Version conflict in shader 'effects\watertest-1'
[23.07.17 15:26:53.752] count of .thm files=209
[23.07.17 15:26:54.706] load time=983 ms
[23.07.17 15:26:54.706] * NULLRT supported
[23.07.17 15:26:54.706] * ...and used
[23.07.17 15:26:54.706] * HWDST/PCF supported and used
[23.07.17 15:26:54.706] * NV-DBT supported and used
[23.07.17 15:26:54.861] RENDER: unlocking texture 0, size = 64 x 64 
[23.07.17 15:26:54.862] RENDER: unlocking texture 1, size = 64 x 64 
[23.07.17 15:26:54.862] RENDER: unlocking texture 2, size = 64 x 64 
[23.07.17 15:26:54.862] RENDER: unlocking texture 3, size = 64 x 64 
[23.07.17 15:26:54.911] RENDER: unlocking texture 4, size = 1920 x 1080 
[23.07.17 15:26:55.031] Script debugger succesfully restarted.
[23.07.17 15:26:55.084] Starting engine...
[23.07.17 15:26:57.119] Loading DLL: xrGameSpy.dll
[23.07.17 15:27:08.160] * DVB created: 4096K
[23.07.17 15:27:08.160] * DIB created: 512K
[23.07.17 15:27:08.311] RENDER: unlocking texture 0, size = 64 x 64 
[23.07.17 15:27:08.311] RENDER: unlocking texture 1, size = 64 x 64 
[23.07.17 15:27:08.311] RENDER: unlocking texture 2, size = 64 x 64 
[23.07.17 15:27:08.311] RENDER: unlocking texture 3, size = 64 x 64 
[23.07.17 15:27:08.361] RENDER: unlocking texture 4, size = 1920 x 1080 
[23.07.17 15:27:08.366] * GPU shading: vs(fffe0300/3.0/30), ps(ffff0300/3.0/30)
[23.07.17 15:27:08.366] * GPU vertex cache: recognized, 24
[23.07.17 15:27:08.366] *** RESET [295 ms]
[23.07.17 15:27:08.374] "d:\s.t.a.l.k.e.r\bin\xr_3da.exe" 
[23.07.17 15:27:08.375] * phase time: 0 ms
[23.07.17 15:27:08.376] * phase cmem: 111980 K
[23.07.17 15:27:08.376] Кэширование объектов...
[23.07.17 15:27:08.411] Loading objects...
[23.07.17 15:27:08.411] Loading models...
[23.07.17 15:27:25.092] * [prefetch] time:    16676 ms
[23.07.17 15:27:25.092] * [prefetch] memory:  93056Kb
[23.07.17 15:27:25.093] * phase time: 16718 ms
[23.07.17 15:27:25.098] * phase cmem: 198224 K
[23.07.17 15:27:25.099] Сервер: Старт...
[23.07.17 15:27:25.177] WARNING: CLocatorAPI::check_for_file not found file d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\config\mods\m_netpk.ltx in files list (size = 37123) 
[23.07.17 15:27:25.180] * phase time: 86 ms
[23.07.17 15:27:25.186] * phase cmem: 193544 K
[23.07.17 15:27:25.186] Сервер: Загрузка симуляции жизни...
[23.07.17 15:27:25.186] * phase time: 6 ms
[23.07.17 15:27:25.191] * phase cmem: 193544 K
[23.07.17 15:27:25.191] Загрузка игры "kor6.sav"...
[23.07.17 15:27:25.213] SE_DBG: CALifeSimulatorBase 'alife' ->m_objects = 0x1122C330 
[23.07.17 15:27:25.218] * Loading spawn registry...
[23.07.17 15:27:25.447] * 9020 spawn points are successfully loaded
[23.07.17 15:27:25.447] * Loading objects...
[23.07.17 15:27:25.660] * 14777 objects are successfully loaded
[23.07.17 15:27:25.966] * Game kor6 is successfully loaded from file 'c:\users\public\documents\stalker-shoc\savedgames\kor6.sav' (0.780s)
[23.07.17 15:27:25.966] * phase time: 779 ms
[23.07.17 15:27:25.972] * phase cmem: 221196 K
[23.07.17 15:27:25.972] Сервер: Соединяемся...
[23.07.17 15:27:26.288] MaxPlayers = 32
[23.07.17 15:27:26.342] * phase time: 375 ms
[23.07.17 15:27:26.349] * phase cmem: 221244 K
[23.07.17 15:27:26.349] Клиент: Соединение с localhost...
[23.07.17 15:27:26.350]  Player not found. New player created.
[23.07.17 15:27:26.350] * client : connection accepted - <>
[23.07.17 15:27:26.352] * phase time: 9 ms
[23.07.17 15:27:26.357] * phase cmem: 221268 K
[23.07.17 15:27:26.357] Открытие потока...
[23.07.17 15:27:26.364] * phase time: 12 ms
[23.07.17 15:27:26.369] * phase cmem: 221268 K
[23.07.17 15:27:26.369] Загрузка формы объектов...
[23.07.17 15:27:29.490] * phase time: 3126 ms
[23.07.17 15:27:29.502] * phase cmem: 293936 K
[23.07.17 15:27:29.502] Загрузка шейдеров...
[23.07.17 15:27:29.755] * phase time: 264 ms
[23.07.17 15:27:29.761] * phase cmem: 296345 K
[23.07.17 15:27:29.761] Загрузка геометрии...
[23.07.17 15:27:30.676] * phase time: 920 ms
[23.07.17 15:27:30.682] * phase cmem: 296721 K
[23.07.17 15:27:30.682] Загрузка базы пространств...
[23.07.17 15:27:31.633] * phase time: 957 ms
[23.07.17 15:27:31.640] * phase cmem: 301276 K
[23.07.17 15:27:31.640] Загрузка детальных объектов...
[23.07.17 15:27:31.727] * [DETAILS] VertexConsts(256), Batch(61)
[23.07.17 15:27:31.727] * [DETAILS] 40687 v(20), 26352 p
[23.07.17 15:27:31.727] * [DETAILS] Batch(61), VB(794K), IB(154K)
[23.07.17 15:27:31.729] * phase time: 95 ms
[23.07.17 15:27:31.736] * phase cmem: 301286 K
[23.07.17 15:27:31.736] Загрузка секторов и порталов...
[23.07.17 15:27:31.736] * Loading HOM: d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\levels\l01_escape\level.hom
[23.07.17 15:27:31.739] * phase time: 10 ms
[23.07.17 15:27:31.745] * phase cmem: 301444 K
[23.07.17 15:27:31.745] Загрузка ИИ объектов...
[23.07.17 15:27:31.775] - Loading music tracks from 'l01_escape_musics'...
[23.07.17 15:27:31.823] * phase time: 83 ms
[23.07.17 15:27:31.829] * phase cmem: 301478 K
[23.07.17 15:27:31.829] Клиент: Создание...
[23.07.17 15:27:31.843] - Game configuring : Started 
[23.07.17 15:27:31.846] - Game configuring : Finished 
[23.07.17 15:27:32.055] * phase time: 231 ms
[23.07.17 15:27:32.062] * phase cmem: 315440 K
[23.07.17 15:27:32.062] Загрузка текстур...
[23.07.17 15:27:37.643] * t-report - base: 1506, 447796 K
[23.07.17 15:27:37.643] * t-report - lmap: 7, 7168 K
[23.07.17 15:27:37.643] * phase time: 5588 ms
[23.07.17 15:27:37.651] * phase cmem: 315440 K
[23.07.17 15:27:37.651] Клиент: Синхронизация...
[23.07.17 15:27:37.668] * phase time: 24 ms
[23.07.17 15:27:37.674] * phase cmem: 315440 K
[23.07.17 15:27:37.733] * [win32]: free[2894708 K], reserved[120048 K], committed[1179484 K]
[23.07.17 15:27:37.733] * [ D3D ]: textures[454965 K]
[23.07.17 15:27:37.733] * [x-ray]: crt heap[315435 K], process heap[669449 K], game lua[8718 K], engine lua[224 K], render[0 K]
[23.07.17 15:27:37.733] * [x-ray]: economy: strings[5662 K], smem[18975 K]
[23.07.17 15:27:37.784] * phase time: 141 ms
[23.07.17 15:27:37.791] * phase cmem: 315443 K
[23.07.17 15:27:37.791] Вход в Зону...
[23.07.17 15:27:37.882] lua_helper:Correct_Max_idLevelVertex:=[594270]=>[595498](+1228), Map(1)=[l01_escape] :<Info!>
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882] FATAL ERROR
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882] [error]Expression    : assertion failed
[23.07.17 15:27:37.882] [error]Function      : IReader::r
[23.07.17 15:27:37.882] [error]File          : FS.cpp
[23.07.17 15:27:37.882] [error]Line          : 317
[23.07.17 15:27:37.882] [error]Description   : Pos+cnt<=Size
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882] 
[23.07.17 15:27:37.882] DEBUG CONTEXT DUMP:
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.882]  
[23.07.17 15:27:37.960] *** break by StackWalk ***
[23.07.17 15:27:37.960] stack trace:
[23.07.17 15:27:37.960] 
[23.07.17 15:27:37.960]      0023:70FA93DE (0x000016E1 0x777A92C9 0xF769A94C 0x353498D8) xrCore.dll, xrDebug::backend()
[23.07.17 15:27:37.960]      0023:777A9605 (0x00000000 0x353498E0 0x00000000 0x353498EC) ntdll.dll, RtlFreeHeap()
[23.07.17 15:27:37.960]      0023:777A8BD8 (0x02A70000 0x00000000 0x353498E0 0x00AF7A58) ntdll.dll, RtlFreeHeap()
[23.07.17 15:27:37.960]      0023:70EA019A (0x353498E0 0x353498F0 0x6DA9BBCE 0x353498F0) MSVCR100.dll, free()
[23.07.17 15:27:37.960]      0023:70FB8272 (0x02D200C0 0x02D2C0B0 0x03239380 0x00AF7B00) xrCore.dll, xrMemory::mem_free()
[23.07.17 15:27:37.960]      0023:70FAF3CD (0x70EAF344 0x00AF7BD8 0x00000040 0x00000018) xrCore.dll, CLocatorAPI::file_find_it()
[23.07.17 15:27:37.960]      0023:70EAF5DF (0x00AF7BD8 0x00000040 0x70FC389C 0x00000000) MSVCR100.dll, vsprintf_s_l()
[23.07.17 15:27:37.960]      0023:70EAFF23 (0x00AF7BD8 0x00000040 0x70FC389C 0x0FA40018) MSVCR100.dll, sprintf_s()
[23.07.17 15:27:37.960]      0023:70FAD90F (0x00AF7C40 0x0000005D 0x5F61756C 0x706C6568) xrCore.dll, InitVerbosity()
[23.07.17 15:27:37.960]      0023:70FADA35 (0x0FB009A2 0x00000000 0x000000A4 0x0FA40C88) xrCore.dll, Log()
[23.07.17 15:27:37.983] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[23.07.17 15:27:37.983] dbg:SAVE FILE IS CORRUPT
[23.07.17 15:27:37.983] stop!!!
[23.07.17 15:27:37.983] stack traceback:
[23.07.17 15:27:37.983]     d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\_g.script:1463: in function 'abort'
[23.07.17 15:27:37.983]     ...:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\bind_stalker.script:543: in function <...:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\bind_stalker.script:519>
[23.07.17 15:27:37.983] ATTENTION! Game is interrupted! The information in lines above.
[23.07.17 15:27:37.983] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[23.07.17 15:27:37.983] * Log file has been saved successfully!
[23.07.17 15:27:37.984] bind_stalker:load:size=[351]
[23.07.17 15:27:37.984] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[23.07.17 15:27:37.984] dbg:se_stor:SAVE_FILE_IS_CORRUPT! read_chunks:file=[task_manager]:chunk=[task_mgr]~not_exist:<Error!>
[23.07.17 15:27:37.984] stop!!!
[23.07.17 15:27:37.984] stack traceback:
[23.07.17 15:27:37.984]     d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\_g.script:1463: in function 'abort'
[23.07.17 15:27:37.984]     d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\se_stor.script:265: in function 'read_chunks'
[23.07.17 15:27:37.984]     d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\se_stor.script:353: in function 'load'
[23.07.17 15:27:37.984]     ...:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\bind_stalker.script:570: in function <...:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\bind_stalker.script:519>
[23.07.17 15:27:37.984] ATTENTION! Game is interrupted! The information in lines above.
[23.07.17 15:27:37.984] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[23.07.17 15:27:37.984] * Log file has been saved successfully!
[23.07.17 15:27:37.984] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[23.07.17 15:27:37.984] dbg:se_stor:SAVE_FILE_IS_CORRUPT! read_chunks:file=[bind_stalker]:chunk=[bind_actor]~not_exist:<Error!>
[23.07.17 15:27:37.984] stop!!!
[23.07.17 15:27:37.984] stack traceback:
[23.07.17 15:27:37.984]     d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\_g.script:1463: in function 'abort'
[23.07.17 15:27:37.984]     d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\se_stor.script:265: in function 'read_chunks'
[23.07.17 15:27:37.984]     d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\se_stor.script:353: in function 'load'
[23.07.17 15:27:37.984]     ...:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\bind_stalker.script:570: in function <...:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\bind_stalker.script:519>
[23.07.17 15:27:37.984] ATTENTION! Game is interrupted! The information in lines above.
[23.07.17 15:27:37.984] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[23.07.17 15:27:37.984] * Log file has been saved successfully!
[23.07.17 15:27:38.009] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[23.07.17 15:27:38.009] dbg:se_stor:SAVE_FILE_IS_CORRUPT! read_chunks:file=[sr_psy_antenna]:chunk=[psy_antenna]~not_exist:<Error!>
[23.07.17 15:27:38.009] stop!!!
[23.07.17 15:27:38.009] stack traceback:
[23.07.17 15:27:38.009]     d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\_g.script:1463: in function 'abort'
[23.07.17 15:27:38.009]     d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\se_stor.script:265: in function 'read_chunks'
[23.07.17 15:27:38.009]     d:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\se_stor.script:353: in function 'load'
[23.07.17 15:27:38.009]     ...:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\bind_stalker.script:570: in function <...:\s.t.a.l.k.e.r\gamedata\scripts\bind_stalker.script:519>
[23.07.17 15:27:38.009] ATTENTION! Game is interrupted! The information in lines above.
[23.07.17 15:27:38.009] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
[23.07.17 15:27:38.009] * Log file has been saved successfully!
[23.07.17 15:27:38.110] * phase time: 317 ms
[23.07.17 15:27:38.118] * phase cmem: 315846 K
[23.07.17 15:27:38.236] * [win32]: free[2863340 K], reserved[117272 K], committed[1213628 K]
[23.07.17 15:27:38.236] * [ D3D ]: textures[457250 K]
[23.07.17 15:27:38.236] * [x-ray]: crt heap[315846 K], process heap[677425 K], game lua[11303 K], engine lua[224 K], render[0 K]
[23.07.17 15:27:38.236] * [x-ray]: economy: strings[5790 K], smem[18975 K]
[23.07.17 15:27:54.475] - Disconnect
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.482] Unconventional M_SPAWN received : cgf[false] | bReady[false]
[23.07.17 15:27:54.483]  Error: No object to reject/sell [15108]
[23.07.17 15:28:05.909] - Destroying level
[23.07.17 15:28:05.990] DestroySingleton::RefCounter: 0
[23.07.17 15:28:05.994] DestroySingleton::RefCounter: 0
[23.07.17 15:28:05.995] DestroySingleton::RefCounter: 0
[23.07.17 15:28:06.212] Input:  1
[23.07.17 15:28:06.215] Config-file [c:\users\public\documents\stalker-shoc\user.ltx] saved successfully
[23.07.17 15:28:06.215] Destroying Direct3D...
[23.07.17 15:28:06.389] * RM_Dump: textures  : 2
[23.07.17 15:28:06.389] *        :   1: ui\ui_common
[23.07.17 15:28:06.389] *        :   1: ui\ui_grid
[23.07.17 15:28:06.390] * RM_Dump: rtargets  : 0
[23.07.17 15:28:06.390] * RM_Dump: rtargetsc : 0
[23.07.17 15:28:06.390] * RM_Dump: vs        : 1
[23.07.17 15:28:06.390] *        :   2: null
[23.07.17 15:28:06.390] * RM_Dump: ps        : 1
[23.07.17 15:28:06.390] *        :   2: null
[23.07.17 15:28:06.390] * RM_Dump: dcl       : 1
[23.07.17 15:28:06.390] * RM_Dump: states    : 2
[23.07.17 15:28:06.390] * RM_Dump: tex_list  : 2
[23.07.17 15:28:06.390] * RM_Dump: matrices  : 0
[23.07.17 15:28:06.390] * RM_Dump: lst_constants: 0
[23.07.17 15:28:06.390] * RM_Dump: v_passes  : 2
[23.07.17 15:28:06.390] * RM_Dump: v_elements: 2
[23.07.17 15:28:06.390] * RM_Dump: v_shaders : 2
[23.07.17 15:28:06.390] refCount:pBaseZB 1
[23.07.17 15:28:06.390] refCount:pBaseRT 1
[23.07.17 15:28:06.390] DeviceREF: 6

A na ekranie pojawia się to -

 

20170723_153026.jpg

Wygląda na to, że zepsuły mi się wszystkie zapisy po wgrywaniu tych patchy. Nowa gra uruchamia się bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie po nałożeniu 3.0 na 2.6. Musiałem cofnąć się do ostatniego zapisu zrobionego na 2.6. Zerknij też do spoilera parę postów wyżej: Odnośnie patcha 3.0.

Pojawił się patch 3.1, w którym podjęto próby naprawienia tego błędu, spróbuj nie masz nic do stracenia.

Patch 3.1 - https://cloud.mail.ru/public/HR6X/AnZxogijD

Spoiler

1) Przeprowadzono prace nad wyeliminowaniem błędów z twardymi zapisami. Trzeba sprawdzić, jak to teraz się przedstawia.

2) Poprawiony błąd z klonowaniem Trzeciego (przyjazny kontroler) na Kordonie.

3) Poprawiony przenośny km z podstawą.

4) Atak na schronienie Wasilija teraz będzie odbywał się płynne.

5) Skorygowano respawn agentów na Wysypisku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nałożę 3.1 na 3.0 i zobaczę co się będzie działo, ponieważ doczytałem się, że po instalacji patcha 3.1 u niektórych graczy wystąpiły problemy przy przejściu na inne lokacje.

Odpowiedź autora modyfikacji wygląda mniej więcej, tak:

Spoiler

Zdaje się, że już wiem skąd się biorą wyloty przy przejściach na inne lokacje. Sprawa w ostatnim patchu, gdzie zmieniłem logikę niektórych restryktorów, ale w seavach graczy zdążyła już się zapisać ich stara logika i w grze wyszła niezgodność. Dlatego daję radę: wszyscy, u kogo występuje wylot przy przejściach na Agroprom, Wysypisko czy Dolinę Mroku, będą musieli grać na nowo ze starych zapisów.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariszka, która lubi mózgi jednookich chłopców.

z1xChxw.jpg

Sporo fajnych patentów, trzeba zwracać uwagę na wszystko i czytać podpowiedzi Lalki. W jednym z domów Lalka zagadała: Może byś napalił w piecu... Po znalezieniu szczap i rozpaleniu ognia ukazał się bardzo wartościowy artefakt. Innym razem w sklepie poprosiła o coś gazowanego do picia, (domyśliłem się, że coś jest na rzeczy) po znalezieniu monety w śmietniczce i wrzuceniu jej do automatu wyskoczyła "cudowna" szklanka (nawet paczka fajek, która przeleżała w anomalii może mieć właściwości takie, jak artefakt. Dużo eksploracji, poszukiwań kodów, kluczy i innych przedmiotów. Mod co chwila zaskakuje, wciąga bardziej niż bagno.

Spoiler

YapbpRG.jpg

ZcaVm8p.jpg

9xp3SBQ.jpg

7rQu4SR.jpg

Gram na 3.3: LINK, na razie bez problemów

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.