Skocz do zawartości

Czyste Niebo - porady


Qwertyuiq

Rekomendowane odpowiedzi

Pod poniższym linkiem znajdziecie całą mapę do obu części gry na której są naniesione lokalizacje wszystkich artefaktów oraz co i od kogo możemy otrzymać. Niestety to jaki artefakt znajdziecie w danym miejscu jest generowane losowo. http://www.webalice.it/requena/game/stalkercs/stalkercs.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 tygodni później...

Witam.

Pomyślałem, że warto było by spisać kilka ciekawych porad odnośnie clear sky.

Jest dobry sposób na sporą kasę. W każdej bazie znajdują się skrzynki z amunicją. Wystarczy zajrzeć do takiej skrzyni, zostawić w niej wszystkie swoje przedmioty i zebrać tyle amunicji ile jesteśmy w stanie udźwignąć (oczywiście warto zostawić tą z której będziemy korzystać). Zwykle niedaleko są handlarze u których sprzedajemy cały zapas więc nawet jeśli trzeba biegać 2 razy to i tak nie jest to dużo roboty. Sprzedajesz danej frakcji jej własną amunicję! Najwięcej jak na razie zarobiłem na "Powinności"-24790Rubli!!! Po jakimś czasie skrzynki znowu są pełne także jest to sposób na nieograniczoną ilość kasy!!! Zapomniałem dodać, że warto save'ować grę po każdym pobraniu amunicji. Raz zdarzyło mi się, że po powrocie od handlarza kiedy chciałem wziąć ze skrzyni moje graty, okazało się, że mój ulepszony do granic możliwości kombinezon SEVA stał się podstawową wersją.

Kolejną istotna sprawa, tym razem chodzi o główny wątek gry. Po wypełnieniu misji dla "Wolności" w Dolinie mroku, dostaniecie informacje o miejscu w którym znajduje się Kieł (Pchli targ). Zanim się tam wybierzecie polecam wydać całą kasę na ulepszanie sprzętu lub zakup nowych gadżetów. Następnie w okolicach Pchlego targu należy znaleźć jakąś kryjówkę i zostawić tam cały swój dobytek w raz z kombinezonem. Ze sobą wystarczy zabrać na wszelki wypadek jakąś tanią broń. Specjalnie nie wyjaśniam dlaczego należy postąpić w taki sposób (nie chcę zdradzać ciekawych akcji) lecz jeśli tak zrobicie to daje słowo, że będziecie zadowoleni :)

Mam natomiast pytanie. Gdzie można znaleźć karabin szturmowy SGI 5k?

Cały czas latam z Vintar'em BC i wysłużonym Obokanem. Jak na razie to dostałem SGI 5k przyłączając się do frakcji "Wolność" lecz niestety uniemożliwia mi to okradanie "Powinności" z ich zapasów amunicji i gram z powrotem od momentu zanim się przyłączyłem do wolności. Szukałem SGI 5k u wszystkich handlarzy i przy umarlakach lecz niestety bez rezultatów...

Piszcie jeśli znacie jakieś ciekawe sposoby na ukończenie quest'ów lub na darmową broń, kombinezony i.t.p.

:lol:

[ Dodano: 2008-12-21, 21:43 ]

ucze sie dopiero rozmawiac na forum

[ Dodano: 2008-12-21, 21:43 ]

i przeprasaam jesli cos tu zamieszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... o co Ci chodzi? Napisałeś tylko to dla jednej emotikony...? I co to znaczy, że się dopiero uczysz rozmawiać na forum? Uczysz się pisać...? :roll: P.S Gdybyś nie był nowy, już miałbyś ostrzeżenie, bo po cholerę cytować cały tekst, i pisać potem lol, to bez sensu. Co, to takie zabawne, że przekazuje porady? Nie rozumiem. Wiesz, naprawdę mnie tym wkurzyłeś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filippo23 pomóz mi

[ Dodano: 2008-12-21, 22:01 ]

Sorki Filippo23 ierwszy raz jestem na forum i mysle ze w przyszlosci bedzie ok, nie stresuj sie ! wlasnie kupilem gre i mam problem po przejsciu do kordonu, musze spotkac sie z siedorowiczem ale po wyjsciu z tunelu z bagien zostaje zestrzelony przez wojskowego snajpera bez jakichkolwiek szans pomóz mi te problem zalatwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się jak najszybciej przebiec, kiedy patrol nie będzie patrzył, wypatrzysz moment, idź tuż przy siatce, chowaj się za osłonami, np. kamieniami. Popróbuj, uda Ci się na pewno. Sami mieliśmy to samo ;-) P.S Tylko nie wiem po co w ogóle tamta emotikona. Odpowiesz mi w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka porad: 1. Jeśli cytujesz czyjś tekst, to po prawej stronie ramki masz dwie opcje, cytuj całość, lub część:'c' i 'cytuj'. Oczywiście trzeba najpierw zaznaczyć tekst. 2. Jeśli masz problemy z grą, lub przejściem to znalazłeś Forum dla Siebie, więc poczytaj trochę tematów i postów, ponieważ wiele odpowiedzi znajdziesz w różnych działach. 3. Przejście z Bagien do Kordonu jest stresujące.To nie jest snajper, tylko żołnierz z rkm. Są dwa sposoby: szybki bieg do trzech kamieni po lewej od siatki, kucnąć, apteczka, zapis. Bieg za zwalone pnie, w międzyczasie apteczki i uuch, spokój.Dalej do bunkra.Drugi sposób, to wykorzystanie drugiego przejścia na Bagnach.Powodzenia, witamy na Forum. P.S. Filip byłeś szybszy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytałem o Clear Scy, po świętach muszę kupić bo złapałem napałkę, do tej pory grałem w Cień, Oblivion Lost i (chyba) kończę Priboya. Z tego co piszecie zabawa w Cz. Niebie jest jeszcze lepsza, zastanawiam się czy pierwszy raz zagrać na czyściochu czy zainstalować patcha lub moda? Lubię się postrzelać ale uwielbiam też fabułę i możliwość rozwoju, to w jakimś stopniu dodaje do gry jakąś cząstkę naszego charakteru. W Oblivion podoba mi się możliwośc naprawy sprzętu i zbieractwo w sród NPC-ów, nowe tekstury i niesamowita aura. Dech mi zaparło jak po raz pierwszy w Kordonie podczas nocy zobaczyłem zwarcie i te ciemności z pięknym księżycem - majstersztyk. W Priboyu ciekawa i trudna fabuła (bez pomocy bym utknął - dzięki Mużyki), z tego co piszecie Cz. Niebo jest nieco inną grą i nie chcę przekombinować. Jeżeli jednak jest patch lub mod który Wam się podobał i uważacie że warto z nim zacząć to chętnie spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednak jest patch lub mod który Wam się podobał i uważacie że warto z nim zacząć to chętnie spróbuję.

Polecam kupno , upatchowanie po kolei(ważne) do najwyższego 1.007.Polecam Random Mod, który jest dostępny na Forum.Ja grałem najpierw bez modów, tak dla ciekawości, a potem na Random wzmocnionym o nośność do 999 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Widzę, że jesteście zgodni co do patcha, moda też mam ochotę zainstalować, nie jestem za mocny w dłubaniu w plikach więc zrobię kopię i jedną zmoduję. Zastanawiam się czy w Random Mod też będą kłopoty z celownikiem (s Oblivion była kropka i długo szperałem po necie nim zmieniłem na przyzwoity celnik). Marzeniem byłoby ściągnięcie polskich wersji bo z angielskim jestem na bakier. Swoją drogą dla mnie wersja rosyjska (audio) jest najbardziej klimatyczna. Prawie już miałem C.S ale nie dolicytowałem 5- pln na Allegro bo ciupałem w Oblivion i miałem w zanadrzu Priboya. Echh.. Zaprawdę powiadam Wam skąpi nie dostąpią Królestwa Niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A zatem patche do z końcówką: -7 (sprawdzałem pisze przy nich pl. jest super) potem Random i.... znowu krótkie noce. Co z karabinkami? Czy ich charakterystyki w C.S. są też tak wykręcone jak w Cięń Czarnobyla? Rosyjska gra a totalnie zdołowali konstrukcje Kałasznikowa. Może warto instalować moda choćby po to żeby wyprostować te kalumnie. Napiszcie czy jest Arena? Lubię starożytność i elementy igrzysk są mile widziane, czytałem że jest strzelanie do ptaków ale to dobre dla turystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat o Random Modzie, to jest temat o poradach, tzn. co zrobić w danym momencie, itd., a nie "który mod wybrać". Albert, lepiej jak czegoś nie wiesz, to się nie wypowiadaj, bo tylko namącisz w głowie. ;-) Poza tym, wszystkie patche są również do PL.... :-)

Vorenus, Areny nie ma, jest tylko strzelnica, zarabiasz na niej kasę, chociaż uprzedzam, tak łatwo nie jest ;-)

[shadow=red][glow=red]Koniec Offa[/glow][/shadow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalicytowałem Mużyki! Nie bardzo wiem czy mogę ciągnąc tutaj ten wątek ale zaryzykuję. Zakładam że wreszcie wygram licytację na Allegro i kupię wymarzonego C.S. Filippo23 napisałeś żeby modować po kolei do wersji: 1.5.07, czy możesz wymienić mi po kolei które patche instalować? Zależy mi na polskich napisach w grze (lektor niekoniecznie). Patchy do C.S jest dużo a pl ściągnąłem tylko 1.5.04, 1.5.05 i 1.5.07, będę instalował Random Mod-a (jak radziliście) ale napiszę jeszcze raz : -muszę mieć przynajmniej polskie napisy. Może nie trzeba instalować wszystkich patchy pl. bo grę spolszczy końcowy -1.5.07? Napiszcie proszę jkaie te patche po kolei instalować. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.