Skocz do zawartości

Junx

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, PolskiGROM napisał:

Czy przewidywany jakiś update większy do hybrydy? 

Tak, jak kolega @dragon von chimera pisał...

31 minut temu, dragon von chimera napisał:

1.5r6 za bardzo zabugowany

Nie dam rady w takich "warunkach" pracować, a update będzie "Większy", ale kiedy to na teraz nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Junx i van Chimera, dziękuję bardzo za szybkie informacje. Od 2 dni cieszę się bardzo i zagrywam Hybrydą, naprawdę świetny klimat i grywalność. Bardzo dziękuję za ciężką pracę i jej efekty. Moje spostrzeżenia vs mój Coc + dodatki:

- genialna muzyka, oprawa,

- dobry balans obrażeń i balistyka, gra jest wyzwaniem, ale na normalu gra się płynnie i przyjemnie,

- wojna frakcji to b. fajny ficzer, chociaż wojsko, duty i monolit miażdżą resztę jak walec i  z tego co przejrzałem forum Hybrida wynika, że raczej postępy frakcji wyglądają zawsze na korzyść w/w ugrupowań - szkoda,

- po ok. kilkunastu h gry miałem jeden losowy CTD;

- na max ustawieniach gram płynnie a Zona wygląda wprost FENOMENALNIE!!!!!

Dzięki raz jeszcze za HYBRIDA, masa fun'u :).

Kilka małych niedociągnięć jakie wyłapałem:

- AI L115A3 i L96A1 to prawie identyczne bronie, mają nieco zmienione statsy, ale ikony i 1st person view jest identyczny; chyba bez sensu że są 2, a dodatkowo po ulepszeniu zoom'a w tej pierwszej efekt ruchomego celownika jest zbugowany,

- celownik Steyr Aug ma widok charakterystycznego widoku Hk G36, z tego co pamiętam w StCop wyglądał poprawnie,

- ceny Ghillie suit są z kosmosu ( strasznie tani przynajmniej skupowany przez handlarza najmoli), nie wiem jak to zmienić, w items.ltx jest ok liczba,

- spawn mutków w 1.4.22 + hybrid 1.2 jest nieco dziwny, albo ich nie ma wcale albo np w Magazynach Wojskowych leci nagle 10-12 pijawek i 5 chimer, lekka przesada chyba, alem przeżył - gorzej że moich kolegów najmoli z MW to stadko zmiotło w pył ;)

2 pytanka jeszcze ( wiem jestem upierdliwy ):

- gdzie rezyduje Żwawy? Skadovsk czy Kordon? Bo w moim przypadku armia spacyfikowała już cały Kordon,  w ekspresowym tempie. Jak dodać Ghillie innym handlarzom, eq najmolom i  może na Jupiterze Hawajczykowi?

- Dragon von Chimera: czekam na nową snajperkę ;). Lubię tę broń, a dodana będzie w małym Twoim dodatku czy może planowany jest jakiś większy update do Hybrida 1.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayer99 Moja balistyka będzie częścią hybrida oraz oddzielnie. Co do cheytaha to jednak nie, animacje nie działają w cocu. Aczkolwiek już dodałem stg 44 :P i poszukuję nowych broni. Aug został potraktowany po macoszemu w gulashu, naprawiłem i będzie dobrze. Co do wojen frakcji też ich nie lubię, ale @Junxa nie przekonasz w tym względzie (NIESTETY). Co do AI L115A3 i L96A1 to jest to kwestia, że to jeden i ten sam model. Prawdopodobnie będzie inna tekstura dla jednego. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego cheytah’a ale cóż... co do wojen frakcji to z pewnością utrudniają rozgrywkę i więcej się dzieje w Zonie. Moja spora obiekcja w tym temacie to brak wyrównania sił frakcji. Wygląda na to, że Monolit, Duty i Wojsko mają ogromną przewagę nad pozostałymi ugrupowaniami. Fajnie byłoby wyrównać szansę, żeby w każdym  gameplayu mapa nie wyglądała identycznie.

Edytowane przez Mayer99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2018 o 12:16, Mayer99 napisał:

Moja spora obiekcja w tym temacie to brak wyrównania sił frakcji. Wygląda na to, że Monolit, Duty i Wojsko mają ogromną przewagę nad pozostałymi ugrupowaniami

Będzie rebalans, postaram się w miarę rozsądnie "rozdzielić", nowe sojusze między frakcjami tak aby to miało ręce i nogi. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junx, jeśli Ci starczy sił i chęci to w moim odczuciu w kolejnym upgradzie możnaby pomyśleć jeszcze o:

- rzucanie granatów przez Npc... ja je...ię, ale ta częstotliwość jest upierdliwa mega i do tego często zabijają się sami nawzajem;

- ghillie suit, może dałoby się w jakiś sposób sprawić by miał lepsze właściwości maskujące? W Misery 2.2 jakoś taki efekt uzyskano. Poza tym jego szybkie zużywanie, stosunkowo słabe parametry ochronne są jak najbardziej na miejscu;

- I jeszcze znalazłem jaki fitcherek w extended packu do LA, gdzie nieużywane bronie w 3rd person view są na plecach bohatera, a pistolety na biodrze. Niby duperelek ale fajny ;). Próbowałem majstrować przy tym, ale poległem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayer99

8 godzin temu, Mayer99 napisał:

rzucanie granatów przez Npc...

Wiem, znam ból od dawna.

8 godzin temu, Mayer99 napisał:

ghillie suit, może dałoby się w jakiś sposób sprawić by miał lepsze właściwości

Staty mgę poprawić, ale "znikania" nie bardzo.

 

8 godzin temu, Mayer99 napisał:

nieużywane bronie w 3rd person view są na plecach bohatera, a pistolety na biodrze

Znam i poluje na ów dodatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwa pytania:

- czy Doktor na bagnach może odwalić kitę??? Znam jego ścieżki wędrowne, ale po prostu chłopak zaginął, a grając Mercenaries przeszedłem kawał świata by z nim pogaworzyć

- Czy w Hybrid'zie są helikoptery??? ( tak mam zaznaczone w opcjach X ), ani jeden się nie pojawił do tej pory nawet Monolitu w Limańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smok - dzięki, ale to że Doktor daje wszystkie info to wiem, pytam czy może zginąć bo nie mogę go namierzyć a wiem którędy chodzi bo CoC to dla mnie nie pierwszyzna :P. Co do zosikopterów to przez około 30 h gameplay'u różnymi frakcjami, na kilkunastu lokacjach, po prostu nie napatoczył się żaden, dziwne nieco - wziąłem zadanie Helikopter w ogniu, nic to nie zmieniło.

I jeszcze jedno mnie zastanawia zainstalowałem wszystko jak w 1 poście a w menu mam tak:

Hybrid Final 1.0 + Patch 1.1 PL + Zew Czarnobyla 1.4.22, a nie powinno być 1.2??? Po czym poznać ze mam 1.2 a nie 1.1....????

Edytowane przez Mayer99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem nowy więc na wstępie witam wszystkich.

Zainstalowałem tego moda gdyż podstawa COC mi się znudziła. Po pierwszych 3 godzinach grania wszystko super ale... Mod ogólnie robi świetne wrażenie. Widać ilość wsadzonej pracy w niego. Klimat nieziemski. To co mi nie podpasowało to:

- kilka godzin grania i poznikały mutanty. Kilka razy zmieniłem lokalizację szybą podróżą i biegam po zonie jak po placu zabaw. Mimo ustawionej populacji mutantów na maksa. Przydałyby się w 1.5 jakieś osobne punkty respów dla nich lub losowe wrzucanie ich na mapę co jakiś czas. 

- wywala czasami do pulpitu ale w logach jest tylko:
[error][     126] : Nie można odnaleźć określonego modułu.

- muzyka z gry gryzie się z muzyką graną przez stalkerów. Robię sobie zakupy u handlarza i trochę czasu mi to zajmuje.  To sprawdzić, porównać. Leci klimatyczna muzyka w tle i zaczyna grać jeden ze stalkerów na gitarze. On swoje, muzyka w tle swoje i się tego słuchać nie da. na chwilę jak się przechodzi obok to nie denerwuje ale kilka minut słuchać tego już gorzej. 

- dziwny system cen. Amunicja do karabinu z jakim wystartowałem (Groza) to u handlarza koszt nawet 12k za 30 szt. Zwłaszcza, że nie mam gdzie zbierać kasy, bo mutantów nie ma, a do innych nie mam gdzie strzelać bo po 3 godzinach frakcje się tak rozrosły, że już pojedynczych grupek bandytów nie ma (gram naukowcem), a na większe wypady mnie nie stać, bo amunicja kosztuje miliony. Fajnie byłoby w 1.5 obniżyć wiele cen kupna jak i sprzedaży aby (lub wprowadzić taki tryb gry) ceny za towary były bardziej przyzwoite ale np. towar był trudniej dostępny (po 30 minutach miałem prawie 40k rubli, ale na tym stanąłem, bo nie miałem gdzie dalej zarabiać). Żeby nadać smaczek, że każdy nabój jest ważny i wart tyle co woda na pustyni. Wtedy miałoby to ręce i nogi, a teraz amunicji od groma ale ceny z kosmosu, a nie ma gdzie zarabiać. 

To byłoby tyle z moich spostrzeżeń. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie (pierwszy post tutaj)

Chciałbym spytać kreatora tego moda, czy jest możliwe dodanie moda na zbieranie pieniędzy z zabitych stalkerów?  Lub czy ten mod jest kompatybilny z modami z paczki?

Plus dodatkowe pytanie, jako gracz Monolitu mam problem z Królikiem, poświęciłem ostatnio 3 godziny (prawdziwego czasu)  by stać koło Królika i czekać aż przestanie się modlić, lecz nic to nie dało. Wybrałem się potem na wyprawę do Szpitala, przeszedłem może z połowę szpitala i pokazał się komunikat "Misja nieudana - Porozmawiaj z Królikiem".  Co mnie najbardziej zdziwiło, lokalizacja "Dom Kultury"  była opuszczona, tak jak by coś tam wparowało i zabiło wszystkich. Po zajęciu punktu, pojawił się nowy handlarz i technik, niestety... wrócili do pracy swoich poprzedników, czyli wiecznego modlenia się.
Czy jest to jakiś Bug?

Jedyną opcją by mieć jakiegoś handlarza lub technika, jest przejęcie bazy wroga lecz tam handlarze przejmują "biznes"  poprzedników. Dla przykładu na stacji Janów, handlarz oferował tylko kombinezony wolności, a w lokalizacji "Bunkier Naukowców" były tylko kombinezony SEVA (Tak się chyba nazywają?)

I tak dodając do tego, jeśli jako Monolit-owiec wejdę do lokalizacji "Sterownia Monolitu" to wszystkie jednostki Monolitu tam stacjonujące są wrogo do mnie nastawione. Czy tak miało być? Czy to znowu pomniejszy bug? 

Z innych rzeczy, gdy przechodzę z Limańsk-a do Martwego Miasta lub Czerwonego Lasu, pojawia się błąd i wywala mnie do pulpitu. Postaram się zdobyć log w miarę możliwości.
Edit: Zapomniałem dodać, czy to normalne jak dodam "-dbg" na końcu skrótu i uruchomię konsole w grze. To przy "spawn-owaniu" rzeczy, gra mi się "kraszuje" ? Zawsze jak wybiorę dla przykładu Przedmiot A to przy przedmiocie B już mnie wywala do pulpitu.

By nie kończyć tak negatywnie, dodam małą sytuację jaka spotkała mnie na Janowie, niedaleko stanowiska AA. Chciałem zaatakować punkt zajmowany przez Naukowców jako Monolit-owiec. Oprócz ciężkiej obrony ze strony "jajogłowych"  zauważyłem iż nie jestem sam w ataku (lub oni nie są sami w obronie) gdyż ze strony Kontenerów nadciągały znaczne siły Bandytów. Wywiązała się dość ciekawa i ciężka walka. Ten mod zacnie ożywił CoC-a, dziękuję bardzo za to!

Edytowane przez PanzerGuardian
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.06.2018 o 08:22, PanzerGuardian napisał:

Witam wszystkich bardzo serdecznie (pierwszy post tutaj)

Chciałbym spytać kreatora tego moda, czy jest możliwe dodanie moda na zbieranie pieniędzy z zabitych stalkerów?  Lub czy ten mod jest kompatybilny z modami z paczki?

Plus dodatkowe pytanie, jako gracz Monolitu mam problem z Królikiem, poświęciłem ostatnio 3 godziny (prawdziwego czasu)  by stać koło Królika i czekać aż przestanie się modlić, lecz nic to nie dało. Wybrałem się potem na wyprawę do Szpitala, przeszedłem może z połowę szpitala i pokazał się komunikat "Misja nieudana - Porozmawiaj z Królikiem".  Co mnie najbardziej zdziwiło, lokalizacja "Dom Kultury"  była opuszczona, tak jak by coś tam wparowało i zabiło wszystkich. Po zajęciu punktu, pojawił się nowy handlarz i technik, niestety... wrócili do pracy swoich poprzedników, czyli wiecznego modlenia się.
Czy jest to jakiś Bug?

Jedyną opcją by mieć jakiegoś handlarza lub technika, jest przejęcie bazy wroga lecz tam handlarze przejmują "biznes"  poprzedników. Dla przykładu na stacji Janów, handlarz oferował tylko kombinezony wolności, a w lokalizacji "Bunkier Naukowców" były tylko kombinezony SEVA (Tak się chyba nazywają?)

I tak dodając do tego, jeśli jako Monolit-owiec wejdę do lokalizacji "Sterownia Monolitu" to wszystkie jednostki Monolitu tam stacjonujące są wrogo do mnie nastawione. Czy tak miało być? Czy to znowu pomniejszy bug? 

Z innych rzeczy, gdy przechodzę z Limańsk-a do Martwego Miasta lub Czerwonego Lasu, pojawia się błąd i wywala mnie do pulpitu. Postaram się zdobyć log w miarę możliwości.
Edit: Zapomniałem dodać, czy to normalne jak dodam "-dbg" na końcu skrótu i uruchomię konsole w grze. To przy "spawn-owaniu" rzeczy, gra mi się "kraszuje" ? Zawsze jak wybiorę dla przykładu Przedmiot A to przy przedmiocie B już mnie wywala do pulpitu.

By nie kończyć tak negatywnie, dodam małą sytuację jaka spotkała mnie na Janowie, niedaleko stanowiska AA. Chciałem zaatakować punkt zajmowany przez Naukowców jako Monolit-owiec. Oprócz ciężkiej obrony ze strony "jajogłowych"  zauważyłem iż nie jestem sam w ataku (lub oni nie są sami w obronie) gdyż ze strony Kontenerów nadciągały znaczne siły Bandytów. Wywiązała się dość ciekawa i ciężka walka. Ten mod zacnie ożywił CoC-a, dziękuję bardzo za to!

 

@PanzerGuardian Jak najbardziej można wrzucić ten addon https://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/addons/lootmoney-for-coc-14, u mnie działa, modyfikacja ilości znajdowanych pieniędzy też.

 

Ja też mam pytania, zarówno do @Junx jak i reszty, pewnie bardziej doświadczonych w tych sprawach użytkowników. Chciałbym utrudnić sobie grę. Wyższe ceny przedmiotów, większe obrażenia- małe zmiany, ale dla mnie dosyć ważne.

Co do obrażeń- były już dosyć wysokie, edycja paru linijek pliku actor.ltx według addonu W.A.R.F.I.G.H.T.E.R jeszcze podbiła poziom trudności.

Gdzie znajdują się pliki z cenami przedmiotów, amunicji i innych przedmiotów, naprawy, czy jest możliwość edycji tych cen? Zarabia się fajnie, nie za dużo, nie za mało, ale ceny przedmiotów (szczególnie tych konsumpcyjnych) mogły by być ze dwa, trzy, czy nawet cztery razy większe.

 

Czy jest możliwość edytowania wysokości nagród z misji i ilości amunicji/ innych przedmiotów, które znajdujemy w ciałach NPCów lub w schowkach? To też chciałbym zmniejszyć.

 

Nowy HUD, naprawdę jedyne czego mi tu brakuje to Dynamiczny HUD od Smurth'a i tego utrudnienia w postaci wyższych cen, itd :/

 

Oprócz tych małych minusów mod jest genialny, czekam na nowe aktualizacje z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zacxar napisał:

Gdzie znajdują się pliki z cenami przedmiotów, amunicji i innych przedmiotów, naprawy, czy jest możliwość edycji tych cen?

Przedmioty są w configs i misc, szukasz po plikach 

Broń i amunicja jest w configs i weapons , również szukasz po plikach. 

Szukaj sekcji COST, edytuj wedle uznania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale działa normalnie z hybrid ??

Dodano: Nie było pytania :D

Dzięki zaraz będę testować 

Dobra wracam do tej starszej wersji bo tutaj co kol wiek nie zrobię to mam crashe i wyloty do pulpitu 

Jest może spawn menu do tego 

Jedynie czego mi brakuje w tym modzie to radia jak w tfw żeby można było wezwać wsparcie itp

Edytowane przez Urdur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
11 godzin temu, Klikelel9 napisał:

Witam. Chciałbym się dowiedzieć kiedy wyjdzie 1.5

Jako, że mam już SSD to teraz czekam na finalną wersję Moda Dead Air, jeśli "będzie dobrze" to jako podstawa dla nowej wersję będzie ów mod, jeśli nie to będę musiał się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie Otóż mam problem z HUD, Jak widać na Zdjęciu jest nie tak, wiem również że został HUD i cała gra przystosowana do Rozdzielczości 16:9, Na tym zdj mam Rozdzielczość 1024x768 i wiem nie jest to 16:9 tylko 4:3 Sposobem by to poprawić jest zwiększyć tą rozdzielczość. Choć psuje mi mieć tą Ponieważ nie mam wybitnego sprzętu gram na Laptopie tzw minonej epoki. :026: i nie chodzi zbyt płynie na wyższych rozdzielczościach, i pytanie czy dało by się dostosować do mniejszej rozdzielczośći 4:3 albo jakaś inna pomoc, równiez chce napomnieć że wcześniejsza wersja patcha i HUD itd działay na 4:3 i było Miodnie.

 1.png.5250fd88b7a2b8a1188f4135c55925b8.png
Natomiast gdy jednak zwiększe do 16:9 1280x720 to jak widać coś nie tak chyba z umiejscowieniem Obrazka z Nabojami albo tak mi się wydaje.
2.png.4fc05d20862a49ebfa156035b884b97c.png

Edit: Naprawde się staram choć sens wypowiedzi nie zawsze jest normalny, z powodów mi nie wiadomych choć jak piszę Cokolwiek tekst staram się w mare sensownie i poprawnie napisać. Zakładam że błędów ortograficznych nie popełniłem zbyt wiele tylko problem tkwi gdzie indziej i Gdzie dokładnie bo im będę wiedział gdzie ten błąd popełniłem będę wiedział na przyszłość

Edytowane przez ProMiki2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli data urodzenia w profilu jest prawdziwa, to jesteś, chłopie, prawie dorosły. "Dziadygom" pamiętającym jak '69 zmieniał się na '70 (a nawet tym młodszym, pamiętającym '79 na '80) jeszcze jakoś można wybaczyć, bo faktycznie z wiekiem, jeśli się nie trenuje, można zapomnieć o kilku zasadach. To, co popełniłeś wyżej, jest obrazą dla Twojej inteligencji (wszak uczyłeś się pisać wcale nie tak dawno) i samego forum trochę też, bo jednak wszyscy starają się tu pisać poprawnie. Czasami z różnym skutkiem, ale podstawy mamy wszyscy.

Zrób z tym coś, bo to przerażające i irytujące jednocześnie. Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.