Jump to content

Coś dla "latających" stalkerów.


Yossarian
 Share

Recommended Posts

Dobre wieści dla fanów symulatorów lotniczych. Zapowiedziane zostały nowe gry z cyklu IL 2-Sturmovik.

sturmovik.jpg

Ze strony rosyjskiego 1C i 777 Studios ukazały się nowe informacje dotyczące ich planów na rozwój serii symulatorów. Zgodnie z zamierzeniami postępują prace nad grą Battle of Kuban, które mają zostać zakończone jeszcze w grudniu. Dzięki temu nowa produkcja ukaże się na początku przyszłego roku. 

Pierwszą z nowo zapowiedzianych gier ma być Battle of Bodenplatte, do której wczesny dostęp ma ruszyć już wiosną. Koncentruje się ona na operacji przeprowadzonej przez niemieckie lotnictwo 1 stycznia 1945 roku na froncie zachodnim. Kolejne dwie produkcje nie mają jeszcze daty premiery, ale mamy dowiedzieć się o nich więcej w połowie 2018 roku. Obie wykazują zasadnicze różnice w stosunku do dotychczasowych odsłon serii. Pierwsza z nich, Flying Circus: Volume I, przeniesie akcję na front zachodni pierwszej wojny światowej i stanowić będzie dla 777 Studios okazję do przeniesienia w ramy cyklu ich serię Rise of Flight. 

Ostatnia z zapowiedzianych gier pozwoli za to graczom sterować czołgami, gdyż to na wojskach pancernych opiera się rozgrywka w Tank Crew - Clash at Prokhorovka. W tytule tym ukaże się dziesięć zupełnie nowych pojazdów które zetrą się na mapie wielkości 100 km2. Ponadto twórcy zapowiedzieli wersję demonstracyjną IL-2 Sturmovik: Great Battles, a także nowe usprawnienia rozgrywki, takie jak poprawione AI, lepszy matchmaking i wiele innych drobnych zmian. Donieśli też o przekształceniu się dotychczasowego silnika graficznego - Digital Nature Engine, w Digital Warfare Engine, który ma zapewnić nową jakość oprawy.

 

Źródło: http://gry.interia.pl/newsy/news-kolejne-gry-z-cyklu-il-2-sturmovik,nId,2467542

Ode mnie: Pora odkurzyć joya ;) .

 

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

I tutaj sie cisnie pytanie na usta . Czy to będą "standalony" takie jak do tej pory?, Czyli jak nie nałożysz ( czytaj -kupisz) BoSa to masz kilka maszyn na krzyż. Ciut zaporowe są koszty powiększania "stajni" :https://il2sturmovik.com/store/collector-planes/

Poniekąd rozumiem taki sposób dystrybucji - symulatory to dosyć niszowa grupa gier. Z drugiej strony z łezką w oku wspominam czasy starego Ił-a i mnogość maszyn i map do niego - szczególnie w okolicach 2010-2015. Chociaz i teraz dziarsko jeszcze czyni honory symulatora.Vide : https://www.sas1946.com/main/index.php

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Mi się nie podoba to podejście do nowego Szturmowika. W tamtym roku kupiłem sobie tego starszego z 2001 z wszystkimi dodatkami. Kampanii, misji i wszystkich pojazdów zatrzęsienie. A modów kupa i wciąż powstają nowe. Ale granie na klawiaturze to mordęga i rzadko odpalałem.

Tego nowego kupił sobie brachol, dodatkowo Joya ale w sumie go przerósł i nie gra. ;)  Ale co tam jest 2 samoloty do wyboru na krzyż. Scena moderska wg mnie leży, parę misji na krzyż, które dodatkowo rypały się co wyjście kolejnego patcha.

Ps. jak chodziłem na studia miałem kumpla co poszedł do Dęblina, jak pojechaliśmy do niego na przysięgę to na wszystkich kompach każdy miał i grał tylko w IL-2 Sturmovik. :D

 

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Waszymi wnioskami. Dla mnie najlepszy (jeżeli chodzi o grywalność) to IŁ-2 Sturmovik: 1946. Kompilacja wszystkiego co ukazało się wcześniej. Nabyłem go kilka lat wstecz za marne grosze w Biedrze. Można polatać zarówno w Europie jak i nad Pacyfikiem. Do tego rozbudowany edytor poszczególnych misji jak i całych kampanii. Nawet coś tam próbowałem tworzyć w single mission. Gdzieś, kiedyś wyczytałem że jakiś Węgier (?) zrobił kampanię dla polskiego pilota na Zachodzie. Trafiłem też parę lat wstecz na stronę z modami graficznymi, które wizualnie bardzo uprzyjemniały rozgrywkę. Ale tak jak wspomniał @boberm to strefa niszowa, gdzie niewielu zagląda, stąd obecna polityka sprzedaży począwszy - jeżeli się nie mylę - od Rise of Flight. A skoro już wspomniałem o epoce płótna i strun fortepianowych - do tej pory mam oryginalną płytkę z Red Baron II 3D i coraz mniejszą nadzieję na pozyskanie za free superpatcha Full Canvas Jacket :052: .

Link to comment
Share on other sites

@Chlebczarow

Jak szukasz kampanii do Ił-2 1946 albo pierwszego wydania to zajrzyj.

http://www.mission4today.com/index.php?name=Downloads&c=1

Około 700 kampani i 2 razy tyle misji SP czy mission packów do 1946, ja tam kolekcje na płytach dvd wypaliłem sobie na zaś.

Jest sporo misji i parę kampanii w Polsce. Pamiętam jak PZl P11 próbowałem walczyć z Meserami :D

188_rd.jpg

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Nikt nie wspomina o prawie umarłym produkcie Ubisoftu ( oby szlag ich trafił-szkodników jednych) który nosi dumna nazwę Cliffs of Dover. Klasyczny przykład na to , jak mając do dyspozycji fachowców , modderów i szerokie community połozyć/uwalić  produkt. Ubi zrobił to po mistrzowsku.

Na szczęście jest jeszcze światełko w tunelu - a mianowicie 1C odkupił ( nareszcie) prawa do tytułu od tych Parchów i dogadał się z Team Fusion w celu pociągnięcia tematu dalej. Dalej czyli zbiorcze patche , nadchodzacy TF 5.0, kupa zmian  i oczekiwana kampania North Africa 40 -42.

Mam nadzieję , ze uda się reanimacja TF-owi . W końcu tylko dzieki nim ta gra do tej pory jeszcze nie umarła.

BTW: MTW to mój ulubiony front. I nie tylko pod względem lotniczym.

Edited by boberm
  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity