Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Wypakowałem wszystkie gamedaty unpackerem i nie wiem co dalej. Zmieniam np. udzwig gracza wciskam zapisz ale w grze nadal się nic nie zmienia. Zmieniłem w fsgame.itx gamedata z false na true a stalkera mam wypakowanego na oddzielny folder.Mógłby ktoś wyjaśnić mi dokładnie krok po kroku jak zmieniać pliki gry? Byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od tego co chcesz zmienić w grze. Inne pliki są potrzebne do np. zmiany udźwigu, a inne do innych zmian. Nie było by Ci łatwiej zainstalować jakiegoś moda, zawierającego interesujące Cię zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa pliki w których można zmienić sporo najważniejszych dla graczy "przymiotów" to:

gamedata/config/creatures/actor.ltx

gamedata/config/system.ltx

które powinny być umieszczone w folderze gamedata. 

Czy te dwa pliki na pewno znajdują się w gamedacie twojego Cienia Czarnobyla? Czy może są poza nią?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

Dwa pliki w których można zmienić sporo najważniejszych dla graczy "przymiotów" to:

gamedata/config/creatures/actor.ltx

gamedata/config/system.ltx

które powinny być umieszczone w folderze gamedata. 

Czy te dwa pliki na pewno znajdują się w gamedacie twojego Cienia Czarnobyla? Czy może są poza nią?

Te pliki są poza grą. Wypakowałem je gamedata unpackerem i zmieniłem w fsgame gamedata z false na true i zapisałem ale nadal nic. Kiedy włączam grę po zmianie to nadal jest tak samo. A w ogóle nie mam tego folderu gamedata. Było go samemu utworzyć czy miał on być po odpakowaniu?

12 godzin temu, smox napisał:

Wszystko zależy od tego co chcesz zmienić w grze. Inne pliki są potrzebne do np. zmiany udźwigu, a inne do innych zmian. Nie było by Ci łatwiej zainstalować jakiegoś moda, zawierającego interesujące Cię zmiany?

Nie, chciałbym zrobić własnego moda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkryliśmy więc przyczynę problemu. Stwórz sobie folder gamedata w głównym katalogu Cienia i skopiuj tam z rozpakowanej uprzednio gamedaty dwa pliki o których wspomniałem wyżej. 

Zmiana udźwigu była wałkowana wiele razy na forum, więc proszę znaleźć odpowiedni temat i dokonać odpowiednich zmian w plikach.

Dodano: plik fsgame.ltx (po modyfikacji) również musi być w katalogu gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, krixon47 napisał:

Nie, chciałbym zrobić własnego moda.

Uważam, że @krixon47 robi sobie żarty z naszego forum. Ktoś kto nie ma pojęcia jak zwiększyć udźwig, chce zrobić własnego moda? To niedorzeczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, @krixon47 albo powinien dać sobie spokój z "robieniem" modów, albo dużo się jeszcze nauczyć.

Bo jak może mieć wpływ na zmianę udźwigu plik który, tu cyt: " Te pliki są poza grą. ".

Bo nie sądzę, że należy do tych, co pliki z jednego komputera na drugi przenoszą, za pomocą przepięcia myszki.

No i nie doczytałem, na jakiej podstawce chce to zrobić.

I druga rzecz, bardzo dziwna.  Dlaczego temat umieścił na "Wysypisku", skoro wiadomo jakie wpisy czy tematy tu powinny wylądować. Chociaż "turyści" często lubią pobłądzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Używają strony akceptujesz regulamin Warunki użytkowania.

Społeczność
Discord