Skocz do zawartości

Czas Sojuszu (II część serii)


Rekomendowane odpowiedzi

0980490001378325480.gif

Tytuł oryginalny: Время Альянса
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data premiery: 31.10.2013 r.
Autor: S.A.T (Stalker Alliance Team)
Autorzy spolszczenia: @yellow, @smox, @metek58
Śr. długość rozgrywki: (ok. 15 godzin)



OPIS:

Spoiler

Czas Sojuszu to ulepszona wersja moda G.L.A.D.I.A.T.O.R. II, który zadebiutował w 2013 roku. Do produkcji dodano 3 nowe lokacje, mini-historie w formie kilku zadań, a także pokaźną ilość zmian związanych z ogólnym balansem gry, zdolnościami głównego bohatera i charakterystyką przedmiotów. Należy również pamiętać o „modernizacji” starych skryptów i korekcie licznych błędów trawiących oryginał. 

W trakcie przygody po raz kolejny wcielimy się w majora Diegtiariowa, który po wydarzeniach z Zewu Prypeci postanawia pozostać w Zonie. Po pewnym czasie udaje mu się wykryć kolejny podstępny plan Świadomości-Z polegający na całkowitym zniszczeniu wszystkich ugrupowań, pozostawiając przy życiu jedynie mutanty i bioniczne roboty. 

Diegtiariow nie ma wyboru i w obliczu nowego zagrożenia postanawia wspomóc zjednoczone frakcje w walce z agresorem. 

  • Nowa fabuła, która została wzbogacona o sporą ilość zadań pobocznych. 
  • Zaimplementowano system walki wręcz - stało się to możliwe dzięki stworzeniu nowego skryptu. Gdy wróg zbliży się do postaci na odległość mniejszą niż 10 metrów, obaj wyciągają nóż i przystępują do walki.
  • 11 lokacji. 
  • Dużo nowych schowków z nową zawartością. 
  • Wprowadzono system rang. 
  • Zmiany w niektórych zadaniach z poprzedniej wersji moda. 
  • Nowa forma podróży między lokacjami - teleportacja. 
  • Możliwość skorzystania z helikopterów oraz transporterów bojowych podczas wykonywania zadań. 

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi częściami serii: 

SCREENY:

Spoiler

d42f91289170836.jpg

40453122.jpg

post-1863-0-80255400-1396981648.jpg

25709521.jpg

45565678.jpg

ss_daniel_02-13-18_13-16-50_(l05_bar).jpg.dbc92cd3d54c0a068275cdab9f8fd927.jpg

GRAFIKI KONCEPCYJNE: 

Spoiler

0595461001383170099.png

0389881001383170099.png

0632088001383223795.png

0505064001383223555.png

0419407001383223555.png

0527300001383170099.png

VIDEO:

Spoiler

Recenzja od AP-PRO

 

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji: 

  • Zew Prypeci 1.6.02
  • Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z modem oraz spolszczeniem należy umieścić w głównym katalogu gry. 

LINKI DO POBRANIA: 

Spoiler

Mod + Spolszczenie:

  • Nasz serwer - [KLIK]

Spolszczenie:

  • Nasz serwer - [KLIK]

 Autorzy spolszczenia moda NIE WYRAŻAJĄ ZGODY na jego uploadowanie/publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl.

Nowa pogoda:

  • Nasz serwer - [KLIK]

Źródło: AP-PRO_LOGO.png.5af8a41dd682d74089b58cc2dd2edcbd.png  LOGO_STALKERMOD.png.03c0e05fd4d9f6b452ea351627d7ce2c.png

  • Dodatnia 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na tego moda. Dodam tylko, że jest to druga część moda G.L.A.D.I.A.T.O.R.II Czas sojuszu.

.........

 

Zainstalowałem moda i porównałem pobieżnie pliki tekstowe. Zmian jest sporo, trochę tekstu ubyło, ale więcej przybyło. Spolszczenie nie powinno zająć dużo czasu.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zapuszczenie gry poszło bez zgrzytu. Podniosłem ustawienia i gra nakazała ponowne uruchomienie. Drugi raz już klapa, mam wylot z takim logiem:

 

FATAL ERROR[error]Expression    : !m_error_code[error]Function      : raii_guard::~raii_guard[error]File          : D:prog_repositorysourcestrunkxrServerEntitiesscript_storage.cpp[error]Line          : 748[error]Description   : ....a.l.k.e.r. - zew prypecigamedatascripts_g.script:481: bad argument #2 to 'format' (string expected, got nil)
 
Czy posypało mi się coś? Może jak podniosłem ustawienia, to jakiś scrypt zdechł? Nadmieniam, że po zmniejszeniu ustawień, gra ma taki sam log błędu. Proszę o pomoc, bo nie mogę testować, robionego przez nas, tłumaczenia w tym modzie.
 
Editt: Ponownie wrzuciłem gamedata i gra śmiga. Wczoraj brakło (dosłownie ułamek sekundy) prądu i wichnął mi się system. Użyłem "odzyskanie" i komp chodzi. Może to zgrzyt powodowało, ale teraz kacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metek58.

Pograłeś trochę, więc masz już rozeznanie.

Kończąc Gladiatora, zostawały nam dwa lub trzy zadania które miały znaleźć się na początku drugiej cześć. Pamiętam, że na pewno trzeba było zanieść kwiaty jakiejś stalkerce.

Teraz, gdy uruchomiłem moda ( z pełnej wersji, bo Gladiatora usunąłem ), zaczyna się od zadania porozmawiania z kamandirem. Tych nie dokończonych zadań nie ma.

Jak to wygląda u Ciebie. Czy zaczynamy moda znowu od samego początku, czy to dalszy ciąg, ale bez tych poprzednich niedokończonych zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię, ale nie wiem na tym etapie za wiele. Sądzę, że będzie kontynuacja, ale trzeba na nowo będzie zbierać figurki i inne duperele. W moim rozeznaniu, mod jest jakby powiększony i trochę pododawano postaci i misji, które w pierwszej części były nieosiągalne, z racji przebywania na innych lokacjach kluczowych osób, które notabene - nie były jakby dostępne, gdyż mod nie był ukończony, a moderzy z dobrego serca, podrzucili "głodnym" graczom, jako kawał dobrej strawy. To moja opinia i nie mam pewności, czy mam całkowitą rację w tej materii.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej części, można był zbierać figurki, lub nie. Ja ich nie zbierałem.

Ale dokładnie pamiętam, jak autor moda informował, że w drugiej części będą wstawione te zadania, których nie byliśmy w stanie zrobić i od nich miała się zaczynać druga część.

Możliwe, że jeśli ktoś świeżo grał i ma Gladiatora i te ostatnie zapisy, dodaje drugą część jak dopę i może grać dalej.

Mam w taki razie prośbę do tych, którzy grali w Gladiatora po rusku i zostawili sobie zapisy, o dania na hosting tego ostatniego sava.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, by dało się grać dalej na zapisach z pierwszej części. Za dużo jest zmian. 

 

Tłumacząc tego moda natknąłem się na taką rozmowę - "Coś ty, Sasza, wyglądasz na zmęczonego. Idź do Baru. Zrelaksuj się i odpocznij. Możesz zaprosić Siesę. No, a zdobycie Anten Radaru i poszukiwania Mechanika, omówimy w trzeciej części moda."

Będzie więc dalsza część. Trochę  to nie normalne, a jak zrobi tych części 10, to co, za każdym razem trzeba zaczynać grę od nowa?
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro można dodać do starej gry ( Gladiator ) tylko skróconą wersję Czasu Aliansu, to i savy powinny zadziałać. Tak przecież było mówione przy Gladiatorze, że te ostatnie zadania niedokończone, będą w nowej części jako pierwsze.

A mod został podrasowany hardkorowo. Kto pamięta obronę południowego posterunku, to wie że było trudno. Ale teraz właśnie robię to zadanie, i spawnowi mutantów nie ma końca. Leżą ich całe zwały, komp z pamięcią zaczyna nie wyrabiać.

Nie mam innego wyjścia ( gram w nocy ), jak wrócić do wcześniejszych savów, przespać się i zrobić to za dnia. No dokupić wagon śrutu, bo inaczej wszyscy obrońcy padną.

A co do zaczynania moda od nowa przy dopie, to zauważyłem taką manierę u rus autorów ostatniego czasu.

Są tak zakochani w swoich modach, że chcą aby wszyscy tylko w kółko grali je od początku.

Takie coś też było w Wariant Omega. Savy z wersji poprzedniej, nie pasowały do kolejnej.

Robią mała zmianę, praktycznie nieistotną i graj na nowo.

Wielu z rus graczy, z tego powodu skasowało moda.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę z ciekawości, czy w tym co było w Gladiatorze, zaszły jakieś większe zmiany. Na razie, do momentu pójścia przez teleporty do Limańska, prawie nie było. Albo mi się tylko zapomniało. Teraz naprawiając lub modernizując broń zdobyczną, płacimy za to. To samo za remont, nawet otrzymanego pancerza, już po pierwszej walce. Ale są to niewielkie kwoty. Jeśli u doktora kupimy Herkulesy, to szybko zrekompensujemy sobie gotówkę sprzedażą znalezisk.

Nie robimy jakiejkolwiek zmiany parametrów możliwości GG, bo tak samo jak w Gladiatorze, kończy się to wylotem przy uruchamianiu gry.

No i informacja dla tych, którzy będą grali W Czas Sojuszu po raz pierwszy.

Można bez problemu wykorzystać poradnik do Gladiatora.

Aby jeździć BTRem, tak jak w Gladiatorze, wsiadamy klawiszem "użyj", silnik uruchamiamy klawiszem do którego mamy przypisany detektor. Ale detektora nie możemy mieć w slocie. Przenosimy go do inwentarza ( plecaka) zanim wsiądziemy do pojazdu. Strzelamy Tabulatorem. Dlatego ci którzy zamiast WSADu i domyślnych, używają własnych ustawień, klawiszowi Tab nie powinni przypisywać jakichkolwiek działań.

Klawisz ten będzie również potrzebny do strzelania ze śmigłowca.

Teraz poczekam na polonizację i grę z komfortem niemyślenia przy tłumaczeniu.

 

A co dotyczy tych zwałów mutantów o których pisałem w poprzednim poście, to z działającym noktowizorem, na ich tle nie zauważyłem wezwania do powrotu. Przy grze w dzień, już problemu nie miałem. A ci co będą zadanie robić jednak nocą, niech pilnują momentu, kiedy ta informacja im się wyświetli.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli autorzy będą wstawiać następne części tego moda, to ja do spolszczenia ręki nie przyłożę. Nie rozumiem zamiarów autorów, po co "cykać" po kawałku. Nie można było zaczekać i wstawić wersję Finalną? Ile razy można zaczynać tego samego moda? Gdyby chociaż można było zacząć grę tam gdzie zakończyła się poprzednia część!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smox - mam ten sam pogląd co Ty. Autor moda po prostu zakpił sobie z grających. Pisał przecież przy Gladiatorze, że CzS będzie oddzielną grą, kontynuującą Gladiatora. Ale cóż, on rozdaje karty.

Chyba że - tego nie sprawdzałem - grać dalej na starych zapisach można po nałożeniu na Gladiatora skróconej wersji Czasu Sojuszu, jako dopy.

Może ktoś, kto zachował na dysku Gladiatora z zapisami( ale wersja rus ), nałoży dopę i sprawdzi.

Ja uwierzyłem autorowi moda o możliwości kontynuacji gry i wywaliłem Gladiatora z zapisami, więc nie sprawdzę choćbym postawił go na nowo.

 

Ale mam prośbę do tłumaczy.

Robiąc testy polonizacji, zagraliście w Czas Sojuszu i macie z tej gry savy.

Tym którzy grali w Gladiatora i chcieliby zacząć dalszą grę od jego zakończenia, potrzebny jest tylko save z miejsca w którym skończył się Gladiator, czyli przed pójściem na Magazyny Wojskowe.

Zostały w tedy cztery zadania:

1. pójść na Magazyny;

2. rozmawiać z Anarchistą;

3. Kwiat Życia;

4. I dla tych co wzięli - kolekcja figurek.

Wystarczy takiego sava wstawić na hosting, aby ci co nie chcą grać od nowa, mogli go pobrać i grę kontynuować.

Ja pierwszy z takiej pomocy skorzystam.

 

DODANO:

Posiadający zapis z Gladiatora, sprawdził go na CzS. Niestety nie działa.

Gramy od nowa :verymad: :yucky:

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nowy fix kumulatywny z dziś (10.XI.2013) - nowa gra nie wymagana:

1. Naprawiony wylot na MW w czasie wyłączenia psi - instalacji.
2. Naprawione zawieszające się zadanie na wyszukiwanie narzędzi.
3. Naprawione zawieszające się zadanie na pomiary w Ciemnym Parowie.
4. Naprawione tekstury.

 

LINK: http://stalker-gamers.ru/fix_alliance_time_2.7z
 

ŹRÓDŁO: http://stalker-gamers.ru/forum/153-1226-1#33386

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem i rozpakowałem bez problemu. Po rozpakowaniu pojawiła się gamedata o wadze 15,9 MB.

Za chwilę wsadzę na moda i zobaczę czy zadziała.

DODANO:

Nałożyłem fixa na moda, uruchomiłem ostatni zapis i zrobiłem trochę ruchów. Akurat mam do uruchomienia teleporty.

Wszystko zadziałało.

Fixa pobierałem z AVG i nie było protestu.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jednak coś szwankuje to ściąganie. @smox porzucił mi ten fix i potwierdzam - nałożony nie koliduje nawet ze spolszczeniem i nie wymaga nowej gry. Wnosi kosmetykę i likwiduje wyloty. Tak, jak to opisał wyżej @cichy. 

Gram w to drugi raz, ale nie zniechęciło mnie ponowne robienie zadań. Teraz dni są krótkie i jest czym nudę zaciupciać.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w czasie pojedynków z Burerami w Limańsku, któryś z nich pozbawił mnie lornetki.

Czy w tym modzie jet możliwość jej przywrócenia spawnem, lub dodaniem handlarzom do sprzedaży. Pytam, bo mod zabezpieczony anty czitersko.

Jeśli można to jak. Bo wracać do savów z nią nie mogę, bo trochę za daleko poszedłem z grą, zanim się zorientowałem że jej nie mam. A czasem mi jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zostaną zakończone testy i polonizacja tego moda zostanie wstawiona do pobieralni.

Druga część moda jest po prostu świetna. Początkowo miałem pretensje do autorów, że wstawiają niedokończonego moda, ale wycofuję się z tego. Dokonano tylu zmian, że przechodzenie moda drugi raz od początku nie jest nudne, a wręcz przeciwnie.

Do tego mod jest świetnie zoptymalizowany i stabilny. Polecam.

 

Dołączona grafika 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że warto zagrać w tego moda, bo w moim przypadku, nie każdą rozpoczętą grę z modem kończę. Ten mod ukończyłem z zapartym tchem, bo z Alfa-Bionikami nie są przelewki. Jedynie nie odnalazłem 10-ciu figurek dla Trio. Ostatnią znalazłem (z pomocną wskazówką @yellow) na Magazynach, w domu z dość gorącym otoczeniem. Była to figurka psa, a druga też gdzieś ma być na magazynach, ale nie udało mi się jej znaleźć. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.