Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Istotna informacja ( można dodać w pierwszym poście, najlepiej wgrać od razu fixa na oświetlenie statyczne ).

W PDA zostały zadania w Zapomnianym Lesie i zrobił się problem bo w żaden sposób nie można się było tam dostać ( jakimkolwiek wejściem bym nie próbował się tam dostać, wylot do pulpitu ). Pozostała ostatnia deska ratunku czyli pobranie fixa ze strony moda na oświetlenie statyczne i po podmianie plików szok, wszystkie bolączki moda ustąpiły ( wyloty przy przejściach z lokacji na lokację, wyloty przy próbach zapisu na niektórych lokacjach, można spokojnie grać na statycznym i pełnym dynamicznym oświetleniu ).

Ciąg dalszy rozgrywki

Po zdaniu relacji na ATP z misji mamy info żeby udać się do kryjówki Striełoka, po drodze dostajemy sygnał SOS od snajpera i jego siostry że zostali zaatakowani na wysypisku przez Bandytów ( ważna jest kolejność udzielania pomocy, jak i innych wyborów dokonywanych podczas przechodzenia moda aby zakończenie rozgrywki było pozytywne, opis konkretnych wyborów na stronie moda), ratujemy najpierw siostrę snajpera później jego ( snajper dobrze sobie radzi sam :)) za co jest nam dozgonnie wdzięczny. tak się kończy odwrotna kolejność :wacko:.

ss_mati_10-05-17_13-56-51_(l02_garbage).thumb.jpg.7a0855404079137a37d8bf8742324b31.jpg

Docieramy do schowka Striełoka i ponownie spotykamy Fotografa, tym razem to on ma problemy i prosi nas o wsparcie w formie oddania mu jego broni którą nas obdarował w Labie X18 ( to nie ostatnie z nim spotkanie ).

ss_mati_10-05-17_12-45-51_(l03u_agr_underground).thumb.jpg.0501d0741b4cd489c13a044014461c40.jpg

W trakcie dalszej rozgrywki docieramy do Czerwonego Lasu i tu w sztolniach napotykamy pozostałości naszego ugrupowania Ciemnych Stalkerów, w wyniku starć z ugrupowaniem Grzech sporo ich zginęło i musieli uciekać w poszukiwaniu nowego lokum. Od szefa naszej frakcji Welesa dowiadujemy się o lekarstwie na mutację ( ciemni Stalkerzy czyli i GG to mutanci ), w tym celu musimy udać się do Zapomnianego Lasu i porozmawiać z Grzesznikiem ( w tym miejscu już myślałem że trzeba się pożegnać z modem :), nawet próba przejścia przez labirynt którego nie cierpię :038:kończyła się wylotem). Od Grzesznika mamy zadanie na korzeń Mandragory ( jeszcze odnosnik do Harrego Pottera :D) i art Dusza potrzebnych do stworzenia mikstury ( wszystko na szczęście znajdziemy na tej lokacji, korzeń w pieczarach a art w anomalii chemicznej ( jezioro w centrum lokacji ). Po oddaniu ich Grzesznikowi otrzymujemy miksturę dla Welesa.

ss_mati_10-17-17_13-22-32_(aver).thumb.jpg.b78f8c11c035abd554245484323c4047.jpgss_mati_10-19-17_14-03-40_(red_forest).thumb.jpg.f98566fbcef977d7e137f92a253e4b05.jpg

Przy okazji mamy na tej lokacji jeszcze jedno zadanie na uratowanie dusz stalkerów. Przy wagoniku niedaleko jeziora spotykamy trzech stalkerów ( jak się później okazuje opętanych przez kontrolerów ), którzy po krótkiej rozmowie chcą naszej duszy :), w miejsce zabitego stalkera pojawia się kontroler. Po ich zlikwidowaniu pojawia się info o znalezieniu pozostałego przy życiu stalkera. Znajdujemy go w pieczarze z której jest przejście do labiryntu, Jurij Siemienieckij zginął w sarkofagu, wcześniej miał kontakty z duchami zony i został przeklęty, nie może zostać człowiekiem, ciągle ginie i odradza się na nowo. Mamy znaleźć jego aparat i w tym celu udajemy się do Deimosa przywódcy Monolitu na Radar.

ss_mati_10-23-17_09-56-32_(aver).thumb.jpg.f434b1699f6dcb77f327b58f2299e29d.jpgss_mati_10-23-17_09-36-44_(aver).thumb.jpg.0e3c4446c1f16084855ae5b06bcf1a2b.jpg

Deimos twierdzi że znaleźli ten aparat w sarkofagu i ma go jeden z monolitowców w labie X10. Schodzimy do labu i odnajdujemy kamerę która nabywa własności artefaktu po dłuższym przebywaniu w sarkofagu, mamy go oddać Jurijowi. Po ponownym przybyciu do niego ten mówi nam żebyśmy zatrzymali aparat dla siebie i pomogli mu w uwolnieniu się do przekleństwa i przyłączeniu do duchów zony. Musimy udać się na Błota do mnichów  Monachomachów, którym wcześniej pomogliśmy odbić kościół na tej lokacji.

ss_mati_10-19-17_13-46-30_(l10u_bunker).thumb.jpg.9d52f0e728680d6f960bd3eaaf11aea6.jpgss_mati_10-19-17_14-44-58_(marsh).thumb.jpg.0ed65215ed94170fbb1c14bf619eb429.jpg

Po dotarciu na miejsce i rozmowie z przywódcą zakonników odbywa się krótkie czary mary :) i pojawia się duch zony. Rozmawiamy z nim i wstawiamy się za Jurijem w skutek czego klątwa zostaje zdjęta a on przyjęty w poczet duchów zony ( kolejne koneksje wyrobione :)).

Wracamy do Czerwonego Lasu i oddajemy miksturę Welesowi  w dobrej wierze że to wystarczy a tu zonk :D, trzeba szukać dalej potrzebnych ingredientów potrzebnych do leczenia mutacji. Tym razem musimy udać się na generatory do Warlabu, tam znajdujemy pojemnik i otrzymujemy wiadomość od Welesa że w szpitalu powinna być super apteczka która zdecydowanie też się przyda. Apteczka znaleziona i to nawet w ilości kilku sztuk.

ss_mati_10-20-17_13-21-15_(generators).thumb.jpg.bb922f177fae750c2613bb9bd99a4450.jpgss_mati_10-20-17_14-18-12_(hospital).thumb.jpg.e715f3219a9e20076c531f72470d8217.jpg

 

Wracamy do Welesa ze znalezionymi rzeczami i na podejściu do sztolni już widać że coś jest nie tak, w tym momencie rozgrywki akurat jestem i po wybiciu atakujących dostaje info że wszyscy bracia zginęli a nam pozostaje zemsta, być może jest inne rozwiązanie które muszę sprawdzić, a co dalej było i jak się sprawy potoczyły opiszę w następnym odcinku :).

Mod zrobił się naprawdę ciekawy ( mimo pierwszych wrażeń z początku rozgrywki i problemów ), po wgraniu wcześniej wspomnianego fixa bardzo stabilny, zdecydowanie wart polecenia do gry i polonizacji ( są informacje głosowe w modzie ale to nie problem bo można je przetłumaczyć jako tekst gdyż pojawiają się wszystkie w PDA ).

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To już ostatnie sprawozdanie z rozgrywki ( mod ukończony ).

Zakończenie w moim przypadku tragiczne, autor nie pozostawił żadnego alternatywnego rozwiązania, albo postąpimy tak jak on ustalił ( zostajemy uleczeni z mutacji i pozostajemy w zonie ), albo według własnego uznania i czeka nas kara za chociażby jedno odstępstwo od punktów wymienionych na stronie moda ( według autora, śmierć ). Tu możne pozostać lekki niesmak, mogło by być jeszcze inne trzecie zakończenie, przy niewielkich odstępstwach od założeń autora. 

Niestety nie ma innego rozwiązania co do losu naszego ugrupowania w sztolniach Czerwonego Lasu, wszyscy giną zabici przez grupę Grzechowców i pozostajemy ostatnim jego przedstawicielem pałającym chęcią zemsty. Udajemy się na ATP do przywódcy Wschodu Gromycza.

ss_mati_10-23-17_13-26-04_(red_forest).thumb.jpg.78381220e52d7c0985319d427d9aa957.jpg

Tam dowiadujemy się że są dwie osoby, które miały styczność i zabiły telapato-psioników Grzechu i mogą mogą udzielić informacje na ten temat oraz przyłączyć się do krucjaty przeciwko ugrupowaniu Grzech. Po jedną z nich wybieramy się my ( po drugą ma iść ktoś z Ugrupowania Wschód ). W tym celu udajemy się na Bagna gdzie mamy odnaleźć Warga, info o jego miejscu pobytu uzyskamy od dowódcy Czystego Nieba. Na miejscu docieramy do ich Bazy i z rozmowy z Dowódcą wynika że Warg kiedyś pracował dla nich ale z jakiegoś powodu odszedł i teraz jest wrogo nastawiony. Tu kolejny wybór wpływający na końcówkę ( należy załagodzić spór ). Po wykonaniu tego zadania Warg zgadza się na przyłączenie i udaje się na ATP, w między czasie przychodzi wiadomość żeby porozmawiać z jednym z mnichów  Monachomachów aby też się przyłączyli do nas bo morale w ugrupowaniu upada :). Po rozmowie i zgodzie na ich przyłączenie wracamy na ATP w celu ustalenia strategi zniszczenia ugrupowania Grzech i zabicia Biesa ( baza jest w Prypeci, w domu kultury Energetyk ). 

Dowódca CZ.                                                                             Warg w parku maszynowym.

ss_mati_10-25-17_09-44-00_(marsh).thumb.jpg.8827d6f9c46334fc0d0e4ba3609c2ab8.jpgss_mati_10-25-17_09-58-40_(marsh).thumb.jpg.0092b74a9ae30cd0818d7371a83a2852.jpg

Naszym zadaniem jest pomoc w likwidacji bazy Grzechu i wystawieniu Biesa na strzał snajpera ( mamy cały czas łączność z nim żeby wiedział kiedy może oddać strzał ) . Po zlikwidowaniu Grzechowców udajemy się w okolice koła młyńskiego obok domu kultury gdzie spotykamy nasz główny cel ( dobry jest  dialog z Biesem, kiedy on nas straszy że siła umysłu może nas wysłać w sekundę na tamten świat a my ripostujemy że możemy to też zrobić w trzy sekundy i odliczamy po czym pada strzał, Bies kaput :D. Wracamy na ATP.

ss_mati_10-25-17_12-43-51_(l11_pripyat).thumb.jpg.008e9803c8596aeb4946c4b42ab3f577.jpgss_mati_10-25-17_13-04-02_(l11_pripyat).thumb.jpg.c03ab4efa2a640adaa73dd218496a80d.jpg

Na miejscu dowiadujemy się o schowku Biesa w Martwym Borze, musimy się tam udać i sprawdzić co zawiera.

ss_mati_10-25-17_14-12-18_(puzir).thumb.jpg.6e92541578016d0a0d4a7aa6ce7bf417.jpgss_mati_10-25-17_14-12-32_(puzir).thumb.jpg.a385a5277ae1ca3fdfa190e1ac82745f.jpg

W schowku jest zakodowane PDA, wracamy na ATP gdzie porucznik Orłow pomaga nam w uzyskaniu informacji z niego. Z nich wynika że pod Zagubioną Wioską są tunele w których może przebywać pozostałość ugrupowania Grzech, oczywiście Popiól ( główny bohater ) jest zdecydowany doprowadzić sprawę do końca. W tym celu musimy porozmawiać z Wargiem który pomaga nam skompletować drużynę na końcową rozgrywkę w modzie. Po dokonaniu wyboru ludzi udajemy się na tą lokację, pojawiają się Grzechowcy i rozpoczyna się śmiertelny bój ( trzeba się sprężać gdyż nasi towarzysze nie są nieśmiertelni i też po pewnym czasie zaczynają ginąć ). Po ich wybiciu zostajemy przeniesieni do piwnicy gdzie spotykamy z Redrikiem Szucharem który ma nas osądzić, w rozmowie z nim w mojej wersji dowiadujemy się o złym postępowaniu ( jedno "potknięcie" na początku moda gdzie zamiast skłamać :cool: powiedziałem prawdę, wtedy nie znałem tych punktów do dobrego zakończenia ) i że zona nie potrzebuje takich indywiduów wiec należy z nami skończyć. Popiół odpowiada żeby robił co musi i niczego nie żałuje.

W dobrej końcówce wychodzimy z piwnicy, rozmawiamy z Wargiem ( który jest zdziwiony że już nie jesteśmy mutantem ) i pozostajemy w zonie. 

ss_mati_10-26-17_13-23-57_(lost_village).thumb.jpg.aed2670dbb9740526c910139eac048ea.jpgss_mati_10-26-17_13-30-03_(lost_village).thumb.jpg.8e902582050491b2e1cae9b2c2faa888.jpg

Koniec

Mod zdecydowanie godny polecenia, dobra i wciągająca fabuła z niepodziewanymi zwrotami akcji ( w miarę rozgrywki coraz bardziej się rozkręca :) ). Graficznie bardzo ładny na pełnym dynamicznym oświetleniu, po wgraniu fixa na statykę nie wymaga mocnego kompa i staje się w pełni stabilny. Osobiście polecił bym go do polonizacji.

Edytowane przez mkk7
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od ostatniego wpisu minęło kilka tygodni. Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć?

Poniżej tłumaczenie warunków jakie musimy spełnić, aby mieć "dobre" zakończenie moda.

Концовка зависит от шести условий:
Zakończenie moda zależy od 6. warunków.
1) В начале игры Шустрому / Пуперу сказать правду;
Na początku gry Żwawemu/Pupieru powiedzieć prawdę.
2) В диалоге со Славеном на Складах сказать правду;
W dialogu ze Sławienom na Wysypisku powiedzieć prawdę.
3) В квесте "Правильный выбор" сначала спасти Аню;
W kweście "Prawilnyj wybor" - "Prawidłowy wybór" rozpocząć od uratowania Anii.
4) В квесте "Меж двух огней" помирить Стрелка и Шрама;
W kweście "Mież dwuch ogniej" - "Między młotem a kowadłem", pogodzić Striełoka i Szramę.
5) Во время разговора с Апельсином солгать;
W czasie rozmowy z Apielsinom - Pomarańczą, skłamać.
6) В диалоге с Холодом выбрать мирный вариант решения проблемы.
W dialogu z Hołodom - Zimnym wybrać pokojowe rozwiązanie problemu.
Если хоть один выбор будет неверным, вас ждёт обычная (плохая) концовка.
Jeśli zostanie złamany nawet jeden powyższy wybór, oczekuj zasadniczego - złego zakończenia.

@Sierioża, jak zechcesz to dodaj, ale tylko tłumaczenie do #1.

DODANO:

Link do wspomagania: https://www.youtube.com/watch?v=8XI70ZyT9Js

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE:

Sidor przyzwyczaił nas, że nie rusza swojego tłustego zadka z bunkra. Aż tu nagle:

Wyszedł z kapciory.                                                                          Ruszył w bój.

ss_administrator_11-22-17_18-59-02_(l01_escape).thumb.jpg.a3b07be58ecbdf15ac36f7d23cf51f71.jpgss_administrator_11-22-17_18-16-51_(l01_escape).thumb.jpg.f61c764d195539282297012ac04f2557.jpg

Po walce przysiadł się do stalkerów.                                              Czekając na swój "dostawczak".

ss_administrator_11-22-17_18-18-51_(l01_escape).thumb.jpg.337422331549e13f5146c40c3e88b027.jpgss_administrator_11-22-17_19-03-08_(l01_escape).thumb.jpg.74fb96a010e1f5b3719a6ac6ffa7210b.jpg

Całkiem przyjemna była akcja.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier pisałem o tym, taki z niego bojec że trzeba było mu tyłek ratować :). Tego Kamaza też wrzuciłem do tematu Stalker na Wesoło z dopiskiem " Teraz wiemy czym Sidor towar dostarcza ":). Powtórzę się, ale według mnie mod całkiem ciekawy z fajną fabułą  i nadawałby się  do polonizacji, ciekawe jak go ocenisz.

Pytałeś na Chatbox o antychita, gdybyś dokładniej zerknął na moje screeny to zauważył byś że mam podniesiony udźwig.

Edytowane przez mkk7
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screeny w temacie bardziej przemawiają do wyobraźni, niż rozrzucone gdzie indziej. Pytałem o cziterkę, nie tylko w kontekście udźwigu. Nie lubię energetyków i tego jak mi GG pada na nos podczas biegu, więc mu w jego opcjach pomagam. A że akurat byłem poza grą, przed cziterzeniem, dałem pytanie, na które sobie sam odpowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy REPACK Moda od SeregA-Lus, wer 1.03 fix 4 - wszystko jest dodane: 2615_stalker-shadow-.torrent

Nic nie zostało zmienione / zmodyfikowane:

Spoiler

Игра:
- Ничего не вырезано
- Ничего не перекодировано
- Версия игры: 1.0004
- Версия мода: 1.03 + 4 фикса

ŹRÓDŁO: http://stalkerportaal.ru/load/modifikacii_tch/graficheskie/s_t_a_l_k_e_r_shadow_of_chernobyl_tjomnoe_bratstvo_prokljatye_zonoj_2017_pc_124_repack_by_serega_lus_124_7_41_gb/16-1-0-2615

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś mocny, aby mi dać namiar na teksturę celownika tej Barrety, jaką dostajemy na początku moda? Tak zapaćkali szkło, że momentami na jasnych tłach nic nie widać.

I takie coś. Jak ktoś zczituje udźwig i będzie miał sporo w plecaku, może mieć problem ( ja mam ) z użyciem antyradów, zjedzeniem konserwy czy kiełbasy. Najniższe klatki stają się nie aktywne. Znalazłem dwa sposoby.

1. Trzymać stale w plecaku po jednej części mutanta i po paczce amunicji pistoletowej różnych rodzajów. Wtedy antyrady i jedzenie idą w górę i są dostępne.

2. Zmienić główną broń i bez zamykania okna zejść suwakiem na dół plecaka. Ta usunięta czasowo jest na dole, podnosząc drobnicę do góry. Przydatne, gdy chcemy wyrzucić pistolety. Ale na każde wyrzucenie potrzebna nowa zmiana.

DODANO:

@Sierioża  - byłoby dobrze, aby w #1 dać informację, że to dalszy ciąg moda Pułapki Losu. I grę należałoby zaczynać od niego, wtedy teraz niejasne dialogi staną się zrozumiałe. I grać jeden po drugim. Ja w Pułapki grałem dość dawno, to co nieco mi się zatarło i nie zawsze jestem w stanie skojarzyć z akcją poprzednika.

Albo przynajmniej obejrzeć filmiki z Pułapek: https://www.youtube.com/watch?v=-2XhwlrRM_g

A tu mapa lokacji, z zaznaczonymi "bogatymi" schowkami do samodzielnego znalezienia, bez naprowadzania.

5a1ac1190d899_Mapaschowkw.thumb.jpg.6a327c8afa6b660293061169844424bd.jpg

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się już dopisać na listę tych, co w moda grali i go skończyli.

ss_administrator_12-01-17_14-58-48_(lost_village).thumb.jpg.1a76c1b7eed509fe36fad171cc0602f7.jpgss_administrator_12-01-17_14-59-41_(lost_village).thumb.jpg.2d7c53163fb1f094080bd2abf9781d61.jpg

Omal bym tego nie przeoczył, bo zadanie bez rozmowy kierowało do Baru.

To co na żółto, w wolnym tłumaczeniu brzmi tak:

Gratuluję ukończenia moda! Witam we reeplayu! Możesz badać przestrzenie Strefy, wypełnionej rożnymi schowkami i niespodziankami, ale też zakończyć niewykonane zadania poboczne! Dziękuję za grę. Koniec historii.

A tu dwa screeny z finalnej lokacji.

ss_administrator_12-01-17_15-12-09_(lost_village).thumb.jpg.db020c3ec88a4598e50a3f79b78f8625.jpgss_administrator_12-01-17_15-12-52_(lost_village).thumb.jpg.19a2266480716f7e7a82f4ed3b0c2185.jpg

Dla początkujących, dobry mod do zagrania. Dla "matierych", dobry przerywnik w graniu w mody wymagające. Mod nie sprawia trudności technicznych. Trochę błędów w logice, czasami sprawiających kłopot w decyzji dokąd pójść. Niespójność w nazwie lokacji Sosnowy Bór i Martwy bór. Pod koniec moda, sporo biegania po pustych lokacjach, z jednego końca mapy na drugi.

Miałem podniesiony udźwig, ale okazał się zbyteczny. Broń i sprzęt znajdujemy przy trupach oraz w schowkach  w nadmiarze. Broń korporantów i Grzechowców skupowana za duże pieniądze, wystarczające na naprawę i kupno niektórej amunicji. Broń zabrana z trupa i wyrzucona, nie znika. Możemy tak robić sobie "magazyny" i przy braku kasy, wrócić po nią. Podobnie jest z częścią broni nie podniesionej. Leży i czeka na zabranie. Ta na screenie czeka już przez "pół moda".

ss_administrator_11-30-17_17-33-20_(limansk).thumb.jpg.b91f6b94d1700b354e532467f3c6b504.jpg

Ale przypominam, że lepiej jest najpierw zagrać w jego pierwszą część Pułapki Losu - Historia Snajpera  https://stalkerteam.pl/topic/8649-historia-snajpera-pułapki-losu/

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Diegtiariow zmienił(a) tytuł na Mroczne Bractwo - Przeklęci przez Strefę

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.