Skocz do zawartości

Poradnik dla nooba...


Andree

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nie ma takiej potrzeby. Pisałem - zostaw gamedaty oryginalne tam, gdzie ich miejsce. Kiedy dokonasz zmian w danym pliku, umieszczasz go w utworzonym przez siebie folderze gamedata z zachowaną strukturą. Tego, co nie zmieniasz nie przenosisz - gra doczyta wszystko co trzeba z tych spakowanych, a to co zmieniłeś, weźmie z Twojego folderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to pytałem : w głównym folderze gry tworzę folder gamedata i tam wrzucam to co zmieniłem przy zachowaniu całej struktury? Bo podobno jak się wrzuci wszystkie rozpakowane w ten folder to gra się wolniej ładuje...z tego co pamiętam to ja kiedyś wpakowałem właśnie wszystko do takiego folderu i nie kojarzę żeby coś wolniej się ładowało...

- a co do pozytywnych efektów tego modowania : wystarczy zedytować tylko plik fsgame w roocie czy coś jeszcze ... bo wybacz , ale demencja mnie już dopada..

Edytowane przez Andree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Andree napisał:

- a co do pozytywnych efektów tego modowania : wystarczy zedytować tylko plik fsgame w roocie czy coś jeszcze ... bo wybacz , ale demencja mnie już dopada..

Edycja tej linijki pozwala grze "widzieć" stworzony przez Ciebie folder gamedata. Inaczej nie zobaczysz efektów zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypakowałem do folderu na pulpicie wszystkie pliki .db (od 0 do d). Edytowałem w notatniku plik "actor" i "trade_trader" a później cały folder (ze 6GB) nazwałem "gamedata" i wkleiłem do głównego folderu gry wychodząc z założenia że taka jest ścieżka w pliku "fsgame" gdzie zmieniłem "false" na "true" w linijce "game_data". Nie wiem co jeszcze powinienem zrobić bo najwyraźniej to nie wystarczyło żeby nowe parametry zostały odczytane... STALKER jest z patchem "stk-sck-efigspc-patch-5-6" i normalnie działa tak jakby nic nie było mieszane. 

@Sieriożapisałeś coś na temat pliku "system.ltx" , co tam mam zmieniać bo nie bardzo wiem...

Edytowane przez Andree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałeś dwa pliki, a zrobiłeś gamedatę ze WSZYSTKICH plików? Po co?

Może pochrzaniłeś coś ze strukturą folderów. Tworzysz gamedatę. W folderze głównym gry. W nim tworzysz kolejny o nazwie config. W tym tworzysz jeszcze dwa - creatures i misc. Masz dwie ścieżki:

X:/(...)/gamedata/config/creatures

oraz

X:/(...)/gamedata/config/misc

Do pierwszego wrzucasz actor.ltx, do drugiego trade_trader.ltx.

Jeśli ciągle nie działa, to zróbmy inaczej i powiedz CO chciałeś osiągnąć, to szybciej ustalimy, co Ci w tym przeszkadza.

W system.ltx musisz edytować tę sekcję, jeśli chcesz zmienić udźwig:

systemltx.PNG.3e4e5cade7410a80006f1af4c3775468.PNG

Ścieżka do pliku to X:/(...)/gamedata/config/ i tam musisz go wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę o Lost Alpha:

- aby zmienić udźwig potrzeba zedytować trzy pliki "actor" , "system" i " la_skills" - to już wiem :D

- próba lekkiego zaingerowania w asortyment Sidorowicza to edycja pliku "trade_trader"

- próba zmiany np pojemności magazynka w vintorezie to edycja pliku "w_vintorez" 

...z tym, że:

- i w przypadku Sida i vintoreza prawdopodobnie musi być edytowane coś jeszcze żeby zmiany były odczytane przez grę

... tylko co? do tej pory nie znalazłem nic co dałoby mi się skojarzyć z szukanymi ustawieniami ...

Proszę o podpowiedź , gdzie tego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andree napisał:

aby zmienić udźwig potrzeba zedytować trzy pliki "actor" , "system" i " la_skills" - to już wiem

Uczysz się, mówiłem :) 

Godzinę temu, Andree napisał:

próba zmiany np pojemności magazynka w vintorezie to edycja pliku "w_vintorez" 

...z tym, że:

- i w przypadku Sida i vintoreza prawdopodobnie musi być edytowane coś jeszcze żeby zmiany były odczytane przez grę

... tylko co? do tej pory nie znalazłem nic co dałoby mi się skojarzyć z szukanymi ustawieniami ...

O panie, to już musisz poczekać na kogoś, kto się zna na rzeczy. @Junx @Gatzek @Testolityczny Może Wy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andree - jeśli mogę coś poradzić, to wstrzymaj się z grą w LA. @Trikster zapowiedział, że lada dzień wstawi spolszczenie do LA DC.

Nie pobierałem LADC, więc nie wiem jak daleko idące zmiany wprowadza, które pliki za wyjątkiem tekstowych podmienia. A już od początku moda są zmiany, tak że z LADC i tak będziesz musiał zacząć nowa grę.

Zachowaj instalację LA, bo LACD to nakładka na LA.

Możliwe, że @Trikster wstawi wersję full, ale to już on musi się wypowiedzieć.

No i o ile dobrze pamiętam, to w modzie nie ma Sidorowicza, a jest Żaba. Od Sidora różni się brakiem ręki i inną fizjonomią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele udało mi się ustalić.
Co do dodania przedmiotów do zakupów i Sidora 
To mogą za to odpowiadać dwa pliki:    
trade_generic.ltx i trade_trader.ltx

Podobny temat :
http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/addons/trader-config-fixes\

Natomiast nie jestem pewien czy można dodawać przedmioty od początku czy np . dopiero po Agropromie 

Co do Wintareza powinny odpowiadać za to dwa (lub tylko drugi) wiersze w pliku w_vintorez.ltx 

ammo_elapsed                 = 18

ammo_mag_size                 = 18;17

To jest np zwiększenie pojemności w magazynku do PMm oryginalnie jest 8 szt.

ss_OldMan_10-21-17_14-51-43_(la01_escape).jpg.a2353e05202a3727c5814bbda7c99435.jpg

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedzi i info o tym spolszczeniu. Nie wytrzymałem i zacząłem LA ale trochę z powodu nawału roboty nie bardzo mam czas i daleko jeszcze nie zaszedłem :D a zależy mi na Sidzie bo po Emisji znalazłem ciało tego gostka co przytargał Naznaczonego do Sida a przy nim praktycznie funkiel nówka , z TYLKO dziesiącioma nabojami vintorez i... no przecież trzeba sprzęt przewietrzyć a tu nie będzie czym...

co do trade_generic to nawet do głowy mi nie przyszło że tam jest coś do Sidorowicza...sprawdzę.

Sprawdziłem...ten plik na Sida nie działa...

co do vintoreza to nadal nie wiem czy zmiany zostały odczytane bo mam tylko 10 nabojów a tyle się powinno znajdować w magazynku i tyle jest...jakbym miał chocuaż 1 więcej to by się wydało :D itu jest mi bardzo potrzebny ktoś z nabojami 9x39...

...a może inną drogą :

W Cieniu Czarnobyla można edytować itemy znajdowane przy trupkach m.in. ammo ale nie mogę odnaleźć w LA pliku który za to odpowiada ( a przecież musi gdzieś być )...jakieś pomysły? 

A przy okazji sposób na lekkie wzbogacenie Naznaczonego:

1. Kupuję od kogo popadnie gitary i harmonijki.

2. Wychodzę z gry i edytuję cenę tego sprzętu (np. 50000 za sztukę - nie jestem taki pazerny :D ).

3. Sprzedaję to całe badziewie staremu kutwie (nie ma limitu kasy i płaci za dowolną liczbę przedmiotów - polecam przedtem zmienić stawkę za jaką kupuje - ja ustawiłem 100% ale można przecież więcej ;) ).

4. Wychodzę z gry i reedytuję ceny co by kupować dalej np. za 1 rubla.

! ciekawostka : przy próbie zastosowania tego sposobu z cenami outfitów gra wywala błąd! Prawdopodobnie jakiś skrypt blokuje zastosowanie zmian cen skafandrów.

Edytowane przez Andree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Testolityczny jak już dojdę do tego jak się "wkleja loga" a jeszcze przedtem skąd się go bierze to obiecuję , że wkleję , ale nie o to głównie chodzi : być może w przypadku posiadania odpowiedniej ilości amunicji i przeładowania okaże się , że z edytowanymi ustawieniami vintara jest wszystko OK ( zresztą pisałem to w nawiązaniu do ilości amunicji jaką mam i marzeniu że 1 nabój więcej wyjaśniłby sprawę :D ). Główny problem na teraz który wyszedł od razu to brak zmian w asortymencie Sidorowicza co przekłada się na niemożność zakupu amunicji o której mowa...a przy okazji ponawiam pytanie o jakieś wskazówki dotyczące pliku w którym można zmieniać co i z jakim prawdopodobieństwem może pojawić się w ekwipunku trupków np. żołnierzy czy stalkerów itp. --- no i co jest przyczyną nieuwzględnienia przez grę edytowanych ustawień w/w Sida...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sieriożaz całym szacunkiem dla twej wiedzy i zaangażowania w moim wątku , ale nie niewiedza n/t wklejania logów jest myślą przewodnią moich pytań i problemów...

(...)Główny problem na teraz który wyszedł od razu to brak zmian w asortymencie Sidorowicza co przekłada się na niemożność zakupu amunicji o której mowa...a przy okazji ponawiam pytanie o jakieś wskazówki dotyczące pliku w którym można zmieniać co i z jakim prawdopodobieństwem może pojawić się w ekwipunku trupków np. żołnierzy czy stalkerów itp. --- no i co jest przyczyną nieuwzględnienia przez grę edytowanych ustawień w/w Sida...(...)

Edytowane przez Andree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andree - Odpuść sobie próbę jakichkolwiek edycji plików, bo LA ma założona blokadę i nic nie wskórasz. Mizeria wyposażenia u GG jest zamierzona i zrobiono wszystko, aby jak najdłużej był gołodupcem. W miarę postępu gry będziesz miał tego więcej, ale nigdy w nadmiarze.

A usilne próby przełamania tej blokady, to pewny wylot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.