Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rady jednak oszczędziłem GG wódki, narkotyków i wizyty u znachora, znając życie, po takich zabiegach to dopiero mógłby się nabawić notorycznej sufitówy lub skończyć jak ci dwaj poniżej albo jeszcze gorzej:).

Y6hMhkB.jpg

Jestem świeżo po załatwieniu spraw w Dolinie Mroku i po wizycie w X-18, które w tym modzie jest zamkniętym światem kontrolerów. Światem ze swoimi prawami, hierarchią, aresztem i tajemnicą. Gdy ją poznałem, przyznam, że lekko się wzruszyłem. W miarę przechodzenia Złotej kuli, zaczynam nieco inaczej patrzeć na Zonę. Dla mnie ten mod już nie musi być lepszy, i tak co chwila zaskakuje rozwiązaniami i fabułą, jeśli dalej będzie tak jak do tej pory, to żal będzie mi go kończyć.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwalacie tego moda to postanowiłem go postawić, na polskiej podstawce jak wiadomo ani rusz, na rus tylko w wersji 1.0006. Bida na tym kordonie aż piszczy, oprócz noża praktycznie zero broni tylko samopały własnej roboty a i tak żadnego jeszcze nie mam :mellow: ( dobrze że nie trzeba strugać łuków i ciosać kamiennych siekierek  :D). No nic próbuję pchać fabułę do przodu i tu pytania, czy znaleźliście klucz w zamkniętym domu w wiosce kotów ? i czy oddać czaszkę brata kontrolerowi ( niby ma być to dobry art przeciw psioniczny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaszkę oddaj, samopał plus zrobiona własnoręcznie ulepszona amunicja (potrzebny proch i łożyska, znajdziesz lub możesz kupić u Skidana) to bardzo skuteczna broń, z bliskiej odległości pijawka pada od jednego strzału, tyle że niska szybkostrzelność.

50 minut temu, mkk7 napisał:

czy znaleźliście klucz w zamkniętym domu w wiosce kotów ?

Do jednego można wejść przez dach, do drugiego namiary na klucz dostaniesz wykonując zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku gry łapią nas żołnierze i tracimy ekwipunek. Jeżeli jednak pobiegnie się w pobliże ogrodzenia (tam gdzie po drugiej stronie jest kibelek) i wywali się z ekwipunku dwururkę, naboje i co się tylko zdąży, to podczas ucieczki można to zabrać z powrotem. 

Dużo sejfów w grze otwiera się kodem, do którego podpowiedź dostajemy po najechaniu na niego celownikiem. Zazwyczaj są to ważne daty.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się w tym modzie, że z niektórymi mutantami można się komunikować, że mutanty człekokształtne to tak naprawdę ludzie. A winę za to, jacy są teraz, ponoszą ludzie, którzy przeprowadzali na nich eksperymenty.

Tych jegomości nawet polubiłem.

YA11Kwz.jpg

whQTU14.jpg

A tych nażelowanych zzombirowałem.

kN0pYcx.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta informacja będzie komuś pomocna. W Rostocku po wejściu do "radioaktywnego domu" i odnalezieniu nesesera z dokumentami oraz kluczem, mamy do wyboru: otworzyć kluczem sejf lub kratę. Wybierając sejf, zgarniemy niezły artefakt i trochę sprzętu. Wybierając kratę, znajdujemy popiersie Lenina, i tutaj kolejna alternatywa, popiersie można rozbić, wtedy w inwentarzu ląduje niezły art lub zabrać statuetkę ze sobą. Zabierając Lenina, zdobywamy osiągnięcie "Doświadczony stalker" (tutaj komsomolec) oraz otwieramy nową linię zadań. Wybrałem ostatni wariant i już po chwili trochę pożałowałem, poltergeist, z którym trzeba się zmierzyć, jest nieco inny niż te, które znałem.

D2uMwrS.jpg  jqF8RWj.jpg

PS. Popiersie Lenina to cena za klucz od bramy otwierającej drogę na Jantar.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma miejsca na nudę, ten mod to pasmo zaskakujących rozwiązań, opowiedzianych ciekawych historii, zwrotów akcji, zagadek, przedmiotów potrzebnych do wykonania zadań... A wszystko tak podane, że momentami kopara opada, a chwilami wciska w fotel.  

X-16 to królestwo Burerów o skrajnie prawicowych poglądach, którzy porwali prof. Sacharowa, dzięki temu mogłem się dowiedzieć między innymi, czyj mózg pływa pod samą kopułą, zapytał mnie - Tato, to ty?

FeckGcu.jpg

To nie leśnik a rolnik, były traktorzysta "mieszkający" w Wiosce Pijawek ze swoją smutną opowieścią i zadaniami, które pozwolą wydostać się z tego miejsca. Zadania z pozoru nietrudne tylko, że trzeba je wykonać, nie wyrządzając krzywdy żadnej z pijawek.

UNBeG4y.jpg

Na Magazynach Wojskowych kolejna alternatywa, używając krótkofalówki, możemy wybrać, z kim chcemy mieć odczynienia. Czy z protoplastami Wolności, czy Powinności? Na razie wybrałem tych pierwszych.

kiaGV5b.jpg

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ewentualnym spolszczeniu.

Zacznę od tego, że moda nie da się uruchomić na polskiej podstawce. Mod jest w postaci trzech gamedata.db i folderu bin. Zawiera też antyczita.
Nie o to jednak chodzi. Chodzi o to, że nowi gracze mają spore problemy z uruchomieniem modów na polskiej podstawce, a co będzie na rosyjskiej?

 Gdyby jednak któryś z Mechaników zdołał tak przerobić moda, by uruchomił się na polskiej wersji Stalkera SoC, to bylibyśmy w domu.

Teraz tak, mod ma całkowicie nową fabułę. Wszystko trzeba tłumaczyć od nowa - dialogi, opisy zadań, wiadomości sms. O opisach broni i ekwipunku nawet nie wspomnę. Są też książki, notatki gdzie trzeba by zamiast rosyjskiego tekstu dać polski. W modzie znajdujemy mnóstwo PDA, dzienników, informacji do odczytania w naszym PDA. Jest to niezbędne do zrozumienia o co chodzi i popchnięcia fabuły do przodu.
Podsumowując - roboty jest sporo.

Powtórzę - gdyby któryś z Mechaników zdołał tak przerobić moda, by uruchomił się na polskiej wersji Stalkera SoC, to można by pomyśleć o jego spolszczeniu.

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox

ja tam jestem lajkonikiem ;) jeśli chodzi o polonizację ale w tym przypadku olałbym polska wersję gry, a ewentualnie robiłbym spolszczenie na repacka, wersję samodzielną bo już takie wyszły.

Były już takie spolszczenia na repacka Op-2 czy OGSE.

Nadal  pozostaje kwestia tego, że gamedata jest w formie  .db ale to pewnie byście obeszli w przypadku wersji  repack, znaczy się dalibyście radę rozpakować i przetłumaczyć.

Ps. Kurde jak ktoś zrobił fajnego moda z ciekawymi rozwiązaniami to mu się zachciało zabezpieczać :D antycheatetem i pakować jako .db

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadania na Kordonie porobione chociaż musiałem się cofnąć trochę w zapisach bo za szybko przeszedłem anomalie pod mostem i została tylko droga na wysypisko. Nikt nie wspominał o czaszce wykopanej pod monolitem na tej lokacji, Skidan radził żeby ją zakopać z powrotem bo czort wie co w niej siedzi ale warto ją sobie zostawić bo po wyjściu od niego czacha zgadała :) i pokazała miejsca grobów do rozkopania na wszystkich lokacjach ( sporo towaru tam można znaleźć przy pomocy saperki ). W jednym ze schowków ulepszony detektor anomalii i od razu łatwiej się poruszać bez rzucania śrubami ( jedynie wirów radioaktywnych nie zaznacza ).

ss_mkk7_08-15-17_19-45-00_(l01_escape)1.thumb.JPG.6a572f414526f7e8d7893da7ef34ee83.JPG

Autko w wiosce kotów naprawione i zalane paliwem ale silnika nie da się odpalić.

Sprawę z zabiciem kontrolera na ATP na Kordonie załatwiłem przy pomocy snajperki ( w zadaniu było że po cichu i nożem ale gostek który tam z nami poszedł pomyślał że można by go sprzątnąć z daleka gdyby się takową posiadało i akurat już ją miałem :)).

Jest też psina w wiosce kotów która pomaga nam wypłoszyć pijawkę w zadaniu na nią.

ss_mkk7_08-07-17_17-55-11_(l01_escape).thumb.jpg.9338c98c2114f8f3042f2c432a75dc9c.jpg

Teraz wybrałem się na Obrzeże co by się doposażyć chociaż i tak już jest nieźle.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anomalię pod mostem można przechodzić dowolną ilość razy i to nawet w sweterku. Trzeba tylko wiedzieć którędy. 

Spoiler

Górą, obok wagonu, z prawej strony patrząc od wioski nowicjuszy.

Czaszka - jeżeli rozkopie się wszystkie wskazane groby, to zamieni się w artefakt. 

Auta - też nie mogłem uruchomić. Trzeba do user.ltx dodać na końcu linijkę:
 bind turn_engine kB
 Zamiast B - dowolny przycisk.

@tom3kb - z tym repackiem, to dobry pomysł. Problem tylko w tym, że pobiera się go z torrenta, a nie wszyscy to lubią nie wiem czemu. Pobiorę i zobaczę co z tego będzie.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozkopywaniem grobów wiąże się pewien minus, więc gdy mamy wszystko, co nam potrzeba, lepiej się zastanowić czy dalej to robić. Rozkopując groby, tracimy karmę/reputację, co może skutkować np. brakiem możliwości korzystania z niektórych artefaktów lub przedmiotów, które nabyły właściwości takie jak artefakty. Mamy wybór jak wiele w tym modzie.

Po tym, jak zabijemy kontrolera, nie używając noża, tracimy okazję na osiągnięcie - "Rzeźnik".

Spoiler

pJlZeKq.jpg

Dowolny klawisz uruchamiania pojazdów możemy przypisać w opcjach.

Spoiler

8iB0o1O.jpg

 

Dnia 15.08.2017 o 15:53, smox napisał:

W modzie znajdujemy mnóstwo PDA, dzienników, informacji do odczytania w naszym PDA. Jest to niezbędne do zrozumienia o co chodzi i popchnięcia fabuły do przodu

Nawet znając treść dzienników, notatek, PDA itd. mod ani przez chwilę nie zwalnia gracza od myślenia, informacje czy podpowiedzi często są lakoniczne, z niedopowiedzeniem, wiele zadań ma pewną zagwozdkę. Dla przykładu na Radarze, aby uwolnić przyjaciela, trzeba było przeniknąć do obozu wroga i nie zostać rozpoznanym, krótko mówiąc upodobnić się do nieprzyjaciela. Maska jest, kombinezon jest, a Nieznani prują do Żekana. W internecie nic nie znalazłem, autor poradników też próbował kilka razy, w końcu się poddał i załatwił sprawę siłowo, jest taka możliwość. Straciłem sporo czasu, zanim mnie olśniło, że GG największe szanse na to, że nie zostanie rozpoznany, może mieć nocą. Po 22.00 w przebraniu bez problemów można było wejść do obozu i pogadać z Prorokiem.

Spoiler

8KMBwtV.jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.