Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to :czolg2: , bo w modzie jeździć trzeba. Pojazdów jest kilka, ale najlepszy jest ten bus co stoi w zagrodzie. Pies będzie jeździł wskakując na dach, ale jak stukniesz w drzewo, to spadnie.

Jest przysłowie "Nie dla psa kiełbasa", ale nie w tym modzie. Kiełbasę trzymaj dla niego, a sam jedz wszystko pozostałe. Musisz go karmić, a szczególnie jak podczas walki przyleci do Ciebie. Jest wtedy ranny i leczy się go kiełbasą. Inaczej zdechnie, a jest wielce pomocny. Kiełbasę będziesz znajdował, albo da Ci nieznajomy za wkładanie do jego skrzynki "skarbów" z obozowisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

D2A0E90A-CCC9-4943-BD8A-D1B5E7FAEAC5.thumb.jpeg.35afc16d3f7831bf72dca25cba7ce564.jpegChłopaki, spotkał się ktoś z was takim problemem? Wyskakuje to po zainstalowaniu patchy nawet.

EDIT: Udało mi się naprawić problem. Oprócz zrobienia tego o czym mówił @kondotier nie zauważyłem ze mam wersję ZP 1.6.01. Po aktualizacji wszystko śmigało jak należy. Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Mikus47221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikus47221  Coś dziwny adres jak na kopię. Nie wiem dlaczego masz odwołanie do umiejscowienia podstawki.

Robię kopie podstawek od lat i nigdy czegoś takiego nie miałem. Odinstaluj to co masz teraz zrobione i na nowo postaw moda wg. poniższej propozycji.

1. Na dysku lub partycji nie systemowej utwórz nowy katalog i nazwij go np. OCALAŁY.

2. Do tego katalogu przekopiuj tylko i wyłącznie zawartość katalogu głównego podstawki

3. W pliku fsgame.ltx zrób zmianę tak, aby zapisy były robione w kat gł. moda.

4. Od lauczera z tej kopii zrób skrót pulpitowy i przenieś go na pulpit. Daj mu nową nazwę, abyś wiedział do czego on jest. Sprawdź we Właściwości skrótu opcję "Rozpocznij w:" czy ścieżka jest prawidłowa do kopii podstawki.

5. Bez nakładania moda uruchom kopię podstawki. Dokonaj ustawień, zatwierdź i wyjdź na pulpit. Nic się nie stanie, jak nawet rozpoczniesz nową grę i zrobisz zapis kontrolny i screena prze wyjściem z gry. Sprawdź w kat głównym kopii, czy zrobiony jest katalog zapisów i czy został utworzony user.ltx.

6. Jak jest prawidłowo, postaw moda i polonizację. Musi zaskoczyć bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, misja w której zdobywaliśmy sejf Szabrowników w północnej części mapy. Nie daleko naszego schronienia pomagamy gościowi zabijając nibylca. Dowiadujemy się ze żeby dostać się do kasy szabrowników trzeba grzebać w krzakach. Sejf jest tak jakby w bąblu przestrzennym i podchodząc do niego, teleportuje nas pare metrów do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikus47221  Tam trzeba najpierw wchodzić do krzaków. W temacie powinien być screen, na którym zaznaczono kolejność. Atu masz filmik z tym działaniem, od 7:40

https://www.youtube.com/watch?v=ZCP0Kl-EAsA

DODANO.

A tu link do wpisu @Agrael z numeracją krzaków ( w spojlerze )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I następny mod który poszedł do piachu z powodu jednej spaczonej mechaniki. 10 maniakom podejdzie ale 100 normalnych się od niego odbije, mino że jest potencjał.

Szło mi nawet nieźle, ale przy pierwszym bossie(ten co ucieka nad taki staw przez las) za każdym razem wpierd... się dwie chimery na sam koniec walki. Wskoczenie do samochodu i próba ucieczki daje to że przewraca go jak kartonowe pudło i tak samo chroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, niektóre z rozwiązań w tym modzie są o kant d... potłuc. Ale mimo wszystko, po wcześniejszym poczytaniu porad i sposobów rozwiązywania problemów przez innych, da się w tym modzie dotrzeć do końca.

@MOS  Nie biegnij za tym NPCem, ale już wiedząc gdzie biegnie, przetnij mu drogę i pierwszy podbiegnij do tego miejsca gdzie ma kumpli. Załatw chimery i podchodź ( patrz minimapa ) do NPCa aby znów zaczął biec. Ale wcześniej trzeba sobie skompletować odpowiednią broń. A to proste nie jest.

Masz już uaktywnione te dodatkowe miejsca zapisu poza domem? Skorzystaj z tego najbliżej zdarzenia, aby szybciej móc powtórzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiłem źle? Wsiadam do samochodu, odpalam i wciskając klawisz do jazdy w przód jadę w tył(i na odwrót) po prostu bym jeździł na odwróconym sterowaniu ale wtedy samochód do przodu wolno jedzie a do tyłu szybko. Jak to naprawić albo jak tego unikać? Bo stary save naprawia problem ale znów od nowa muszę parę zadań robić a wolał bym tego uniknąć(bo znów coś sknocę i od nowa i od nowa...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOS   Po prostu musisz pamiętać, tak w tym modzie jak i w innych, aby wysiadając z samochodu, wcześniej ustawić go przodem dokładnie na północ. Przy innym ukierunkowaniu samochodu, gdy zginiesz i wczytasz grę, lub nawet gdy żywy zakończysz grę i wczytasz ponownie, po ponownym wejściu do niego masz to co opisujesz. Ratunkiem w takiej sytuacji jest pomęczyć się trochę na tym odwrotnym sterowaniu, ustawić auto na północ, zapisać i wyjść z gry. Po wczytaniu będzie już jak należy.

Mała podpowiedź do czytania na życzenie.

Spoiler

Jak jedziesz autem biorąc ze sobą psa, to on wskakuje na auto i jedzie nie spowalniając Ciebie. Ale jak stukniesz w drzewo, to spada i nie zawsze da radę wskoczy ponownie. W tym modzie odwrotnie do przysłowia, kiełbasa jest dla psa, a nie dla Ciebie. Jak w czasie walki psina przyleci do Ciebie, znaczy się że jest ranna i musi dostać kiełbasę. Inaczej zdechnie. A kiełbasę dostajesz w nagrodę od Nieznajomego, za przynoszenie do skrzynki ( sejfu ) w zagrodzie, tych skrzynek z obozowisk.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade(trafiona w sedno), właśnie trzeba zawsze ustawiać samochód przodem do tej sfory psów w oddali i wszytko działa po loadzie.

A jak gram w mody to unikam jazdy jak mogę nawet w LA. Nie bez powodu z gry wycieli jazdę/latanie bo działa to tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOS  W tym modzie masz kilka rodzajów pojazdów do naprawy i wykorzystania. Ale warto naprawić tgo dostawczaka z zagrody, bo się dobrze trzyma podłoża, przy zakrętach nie jest wywrotny. A mieć będziesz zadania na drugim końcu lokacji, wtedy warto się nim przemieścić. Nie w każdym nowym modzie, samochody są nieprzyczepne. Teraz to nawet mutanty takie jak niby pies można rozjeżdżać.

Do psów to możesz ustawiać tylko w zagrodzie. Ale na lokacji to ustawiaj wg. kompasu.

Zobacz w temacie, co można zrobić jak Nieznajomy zacznie się z tobą spotykać poza zagrodą. Znajomość tego bardzo się przyda. Korzystaj z doświadczenia wielu grających, bo samemu trudno to osiągnąć bez powtarzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już uciekłem z zony, okazałem się alkoholikiem i ponownie wróciłem do zony hehehe. Mod fajny ale brak save wkurza(sztucznie przedłuża rozgrywkę). Zdobyłem 10!!! lunet różnego rodzaju i nawet nie miałem na co ich zamocować. To taki przykład dziwacznych rozwiązań w tym modzie. Ale ogólnie koncepcja ciekawa moda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOS  Przecież Ci podpowiedziałem, że savy można robić również poza zagrodą, tam gdzie się spotyka Nieznajomego. Trzeba tylko dokładnie pamiętać, w którym miejscu stanąć. A miejsca są tak rozmieszczone, że od nich do miejsca wykonywania odległych zadań nie jest zbyt daleko. Z bronią jest faktycznie niedoróbka, bo jednych części mamy w nadmiarze, innych brakuje. Ale to bierze się stąd, że mod miał mieć kontynuację. Szkoda że o tej kontynuacji jak na razie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

@naznaczony09  Klucz ma jeden z martwych wojaków tam leżących.

I pisz konkretniej. Który to budynek i jaka anomalia.

Tu masz filmiki.

https://www.youtube.com/watch?v=WW6vMvzF01g&list=PLit1Wbp6EQI_ijx8N7FOo4QhzHLJACaO7

Ale pamiętam, że to o co pytasz, było wyjaśniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.