Skocz do zawartości

Płyta Z170 PRO GAMING i co dalej?


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że pytasz o RAM bo nie napisałeś.
Jak dla mnie zawsze najważniejszy był parametr CL (im niżej tym lepiej) Częstotliwość pracy moim zdaniem trzeba się uprzeć, żeby znaleźć testy wykazujące różnice.
Ja mam np. 3000MHz bo tak wyszło a najpierw rozważałem 2400MHz.

Tutaj moja ostatnia poprawka propozycji RAM dla Ciebie:
https://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-fury-8gb-2x4gb-ddr4-2133mhz-cl14-hx421c14fbk2-8-719420/ 
CL 14 jest o co powalczyć. Taktowanie jest trochę niższe bo tego 3000MHz nie ma na liście wspieranych RAM.
Ewentualnie jeśli chciałbyś wyższy zegar to Kingstonie nie ma ofert. Może jakaś inna maraka np. Goodram  

Płyta którą wybrałeś wspiera:
DDR4 4266+(OC)*
4000(OC)
3866(OC)
3800(OC)
3733(OC)
3600(OC)
3200(OC)
2933(OC)
2800(OC)
2666
2400
2133 

Czyli bez OC optymalna wartość to 2666 MHz. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się @kazikza zawracanie głowy, ale muszę jednak zostać przy płycie Z170 PRO GAMING. Do niej muszę kupić tylko procesor i pamięć, a chcąc kupić płytę ASRock Z370 PRO4, muszę kupić płytę, procesor i pamięć. Nawet sprzedając Z170 PRO GAMING wychodzi to drożej. 

Do Z170 PRO GAMING - i5 6600k - używany 600 zł. RAM DDR4 - 8 GB - około 400 zł. 

Jak bym nie liczył, to po prostu nie stać mnie na nic innego.

Szukam i nie mogę znaleźć jakie konkretnie pamięci obsługuje płyta Z170 PRO GAMING. Tylko tego brakowało, bym kupił niepasujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smox napisał:

Nie gniewaj się @kazikza zawracanie głowy, ale muszę jednak zostać przy płycie Z170 PRO GAMING. Do niej muszę kupić tylko procesor i pamięć, a chcąc kupić płytę ASRock Z370 PRO4, muszę kupić płytę, procesor i pamięć. Nawet sprzedając Z170 PRO GAMING wychodzi to drożej. 

Do Z170 PRO GAMING - i5 6600k - używany 600 zł. RAM DDR4 - 8 GB - około 400 zł. 

Jak bym nie liczył, to po prostu nie stać mnie na nic innego.

Szukam i nie mogę znaleźć jakie konkretnie pamięci obsługuje płyta Z170 PRO GAMING. Tylko tego brakowało, bym kupił niepasujące.

:) A za co mam się gniewać ? 
Tylko nie bardzo rozumiem. 
Czy tak czy tak musisz kupić procek i RAM - cena RAM jest ta sama bo to DDR4.
Używana i5 kosztuje około 600 zł a nowy i3 470 zł. 
Używka  Z170 PRO GAMING poszłaby za 300zł nowa płyta na z370 kosztuje 470 zł
Tak na moje oko byłoby to to samo rozwiązanie cenowo ale wybierając nowe i3 itd... masz nowszą platformę i możliwość ruchu..
Teraz w ogóle jest niedobry czas na zmiany sprzętowe ale wszystko powinno się unormować po wprowadzeniu przez Intela 
procesorów 9-tej generacji z ośmioma rdzeniami i wtedy ceny platform Skylake  czy Coby Lake polecą w dół....
Ale to tylko moja teoria.. 
  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kazik napisał:

Teraz w ogóle jest niedobry czas na zmiany sprzętowe ale wszystko powinno się unormować po wprowadzeniu przez Intela 
procesorów 9-tej generacji z ośmioma rdzeniami i wtedy ceny platform Skylake  czy Coby Lake polecą w dół....
Ale to tylko moja teoria..

Ta Twoja teoria @kazik była by mi bardzo na rękę. Mam nadzieję, że się sprawdzi. Właściwie, to nic mnie nie zmusza do zmian teraz. Zaczekam.

Dzięki @apg2312, właśnie tego szukałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do  8 rdzeniowców to nie teoria bo już są gotowe a Intel musi się spieszyć z ich premierą bo AMD 
depcze Intelowi po "piętach" Myślę, że to będzie w tym roku ale kiedy i jaka będzie cena????
W każdym razie to wymusi ruchy cenowe wcześniejszych platform. Przynajmniej tak myślę....
I zastanawiam się czy w wakacje nie uciec ze swoim Skylake....  
 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie liczyłbym na prędkie spadki cen skylake i kaby lake. Intel już specjalnie spóźnia się z wprowadzeniem tanich chipsetów pod coffee lake by jakkolwiek wyprzedać poprzednie generacje, które masowo zalegają na półkach sklepowych. 9. generacja nie wejdzie tak szybko.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to najwcześniej czwarty kwartał tego roku, więc trzeba poczekać z 9 miesięcy minimum. Intel teraz znowu ma sporą przewagę, choć nie jest tak wielka, jak była przez ostatnie 5 lat, więc może kazać ludziom czekać w nieskończoność. A AMD dopiero zamierza wypuścić refresh obecnych Ryzenów ze zintegrowaną Vegą, zaś na pełnoprawnego Ryzena 2 poczekamy sobie długo, więc to też nie motywuje intela do działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.