Skocz do zawartości

Błędy w becie polonizacji Lost Alpha Developer's Cut (LA DC)


Trikster

Rekomendowane odpowiedzi

Cisza tu jakby nikt nie grał.

@Trikster Tak jak pisałem w temacie moda - nie licz na mnie przesadnie, bo w każdej chwili mogę to rzucić w kąt i nie gram jakoś wyjątkowo uważnie odkąd zorientowałem się, że to dokładnie ta sama gra co parę lat temu. Niemniej coś mi już w oko wpadło.

1. Razem ;)

Spoiler

1.thumb.jpg.bd1678bb87a91a7344c0c643942e0e3a.jpg

2. Elektra jest wszędzie, w opisie dalej również przez "k", tylko nazwa inna.

Spoiler

2.thumb.jpg.32ccaed2630603b31a03aacb9127c34f.jpg

3. Brakuje literki i zbędny przecinek.

Spoiler

3.thumb.jpg.a3272da29b096a2a1b5f3068c2b3fbf6.jpg

4. Moja ulubiona postać nie ma polskiego tłumaczenia... Proponuję @Agrael :D:D 

Spoiler

4.thumb.jpg.fc1aa3548c8f8e4393b09aa31599d2c6.jpg

5. Nie pamiętam już czy w "normalnym" LA było tak samo, ale grzechowcy w kopalni są "dark stalkerami", a mogliby być "mrocznymi".

Spoiler

5.thumb.jpg.b516fb1075491eca4360dbbe9c72b93d.jpg

6. No i w opcjach mały bałagan.

Spoiler

6.thumb.jpg.b232ebb5c63ffe1e91cb94a3297bf8e5.jpg

Jak do tej pory - bardzo dobre spolszczenie :) Jeśli coś jeszcze wyczaję, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wielkie!

Tej electry nie mogę znaleźć plikach (polskich i angielskich). Jakbyś mógł, rzuć okiem, czy problem dotyczy tylko tej anomalii czy wszystkich.

Ta sama sprawa przy "Dark Stalkers". Wydaje mi się, że problemem może być to, że część rzeczy do przetłumaczenia znajduje się nie w plikach tekstowych, tylko gdzieś indziej (skrypty, ltxy). Dezo pisali, że naprawili to, ale widać, że chyba im nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Cześć,

Mam LADC ale w wersji 1.4006.

cEfgvKfl.jpg

No i dobry news, spolszczenie pod 1.4005 działa bez problemu na tej nowej wersji 06, przynajmniej na tę chwilę (początek). Jako, że LADC robi na mnie spore wrażenie (a kiedyś grałem czystego, potem kiedyś zdaje się Complet, potem (teraz) Aurorę no i teraz LADC 1.4006 od nowa) to pewnie przejdę STALKERA CC ponownie, więc jak coś zobaczę zgłoszę. Grunt, że działa :).

gKxcVUtm.jpg rj2AiBXm.jpg

Pytanko tylko, czy nie da rady może nazwać Marked One - Naznaczonym, jak to jest w wersji PL, no i ogólnie nazwy są oryginalne (inglisz). Nie wiem czy to zamierzone, czy nie da rady tego zmienić.

Osobiście zrobiłem tak, że zgrałem dźwięki PL (lektor) z wersji oryg. i wstawiłem jeszcze pod LADC. Niestety tutaj jest bajzel w plikach i po kilka razy są te same w różnych miejscach. W końcu się udało. Oczywiście w LADC jest dźwięków i rozmów więcej, nie wszystkie są spolszczone, ale przynajmniej te ważniejsze (do popchnięcia fabuły) są mówione po polsku, reszta to rosyjsku. Znalazłem, że na drugim forum link do tych dźwięków PL. W sumie fajnie by było połączyć i to (ale to już jest chyba temat na granicy wiadomo czego...).

http://www.stalker.pl/forum/viewtopic.php?f=49&t=14123&start=1476#p336848

Edytowane przez YoYo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mała aktualizacja, jak wczytałem sejwa to było jak na sreenach, nazwy własne ENG, ale jak zacząłem grę od nowa - wszystko PL (Naznaczony, Pietrucha, Wilk, itp). Tak na 2h rozgrywki, wszystko wygląda fajnie (i bez bugów), do tego soczysty język ale bez przegięć, idealnie pasujący tutaj, a i wiele poukrywałeś aluzji w treści. Brawo :). Gram dalej, ale jutro praca i 2 dni na wyjeździe :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.