Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna


smox

Rekomendowane odpowiedzi

@smox Widocznie jestem januszem marketingu :) 
Pozostanę jednak przy swoim zdaniu i MOIM zdaniem błędem jest porównywanie kart
tak "odległych" generacji jak 780 vs 1060.

2 godziny temu, smox napisał:

Uwaga - zmieniłem nazwę 550 ti na 1050 ti.

I dlatego napisałem słowa klucz:

11 godzin temu, kazik napisał:

Nie żałuj 550ti to chwyt marketingowy szyna 128bit... Nie na te czasy. Obecne minimum to 192bit. 
Co do RAM na karcie co z tego że 550ti ma dwa GB więcej skoro i tak karę ogranicza szyna 128bit.
Na 770 masz szynę 256bit  czyli dwa razy szersze gardło :)     

 To chyba wszystko wyjaśnia. że cały czas odnosiłem się do 550ti.


 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, apg2312 napisał:

No wiesz, różnica w poborze prądu między starszymi a nowszymi kartami jest wbrew pozorom znaczna.

By rozwiać wszelkie wątpliwości i niejasnośności w temacie zużycia energii otworzyłem temat na elektroda.pl, posłużyłem się własnym zestawem, z ponad 3 letnimi komponentami, z mega prądożerną kartą graficzną jakimi są Radeony. Założyłem jak w temacie 8 godzinne codzienne granie co w praktyce jest niemal niemożliwe, (jak dla mnie) więc moje koszty będa wynosiły jakąś 1/3 z tego co obliczył user z eletrody. 

Nawet jeśli bym zużywał tyle ile zasugerowałem w zapytaniu to koszty są banalne. Więc gdzie tutaj te "znaczne pobory i koszty z tym związane"? 43 złote na miesiąc, śmiech na sali.

Nie wspomnę o tym że mój komp to antyk, karta szrot od Radeona, mega pożeracz cennych Wattów. Przecież Nvidia to super oszczędne, najlepsze z najlepszych kart na Ziemi i w kosmosie, czym się więc martwić o zużycie energii posiadając Nvidię? :D

Temat z letroda.pl: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17044001#17044001

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pacjent1972 nie chodzi o koszta, a o problem wymiany PSU. Jakby nie patrzeć jak dajemy np. 800 za używaną kartę graficzną i jeszcze musimy dołożyć 300zł na dobry zasilacz, bo w najgorszym wypadku stary niedomaga. No to już lepiej te 1100 dać na nowszą kartę, a mniej prądożerną i odpada nam koszt zasilacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.