Skocz do zawartości

Szlifowanie (Lapping) procesora.


smox

Rekomendowane odpowiedzi

@DaarMoo nieważne jaka jest ta obudowa, ważne czy ma miejsce pod przednim panelem na zamontowanie wentylatora (powinna mieć). Jeżeli masz tylko odciągowy, a z przodu nie ma nawiewowego, to w budzie będzie się tworzyć lekkie podciśnienie, co nie sprzyja zbijaniu temperatury, a wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam kompa swoejgo w obudowie z 2001 roku z mojego pierwszego PC...... Upchane wszystko gęsto, dodatkowych wiatraków w obudowie nie mam, i musiałem wyciąć 5cm otwór w szynie na dyski twarde bo Asus GTX970 Strix mi się nie mieścił :D a zapchane mam 4 dyski twarde. Dodatkowo w kompie dźwiękówka X-Fi Xtreme Music i Tuner DVB-S2 DVBSky S952 na którym ogladam TV. Miejsca nie ma by palec włożyć ale PC jakos mi się nie przegrzewa, jest dosc cicho i chłdozenie radzi sobie dobrze jak pisałem. Jutro jak podeślę wam fotki mojego cuda to przestaneicie narzekać na swoje obudowy i chłodzenia.

Co prawda mam kilak o wiele lepszych bud PC, które dostałem od kumpli jak im składałem nowe kompy ale nie mam ani czasu ani chęci by przenieść flaki do nowej szopy...no i mam sentyment do tego grata :D

W obudowie z 2001 roku mam: ASUS P8Z68 Deluxe, i5 2500k z chłodzeniem CM Hyper 212evo, 8GB Gskill DDR3 2133,GTX970 Strix Asus, 4HDD (2x1TB Segate i 2x500GB segate) naped DVD RW no i wspomnianą dzwiękówkę i kartę dvb. Jedynie nie mam bocznej ścianki zamontowanej a buda leży we wnęce biurka i chłdozenie jest ok tak jak i szum ackeptowalny.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FeRu napisał:

Jedynie nie mam bocznej ścianki zamontowanej

@FeRu i to by wyjaśniało brak problemów z temperaturami ;)

@DaarMoo ale na zdjęciu nie widać przodu obudowy :062:. Lepiej w blaszance mieć jeden nawiewowy i żadnego odciągowego niż na odwrót.

Kiedyś miałem budę, gdzie nie można było zamontować "wentyla" z przodu. Rozwiązałem to w ten sposób że wstawiłem go w miejsce zaślepek napędów. Oczywiście wymagało to pewnych przeróbek, ale też nadmuch był bezpośrednio w kierunku procesora.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, smox napisał:

Wywaliłem świecące badziewia, wywaliłem tanie SilentiumPC i wstawiłem Be Quiety. Teraz chłodzenie karty i procesora jest ciche, a to właśnie one najbardziej hałasowały. W obudowie jest przewiewnie i chłodno i te chłodzenia nie muszą wchodzić na duże obroty:)

No właśnie, czy jest duża różnica przy zmianie wentylatorów SPC na Bequiet? U mnie zasadniczo na małych obrotach (mam regulator) w ich obudowie 2 fabryczne zephyry i 1 mistral są niesłyszalne, bo nie widzę żadnej różnicy po wyłączeniu wentylatorów. W idle procesor kręci się na około 1000rpm, a czasem praktycznie staje. Huk za to wywołuje tandem GPU (Saphire HD 7870 GHz Dual-X w 1. wersji) i mój zasilacz Antec VP-500PC. W stresie już jest oczywiście głośniej, ale zazwyczaj strzelanina w nowym Doomie czy WoT i tak jest głośniejsza. Najgorzej tylko, jeśli jakiś tytuł daje mocno w kość po karcie - ta powyżej 75 stopni wbija powyżej 2500RPM i jest już nie do zniesienia, to rzadkość, zwłaszcza po założeniu ogranicznika FPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darth ReX napisał:

No właśnie, czy jest duża różnica przy zmianie wentylatorów SPC na Bequiet?

@Darth ReX, w spoczynku dużej różnicy nie ma. Przewaga wentylatorów Be Quiet widoczna jest dopiero podczas grania. Chłodzenie GTX 770 WindForce już nie rozkręca się do olbrzymich obrotów, by schłodzić kartę. Jest cisza, zarówno w spoczynku, jak i pod obciążeniem. 

Mam obudowę ZALMAN Z9 PLUS -

418073_0_i500.jpg.8b6df5b0f141cf89ca3af0c2f96fa720.jpg

A wentylatory rozmieszczone mam tak - 

91fQ32rReSL._SL1500_.thumb.jpg.9784b1fc41cdbf17df5d3fdd1388a228.jpg

Obudowę trochę przerobiłem. Dodałem 2 wentylator z przodu. Sanki na dyski całkiem wywaliłem, bo blokowały przepływ powietrza. Robiłem sporo prób i ten układ działa najlepiej. Mogę teraz śmiało powiedzieć, że jestem zadowolony:)

Gdybym jednak teraz składał kompa, to wybrał bym inną obudowę z lepszym chłodzeniem. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.