Skocz do zawartości

Czyste Niebo - porady


Qwertyuiq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Kalesor! Brakuje mi 1.5.01 i 1.5.03 (mam nadzieję że znajdę pl.), nie wymieniłeś: 1.5.06 czyżby nie istniał albo można go pominąć? Nie wiem też czy instalując któryś w języku innym niż nasz rodzimy finalnie będę miał w pl.?Może wystarczy jak spolszczę Random Moda? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Drogi Kalesornie(odmienia się? :-P ) , nie trzeba patch 1.01 jest już w grze, a i bez 1.5.03 da się przeżyć! ;-) Tak więc, Vorenus, zainstaluj po kolei tak:

Patch 1.5.04

Patch 1.5.05

Patch 1.5.06

Patch 15.07

A jeśli jednak chcesz 1.5.03, to proszę: Tylko pamiętakj, zainstaluj go przed patchem 1.5.04:

Patch 1.5.03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przynudzasz. tylko pytasz, więc pytaj ile chcesz, bo jesteśmy od tego, żeby pomagać ;-) Wszystkie patche ściągaj do wersji PL, bo taka jest w Polsce, może być tylko kłopot z 1.5.03, bo tej wersji nie ma PL, ale nie musisz instalować (1.5.03) bo jest już w "grze". (albo to dotyczyło 1.01 - nie pamiętam, w każdym razie nie musisz instalować 1.5.03 ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak więc, Vorenus, zainstaluj po kolei tak:

Patch 1.5.04

Patch 1.5.05

Patch 1.5.06

Patch 15.07

A jeśli jednak chcesz 1.5.03, to proszę: Tylko pamiętakj, zainstaluj go przed patchem 1.5.04:

Patch 1.5.03

Ellou,

Tak się składa, że to mój pierwszy post tutaj (Powitać wszystkich zgromadzonych) i od razu mam zapytanie dotyczące powyższej kwestii.

Na forum http://forum.purepc.pl/Gry-f9/Stalker-Czyste-Niebo-t239124.html&st=1530 znalazłem taki opis patcha 1.5.06:

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky' - v1.5.06 Patches Available NOW

1.5.04 and 1.5.05 saved games will be compatible with patch 1.5.06.

Game changes:

- Fixed an error when the wounded guide didn't want to lead the player anywhere.

- Increased the number of items for sell for the trader at the goods market.

- Added the possibility to upgrade SVDm 2 at Freedom's mechanic.

- Fixed game crash upon the attempt to speak with the wounded character.

- Fixed an error, which led to the blocking of the storyline quest completion at Yantar (the door to Sakharov's bunker couldn't be opened).

- Increased the amount of money of the bandits' trader.

- Fixed the displacement of the military warehouses on the PDA map.

- Added the possibility to load the last saved game by pressing space bar after the player's death.

Render improvements:

- Added DX10.1 support.

- Added MSAA for alpha-tested objects ("alpha-to-coverage" for DX10.0, custom "alpha-to-coverage" for DX10.1 for better performance, native DX10.1 implementation for better quality).

- Added new quality level for sun-shadows (ultra) for better picture quality.

- Added new min/max shadowmap technique (which takes advantage of DX10.1 when available) allows to speed up high quality sunshafts rendering for top video boards and high resolutions.

- Added high quality sunshafts acceleration for DX9 renderer.

Multiplayer:

- Fixed various game crashes of server and client sections.

- Added the detailed server's statistics.

- Changed the saving of the server online-dump (dump is saved to online_dump.ltx).

- Added the changing of keyboard layout by pressing LCtrl +LShift.

All other changes from earlier patches are also included

Powoli zaczynam głupieć z tymi patchami - skoro jest informacja, że patch 06 zawiera wszystkie poprzednie poprawki i skoro patch 07 jest poprawioną wersją 06 (która miała błędy), to po czorta instalować kolejno wszystkie wcześniejsze

Patch 1.5.04

Patch 1.5.05

Patch 1.5.06

Patch 15.07???

Ktoś może mnie oświecić w tej sprawie?

Pytanie nr 2 - czy jeśli tymczasem nie planuję gry w sieci (już wyjaśniam - mam oryginalną wersję pudełkową PL CD Projekt, tyle że w Stalkera gram od niedawna i chyba jestem za cienki na rywalizację z innymi starymi wyjadaczami - dlatego nie chcę sobie psuć nerwów), to czy ma sens instalowanie patcha 1.5.08 który poprawia tylko opcje gry sieciowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najlepiej jest instalować wszystkie patche po kolei. Nie raz miałem problemy, kiedy zainstalowałem jednego pacha. Na forum PurePC znajduje się opis w języku angielskim i w zasadzie nie różni się od tego po polsku. 2. Proste - nie instaluj patcha 1.5.08, jeśli nie planujesz rozgrywki sieciowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki - jeszcze się zastanowię czy jechać po kolei czy tylko 1.5.07? Może ktoś ma doświadczenia z jedną i z drugą opcją? BTW - ta gierka jest jak zona - nieprzewidywalna - u jednych zachowuje się dobrze na przeciętnym sprzęcie, u innych robi problemy na wypasionych maszynach, czyżby anomalie się rozprzestrzeniały? ;-) Na razie dzielnie pracuję więc instalacja poczeka do wieczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle "po kolei", co wszystkie. Każdy patch wprowadza jakieś zmiany, z następne, nie zawierają ich, tylko inne, które mają naprawić. Przykład: Plik x działa w 50% Plik y działa w 30% Patch 1.5.xx naprawia plik x Patch 1.5.xx naprawia plik y Czyli, jak zainstalujesz tylko tego pierwszego patcha, to naprawi on plik x, to fakt, ale już nie plik y, mimo że byłby "wyżej", tzn. np. 1.5.08. Więc nie wiem, skąd ten pomysł, żeby tylko ostatniego patcha instalować :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W?tpię żebym odkrył co? nowego ale być może komu? przyda się moja skromna opinia. Do wersji wyj?ciowej 1.5.01 zainstalowałem łatki 1.5.04, 1.5.05 i 1.5.07 (03 i 07 olałem). Dodatkowo oczywi?cie hotfix - voice. Gra ruszyła (zacz?łem oczywi?cie od nowej gry), póki co pobiegałem po bagnach i wrażenia s? takie: - Scenariusz nie jest powtórzeniem tego co odegrałem w poprzedniej wersji, - Miłym zaskoczeniem jest współpraca z oddziałami CS (wcze?niej musiałem nap...arzać się z NPLami solo :-> - Rzeczywi?cie wybór towaru u handlarza jest lepszy, - Nie zauważyłem jakiego? szczególnego wzrostu płynno?ci gry, - Niestety nadal dostrzegalne s? błędy (po grupowym ataku na Renegatów koło Ziła (obok placu maszyn) jeden z CS-ów trzęsie się w krzakach i ani w lewo, ani w prawo - nie reaguje na nic, a reszta oddziału wróciła na pozycje wyj?ciowe), - zauważyłem też błędy w realizacji zleceń "w czym mogę pomóc" - mam zamówione przedmioty - niestety nie mogę ich przekazać zamawiaj?cym (konkretnie dwóm), bo w dialogach nie ma takiej opcji. W innych przypadkach przedmioty przekazałem bez kłopotów. Słowem - pewnie będzie jeszcze jaka? łatka :) Nawet jak nie będzie to i tak nie zrezygnuję ze Stalker - w końcu życie też nie jest idealne :mrgreen: PS. Pozdrawiam lorddino :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgadzam się z przedmówcami, najlepiej instalować aktualizacje po kolei - pomimo że czasem trudno jest dojść do ładu który pierwszy a który ostatni. Nie polecam instalowania tylko najnowszej aktualizacji pomijając poprzednie, zrobiłem tak w poprzedniej części gry, działała ale nie inaczej :-) np kiedy chciałem rozwalić skrzynie nożem to musiałem parę razy w ją "kroić", po instalacji aktualizacji ten szczegół się znacznie poprawił. Twórcy stworzyli świetną grę ale o to aby nam graczom ułatwić życie z aktualizacjami to trochę zaniedbali do końca, nie jest tak jak powinno być że każda nowsza poprawka zawiera także wszystkie poprzednie uszczuplone o błędy które się pojawiły w nich. Pozdrawiam Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie jak to jest z ta wojną frakcji, na razie nigdzie się nie dołączyłem jeszcze ale z lubością tłukę Bandytów. Problem polega na tym, że jak odbije dany punkt po jakiejś minucie w jego pobliżu pojawia się oddział Bandytów i jatka od nowa, czy jak najpierw zajmę ich bazę to posiłki przestana napływać?? Zaznaczę, że gram na weteranie nie wiem czy to coś zmienia ale może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób na wezwanie swoich ludzi do danego miejsca?? Bo już zająłem ze 3 przyczółki i nadal nic, wiem, że czasem długo lezą ale moi w ogóle sie nie poruszają za wyjątkiem zadań odbij to. Choć i tak nie zawsze bo mam 1 takie w wysypisku odbite dawno temu, a stoi puste, a nie ma kto tego szturmować żebym mógł to chociaż pobroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.