Skocz do zawartości

Czyste Niebo - porady


Qwertyuiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomyślałem, że warto było by spisać kilka ciekawych porad odnośnie clear sky. Jest dobry sposób na sporą kasę. W każdej bazie znajdują się skrzynki z amunicją. Wystarczy zajrzeć do takiej skrzyni, zostawić w niej wszystkie swoje przedmioty i zebrać tyle amunicji ile jesteśmy w stanie udźwignąć (oczywiście warto zostawić tą z której będziemy korzystać). Zwykle niedaleko są handlarze u których sprzedajemy cały zapas więc nawet jeśli trzeba biegać 2 razy to i tak nie jest to dużo roboty. Sprzedajesz danej frakcji jej własną amunicję! Najwięcej jak na razie zarobiłem na "Powinności"-24790Rubli!!! Po jakimś czasie skrzynki znowu są pełne także jest to sposób na nieograniczoną ilość kasy!!! Zapomniałem dodać, że warto save'ować grę po każdym pobraniu amunicji. Raz zdarzyło mi się, że po powrocie od handlarza kiedy chciałem wziąć ze skrzyni moje graty, okazało się, że mój ulepszony do granic możliwości kombinezon SEVA stał się podstawową wersją. Kolejną istotna sprawa, tym razem chodzi o główny wątek gry. Po wypełnieniu misji dla "Wolności" w Dolinie mroku, dostaniecie informacje o miejscu w którym znajduje się Kieł (Pchli targ). Zanim się tam wybierzecie polecam wydać całą kasę na ulepszanie sprzętu lub zakup nowych gadżetów. Następnie w okolicach Pchlego targu należy znaleźć jakąś kryjówkę i zostawić tam cały swój dobytek w raz z kombinezonem. Ze sobą wystarczy zabrać na wszelki wypadek jakąś tanią broń. Specjalnie nie wyjaśniam dlaczego należy postąpić w taki sposób (nie chcę zdradzać ciekawych akcji) lecz jeśli tak zrobicie to daje słowo, że będziecie zadowoleni :lol: Mam natomiast pytanie. Gdzie można znaleźć karabin szturmowy SGI 5k? Cały czas latam z Vintar'em BC i wysłużonym Obokanem. Jak na razie to dostałem SGI 5k przyłączając się do frakcji "Wolność" lecz niestety uniemożliwia mi to okradanie "Powinności" z ich zapasów amunicji i gram z powrotem od momentu zanim się przyłączyłem do wolności. Szukałem SGI 5k u wszystkich handlarzy i przy umarlakach lecz niestety bez rezultatów... Piszcie jeśli znacie jakieś ciekawe sposoby na ukończenie quest'ów lub na darmową broń, kombinezony i.t.p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Vintorez na Bagnach? Ależ oczywiście!

Wychodzimy z obozu Czystego Nieba i rzucamy okiem na PDA. Szukamy na mapce nasypu kolejowego. Mamy? No to krzyżyk na drogę i go. Gdy dotrzemy na miejsce i uporamy się z Renegatami w obozie przy nasypie, kierujemy swe kroki w stronę wagonów. Przechodzimy na drugą stronę torów, uważnie przeczesujemy ziemię i... Jest! VSS Vintorez. Nieźle zepsuty (naprawa u technika w obozie Czystego Nieba będzie nas kosztować 9600 rubli), ale jest. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy ktos z was prubowal zabic te latajace ogniki czy elektryczne istoty, ktore mozna spotkac w czerwonym lesie i w podziemiach?? Ja kilka razy prubowalem, ale gine ciagle;/

Słownik ortograficzny przesyła pozdrowienia. Podobno dawno się nie widzieliście. - Kalesor

PS. Interpunkcją też się zająłem :>

Jakoś nie widać, żebyś coś poprawił. Znaków przestankowych za wiele też nie przybyło. :-) Nie będę za Ciebie wszystkiego poprawiał :mrgreen: - F23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filippo23,

A w CS to wszystko jest możliwe...

Taa... szczególnie niechciane i zazwyczaj pechowe emisje :lol:

Źeby nie było OT to dam taką podstawową, ale (może) wartościową poradę (dla nowych potencjalnych użytkowników). Mianowicie - broń i pancerze lepiej ulepszać tylko w jednym kierunku, bo wybierając różne ulepszenia można tylko skiebździć broń/pancerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vintorez na Bagnach? Ależ oczywiście! (...)

Tak przy okazji dodam jakby ktoś nie zauważył że jest to nasza własna broń. :lol: Ten teren z wagonami pojawia się w "intrze" gry, to właśnie tam gdy przechodzimy z naukowcami dopada nas pierwsza emisja (i gubimy swoją broń, zresztą widać że w intrze to ją niesiemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji dodam jakby ktoś nie zauważył że jest to nasza własna broń. :lol: Ten teren z wagonami pojawia się w "intrze" gry, to właśnie tam gdy przechodzimy z naukowcami dopada nas pierwsza emisja (i gubimy swoją broń, zresztą widać że w intrze to ją niesiemy).

Przyznam, że nie skojarzyłem tego Vintoreza z intrem. Ale fajnie, że GSC umieściło taki smaczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam poradę dla tych co należą do albo bandytów albo wolności. Wystarczy iść do Agropromu i zdobywać samemu posterunki (lub zabarykadować się przy jakimś jakiś głupi odział na pewno przyjdzie) i jak trafi nam się koleś który ma broń z lunetą to ją zabrać (+to co nam potrzeba z ciał) i zbierać w nieskończoność ja na przykład po jednym takim wypadzie zarobiłem 49540 rubli chyba nawet więcej [wpakowałem do trupa i do bazy stalkerów a tych karabinków było dość dużo ale warto było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do ostatniej porady to ja polecam okradać powinność z ich Obokanów ponieważ są dobrze ulepszone i mają granatnik. Mocowanie granatnika M203 nic nie daje, ponieważ granaty ciężko znaleźć, ale ruskie są częste. Co do porad, to radzę przeglądać wszystkie schowki jakie tylko macie zaznaczone i każdego trupa - ja dzięki temu zdobyłem na chwilę obecną 3 granaty do RPG i jakieś 500 pocisków do SVD czy RP-74 a o innych gadżetach to nie wspomnę. Co do najazdów na Agroprom to polecam - za pierwsze zniszczenie bazy Powinności mamy Egzoszkielet (i odwrotnie jak się zajmie bazę Wolności). Kolejna rada to w czasie akcji Dogoń Kła zanim zejdziecie do bunkra wywalcie na ziemię cały sprzęt swój - wszystko, a kasę spożytkujcie na czymś ciekawym i przydatnym. Potem wchodzicie i was "okradają" a zadanie odnalezienia swoich fantów wykonujemy z swoim sprzętem. Co do broni polecam używanie Obokana na max szybkostrzelność i siła ognia + granatnik i luneta, oraz TRs-a na max celność plus luneta i amunicja radziecka. Taki układ jest idealny. Polecam też mieć dwa pistolety - jeden na naboje 9x19 i drugi na 0.45 cala. Co do snajperek, to mi wystarcza TRs - Jak dołączam do Wolności to biorę potem SVD, ale to jest dodatek, bo ciężko z amunicją. Radzę zbierać sprzęt i robić schowki w pobliżu handlarzy. Nie musicie sprzedawać nic, wystarczy mieć pewność, że jak wrócicie tam to sprzedacie wszystko. Co do pancerzy to polecam SEVE na max ochrona przed anomaliami i kombinezon pancerny na mac ppnc. Taki układ jest ciężki, ale za to jaka ochrona. SEVE musicie ulepszyć zanim wytłuczecie Powinność czy Wolność bo będą problemy z tym potem. Polecam zainstalowanie moda Any NPC trade, ponieważ dzięki temu modowi można sprzedawać graty zwykłym stalkerom co nie zmusza nas do latania do handlarzy ciągle, a ceny mają w porządku. To chyba tyle co mogę tak na oko powiedzieć. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka uwag na temat darmowej broni: 1. RP74 lekki karabin maszynowy amunicja 7.62 PP, 1000 r za magazynek ,dużo amunicji można znaleźć w schowkach.Karabin można znaleźć w obozowisku Wolności "Magazyny Wojskowe" ,na prawo od posterunku Stalkerów pilnujących Monolitu.Można też przystąpić do Powinności . Moim zdaniem niepotrzebne obciążenie , duże obrażenia, słaba celność . Trzeba mieć chyba pancerz z nosorożca aby podejść wroga. 2. SVUmk2 bezkolbowy karabin snajperski amunicja ppanc 7.62x54 mm,450r magazynek. Amunicja tradycyjnie schowki lub do kupienia w Agropromie, Jantarze. Znalazłem karabin przy ciałach, po potyczce przy fontannie -Limańsk.Nie mogłem go już ulepszyć dlatego słabszy niż SVDm2. 3. SVDm2 snajperka amunicja ppanc 7.62x54 mm ,450 r magazynek (j.w.). Przystępujesz do Wolności , lub .... i tu mało wychowawczy numer : czekasz aż do posterunku (Dolina Mroku) od strony legowiska nibypsa, podejdzie snajper , zdejmujesz go i jego kolegów i jakby niby nic idź do bazy , gdzie tylko na żółto zmienia się nastawienie . Dodatkowo pojawia się amunicja u handlarza Wolności. Potężna broń, po ulepszeniu 130% celność , obrażenia 100 pkt, doskonały celownik. Mój typ numer 1. 4. Wintar BC snajperka , amunicja 9x39 mm amunicja -schowki, -tylne wejście- Agroprom . tam też broń i oczywiście jak koledzy opisali - na Bagnach. Warto czekać z ulepszeniem (szkoda kasy), do czasu wykonania zadań dla Leśnika. Dostajemy doskonały egzemplarz w nagrodę. 5. S.A. "Avalanche" zmodyfikowany Wintar BC, amunicja 9x39 mm, dużo broni i amunicji po potyczce na moście- Czerwony Las-,lub : trzeba wybić oddział Monolitu koło helikoptera -Magazyny Wojskowe- uwaga silne pole psioniczne , ale warto, po ulepszeniu bardzo groźna broń ,praktycznie automat snajperski. Wymaga założenia celownika . 6. Colt Kora 919 amunicja .45 , pistolet bardzo dobrze ulepszony zdobywasz uwalniając stalkerów na Wysypisku , wystarczy zaatakować i wybić bandytów w obozie koncentracyjnym, dostajemy informacje o schowku. Mam nadzieję , że się przyda . Jak na coś wpadnę to napiszę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. SVUmk2 bezkolbowy karabin snajperski amunicja ppanc 7.62x54 mm,450r magazynek.

Amunicja tradycyjnie schowki lub do kupienia w Agropromie, Jantarze. Znalazłem karabin przy ciałach, po potyczce przy fontannie -Limańsk.Nie mogłem go już ulepszyć dlatego słabszy niż SVDm2.

Polecam w czasie walki w Magazynach Wojskowych odpuścić kolegów z Wolności i niech poginą, jeden z nich też ma (przynajmniej u mnie) ten karabin.

1. RP74 lekki karabin maszynowy amunicja 7.62 PP, 1000 r za magazynek ,dużo amunicji można znaleźć w schowkach.Karabin można znaleźć w obozowisku Wolności "Magazyny Woskowe" ,na prawo od posterunku Stalkerów pilnujących Monolitu.Można też przystąpić do Powinności . Moim zdaniem niepotrzebne obciążenie , duże obrażenia, słaba celność . Trzeba mieć chyba pancerz z nosorożca aby podejść wroga.

Jest też u gości z Powinności w ich bazie. Drugi można znaleźć w Czerwonym Lesie i/lub Magazynach Wojskowych jak wspomniałeś.

Najlepszy sposób zdobycia - być w Wolności i tłuc Powinność lub być u kogokolwiek i doprowadzić do tego, aby Powinność tłukła się wszędzie i czekać, aż któryś zginie i ma RP-74...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę o broni ale płatnej niestety.Lokacja -Agroprom- baza Stalkerów ,pomiędzy 4 silosami jest właz do bunkra . Mieszka tam Pustelnik od którego dostajemy zadanie

"znajdź PDA" , oraz możemy tam handlować .Do kupienia :

1. RPG-7u granatnik, amunicja granat OG-7v (do kupienia u Leśnika ),lub w schowkach.

Potężna broń wywołująca duże zniszczenia ale bardzo ciężka 8 kg , granat 0.5 kg.

2. Akm 74/2 karabin maszynowy,amunicja 5.45x39mm , dobrze ulepszony , dwa egzemplarze , pierwszy z granatnikiem drugi z powiększoną celnością.

3. TRs 301 karabin maszynowy , normalna amunicja 5.56x45 mm , tu ulepszony na amunicję 5.45x39mm najpopularniejszą w Zonie

[ Dodano: 2008-11-08, 20:53 ]

Sacharow ma wszelkie rodzaje amunicji - do SVD, RP-74 do wszystkiego po jakieś 300 sztuk na raz. Drogo, ale i tak nie zużywa się tego tak dużo.

Grając wolnym najemnikiem , dostajemy amunicję i sprzęt u Sacharowa w najlepszych cenach . Na przykład SEVA kosztuje około 20.200 rubli.

Najtaniej można też kupić najlepszy wykrywacz 1650 rubli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.