Skocz do zawartości
Kacper777777

Jak trafić do Limańska?

Rekomendowane odpowiedzi

@maro  Nie wiem w którym momencie gry sobie odpuściłeś. Faktycznie, mod jest wyzwaniem na cierpliwość. No i można się zagmatwać, bo ma kilka momentów, w których możemy wpaść w matnię z której bez powtórzenia gry się nie wyjdzie. Np. Kolejność doprowadzenia do sztolni w Rudym lesie ojca i córki.

Ale mogę śmiało powiedzieć, że jak byłeś na CEA, rozmawiałeś ze St.ReLockiem, a teraz dobierasz się do Limanska, albo już w nim byłeś ( nie tylko w środku Gastronoma ), to możesz śmiało brać się za DUPLIKATY - Odmienne Światy. Masz już rozeznanie na te niespodziankowe rozwiązania działalności teleportów, wiedzę po co jesteś w Strefie i że głównym zadaniem jest zebranie 4 artefaktów śmierci. A skoro to wiesz, to cię nie zdziwi gdy grę w DUPLIKAty zaczniesz z tymi artami w plecaku, Zarka nie będzie zaskoczeniem, jak i lokacja na której się pojawisz. Ją znasz, ale z dołu. Dopiero pojawienie się z automatu w podziemiach zaczyna nową grę. I nic nie powinno Cię zaskoczyć. Ani snorki z kaemami, ani krwawienie przy byle tupnięciu. Jest pewna linia jak należy tę lokację przejść, ale jak to u ERa bywa, masz i inne możliwości. A dalsza gra po wydostaniu się z tych podziemi jest bardzo atrakcyjna, ale już nie tak mocno pokręcona jak w AŚ. Radzę więc zagrać, bo warto. Kolejna część już jest gotowa,  Rosjanie grają. Zobacz gameplaye w ŹRÓDLE. My mamy szanse w to zagrać, jak te powiedzmy końcowe testy się skończą.

@mirzal  Jak padniesz w AŚ, to się nie przejmuj i przeskocz do DUPLIKATÓW. Podstawy do gry w nie już masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, kondotier napisał:

Jak padniesz w AŚ, to się nie przejmuj i przeskocz do DUPLIKATÓW. Podstawy do gry w nie już masz.

Mimo wszystko chciałbym ukończyć AŚ. Zacząłem po raz kolejny ale nie od początku tylko od Kordonu, po przyprowadzeniu Amelki do wioski nowicjuszy - tu została, a ja poszedłem realizować scenariusz z Twojego NIe poradnika a więc tak: mam trzy fleszki (trzecią Sidorowi "skradłem" z zaplecza) z Kordonu i 3 PDA z Wysypiska (Jochę załatwię później). Na MW nie dostałem żadnego zadania z dialogu więc żadnego PDA. Zgodnie z Twoim "Nie poradnikiem ... " gram neutrałem i powinienem dostać na Bagnach (albo na MW) PDA Szramy lub zadanie na zdobycie tego PDA. Przeszedłem na Bagna teleportem za zwalonym drzewem i co dalej - gdzie szukać kwestowej postaci ? Albo jak wrócić na Wysypisko z Bagien - z przewodnikiem ? bo z Bagien nie udało mi się znaleźć żadnego teleoprtu ani działającego przejścia jak w podstawce gry CzN. Dodam, że specjalnie poprzednim razem zacząłem grę od początku, aby grać neutrałem i dostać to zadanie na artefakt i PDA Szramy (pierwszy raz zacząłem grę jako czystoniebowiec) bo tak stoi w twoim "Nie poradniku ...".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mirzal - teleporty ( albo opcja u przewodnika ) na wyjście z Bagien pojawiają się dopiero jak z Bagien wyprowadzisz Zarkę. Zrobiłeś to?

Spoiler

Zarkę znajdziesz koło północnej wioski, tam gdzie w podstawce było przejście na Kordon. Ale zanim z nią porozmawiasz, wyczyść z mutantów teren aż do wagonów kolejowych ( przejście na Agro ). Również musisz strącić śmigłowiec - najlepiej zaczaić się na niego tam gdzie zawraca i strzelać w śmigło ogonowe. Nawet AK jest skuteczne, o km nie mówiąc. rpg7 mało celny. Ale wcześniej na Bagnach chyba było jeszcze coś do zrobienia. Dlatego jest sugestia, aby grę rozpoczynać z Bagien. Chyba będziesz się na czas działania na Bagnach musiał zapisać do Cz.N.

Coś mi świta, że przejście do Limanska staję się możliwe dopiero jak Ania znajdzie się w Rudym Lesie. Ale do sztolni jej jeszcze nie prowadź. Jest nieśmiertelna, więc śmiało możesz ją zostawić przy teleporcie w Rudym. Znajdź opis, kto w sztolni powinien być pierwszy, ona czy ojciec. Nie pamiętam, ale chyba tatuś. No i to samo z Zarką. Też ją trzeba prowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zarekę ofc przyprowadziłem do tych 2 gości co na nią czekali (inaczej bym nie wyszedł z Bagien), a Amelkę przyprowadzę do ojca o ile jego najpierw wyprowadzę z Limańska do sztolni w RL.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mirzal To cytat z Twojego wpisu " Albo jak wrócić na Wysypisko z Bagien - z przewodnikiem ? bo z Bagien nie udało mi się znaleźć żadnego teleoprtu ani działającego przejścia jak w podstawce gry CzN. Dodam, że specjalnie poprzednim razem zacząłem grę od początku, aby grać neutrałem ".

No to jak, jako wolny stalker dostałeś się na Bagna aby wyprowadzić Zarkę? Z Bagien ona wychodzi sama, bo dla GG nie ma jeszcze teleportu. I jak Ty, wtedy z tych Bagien wyszedłeś? Bo teleporty raz otwarte, zostają na stałe. A grając jako Czystoniebowiec, po wyjściu z Bagien na Kordon, w chlewniach za torami u Waleriana, zmieniasz frakcję na wolnego stalkera. I nim grasz aż do Limanska, bo tam zgodnie ze scenariuszem na krótki okres przystępujesz do Monolitu.

Wybranie na początek innej frakcji niż CzN, sprawia potem trochę problemów, jak pośpiesznie gracz nie znajdzie się na Bagnach w Bazie i nie pomoże zająć Bagien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

9 minut temu, kondotier napisał:

No to jak, jako wolny stalker dostałeś się na Bagna aby wyprowadzić Zarkę?

Małe nieporozumienie - czy zaczynałem grę jako czystoniebowiec, czy jako neutralny (Najemnik) to zawsze zaczynałem na Bagnach więc Zarkę nie tyle wyprowadziłem co doprowadziłem do wyjścia na inna lokację. Po odprowadzeniu dostawałem możliwość wyjścia z Bagien z Przewodnikiem na Kordon. Natomiast moje pytanie o powrót z Bagien na Wysypisko dotyczyło momentu, kiedy wyszedłem z MW na Bagna przez teleport za drzewem. Aktualnie gram już trzecie podejście i chyba wreszcie zgodnie ze scenariuszem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dalej problem z wejściem do Limańska. Zrobiłem chyba wszystkie zadania oprócz tego, które nie chce się zaliczyć czyli po zdobyci -> utrzymać most do Limańska do czasu przybycia posiłków. Biegam tu i tam robię różne skoki w teleporty a posiłki nie przybywają, zagrozenia nie widać i własnego oddziału w tym miejscu nie mogę postawić bo - jak mi podpowiada system - w tym miejscu jest wystarczająco dużo ludzi. Po drugie - teleport do Limańska z MW ciągle nieaktywny bo nie wykonałem "głównych misji Drogi"; żeby ktoś choć napisał jakie to są te główne misje Drogi ... I po trzecie - przy wyjsciu ze Szpitala teleport wyrzuca mnie do Kordonu zamiast na CEA czyli chyba z powodu niezaliczonego zadania na utrzymanie mostu do Limańska. Pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest w temacie wpis, gdzie wyszczególnione są te główne misje drogi. Powinieneś mieć już trzy artefakty śmierci ( czwarty dostaniesz w Limansku ) określoną liczbę fleszek i PDA. Oraz przeprowadzić Anię i Zarkę. Do tego chyba dwie wizyty na CEA u St.ReLocka. Tyle pamiętam. Ale też powinien być w temacie save dla mnie, bo przy którejś kolejnej grze, wprowadzaniu zmian i poprawek mod się mi zbuntował. To save tuż przed ostatnim zadaniem, wydostanie się z tuneli Prypeci ( ta główna wielka hala ) i dotarcie na most  na Zatonie. Trzeba zobaczyć takie końcowe napisy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi