Skocz do zawartości

Junx

Rekomendowane odpowiedzi

@DaarMoo czynnik stalkerów zmniejszony na 0.25 :D natomiast mutantów na 1.5, żeby (mam nadzieję), jeszcze ich trochę wycieły/spowolniły rozrost frakcji. Ogólnie mod i addon są świetne, tylko ta ofensywa Monolitu później jest nie do zatrzymania praktycznie xd szkoda też, że frakcje są przez niego błyskawicznie wycinane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku próbach udało mi się wreszcie odsunąć Monolit i generalnie jest postęp - wszystko do Martwego Miasta, Limańsk i Magazyny Wojskowe zajęte. Gram Niebieskimi. Powinność też mocno tłucze Monolit i są obecni na części lokacji. Jest też trochę Samotników i kilku Naukowców. Najemnicy też  czasem się pojawią. Tyle, że ustawiłem poziom trudnosci na min i szybka rozwałka na bagnach i sąsiednich lokacjach. Następnie Mroczny Parów i Cmentarzysko Pojazdów. Potem Martwe Miasto - tu było sporo roboty - ciągłe ataki Monolitu. Jest jeden trik - trzeba się ustawić przy bramie do Limańska i rąbać Monolit zanim się rozlezie po mapie - po tym następuje umocnienie obozów. Co jakiś czas Monolit  nacierał z Magazynów ale udało się ich wybić i w międzyczasie Powinność i Niebiescy sami zaczęli ich rąbać na Magazynach. Potem szybko atak na Limańsk - tu poszło w miarę aczkolwiek cały czas podchodzą ze Szpitala i Lasu. Obecnie tłukę ich w Lesie i Radarze aczkolwiek po Emisji znowu muszę odbijać obozy. I jeszcze okazyjne powroty do Limańska. Chyba posiedzę dłużej w Lesie aż umocnią się obozy a frakcje same zaczną się wypuszczać do Radaru. Oczywiście mod na zaludnienie i spowolnienie wojny frakcji włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Junx Stary ,  zrobiłeś kawał dobrej roboty , nie mogę się doczekać nowego patcha żeby zobacyć co pozmieniasz i jak nas zaskoczysz, tymczasem po przegranych w ten mod około +- 30 godzin . Włączam sobie komputer i stalkera a tu taka niespodzianka, próbowałem usunąć user.ltx ale to nic nie dało, dalej to samo. Pomocy :(

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2017 o 19:21, Sigmar napisał:

@DaarMoo czynnik stalkerów zmniejszony na 0.25 :D natomiast mutantów na 1.5, żeby (mam nadzieję), jeszcze ich trochę wycieły/spowolniły rozrost frakcji.

@Sigmar Możesz te wartości zmieniać jak chcesz. Polecam spróbować. Kiedyś ustawiłem współczynnik mutantów na 100. Wystartowałem w Zatonie, patrze a tu kolumna (30-50) nibyolbrzymów szturmuje biedny Skadowsk. No ale ****, idę dalej. Dostałem się do Czerwonego lasu, patrzę a tutaj jakieś 100-200 psów masakruje biednych wojskowych. Ale jak masz słaby procesor to nie radzę ustawiać wyżej niż 5.

Spróbowałem też ustawić współczynnik stalkerów na 0. Nuda jak ****. Jedyne postacie jakie spotkałem to te postacie specyficzne (np. Barman, Arni, Sidorowicz, Brodaty). W zonie nie powstawały losowe oddziały / w bardzo małych ilościach. (chociaż nie jestem pewien, może po prostu żadnego nie spotkałem)

Ogólnie ten współczynnik możesz edytować w pliku gamedata/configs/axr_options.ltx 

Z moich obserwacji wynika, że zmienia on częstotliwość i ilość spawnowania oddziałów oraz liczbę stalkerów w każdym z nich (ilość stalkerów w oddziale).

 

EDIT: Tutaj masz oryginalny plik axr_options.ltx z Hybrida zapakowany w gamedate ze zmienionymi współczynnikami: Stalkerów na 0, a mutantów na 50. Teraz to nie wojna frakcji, a raczej potop mutantów :D Wypakuj 7zip'em, wklej do folderu z CoC'em i zgódź się na wymianę pliku.

 

gamedata.7z

Edytowane przez EGZOdaw
Dodanie pliku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EGZOdaw Dzięki wielkie za pliczek - fajnie można się pobawić w apokaliptyczno-zmutowanej Zonie :D A co do "problemu", który miałem poradziłem sobie inaczej - zainstalowałem starą wersję Hybrida (mam nadzieję, że wiele nie straciłem - prawda @Junx ? xd) i dodałem do niego mod Warfare. Teraz naprawdę jest o wiele lepiej, głównie ze względu na ogrom opcji w modzie Warfare, gdzie można ustawiać liczbę spawnowanych oddziałów, ich czas, włączać/wyłączać działania offline itd. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

  Podpytam - jak mogę - widziałem kilka filmów z Escape from Tarkov i klimat rodem ze Stalkera - zresztą robione przez wschodnią stronę Europy - cena wysoka ale może dla klimatu warto - jak to odczuwasz @Junx ? 

I czy to prawda że multum graczy czyha na Twoje uzbrojenie które ginie po zabiciu Cię ? I co wtedy startujesz z nożem ? Nawet w Stalkerze byłoby ciężko a gdzie w grze gdzie zamiast bootów masz żywych playerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak to jest ze znikanie trupów? znikają po przejściu na lokacje. szybkiej podróży?

Wytłukłem sporo w wiosce na Kordonie, a trupy jak leżały tak sobie leża :D 

PS: dlaczego po każdym wczytaniu mapy handlarze sobie chodzą po lokacji? 

Edytowane przez Gh0sTp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka dość głupich pytań, a mianowicie:

1) W jaki sposób przejąć bazę? Czy jest to w ogóle możliwe w pojedynkę?

2) Dlaczego po zwerbowaniu drugiego stalkera, znikają mi z mapy znaczniki lokacji i frakcji?

3) Czy kolejność instalacji opcjonalnych dodatków ma znaczenie tak, jak w przypadku instalacji moda? Interesują mnie głównie te na odradzanie się frakcji i dynamiczną zmianę stosunków między nimi.

4) Czy fabuła tego moda (albo całego CoC) polega tylko na wyłączeniu tych mózgozwęglaczy i eksploracji laboratoriów?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@EGZOdaw xD może trochę późno pytam ale serio da się ustawić na takie ilości "pop"?? XD 50?! Mi powiedziano, że max 8 można... Kurde... ale mnie zabawa z monolitem teraz czeka (doczekamy się balansu sił xd @Junx?). Z cholernych nudów aż zacząłem artefakty zbierać (opłaciło się jak chj).

Spoiler

BTW da się zwiększyć jakoś ilość spawnowanych artów?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Pograłem kilka godzin, mod świetny, uwydatnia wszystko co najlepsze w stalkerze (aż normalnie łezka się w oku zakręciła, klimat wgniata jakbym grał pierwszy raz). Co do wojen frakcji to faktycznie dzieje się bardzo dużo, czasem już nie ogarniam gdzie kto jest :D ale tak jak było pisane wyżej jest sposób by to poprawić więc pewnie potem się za to wezmę. Ale do rzeczy, pograłem łącznie kilka godzin i kiedy próbowałem niedawno odpalić kilka ostatnich save'ów wyskakuje mi taki błąd:

crash.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.