Skocz do zawartości

Perfect Story 3.0


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Salker Perfect Story 3.0

Nazwa: Perfect Story 3.0
Autor: Jurok
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data premiery: 19.10.2017r.
Autor spolszczenia:

 

Opis:

Spoiler

Główna linia fabularna i zadania poboczne:

Całkowicie przemyślana i zmieniona fabularna historia przedstawiona w oryginalnej grze ZP.
Zmieniona podstawowa linia fabularna;
Zmieniona biografia i cel głównego bohatera, Diegtiariowa;
Zmienione drugorzędne zadania.
Wprowadzone dodatkowe poboczne zadania: Niebezpieczna jaskinia, Polne wyjście.

 

Gameplay i bilans:

Zmieniony startowy ekwipunek. Zostawiono tylko niezbędnye dla przeżycia minimum;
Zmieniono politykę cenową. Odtąd podstawowy zarobek - artefakty i wykonane zadania;
Za niektóre kwesty dostaje się losową nagrodę. Jej wielkość generowana jest przy starcie gry;
Znacznie znacznie zmniejszono wielkośc łupów, lecz z zachowaniem grywalności;
Przeprowadzono całkowitą zmianę NPC. Działa zasada «dalej - lepiej»;
Wprowadzony pieniężny limit. Teraz maksymalna ilość pieniędzy w portfelu - 200 tysięcy;
Dodane ograniczenie snu. Teraz "przespać czas" można tylko w nocy;
Przenoszony ciężar  zależy od ubrania. Bez ekwipunku dostępnie tylko 20 kg;
Wprowadzone wypadanie części z mutantów. Można zamieniać na naboje u Gonty i Zwierzoboja;
Prototyp detektora «Swarog» już nie odzwierciedla na swoim wyświetlaczu statycznych anomalii;
Wprowadzona opłata za dzierżawę osobistej skrzynki na «Skadowsku» i stacji «Janów» («ARS 0.5.2»);
Technicy nie reperują mocno zniszczonych broni. Spawn narzędzi - miejsce ich ukazania generuje się przy starcie gry;
W czasie rewizji trupów, otwarcia inwentarza i zastosowania medykamentów, automatycznie chowa  się broń (wykorzystano pracę Kirgudu);
Ikonka schowka zastąpiona ikonką przybliżonego rozmieszczenia («Lotions from Vergas»);
Obiekty lokacji, nie odzwierciedlają się na mapie. Teraz trzeba sie o nich dowiadywać.  («Lotions from Vergas»).

 

System zapisów stanu gry:

Odtąd zachowanie gry dochodzi do skutku tylko na bazach przy naciśnięciu na przycisk «F5».
Dostępne dla zachowania miejsca: Skadowsk, Pralnia, Barka Noego, Wieża Zulusa, Bunkier naukowców, Stacja Janów.

 

DODANO RÓWNIEŻ PRZEROBIONE NASTĘPUJĄCE DODATKI:

«Depressive Zone v1.2»
«Absolute Nature 2»
«STWP_SoC_CS_CoP»
«Improved interface v2.1»

 

KONFIGURACJA I SKRYPTOWA PODSTAWA:

«Unofficial patch: Call of Pripyat v1.0 build 240716»;
«Przeładowywacz naboi»
«TrickSR» - przerobiony

 

Screeny:

Spoiler

perfect-story-3_1.jpgperfect-story-3_2.jpgperfect-story-3_3.jpgperfect-story-3_5.jpgperfect-story-3_4.jpgperfect-story-3_6.jpgss_cichy_11-10-17_16-28-41_(mainmenu).jpgss_cichy_11-10-17_16-29-25_(zaton).jpgss_cichy_11-10-17_16-31-09_(zaton).jpgss_cichy_11-10-17_16-30-07_(zaton).jpgss_cichy_11-10-17_16-30-11_(zaton).jpgss_cichy_11-10-17_16-30-12_(zaton).jpgss_cichy_11-10-17_16-30-14_(zaton).jpg

 

Instalacja:

Spoiler

INSTALACJA NA POLSKĄ PLATFORMĘ:

1. Zew Prypeci Patch 1.6.02
2. Po rozpakowaniu moda w środku jest instalator - włączamy go.
3. Robimy kopię katalogu rus z przemianowaniem na pol i wklejamy plik: localization.ltx do katalogu CONFIG

localization.ltx
4. Gramy.

 

Linki do pobrania:

Spoiler

Mod:

 

Źródło:

logo_stalkermod.png

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie moda podałem :P:

22 godziny temu, cichy napisał:

System zapisów stanu gry:

Odtąd zachowanie gry dochodzi do skutku tylko na bazach przy naciśnięciu na przycisk «F5».
Dostępne dla zachowania miejsca: Skadowsk, Pralnia, Barka Noego, Wieża Zulusa, Bunkier naukowców, Stacja Janów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wrześniu, jak mod wyszedł: http://stalker-mods.su/load/stalker_cop/stalker_zov_pripjati/perfect_story_3_0/1-1-0-2698

i polecam.

Ja moda przeszedłem a to znaczy, że każdy może, działa trajner i spałner.

Spałner:

h_1506508271_7020074_56af007dbe.gif

Strona do spałnera:

http://stalker-mods.su/load/stalker_cop/stalker_zov_pripjati/spavner_dlja_perfect_story_3_0/1-1-0-2712

Spałner: https://cloud.mail.ru/public/3opo/KqVuYtVZ2

 

Спавнер - Perfect Story 3.0.7z

Z mojej rozgrywki - 1 misja:

ss_t_11-11-17_15-48-18_(zaton).jpg

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cichy po rozpakowaniu moda mamy raczej dalej samorozpakowujące się archiwum z rozszerzeniem .exe z możliwością wskazania miejsca wypakowania katalogu z bin i gamedata :), to musimy przenieść do katalogu gry gdyby ktoś miał problem z instalacją. Moda postawiłem i na początku to bieda piszczy że aż strach :), licha kurteczka i pistolecik a zapisu nie zrobimy byle gdzie ( łatwo nie jest i jeszcze to utrudnienie plus brak minimapy, lekka paranoja ). Jak na razie to znalazłem jedną apteczkę, a sprawdzenie pieczary z tym ekwipunkiem gdzie siedzi kontroler to misja samobójcza ( no nie ma przebacz,  kamikadze boski wiatr i do przodu :wacko:). Ceny u handlarzy to też niezły przekręt, naprawa dubeltówki 770 a skup za 60, kombinezon 15000 a w portfelu dopiero 1000, czy ja wyglądam na idiotę lub filantropa w zonie :D

Przynajmniej pogodę mam lepszą na start :D.

ss_mati_11-17-17_08-25-13_(zaton).thumb.jpg.40b5b2afa87832213089a47fb462afc5.jpg

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7 - napisałem o tym instalatorze w instrukcji instalacji :D:

Dnia 10.11.2017 o 16:54, cichy napisał:

2. Porozpakowaniu moda w środku jest instalator - włączamy go.

 

Niektóre rozwiązania z grubsza przypominają NLC. @mkk7 - jak dłużej pograsz to prośba - wrzuć trochę screenów i opisz jak się pyka - może więcej ludzi zacznie w niego grać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cichy tylko to nie do końca jest instalator bo tworzy swój katalog, nawet jak wskażemy miejsce zainstalowanej gry to moda nie odpalimy :041: dopóki nie przeniesiemy bin i gamedata bezpośrednio do katalogu gry. W sumie proste i zrozumiałe, ale czasami można się zapętlić a tak jest bardziej szczegółowo.

Musimy zawartość katalogu wyciągnąć na wierzch. Na screenie już jest wyciągnięta gamedata, pokazany jest katalog który się tworzy.

5a0e9b90dbc80_bingamedata.thumb.JPG.c5d91e2e36f067e4d4bef6e83f969ac4.JPG 

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy na myśli to samo. Mając Rus system i CoP program ten zainstalowałby nam moda w katalogu z grą - na PL nie da się tak - tu się zgadzam. Piszę często skrótami myślowymi biorąc coś za oczywistość :blush:. Tak wygląda instrukcja dla systemu w Rus:

Spoiler

Порядок установки:
⦁    Установить «S.T.A.L.K.E.R.: Зов Припяти 1.6.02»;
⦁    Запустить инсталлятор и следовать инструкциям;
⦁    Новая игра обязательна.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak pogram trochę i nie będę się leczył psychiatrycznie z powodu utrudnień w tym modzie :D to coś napiszę z rozgrywki w temacie. Boję się że jednak niewielu w to zagra i przejdzie bez echa tak jak Тёмное Братство – Проклятые Зоной / Mroczne Bractwo - Przeklęta Strefa, choć mod naprawdę bardzo ciekawy i przyjemny w rozgrywce, który śmiało mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7 ja już się leczę. 3 podejścia. Podejście pierwsze - pogoda jak na screenach cichego. GG co jakiś czas dostaje pomroczności jasnej (co mnie na maxa dezorientuje), przez nieuwagę włazi w coś - zgon. Podejście drugie - pogoda słoneczna GG radośnie zmierza w stronę "Skadowska", po drodze ubija 2 mięsacze, przed samą bazą atak nibypsów - zgon. Podejście trzecie - pogoda jak wyżej, GG unika awantur, idzie w stronę wraku. Niestety, prawie u celu zachciało mu się dozbroić. Rusza za dwoma bandytami. Bohatersko atakując od tyłu kładzie jednego, 2 strzały drugiego - zgon. Generalnie mod zapowiada się ciekawie, jednak to nie na moje nerwy (zrujnowałbym się na środki uspokajające) no i brakuje mi możliwości zapisu w dowolnej chwili. Może jak Valerin forte będzie w super promo to nabędę z tonę i wrócę do modziwa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem , czy da się w tym modzie podnieść udźwig i gdzie lub inne parametry.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : file
[error]Function      : CResourceManager::_CreatePS
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\Layers\xrRender\ResourceManager_Resources.cpp
[error]Line          : 240
[error]Description   : d:\s.t.a.l.k.e.r. - zew prypeci\gamedata\shaders\r2\accum_sun_cascade.ps

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik upnie pewnie REPACK na jakiś hosting. Dla Tych co nie boją się pobierać z Torrentów, link (REPACK): 2634_-PB.wtf-1027207.torrent

REPACK jest oczywiście od SeregA-Lus, wersja moda najnowsza.

ŹRÓDŁO: http://stalkerportaal.ru/load/modifikacii_zp/mody_zp/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat_perfect_story_1_6_02_1_0_2017_repack_rus_ot_serega_lus_obnovlen_ot_18_10_2017/11-1-0-2634

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cichy napisał:

@kazik upnie pewnie REPACK na jakiś hosting. Dla Tych co nie boją się pobierać z Torrentów, link (REPACK): 2634_-PB.wtf-1027207.torrent

REPACK jest oczywiście od SeregA-Lus, wersja moda najnowsza.

ŹRÓDŁO: http://stalkerportaal.ru/load/modifikacii_zp/mody_zp/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat_perfect_story_1_6_02_1_0_2017_repack_rus_ot_serega_lus_obnovlen_ot_18_10_2017/11-1-0-2634

czy  da się coś pogrzebać z udźwigiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swój host (już wrzucam) za godzinę podam link.
Dla wszystkich chętnych kilka małych usprawnień od kazika:
Instalacja moda.
1. Pobrać repack (zawiera tylko podstawkę gry w wersji RU  1.6.02 - moda pobierałem z linku w pierwszym poście) z mojego namiaru:

01. https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZo6D07ZqKQy9JT5ixmc4UuEBRV2vVa5DuSk
02. https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZDED07Z9Egj0w8GQ4jt5oDrpdim1SLtjOK7
03. https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZUUD07ZdTCYlzqECpBYh8MdORU1KXQpjnDX
04. https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZlOD07ZHObNM07JAi0GXJXOsXKAJzO45Jpy


2. W dowolnym miejscu utworzyć katalog COP (u mnie dysk D)
3. Wypakować pliki repack do folderu COP
4. Uruchomić instalator moda Perfect Story 3.0.exe i postępować tak jak na zrzutach:

Snap2.jpg.c1e6bb62549a25cb6f0d9b8cb507428c.jpg

Snap3.jpg.917fcdf401e11a51bbe5037d1ac1966e.jpg

Snap8.jpg.2a4ee0a7551c6d9f830b8807efb4da1a.jpg

W tym miejscy wskazujemy instalatorowi swój katalog COP
(ważne żeby w pasku adresu 2 był tylko nasz katalog !!! trzeba wykasować STALKER itd..)
Snap9.jpg.4a90b8a3d2d9f74187057cff99f6257b.jpg 

Snap10.jpg.3be3a4063d233050fe4f17302a595872.jpg

Snap11.jpg.7631e68d517c27f7fd75338747a95994.jpg

Snap12.jpg.391c2e2cc7239c6610a091fedd68410b.jpg

5. Robimy skrót na pulpit do pliku launcher.exe (jest z katalogu głównym gry)
6. Można grać :) 
Dla tych którym w modzie przeszkadza brak możliwości zapisów quicksave (ustawiłem zapis F5 wczytywanie F9)
i brak konsoli trzeba podmienić kilka plików na moje (oczywiście trzeba zrobić kopię swoich plików)

tmp.ltx
user.ltx są w katalogu savedata
oraz pliki:
bind_stalker.script
ui_mm_opt_main.script
xr_effects.script są w katalogu gamedata/scripts

ss_oldman_11-17-17_16-59-16_(zaton).thumb.jpg.ce3ee7b6aa6078109cdbedd690e4eef9.jpg

Konsola przez którą możemy zapisywać i wczytywać sejwy działa tradycyjnie.

@kanon1022 Nie będę grał w tego moda zainstalowałem z ciekawości więc co do udźwigu wstaw sejwa
jak jesteś przeciążony i wtedy sprawdzę.  

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - Cichy, wlazłem tu(tam gdzie ty):  http://stalkerportaal.ru/load/modifikacii_zp/mody_zp

Jestem tam userem (943 dzięń)- cokolwiek to znaczy, nazywam ten stan - herbata z konfiturami ;) i bez problemu pobrałem i zainstalowałem.

http://stalkerportaal.ru/load/modifikacii_zp/mody_zp/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat_perfect_story_1_6_02_1_0_2017_repack_rus_ot_serega_lus_obnovlen_ot_18_10_2017/11-1-0-2634?pCzuLGc

W/w z mojego tzw. loga? co to jest log ;) - jestem "starej daty" i działa!, gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jakimś cudem dotrzeć do Prypeci. Dawno tyle mięsa nie poleciało, żona na początku się wystraszyła, a później już tylko pukała się w czoło. Kilka razy miałem dać na luz, myślę, że za dużo chciałem zrobić na raz, w tym modzie takie podejście jest zgubne. Przyjąłem zasadę: jedno zadanie (czasem część) i nie za szybko do miejsca zapisu. W ten sposób krok po kroku, zadanie po zadaniu i stalker Aleksandr znalazł się w Pralni. Po tym ile nerwów straciłem w tunelu Prypeć-1 i katakumbach, radość była ogromna, nie pamiętam, żebym tak się cieszył, wchodząc na drabinkę prowadzącą do wyjścia na powierzchnię już w Prypeci.

Fabuła nie jest najmocniejszą stroną tego moda, nie trzeba główkować, wystarczy, wykonując zadania przeżyć. Natomiast klimat i emocje nie do wyjęcia, chyba te dwa elementy są magnesem, który przynajmniej mnie trzyma przy tej modyfikacji. Jeszcze kawałek drogi przed stalkerem Aleksandrem, ale po tym, co przeszedł, nie ma odwrotu...

JerWUpE.jpg

Spoiler

XNhwqoU.jpg

fVlpMFY.jpg

Moda pobrałem z #1 z 2 linka (Yandex bez limitu). Do Prypeci żadnych problemów, jeden wylot bez loga.

Bez urazy, ale możliwość zapisu w dowolnym momencie zabiera smak i niszczy całą ideę tej modyfikacji.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR. W największym skrócie. Fabuła jest nowa, ale prosta. Stalker Aleksandr musi uwolnić się od artefaktu, który powoduje problemy zdrowotne:), aby się go pozbyć, musi znaleźć artefakt Żywe serce. Artefakt taki można znaleźć w Prypeci, więc nasz bohater tam podąża, wykonując po drodze zadania, które są zmienione, podobne lub takie same jak w Zewie Prypeci. Dopiero dotarłem do Prypeci, więc jeszcze nie wiem, co będzie dalej i jak zakończy się cała historia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.