Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna


smox

Rekomendowane odpowiedzi

@bolo ceny zapewne szybko nie spadną, chyba że kurs bitcoina pójdzie w dół na łeb, na szyję.

W kwocie do 1000 zł proponuję wybrać jeden z modeli Geforce GTX 1060 3GB lub szukać używanego, ale na gwarancji GTX 970.

Dodano: Znalazłem "okazję":041:, ale trzeba by to sprawdzić osobiście:

https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-980ti-strix-oc-6gb-gddr5-CID99-IDr5CKL.html#19a27c8bdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bolo napisał:

Jak już sprzedają te kopalnie to wszystko wykopali?, dla mnie to wybaczcie magia. Z całej tej sytuacji wynika, że ceny tak szybko nie spadną, ci tzw. górnicy wykupują wszystkie nowe karty i w  większości Radeony, dlaczego?.

Dlatego, że kopacze wykorzystują moc obliczeniową kart z serii GTX 1060 3GB (nie wiem jak jest z AMD) gdzie jest najlepszy współczynnik mocy obliczeniowej do ceny. Co ciekawe niektóre firmy zaczęły produkować karty bez złącz video bo w kryptowalutach chodzi tylko o ich moc obliczeniową i umieszczane są w koparkach gdzie wyjście video jest zbędne.
Dla tych co nie bardzo wiedzą jak jest z kryptowalutami:

Przez długi czas odradzam zakup używanych GTX 1060 3GB :) 
@smox obecnie zakup GTX 970 jest bardzo dobrą opcją. 

Koparki krpytowalut:

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, plany planami, a życie życiem. Odbyłem dosyć burzliwą rozmowę z moją szanowną małżonką i ta stwierdziła, że w życiu nie pozwoli mi za zakup karty za 700-800 zł. Stanęło na 500 zł i za taką kwotę kupiłem kartę Nvidia GeForce GTX 770. FPSy w grze ELEX wzrosły mi z 40 do prawie 70. Nie jest źle, no i w domu ok. Pociągnę jakiś czas na tej karcie, a za jakiś czas pomyślę o całkiem nowym kompie.

Przy okazji - sprzedam kartę ASUS GTX 660. Karta sprawna w 100%. Do wczoraj siedziała w moim kompie. Działała w dobrze wentylowanej obudowie Zalman Z9 i najwyższa odnotowana temperatura wyniosła 58 stopni C. Dla użytkowników forum promocyjna cena 280 zł i wysyłka na mój koszt.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox przed rozmową z żoną powinieneś był przyswoić sobie to http://superbiz.se.pl/firma/10-zasad-skutecznych-negocjacji_189538.html :D . Ja choćbym przeczytał 1000 takich poradników to i tak z moją ślubną nic bym nie wskórał - po prostu żelbeton :hammerdrill:

A karta zacna i na "gardziołku" 256bit.

Ofertę wrzuć na Bazar Sidorowicza, bo tutaj za chwilę zniknie w gęstwinie postów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Anton Gorodecki napisał:

Wydaje mi się, że była to raczej informacja dla ogółu wiary na Forum.

I info dla kolegi @Raymanek - zasilacz 600W jest w stanie "dźwignąć" bez problemu dwie karty GTX 970.

To była informacja jak najbardziej ogólna i dla wszystkich, że może czekać ich przesiadka 
Odnośnie samych kart gdybym miał GTX 970 długo bym jej nie wymienił... Obecnie mam GTX 760 2GB 265bit
i grałem na niej na wysokich detalach w nowego Wolfensteina II. Tu wrazenia:

 
   Karta pociła się niemiłosiernie ale dała radę :) Ciekawe jak będzie z nowym Metro 2035 pewnie już polegnie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

GTX 770, to najlepsza karta jaką miałem do tej pory. W nowego Elexa pozwala grać na średnich ustawieniach. Jednak nie jest to karta moich marzeń. W modzie OLR 2.5 wersja na 2018 rok musiałem wyłączyć większość fajerwerków. No i pod obciążeniem grzeje się niesamowicie, chociaż chłodzona jest 3 wentylatorami! Bardzo mnie to denerwuje, bo nie mogę nic z tym zrobić:037:

Mam dobrze wentylowaną obudowę z 5 wentylatorami 120 mm, karta dokładnie wyczyszczona, pasta wymieniona, a ta cholera się grzeje. Pomógł trochę program MSI Afterburner, gdzie sam ustawiłem obroty wentylatorów na karcie. Zredukowałem temperaturę do max. 66 stopni. To kompromis pomiędzy temperaturą, a hałasem:075:Więcej się nie da, bo jest za głośno. 

Podsumowując - czeka mnie i to chyba szybko wymiana karty. Co gorsze, to wyczytałem, że GTX 970 też ciche nie są:023:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta karta jak ma 80 stopni to jest to absolutnie normalne, nie wiem czym się przejmujesz. Przy 66 stopniach to pewnie wentylatory tak wyją, jakby startował samolot.
Tak sobie popatrzyłem na stronę nV i zobaczyłem TDP - 230W to jeszcze więcej, niż mój już nieźle grzejący się Radeon HD 7870.
Żeby ograniczyć temperatury tego sprzętu mam osobiście lepsze rozwiązanie i tyczy się ono w zasadzie każdego komputera. AMD jakiś czas temu wprowadziło w swoim sterowniku możliwość ograniczenia ilości renderowanych klatek - oczywiście obcięcie tej opcji do ilości równej częstotliwości odświeżania (np. 60) pozwala znacznie obniżyć hałas, temperatury i prądożerność sprzętu. Oczywiście nV w swoim antycznym oprogramowaniu dołączanym do sterownika do tej pory nie ma tej opcji, ale nic straconego. Wystarczy pobrać nVidia Inspector i ustawić to w jego ustawieniach - odpowiednia opcja sama dodaje się wówczas w sterowniku: hhbv9g5.png

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carlopapa, teraz użyłem pasty - Thermal Grizzly Kryonaut. Wyczytałem właśnie w necie o termopadach. Wymienię je, może pomoże:)

@Darth ReX, dzięki. Pobrałem ten nVidia Inspector, ustawiłem na 60 fps i zaraz sprawdzę co będzie.

Dodano:

@Darth ReX, ten nVidia Inspector, to rewelacja! Najwyższa temperatura w OLR 2.5, to 42 stopnie przy minimalnym wzroście obrotów wentylatorów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używałem AC MX-2 i Zalmana STG-2 i owszem, Zalman troszkę lepiej schładzał sprzęt, ale używałem go na karcie graficznej ze względu bardziej na jego gęstość (MX-2 potrafił mi po kilku miesiącach autentycznie spłynąć z układu, co powodowało niesamowite wycie). Osobiście uważam, że powyżej STG-2 te pasty są już tak cholernie drogie, że szkoda wydawać na to pieniądze.

@smox miło słyszeć znaczącą poprawę. Oczywiście wraz ze wzrostem obciążenia karty w innych grach będzie gorzej, ale temperaturami do 80-85 stopni nie ma co się przejmować.

Edytowane przez Darth ReX
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2018 o 11:28, Darth ReX napisał:

 Wystarczy pobrać nVidia Inspector i ustawić to w jego ustawieniach - odpowiednia opcja sama dodaje się wówczas w sterowniku:

Podobne narzędzie posiada również Radeon, http://www.guru3d.com/files-details/amd-registry-editor-download.html.

To dla "nielicznych" posiadaczy tych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.