Skocz do zawartości

Uniwersum S.T.A.L.K.E.R. po polsku


Yossarian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Agrael zmienił(a) tytuł na Uniwersum S.T.A.L.K.E.R. po polsku
  • 4 miesiące temu...
5 godzin temu, ArNie napisał(a):

Nikt F nie wciśnie bo nikomu nawet na pogrzeb się nie chciało przyjść. Nawet Fabryce Słów.

I dlatego drogi ArNie Fabryka ucięła tę książki. Bo mało komu coś się chciało w tym kierunku podziałać. A potem płaczą na fejsie, że FS to chujki i złole, a prawda jest taka, że to jednak fani powinni nakręcać sprzedaż oprócz rzecz jasna wydawcy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz panie dzieju, ja jeżeli o Fabryczną Zonę to mam wszystko co zostało z niej wydane, wliczając nigdy nie skończoną Ziemię Złych Uroków..... I nieskończone Survarium.... I nieskończone Przygranicze.... I nieskończony Antymir....

 

Tutaj też jak dla mnie część problemu leży, że Fabryka sama do końca nie wiedziała czego od FZ chce i zaczęła wrzucać tam wszystko, włącznie z Ziemią Niczyją która bardziej niż pod post apo podchodzi pod kryminał z elementami Call Of Duty Black Ops :D

Edytowane przez ArNie
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nigdy nie powinni się brać za książki z uniwersów gier. Sądzę, że to dla nich niezbyt zrozumiała forma, a zwłaszcza dla czytelników. 🙂 Wiesz, pomińmy na chwilę Kornewa, bo słyszałem, że jego książki były wcześniej przez powstaniem FZ.... Alee, wybucha szał na powieści post-apo. Insignis wydaje Metro Głuchowskiego i książki wchodzące w skład UM 2033. To przynosi przez jakiś czas istny dochód, a Fabryka też pewnie chciała na tym jakoś skorzystać. No i trafiła się okazja, tyle, że nie mieli jak mówisz @ArNie na to pomysłu. Przede wszystkim uniwersum Stalkera, co by tu o nim nie mówić, nie należało czynić z niego fundamentu Fabrycznej Zony. To nie jest świat, który powstał jako dzieło literackie mające już swoje grono fanów. Niestety nie, sami znacie historię tej gry, jak i średni przedział wiekowy fanów gry (dla mnie to mniej więcej 18-30 lat). A podejrzewam, że większość kandydatów nie miała pomysłu do antologii Fabryki ze Stalkera. Stąd wytypowano Nieściura i Haladyna. 😉 Kanicka i Kloss zawiedli. Nie napisali od chwili ich debiutu niczego nowego, chociaż na obu autorskich fanpejdżach były informacje, że nad czymś nowym pracują. Ale było minęło...

 

Kto wie, gdyby znalazło się paru autorów co by napisało odmienną rzecz niż Stalker, a jednocześnie obiecującą, to może FZ by nie upadło? Dorzucę coś co napisałem na swoim prywatnym profilu na fejsie i na tym temat można pomału kończyć. 😄

"Jeszcze odnośnie Fabrycznej Zony...

Po pierwsze nie ma co ronić łez, że domena wygasła. Coś się kończy coś się zaczyna... Widocznie tak musiało być i koniec. 😉
Po drugie płacz, że nie będzie nowych Stalkerów, bo za granicą wydano X tytułów. No cóż, ilu fanów w Polsce kupiło po każdej książce i starało się choćby "pocztą pantoflową" robić PR danej powieści? Ilu? To i tak pewnie mało. Stalker to nie jest popularna marka jak World of Warcraft czy Assassin's Creed, żeby fani kupowali i sięgali po te pozycję nowi czytelnicy.
Książka to nie modyfikacja, którą dzielisz się ze społecznością, nad tym trzeba popracować i przekonać Tych co nie znają świata gry, by po nią sięgnęli. 😉 Ile książek z tego uniwersum byłoby w stanie obronić się samo? Z pięć?
Spytaj się Polskiego gracza w Stalkera ile jest w stanie wymienić Polskich tytułów książek, a ile modów, jest różnica?
Po trzecie Stalker to nisza i nic tego nie zmieni. Płacz, że FS wydaje tego Grafomana Pilipiuka czy innego autora, nie sprawi, że nagle wydawca powie: Oj, przepraszam, macie tu Stalkera na zgodę. 😅
Wspomniany autor ma o wiele dłuższe korzenie w świecie literatury i to przed pojawieniem się gier ze Stalkera czy nawet Dymitra. Więc kto jest pewniakiem on z jego kolejnym zbiorem opowiadań czy jakiś świeżak co napisze fanfika z pierwszej osoby jak to szedł i szedł po zegarki na drugi koniec mapy i dumał nad swoim poczuciem genialności?
Z grubsza to by było na tyle...
Jak chcecie nowego Stalkera to macie Abramika. Kupujcie. Przeczytajcie szczerze i jeżeli chcecie to pomóżcie autorowi w realizacji marzenia o własnej trylogii..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał znaleźć nowe miejsce na moje książki. Jakoś oddzielić Stalkera od serii Metro. 

Spoiler

IMG20240118135126.jpg

Wszystko się zaczęło od „Pikniku na skraju drogi”, a zakończyło na „Dwa mutanty” autorstwa Romana Kulikowa (tłumaczenie M. Gołkowskiego). Do pełnej kolekcji brakuje mi już tylko „Stalker. Długi rajd” tom I Piotra Abramika. Mam nadzieję, że szczęście dopisze i postawię pewnego dnia i tę książkę na półce. Ciężko ocenić, która książka lub seria najbardziej mnie urzekła... Może Romana Kulikowa? Nie wiem. Mam jeszcze 3 książki rosyjskie - „Piętno strefy”, „Stała łączności” i „Kociołek pełen naboi”. 

A seria Metro... No, na razie czytam „Piter”, ale wieje nudą w tym Petersburgu. Za to „Wędrowiec” okazał się całkiem niezły. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@AgraelMam Metro na jednej półce z Pilipiukiem, bo na mniejszych niestety by nie pasowała w jednym rzędzie, a Stalkera nie dorzucam, bo mam więcej gadżetów z Wędrowyczem niż Stalkerem, więc Zona ma swoją kwadratową półkę. Abramika włożyłem chyba do innej, ale czas zrobić znowu porządki. Być może po wizycie w antykwariacie.... A właśnie, będę wreszcie siadał do opinii o Długim Rajdzie. :D

 

PS. Długi Rajd ma zbiórkę na którąś tam edycję chyba 2 albo 3, więc się załapiesz. Komentarze autora do tomu mnie nie interesują, więc czekam na zbiórkę na tom drugi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darrien tak - trwa zbiórka na wydruk i dystrybucję III wydania "Długiego rajdu". Wziąłem w niej udział, więc może w końcu trafi w moje ręce :) 

Jest jeszcze taki unikat. W zestawie znalazło się opowiadanie "Ogończa 4" M. Gołkowskiego. Średnio przepadam za jego twórczością, ale do kolekcji również brakuje mi tego opowiadania. Niestety szansa na to, że da się gdzieś kupić, jest równa zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AgraelUnikat to ja mam. Niedokończony szkic kontynuacji myśliwych zatytułowany "Imię jego Anton", ale mam zgodę do dokończenia... W każdym razie ono najprawdopodobniej ewoluuje w pełnoprawną powieść, ale najpierw fantasy, a potem przyjemności. Co do Ogończy, jakbyś się kiedyś nudził to weź fotki podeślij, rzucę okiem na tekst, a nuż wyszedł strawnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.