Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R + Windows Vista - dziwna sprawa...


PonczeQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To jest kolejne forum, które odwiedzam z tym problemem, mam nadzieję, że mi pomożecie. Mój problem polega na tym, że gdy gram na Viście 32 bitowej w S.T.A.L.K.E.R'a, to chodzi od bez zarywki i bez spadku klatek - płynniutko. Jednak często gdy w grze się odwrócę lub po prostu bez celu się popatrzę przed siebie, to gra spada do 5 klatek na sekundę i dopiero się ustatkowuje, gdy zmieniam jakąś opcję graficzną - po jakimś czasie znowu tak się robi. Poniżej podaję mojego kompa - na Windows Xp tak mi się nie robi, a S.T.A.L.K.E.R'a mam ze wszystkimi możliwymi patchami, co i tak nic mi nie dało. A chcę grać w niego na Viście, bo ładnie wygląda na DirectX10. Czekam na pomoc... PS: Oczywiście też mam SP1 do Visty i najnowszego DirectX'a oraz sterowniki do grafiki... Core2Duo E6550 GeCube Radeon HD3850 256/256 Geil 2x2GB DDR2 800Mhz Caviar 250GB SATAII 16MB Cache Czekam na pomoc i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele gier ma problemy z procesorami AMD Athlon 64 X2 Dual Core. Objawiają się one zacinaniem się grafiki, zwolnieniami lub nagłymi skokami prędkości w grach. Związane jest to najczęściej z brakiem zainstalowanych sterowników do procesorów AMD Athlon 64 X2 Dual Core. Zdecydowałeś się grać na systemie Microsoft Windows Vista, który obsługuje technologię DirectX10, ale wymaga od gracza dobrego jak na owe czasy sprzętu. Tak więc, jeśli komputer nie był składany ręcznie, przyczyną jest tu silnik graficzny x-Ray oraz - prawdopodobnie zbyt duże ustawienia graficzne z obsługą DirectX10. System Windows Vista został przebudowany w kierunku wykorzystywania pamięci RAM i w razie spadku (lub wolnej przestrzeni RAM) pamięci karty graficznej jest ona do niej wirtualnie przypisywana. W tym czasie GPU karty graficznej musi obliczyć otoczenie, i to może powodować spowolnienia. Zainstaluj również prawidłowe sterowniki, bo to właśnie one często są przyczyną spowolnień w grach, aczkolwiek system, na którym chcesz grać, nie wspiera większości sterowników i powoduje spowolnienia. Swoją drogą, Vista to niezbyt dobry system do gier... Prawdę mówiąc, wielu graczy już się od niego odwróciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele gier ma problemy z procesorami AMD Athlon 64 X2 Dual Core. Objawiają się one zacinaniem się grafiki, zwolnieniami lub nagłymi skokami prędkości w grach. Związane jest to najczęściej z brakiem zainstalowanych sterowników do procesorów AMD Athlon 64 X2 Dual Core.

On pisał o procesorze Intela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.Jestem tu nowy i nie chcę otwierac nowego tematu więc napiszę tutaj.Może to głupie pytanie ale nigdzie nie mogę znależc savów ani do Clear Sky ani do Shadow of Chernobyl.Przeszukałem całego kompa i nic.Pomóżcie,proszę.Mam dwa systemy Vistę i XP Profesional SP3 i nie ma ich ani w jednym ani w drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.Mam problem z grą.Zrobiłem obraz płyty(oryginalnej) i zamontowałem w Deamonie ale nic z tego,chce oryginału.Nie chcę sobie niszczyć oryginalnej płyty.Przyda się na później(mam głupi zwyczaj psuć system i instalować od nowa).Pomóżcie,proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z grą.Zrobiłem obraz płyty(oryginalnej) i zamontowałem w Deamonie ale nic z tego,chce oryginału.Nie chcę sobie niszczyć oryginalnej płyty.Przyda się na później(mam głupi zwyczaj psuć system i instalować od nowa).

Nic na to nie poradzisz. Gra wymaga oryginalnego dysku, a nie skopiowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem problemu. Czy wy ludzie macie piasek w napędach czy co, przecież te płyty są w standardzie utwardzone i przewidziane na tyle godzin działania, że jak byś ich nie eksploatował to powinny działać. Jak mam napęd LG i jakoś gry w nim chodzą i płyty nie wykazują zbytniego zużycia, a zaręczam pracują ciężko (a dodam, że większość gier mam z drugiej ręki czyli odkupione od kogoś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.