Skocz do zawartości

Przeszedłem cień czarnobyla ale nadal mam misję zabij Strieloka


Rekomendowane odpowiedzi

Wykonałem wszystkie misje w Cieniu Czarnobyla.
Przyniosłem wszystkie dokumenty z laboratoriów, Oraz z Agropromu. Byłem w skrytce Strieloka.
Wyłączyłem mózgo-zwęglacz, i przeszedłem przez Prypeć razem z grupą stalkerów. Doszedłem do stadionu i prze-teleportowało mnie do CEJ.
Doszedłem do sarkofagu i pomyślałem życzenie (chcę być bogaty)
Ale zadanie "Znajdź Strieloka" i "Zabij Strieloka" nie zniknęło.
Co robię źle? Ominąłem coś?

Widziałem że są jakieś alternatywne zakończenia, ale nie wiem jak do nich dojść.


Przepraszam jeśli temat już był ale nie mogłem takiego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna możliwość uzyskania prawdziwego zakończenia bez robienia zadań na kordonie, mianowicie na cea 1 niedaleko przejścia do hali z monolitem powinna być drabinka na piętro wyżej, idąc tym przejściem powinieneś natknąć się na zamkniete drzwi, by je otworzyć musisz wrzucić jakikolwiek karabin między zawiasy. Za drzwiami znajduje się przejście na cea2, droga do pozostałych zakończeń. Dzięki temu sposobowi nie musisz wczytywać zapisów, ale zakończenia mogą wydawać się niezrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jara Zioło - źle poprowadziłeś grę. Za wcześnie podszedłeś do Spełniacza. Najpierw trzeba dostać się na Generatory prze bramę na CEA2. Po zrobieniu tam zadań, samo przerzuci cię do pomieszczenia ze Spełniaczem, odbędziesz ciężką walkę z przezroczystymi. Chyba znowu trzeba wrócić na generatory dokończyć zadania i dopiero można iść wyrazić życzenie.

Jeśli jesteś przy Spełniaczu, wybierz ostatnią opcję  - nie wyrazić życzenia i możesz grać dalej, robiąc co należy.

I pamiętaj, to nie jest mod do grania. To baza dla robienia innych modów, do której tylko dodano szczątkowy scenariusz, aby było to grywalne dla sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje zdanie jest takie, że wszystko zależy od tego jak grałeś. Bo rozumiem, że to Twoje pierwsze spotkanie ze światem Stalkera.

To jest przecholernie bogata gra w ogromnym świecie, który ma mnóstwo do zaoferowania; Cień Czarnobyla to część pierwsza, wydarzenia poprzedzające drogę Striełoka opowiada część druga - Czyste Niebo, a zwieńczeniem trylogii jest Zew Prypeci. Jednak tak naprawdę, moim zdaniem przynajmniej, chcąc mówić o "pierwszej części Stalkera", bierzemy pod uwagę wszystkie trzy powyższe. 

Jeśli znasz jak własną kieszeń Cień, zaglądałeś w każdy zakamarek i czytałeś wpisy w PDA, to cofnij się w zapisach, idź pogadać z Przewodnikiem, a potem z Doktorem, bo zakończenie, do którego te dodatkowe zadania doprowadzają, jest kanoniczne. Nie idziesz wtedy do Spełniacza Życzeń, tylko robisz coś innego. To "coś innego" jest punktem wyjścia Zewu Prypeci, co wyjaśnia pojawienie się nowych terytoriów. Nie chcesz tego przeżywać sam, nie ma sprawy - możesz obejrzeć jakieś gameplaye i zobaczyć co się stało, ale zaczynać Cienia od początku nie ma sensu.

Jest od cholery modów, które jeszcze zdążysz ograć, a które różnią się od podstawek czasami tak bardzo, że nie musisz ich znać na pamięć. Jeszcze się po Zonie nabiegasz :)

Tylko nie rzucaj się po przejściu Cienia na Solankę, bo się sparzysz. Zamiast tego spróbuj np. modów Zaurusa, które nie podkopują fundamentów gry, a zmieniają fabułę lub są wręcz jej kontynuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sierioża

 

14 godzin temu, Sierioża napisał:

A moje zdanie jest takie, że wszystko zależy od tego jak grałeś. Bo rozumiem, że to Twoje pierwsze spotkanie ze światem Stalkera.

 

 

Akurat nie bo przeszedłem wszystkie części gry poczynając od zewu prypeci, przez czyste niebo i skończywszy na cieniu czarnobyla.
A to dlatego że dopiero od niedawna go posiadam.
Stalker jest moją ulubioną trylogią gier :D
A Sam Jara Zioło to samotnik którego można spotkać na Zatonie.
(ja spotkałem go podczas 4 różnych rozgrywek)
 

 

14 godzin temu, Sierioża napisał:

 ale zaczynać Cienia od początku nie ma sensu.
 

jestem typem gracza który przechodzi grę nawet po 5 razy aby w 100% poznać jej tajemnice, sekrety. Wszystkie zakończenia. Wycisnąć z niej to co się da. Więc takie przechodzenie SoC po raz kolejny sprawi mi niezmierną radość :)

Edytowane przez Jara Zioło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jara Zioło napisał:

Akurat nie bo przeszedłem wszystkie części gry poczynając od zewu prypeci, przez czyste niebo i skończywszy na cieniu czarnobyla.

No są i tacy, co pchają się tylnymi drzwiami :D

12 minut temu, Jara Zioło napisał:

jestem typem gracza który przechodzi grę nawet po 5 razy aby w 100% poznać jej tajemnice, sekrety. Wszystkie zakończenia. Wycisnąć z niej to co się da. Więc takie przechodzenie SoC po raz kolejny sprawi mi niezmierną radość :)

I bardzo dobrze - tym więcej wyciśniesz. Ale tak jak pisałem modów jest tak dużo, że jeszcze się nabiegasz. Nie wiem jak grałeś, ale z takim podejściem zakładam, że dość uważnie; tym bardziej nie widzę powodu, by dla dwóch zadań zaczynać całą rozgrywkę raz jeszcze. No, ale zrobisz jak uważasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża pamiętam jak przechodziłem Aew Prypeci przez 2 tygodnie po 3-4 godziny dziennie.
I chciałem zobaczyć na yt jak inni sobie poradzili z tą grą. natknąłem się na 20 odcinkową serię w której odcinek zajmował 20 minut i uznałem że coś jest ze mną nie tak.
Mam teraz (przez @MaklerR) Chrapkę na moda Złota Kula. Słyszałem że jest to mod którego przejście zajmuje niektórym nawet miesiąc.
Już się boję ile czasu zajmie mi xd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jara Zioło napisał:

Mam teraz (przez @MaklerR) Chrapkę na moda Złota Kula

A ja bym Ci radził poczekać. ZK ma naprawdę dużo nowości i rozwiązań, których próżno szukać gdzieś indziej. Jeszcze przyjdzie na to czas :)

A na razie znów polecam Zaurusa i tego moda: https://stalkerteam.pl/topic/2222-stalker-apokalipsa-mod-by-zaurus/?page=1

To takie naturalne przedłużenie fabularne podstawek, które naprawdę może się podobać. Bardziej niż na nowe mechaniki stawia na historię, zresztą tak jak inne mody tego autora; każdy kolejny jest IMO coraz lepszy. I myślę, że nie tylko ja polecę na początek przygody z modami akurat tę pozycję.

Jeszcze raz - zrobisz, jak uważasz. Ale uważaj, co robisz :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
19 minut temu, KivmYYY napisał:

A to nie jest tak że tej misji nie da się zrobić ponieważ Naznaczony to Stielok?

Właśnie, z tego co pamiętam to (chyba) po podejściu do monolitu i wypowiedzeniu życzenia wyskakiwało okienko że zadanie zabij striełoka niewykonane 

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dostaniemy zakończenie przy Spełniaczu, zależne jest od tego jak prowadziliśmy grę. Czy dawaliśmy apteczki rannym, gromadziliśmy spore ilości pieniędzy, byliśmy litościwi dla wrogów.

Oto kilka wyjaśnień:

http://pl.stalker.wikia.com/wiki/Zakończenia

https://pl.wikipedia.org/wiki/S.T.A.L.K.E.R.:_Cień_Czarnobyla     W opisie Zakończenia gry.

Tak, że na zakończenie trzeba sobie zapracować całą grą. A takich wyjaśnien w necie jest zatrzęsienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.