Skocz do zawartości

Laptop na 18-tkę dla syna.


andrzej75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chłopak  w tym miesiącu(28) ma urodziny i planuje zakup laptopa na prezent, kwota jaką dysponuje to 5000zł. oczywiście jeśli będzie znacząca różnica w wydajności to jestem skłonny dołożyć kilka "stówek", lecz wolałbym trzymać się ustalonej kwoty. nie mogę określić do jakiego typu gier ma być sprzęt ponieważ młody gra we wszystkie gatunki, choć ulubione tytuły to Overwatch , CS GO i czasami odpali aktualnie CoD IW.Przeglądam fora itp., ale im więcej czytam tym większy mętlik w głowie. Nie wiem już czy iść w stronę rozmiaru matrycy(17") i GTX 1050TI, czy w stronę mocy GTX 1060 i 15"? Może któryś z was kupił ostatnio laptopa w podobnym zakresie cenowym, lub wasz znajomy dokonał takowego zakupu i możecie coś polecić? 

Wolałbym zakupu dokonać w sklepie fizycznym niż przez internet. Sklepy do wyboru to: komputronik, media markt, media expert, neonet, alsen, euro rtv agd. Ewentualnie jakiś który jest dostępny w Gdańsku.

Edytowane przez andrzej75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym polecał msi.

Propozycja ostatnia z tych odpowiada mi najbardziej. Ale jak mówię jutro zrobię dokładne poszukiwania.

Trochę doswiadczenia mam i msi goraco polecam. Łatwe w serwisowaniu i dość wytrzymałe. Miałem okazję parę z nich czyścić. 30minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten sklep: http://sklep.hyperbook.pl/

Można sobie skonfigurować podzespoły notebooka. Nie polecam karty graficznej 1050 (miałem dwie), zaś 1060 tylko w wersji 6GB. Wersja 3GB jest wykastrowana z części procesorów graficznych, a co za tym idzie, wolniejsza.

Rozmiar matrycy. Proponuję 15 cali. 17 cali swoje waży, jest duże i nie poręczne w transporcie.

Najlepiej by było złożyć komputer stacjonarny, np. w formacie miniITX. W tej kwocie można zmieścić naprawdę fajne podzespoły, a komputer wielkości pudełka od butów (no, może ciut większy).

Przykładowo:
GPU: Palit GeForce GTX 1060 JetStream 6GB GDDR5        1327,00 zł
SSD: GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO           389,00 zł
HDD: WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE                                  199,00 zł
CASE: Corsair OBSIDIAN 250D MINI czarna                        379,00 zł
PSU: Corsair CS550M 550W Gold BOX                                339,00 zł
RAM: Patriot Viper 4 DDR4 2x8GB 2666MHz CL15 XMP2       645,00 zł
MOBO: ASUS ROG STRIX Z370-I GAMING                           875,00 zł
CPU: Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX                                 929,00 zł

W sumie ok. 5100zł w sklepie X-Kom.pl

Tutaj zdjęcie przedstawiające jak mały jest ten PC, a mocy ma dużo.
250D-14.jpg

S!

Edytowane przez R4KET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że lepiej, lecz do tego dolicz koszt monitora jakieś 1400zł + klawiatura i myszka  - wyjdzie jakieś 7tyś. 

niestety to musi być laptop i jak wspomniałem kwota przeznaczona 5000zł, ewentualnie kilka "stówek" jeszcze wydolę dorzucić, do takiego czegoś : https://www.x-kom.pl/p/375399-notebook-laptop-173-msi-gp72-i7-7700hq-16gb-1tb120ssd-win10x-gtx1050ti.html. Czy jednak jak na początku pisałem 15" i GTX1060( ewentualnie HP gtx1060max-q)

Dodam jeszcze iż "młody" celuje w matrycę 120hz pod fps.

Edytowane przez andrzej75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzej75 jak najbardziej ten co podałeś. Jak dla mnie 9/10.

1050ti spokojnie starczy, choć mam małe obawy. Możemy wybrać 1060, ale z mniejszą ilością pamięci acz wyższą wydajnością ogólną. Tutaj decyzja zależy od ciebie.

i7-7700HQ lepszy wariant procesora z  4R/8W także jak najbardziej ok,

16GB RAM powoli robi się z tego minimum także git,

Matryca matowa i 120Hz także nie męczy wzroku, aczkolwiek w większości gier polecam zablokować odświeżanie na 60Hz, bo nie zawsze mamy 120 fps i będą widoczne spowolnienia w reakcji,

Dysk SSD wolałbym 240GB, ale ja to ja i mi zawsze mało. 120 GB wystarczy spokojnie na system,

Poza tym to MSI także łatwe czyszczenie w serwisie, albo nawet samemu.

Jak znajdziesz podobne parametry z 1060 to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzięki Mnieciu wiem czego dokładnie szukać, bo zastanawiałem się jeszcze na HP Omen właśnie z 1060 i 120hz - podobno dają jeszcze jakiś voucher na 650zł. Tylko że MSI daje "upośledzoną" wersje gtx1060, a sam mówiłeś że 3gb pamięci to za mało.

Edytowane przez andrzej75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.