Skocz do zawartości

Czas Sojuszu - Więź czasów (III część serii)


Rekomendowane odpowiedzi

@LIQUIDATOR  - Можешь показать, как вороват неписей?

Tłum: Możesz pokazać, jak okradać NPCów?

DODANO: Rutyna gubi. Po dotarciu do bazy, chciałem przez lornetkę pooglądać napastników. Nie dało się jej wyjąć, więc myślałem że to bug. Ale teraz całe warsztaty są bazą, więc broni i lornetki wyjąć się nie da. Mała niespodzianka :033:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier А что именно так показывать?Подходишь медленно сзади , присев  чтобы тебя объект не видел и ждешь пока появится надпись."Можно воровать".Что тебе надо украсть?Я просто далеко ушёл уже, по сюжету у меня вокруг только враги и монстры. Пришли свой сейв и скажи что у кого надо украсть, я тебе сниму как это делаю.Или вот советы почитай ещё раз

Советы и хитрости от бывалого. Тренируйтесь, тренируйтесь и тренируйтесь. И ещё:
1) Кражу нужно осуществлять присев за спиной клиента, стоя не сработает.
2) Расстояние до клиента должно быть менее одного метра.
3) Другие НПС не должны тебя видеть, когда ты пытаешься воровать.
4) При попытке воровства ночью с включенным фонариком будет 100% облом.
5) Есть одна игровая хитрость для более быстрого получения достижения "Щипач." Пользоваться не возбраняется, потому как это, в принципе, запретить в игре нельзя. Кто догадается, пользуйтесь.
6) У любого сталкера можно украсть только один раз. Правда исключения из этого правила всё же есть, но зависят они не от вашего умения и желания, а от особенностей программирования сюжета.
7) Квестовое удачное воровство не идёт в зачёт к обычному, для получения достижения Щипач

 

że właśnie tak pokazywać?Podchodzisz powoli z tyłu , usiadł aby cię obiekt nie widziałem i czekasz, aż pojawi się napis."Można kraść".Co ci trzeba ukraść?Ja po prostu daleko już, na działce u mnie wokół tylko wrogów i potwory. Przyszli swój zapisać grę i powiedz co u kogo trzeba ukraść, to ci zdejmę jak to robię.

Porady i wskazówki od doświadczonego. Ćwicz, ćwicz i trenuj. I jeszcze:
1) Kradzież trzeba realizować usiadł za plecami klienta, stojąc nie zadziała.
2) Odległość od klienta nie może być mniejsza niż jeden metr.
3) Inne NPC nie muszą cię widzieć, gdy próbujesz ukraść.
4) Podczas próby kradzieży w nocy z włączoną latarką będzie 100% wpadki.
5) Jest jeden plac sztuką dla szybszego zdobycia osiągnięcia "Щипач." Używać nie wolno, bo jak to, w zasadzie, zakazać w grze nie można. Kto zgadnie, korzystaj.
6) U każdego stalkera można ukraść tylko jeden raz. Co prawda wyjątki od tej reguły jest, ale zależy nie od umiejętności i chęci, a od cech programowania fabuły.
7) Квестовое udane kradzież nie idzie w klasyfikacji do normalnego, aby uzyskać osiągnięcia Щипач

Edytowane przez LIQUIDATOR
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gram na Repacku. Przy próbie teleportowania z Jupitera do Baru mam wylot z takim  logiem. Może Ktoś pomóc ?

 FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CBlender_default::Compile
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\Layers\xrRenderPC_R1\BlenderDefault.cpp
[error]Line          : 63
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Not enought textures for shader, base tex: ston\ston_bort_j01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krystof.k Postaw w ustawieniach wideo "Dynamiczne oświetlenie obiektów",aby przejść ten teleport lub pobierz i postaw ten fix.

https://yadi.sk/d/TlTrjby93Rduft

 

 

Поставь в настройках видео "Динамическое освещение объектов",чтобы пройти этот телепорт или скачай и поставь вот этот фикс.

Если у Вас, возникли проблемы с отображением: Главного Меню, Инвентаря, Диалогового Окна, а так же замучили вылеты - ставьте этот ФИКС №1.
Что входит в этот Фикс:
1. Фикс вылета на статическом освещении на локации Бар. Not enought textures for shader, base tex: ston\ston_bort_j01
2. Фикс вылета Can't open section 'sil_kzrzp' или 'sil_nato' или 'sil_vihr' или 'sil_pbs1' или 'sil_6p9'
3. Отключена возможность установки глушителя по умолчанию у стволов, где это предусмотрено только после апгрейда.
4. Фикс утраты детекторов (любых) в аномалии телекинез.
5. Фикс пользовательского интерфейса на минимальных настройках и статическом освещении.
Ссылка: yadi.sk/d/TlTrjby93Rduft

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LIQUIDATOR Я пытался с самого начала воровать этих бойцов О-Сознания перед базой. На пятках подошол к одному на ростаяне 1м и надпись что можно воровать не появился. Оттуда и вопрос.

Tłum: próbowałem na samym początku okraść tych bojowników Świadomości-Z przed bazą. Na kucaka podszedłem do jednego na odległość 1m, ale napis że można kraść, się nie pojawił. Stąd pytanie.

 

 Z innej beczki. To zadanie na haracz dla Świadomości, można chyba wykonać na dwa sposoby. Za pierwszym razem, tuż przed wzięciem zaliczki u Bąbla, dostałem informację, że haracz oprócz przypadającej na mnie części został wpłacony i w PDA brak aktywnych zadań. No to poszedłem do bazy już nie atakowanej, handel, naprawa i spanie. Rano gdy wyruszyłem do Janowa, kolejna informacja od Świadomości, że naruszyłem warunki umowy, baza znów obstawiona i zadanie gadać z Bąblem. Pogadałem i dostałem zadanie spotkać się z Szierhanem. Tu przerwałem, wczytałem zapis i poszedłem z kasą. Oczywiście Siedoj wziął całe 100000, zamiast 6000. Na razie gram tę opcję. Mam już PDA handlarza z Kopaczi.

Jak dotrę do Puzyra, to sprawdzę tę drugą nitkę. Tak z cikawości.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Ну вот я сейв загрузил в Баре,чтобы тебе показать как воровать.Сразу не получилось, а со второй попытки украл аптечку.Будешь чаще воровать у всех,будет лучше получаться и дадут новое умение. Ничего сложного нет, просто не надо торопится и больше пробовать везде.

No to mam zapisać grę wgrany w Barze,aby ci pokazać jak kraść.Raz się nie udało, a z drugiej próby ukradł apteczkę.Będziesz częściej kraść u wszystkich będzie lepiej układało i dadzą nową umiejętność. Nie ma nic skomplikowanego, po prostu nie spieszy i więcej próbować wszędzie.

 

Edytowane przez LIQUIDATOR
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LIQUIDATOR - Я уже умею воровать. Хватило сказать, что я начал воровать рано и что воровка будет обучена Шехардом. Своровал уже 3 КПК, а теперь иду своровать 3 Пузыря. Но спасибо.

Ja już potrafię okradać. Wystarczyło powiedzieć, że zacząłem kradzieże za wcześnie i że doliniarstwa nauczy Sziehard. Ukradłem już 3 PDA, a teraz idę ukraść 3 Puzyry. Mimo to dziękuję.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się addon zmieniający wygląd ikon przedmiotów, broni, pancerzy, amunicji itp.

Na razie mam linki tylko do forum gdzie trzeba się rejestrować żeby pobrać, może ktoś ma normalne.

http://stalker-mods.clan.su/load/stalker_cop/stalker_zov_pripjati/addon_dlja_vremja_aljansa_3_svjaz_vremjon/1-1-0-3060

l6zH9oYwbM4.jpgyAHThdqQuNo.jpg

W addonie:

Podmieniono większość ikon przedmiotów w ekwipunku, broń, artefakty, medykamenty itp, latarka z Legends Return (mocniejsza i dalej świeci).

Zmieniono soundtrack i muzykę z menu głównego.

Jest też Spawner:

http://stalker-mods.clan.su/load/stalker_cop/stalker_zov_pripjati/svjaz_vremjon_vremja_aljansa_3_spavner/1-1-0-3054

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące części mutantów. Jak na razie, z nożem w ręce czy bez, nie mogę ich wydobyć. Czy czasem nie jest tak, jak było z okradaniem, że dopiero ktoś uczy nas jak je wyciągać? Jeśli nie, to jak się do nich dobrać?

Zakończyłem cykl zadań, kiedy oddaliśmy cała pożyczkę Siedojemu i trzeba było ją odrabiać. Teraz zagram drugą możliwość, nie brania pożyczki po informacji i ponownej blokady przez Świadomość. Ciekawe co da ten wątek.

A tu kilka screenów:

Wzloty i upadki

ss_administrator_01-22-18_17-52-12_(jupiter).thumb.jpg.96372c03dd187e4cd20d0c3952e562d2.jpgss_administrator_01-22-18_17-52-59_(jupiter).thumb.jpg.ee3b788a89fcf92dd42a8ad692aee85d.jpg

Spoiler

Zjawiska na niebie

ss_administrator_01-22-18_18-13-30_(jupiter).thumb.jpg.9603c56bf78ac6ea341f27d6fa0ce73a.jpgss_administrator_01-23-18_12-55-07_(jupiter).thumb.jpg.cd137a868f3fb0d52f31e98e932c7684.jpg

"Lekka" mgiełka

ss_administrator_01-23-18_13-14-37_(jupiter).thumb.jpg.c82e2f74d1bd00c99a2a04a8461efa47.jpgss_administrator_01-23-18_13-33-35_(jupiter).thumb.jpg.d236f5fc818e8261267e7b6ec200385d.jpg

 

Stare miejsce, nowa aranżacja.                                                                  Goni cię pijawka?  Koledzy pomogą,

ss_administrator_01-23-18_14-53-56_(jupiter).thumb.jpg.ea149b9f47cd14fac6e6052201fb904d.jpgss_administrator_01-23-18_14-36-10_(jupiter).thumb.jpg.b60780997add0c9365cb20a593e8f417.jpg

DODANO: No i pojechałem tym drugim wątkiem. Znowu się rozgałęzia. Jak Puzyrowi oddamy kasę, to nie ma nauki doliniarstwa.

A z nauką utknąłem. Poszedłem postrzelać do Świadomościowców i wtedy oni pozabijali złodziejaszków pilnujących bazy. No i jak zacząłem kraść, brakło mi jednego NPCa z PDA. Ale przynajmniej jest wiadomo, że tak też można. Tyle tylko, że trzeba będzie kasę oddać jakimś nieokreślonym kotrabandzistom.

I jeszcze kilka screenów na zachętę gry.

ss_administrator_01-23-18_21-39-33_(jupiter).thumb.jpg.a72ae31986119d9ec0963fb4a8e21727.jpg

Spoiler

Drogę trzeba sobie oczyścić.                                                             Aby mieć jedną snajperkę, trzeba było zabić tylu ile ich leży

ss_administrator_01-23-18_17-33-05_(jupiter).thumb.jpg.81553fa2396fd0c5f2277cca3ec9cd82.jpgss_administrator_01-23-18_17-46-06_(jupiter).thumb.jpg.673392a36debbe05c99927369ba260ca.jpg

Nie każdego można okraść. Może nic nie ma?                              Gdzie zrobiono screena? Znane miejsce. Podpowie minimapa.

ss_administrator_01-23-18_20-17-06_(jupiter).thumb.jpg.edeaf2e629126b45e5547e6471737043.jpgss_administrator_01-23-18_20-52-15_(jupiter).thumb.jpg.4b7b4566beb1b80d6eef3bf2f9926a34.jpg

 

Życie ucieka, a do bazy jeszcze kawałek. Wygląd nieba przy psi-burzy.

ss_administrator_01-23-18_19-19-31_(jupiter).thumb.jpg.5379c09e4938e8aeb110d830815935ab.jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pić wodę z manierki nie koniecznie.Można pić i energetyki, ich wszyscy kupcy dziesiątkami sprzedają,tym bardziej, że na sen nie mają wpływu.Oto fix-zmniejsza pragnienie dwa razy.

https://yadi.sk/d/sy4JDacZ3RhHLQ

Rzeczy dla Leny

Spoiler

 

 

Edytowane przez LIQUIDATOR
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LIQUIDATOR - Какое у тебя красивое лицо  :048:  . В теме жажды, спасибо за фикс. Пока я успевал вернуть в базу, прежде чем окончилась вода. А теперь от Аспиранта получил информацию, о артефакте снижающим жажду, у какого то лётчика. Ещё с ним не говорил.

Tłumaczenie: Jaką masz piękną twarz :048: . W temacie pragnienia, dziękuję za fiksa. Na razie zdążałem wrócić do bazy wcześniej, nim kończyła się woda. A teraz od Aspirata dostałem informację, o artefakcie obniżającym pragnienie, u jakiegoś lotnika. Jeszcze z nim nie rozmawiałem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

Pierwsza niemiła niespodzianka od moda. Samodzielne wykonanie artefaktu Wentylator zakończone niepowodzeniem. Warunki na jego wykonanie spełnione i potwierdzone przez moda. Patrz informacja na screenie.

ss_administrator_01-24-18_18-05-47_(jupiter).thumb.jpg.12ef2314d4be7e38686769eb5e53a336.jpg

Jednak po powtórnym przyjściu po emisji, zamiast artu mam jakieś dwa elementy niemożliwe do zabrania. Kilkukrotna powtórka od wzięcia zadania w Barze, zawsze kończy się tym samym, choć zmieniałem miejsce ukrycia się, rodzaj oświetlenia, jakość tekstur. Patrz screen.

ss_administrator_01-24-18_19-34-11_(jupiter).thumb.jpg.9785436812b15d01f173167f6eb3f4dd.jpg

Wziąłem więc inne zadanie, na znalezienie dwóch artów. Odnalazłem kurierów, ale pomimo posiadania hełmu z ochroną psi, arta z psi i zastosowania psi blokady, co dało mi 100% zabezpieczenie, ginę przy podejściu. Trzeba się będzie pogimnastykować. Ale to drugie rozwiązanie, daje więcej gry, może być ciekawsze.

W gameplayach jest tylko pokazany pierwszy sposób, bo tak arta zdobyć najłatwiej.

UZUPEŁNIENIE:   I mały dylemat.

Brak artefaktu, to była moja wina. Poszedłem po niego bez detektora w ręce. Kolejna próba z detektorem i mam dziada.

ss_administrator_01-25-18_12-57-38_(jupiter).thumb.jpg.677eb3dae629f861e0fff659154a50da.jpg

A dylemat w tym, czy pozostać w grze, czy wrócić do zapisów z pozyskaniem bardziej skomplikowanym i mieć jej więcej.

"Osiołkowi w żłobie dano, w jednym owies, w drugim siano...." :051:

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR - mod dopiero się rozkręca. W poprzednich częściach byliśmy członkiem Aliansu, w tym, jego antagonistą. Choć jak jesteśmy w jego bazie jako przebieraniec, biorą nas za Diegtiarowa. Dużo biegania, szukania, hordy mutantów spawnujących się tuż za plecami i jak na razie trudni do likwidacji przeciwnicy. Oni w porządnych pancerzach, my w byle jakim.

Mod stabilny, daje grać na wysokich ustawieniach ( mam mocnego kompa ). Wstawione screeny pokazują dobrą grafikę.

Uzbrojenie i amunicję podrzuca nam mod. Rozmieszczone to jest w różnych miejscach, więc ci z dobrą pamięcią mogą tego nie zabierać, chyba że akurat potrzebują. W trakcie biegania, będą mieli magazyny.

Trzeba główkować. Masz wyżej przykład, że zadania można robić na różne sposoby. Co wybierzesz, tak będziesz mieć w grze.

@LIQUIDATOR  - Несмотря на то, что нашел Вентилятор, решил достать его другим способом. На юпитере нашел странный, заминированный рюкзак. Знаешь, это он, или искать дальше. Только где?

Tłum: Mimo tego że znalazłem Wentylator, zdecydowałem zdobyć go innym sposobem. Na Jupiterze znalazłem dziwny, zaminowany plecak. Wiesz może, to on, czy szukać dalej. Tylko gdzie?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier я Вентилятор менял у Пилота на два артефакта, поэтому не знаю как его создавать.А заминированный рюкзак это квест из фриплея,как и аномалия "Суицид".В нормальной игре их нельзя использовать.

ja Wentylator zmieniał Pilota na dwa artefaktu, więc nie wiem jak go tworzyć.A wydobywano plecak to zadanie z фриплея,jak i anomalia "Samobójstwo".W normalnej grze nie można ich użyć.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LIQUIDATOR - Ранее я забыл взять детектор в руки. Сориентировался и арт получил. Дал снимку. 

Да, я тоже теперь хочу менять с лётчиком. Знаю место в Лиманске, где то возле гастронома. Нахожусь на Юпитере и хотелосьбы найти здесь.
Может быт в этом рюкзаке который нашёл?

Tłum: Poprzednio, zapomniałem wziąć do ręki detektor. Zorientowałem się i arta dostałem. Dałem screena.

Tak, a teraz też chcę wymienić się z lotnikiem. Wiem o miejscu w Limansku, gdzieś koło gastronomu. Znajduję się na Jupiterze i chciałbym znaleźć tutaj. Może być w tym plecaku jaki znalazłem?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Нет, в этом рюкзаке ничего нет и его не подобрать всё равно.На Юпитере артефакт в деревне Копачи, там в пруду зомби, у одного из них в трупе можно взять Изолятор.А второй в Лиманске,но не у гастронома,а у перекрёстка  где снорки прыгают.Там за круглой вентиляционной шахтой лежит рюкзак с артефактом Штурвал.

 

Nie ma w tym plecaku nic nie ma i go nie odebrać wszystko jedno.Na Jowiszu artefakt w miejscowości Копачи, tam w stawie zombie, u jednego z nich w ciele można wziąć Izolator.A drugi w Лиманске,ale nie ma sklepu spożywczego,a na skrzyżowaniu gdzie снорки skaczą.Tam za okrągły wentylacyjnej kopalnią leży plecak z artefaktem Ster.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LIQUIDATOR  Спасибо. Теперь всё ясно. Думал, что Изолятор будет там, где такая странная аномалия возле Оазиса.

Tłum: Dziękuję. Teraz wszystko jasne. Myślałem, że Izolator będzie tam, gdzie jest taka dziwna anomalia koło Oazy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierЭто аномалия "Суицид" в нормальной игре в неё залезть нельзя,убиваешь себя из пистолета всегда.А вот если надеть пси-шлем,то там можно ходить по ней легко,обыскивать и рюкзаки и трупы.Но пси-шлем доступен только во фриплее.

To anomalia "Samobójstwo" w normalnej grze w nią wejść nie można,zabijasz siebie z pistoletu zawsze.Ale jeśli założyć psi-kask,tam można chodzić po nim łatwo przeszukiwać i plecaki i ciała.Ale psi-kask jest dostępny tylko w freeplay.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LIQUIDATOR - Нашёл этих зомбированных, но нужный мёртвый лежит  в пси зоне. Не убивал его. У меня шлем с пси защитой, два арта с пси защитой и дополнительно принимаю пси блокировку. 100% защита.
Но когда беру ящик, сразу погибаю. У меня только форма сталкера. Нужен лучший броник, примерно СЕВА?

 Znalazłem tych zombich, ale potrzebny martwy leży w psi strefie. Nie zabiłem go. Mam hełm z psi ochroną, dwa arty z psi ochroną i dodatkowo biorę psi blokator. Ale kiedy zabieram skrzynkę, od razu ginę. Mam tylko ubiór stalkera. Czy jest potrzebny lepszy pancerz, np. SEVA?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LIQUIDATOR - Ну, в зетом трупе арта не было. Там лежит ещё один. Может быт  в ним. Я не ждал ответа и пошёл в бар. Денег мне хватает, куплю СЕВА и тактический шлем. Будет легче играть.

Tłum: No w tym trupie arta nie było. Tam leży jeszcze jeden. Może być w nim. Nie czekając na odpowiedź, poszedłem do baru. Mam wystarczająco pieniędzy, kupię SEVĘ i taktyczny hełm. Będzie łatwiej grać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier да не в этом трупе,в другом.Там просто артефакт лежит,без всяких контейнеров.СЕВА -пустая трата денег,экзоскелет надо покупать,чтобы было легче.

 

tak nie w tym ciele,w innym.Tam po prostu leży artefakt,bez żadnych pojemników.SEVA -strata pieniędzy,egzoszkielet trzeba kupić,aby było łatwiej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LIQUIDATOR  Уже всё в порядке. Проверил СЕВА и не взял. Нет у неё ПНВ и возможности нём снабжения. Вчитал предыдущую сохранку и Изолятор взял. Теперь иду в Лиманск. Две задачи там. Второй арт и встреча с солдатами.

Который механик, может мне избавить от рюкзака найденого возле градирной? Выбросить невозможно, а весить.

Tłum: Już wszystko w porządku. Sprawdziłem SEVA i nie wziąłem. Nie ma noktowizora i możliwości ulepszenia. Wczytałem wcześniejszy zapis i wziąłem Izolator. Teraz idę do Limanska. Tam dwa zadania. Drugi artefakt i spotkanie z wojskiem.

U którego mechanika mogę si e pozbyć plecaka znalezionego koło chłodni. Wyrzucić nie można, a ciąży.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.