Skocz do zawartości

Spawner do Złota Kula PL by kazik


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich chętnych opracowałem prawie pełne spolszczenie spawnera do Złotej Kuli.
Pamiętajcie, że artefakt Pilot nie znajduje się w zakładce Artefakty tylko Kwestowe jako przedmiot kwestowy :)      
Instrukcja instalacji i używania w paczce i co ważne teraz nie trzeba szukać przedmiotu przewijając daną kategorię suwakiem góra dół.
Można teraz użyć wyszukiwarki która jest wbudowana w spawner:
Żeby to zrobić trzeba wybrać kategorię np kwestowe bo szukamy artu Pilot a jest to przedmiot kwestowy.
Wpisujemy w pole wyszukiwania pilot naciskamy znajdź po lewej i mamy wynik:

ss_oldman_12-28-17_00-48-25_(predbannik).thumb.jpg.647518c220384449bb8550a828523c0b.jpg

Przycisk X służy do kasowania tego co wpisaliśmy w wyszukiwarkę.
I na koniec mała uwaga. Ponieważ spawner domyślnie zrobiony jest pod język RUS i ENG 
w pole wyszukiwarki wpisujemy nazwy przedmiotów bez polskich znaków np. zamiast jeż wpisujemy je jeśli
to nie będzie szukany przedmiot ponownie wciskamy Znajdź wtedy wyszukiwarka znajdzie kolejny przedmiot z taką frazą w nazwie. 
Wyszukiwarka porusza się tylko w obrębie wybranej kategorii a nie całej bazy przedmiotów.
SPAWNER MOŻNA DODAĆ DO GRY W DOWOLNYM MOMENCIE :) 

Spawner Złota Kula PL ver 2.rar

Miłego używania bracia STALKERZY :) 
p.s. Jedyne czego nie udało mi się zrobić to dodanie polskich ogonków wpisywanych w pole wyszukiwarki.     

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciw spawnerowi, ale w tym modzie to jest on przydatny tylko w jednym przypadku. Kiedy z niewiedzy albo przez nieuwagę oddamy Pulpit Skidanowi. Resztę rzeczy potrzebną do gry da nam mod w takim nadmiarze, że bez żalu wyrzucamy ten nadmiar. Kasy mamy po sprzedaniu Lampy Śmierci również więcej niż do końca moda potrzeba. Nawet jeśli zamiast gotowania będziemy zamawiali śmigłowcowe dostawy jedzenia. A już były sytuację, że spawn niektórych rzeczy uwalał moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat spawnerów był wałkowany wiele razy - ci co chcą i wiedzą KIEDY go używać, mają z górki. A nowi gracze będą płakać, kiedy położą fabułę. Wszystko w temacie.

Używacie więc na własną odpowiedzialność. Sama inicjatywa @kazika jest jak najbardziej pozytywna.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier przecież spawner to możliwość a nie obowiązek. Ja np. użyłem go tylko w przypadku artefaktu Pilot. 
Czytasz dokładnie wątek i wiesz, że dużo (a sądzę że będzie ich więcej) osób ma problem z tym, że oddała ten art Skidanowi
Sam mi doradziłeś żebym sobie zespawnował ten art ;)  btw...
Udało mi się wprowadzić kolejną zmianę w spawnerze aktualizacja w pierwszym poście.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi czy ktoś u nas przeszedł tego moda po tym jak oddał tego arta i nie miał dostępu do tych wszystkich bonusów z wykorzystaniem mocy artefaktów, w ogóle ciekawe czy ktoś go tak przeszedł bo nie wiedział co dostajemy jeśli nie oddamy Pilota tylko założymy go na pas. W sumie ja korzystałem tylko w paru momentach z teleportacji (inne moce były mi do niczego niepotrzebne), jak nie wiedziałem jak rozgryźć questa, ale każde zadanie dawało się przejść w normalny sposób tylko czasem trzeba było pokombinować.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nic nie napisałem, aby nie instalować spawnera. To wybór gracza.

Podałem tylko informację, o marnych skutkach jego używania zamiast pozyskiwania itemów grą. A ten mod jak żaden inny, wymaga właśnie pozyskiwania z gry. Ta opcja dostarczania potrzebnych rzeczy na zamówienie internetowe przez śmigłowce, nie tylko daje co potrzeba, ale jest tak samo wielką atrakcją gry.

Dotyczy to również samodzielnego gotowania. Po Kuli zagrałem już w 3 mody i przyłapałem się na tym, że brakuje mi w nich właśnie takich atrakcyjnych ciekawostek.

A sprawa Pulpitu od początku pojawienia się moda na forum była już tyle razy wałkowana, że każdy kto przeczyta wpisy, nie powinien popełnić tego błędu.

Napiszę więc jeszcze raz i na kolorowo.

Nie oddajemy Skidanowi artu po który nas wysyła, kiedy oddajemy mu zapiskę znalezioną w areszcie, adresowaną do Fritza. Artu używamy, mimo że informacja o nim mówi co innego. Skidan się tylko trochę powścieka, ale poinformuje nas że nabyliśmy pewnych umiejętności i dalej prowadzi z nami współpracę. Po użyciu artu mamy Pulpit (F5), który pozwala wykorzystywać znalezione artefakty do wielu pomocnych czynności, nie tylko do noszenia na pasie. Należy zapoznać się z opisami po jego "otwarciu", które artefakty mają jakie właściwości. Jednak niektórych należy używać z umiarem, lub wcale. Jeśli nie zabierzemy zapiski i nie pogadamy o niej ze Skidanem, zespawnowany art nie zadziała.

Z Pulpitu w pierwszej mojej grze skorzystałem  na Obrzeżach, aby wleźć na to drzewo koło wioski przemytników. Ale zawartość schowka tak trudno dostępnego mnie rozczarowała. Potem wypróbowałem arty ogniowe do likwidacji gryzoni. Szybko zaprzestałem, bo karma leciała na łeb, na szyję. Przy kolejnej grze go pozyskałem, ale nie używałem. Nie widziałem takiej potrzeby. Tyle tylko, że już wiedziałem jak rozwiązać problemy, czym podzieliłem się na forum. Wstawiłem screeny z opisami. A takimi problematycznymi sytuacjami jest dotarcie do lampy i modułu dla radiostacji na Obrzeżach, lampy która gdy nie zbierzemy "starych dokumentów"  jest zbędna, następnie zabranie Lampy śmierci, przeskoczenia z jednego zbiornika na drugi na Wysypisku.

Tak że w tym modzie spawner nie tylko psuje grę, a przy spawnie itemów często psuje również samego moda.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chyba jestem na ten spawner za głupi i mimo prób nie umiem go odpalić.

Plik readme wygląda jak na załączonym screenie, nie potrafię rozczytać nic oprócz 1 linijki "prefetch( 'add_cheat_spawn') 

Ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak mam to zainstalować poprawnie i odpalić? I czy muszę mieć również antycheat z forum żeby spawner działał? Jeżeli tak to czy antycheat można "wgrać" na istniejące już save'y? 

Untitled.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fixman0  Brak polskich znaków, to sprawa kodowania pliku. Edytor którym go otworzyłeś, nie potrafi czytać grażdanki. Możesz go otworzyć np. NP++, ale jak nie znasz rosyjskiego, nic Ci to nie da.

No i sprawa spawnera. Jak się gra prawidłowo, to jest on na cholerę potrzebny. Z Obrzeży można wyjść obładowanym jak wielbłąd, uzbrojony po zęby. A w dalszej części gry jak mamy dostęp do komputerów, robimy zakupy w sklepie internetowym. Mamy dodatkową ciekawą grę i sprzęt klasowy. A na Wysypisku za Lampę Śmieci dobrze sprzedaną, mamy kasy wystarczająco na wiele zakupów.

Problemy z wyposażeniem mogą mieć Ci co lekceważą korzystanie z tych możliwości jakie daje komputer. Przykład, lekarstwo dla połamańca w Dolinie Mroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.