Skocz do zawartości

Czas Sojuszu (II część serii)


Rekomendowane odpowiedzi

A nie majstrowałeś przy plikach - zmiana udźwigu lub coś w tym stylu? Mod ma zabezpieczenia anty - cziterskie - nawet wagi w GG nie zmienisz. Nikt nie miał jakichkolwiek wylotów - jest naprawdę bardzo stabilnie (jak mało w którym modzie). Fiksa zainstalowałem grając już - i nic mi się nie stało złego -  doszedłem do końca moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Stalkera instalowałem od nowa żeby zobaczyć czy coś to zmieni. Później pomyślałem o tym fixie, że może to naprawi, ale sprawil tylko wyloty. Sprawdze jeszcze raz bez spolszczenia czy coś się poprawiło.

 

 

edit

Próbowałem wszystkiego i nalej to samo...

Edytowane przez kiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozczarowany:

http://imageshack.us/photo/my-images/21/6fba.jpg/

brak suwaków i ogolnie wszystko się jakoś zlewa, a pytania o jakieś monety czy coś nie do odczytania....

Fix psuje całą gre. Początek, pokazuje się helikopter i xr przestaje działać...

 

Kilkoro graczy ukończyło tego moda. Kilku, w tym i ja, gramy na różnych etapach moda. Nikt nie zgłaszał wylotów w czasie gry.

Z tego screena co wstawiłeś wynika, że nie wyrabia Twoja karta graficzna. Być może wyloty spowodowane są za słabym komputerem.

 

Moja karta jest kiepska i miałem podobnie jak Ty taki widok. Jest jednak na to lekarstwo. Wstaw sobie to do gry - http://przeklej.net/file_details/155196.html

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot był tylko jeden, po tym jak wgrałem ten fix  #16.

Sprawdze jak z tym co podałeś.

 

edit

Dzięki smox, wszystko działa jak powinno. Nawet pokazała się kondycja i hp, czego wcześniej nie było. NIe pomyślałbym ze może to być wina mojej karty. Fakt, moja GF 8500 gt ma juz kilka lat, ale jak do tej pory nie mialem z nią zadnych problemów przy Stalkerach oraz modami do nich...

Tak czy inaczej dziękuje za pomoc. Jutro na spokojnie moge znów wkroczyc w świat ZONY .

 

ps

warto dać tego linka przy pierwszym poście

Edytowane przez kiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w grze. W razie problemów w rozgrywce polecam, jak zawsze świetny poradnik @Cichego z zaprzyjaźnionego forum- http://www.stalkeruniverse.home.pl/index.php?topic=335.0

 

Problem z prawidłowym wyświetlaniem na ekranie czasem występuje na starszych komputerach. Znika jeżeli ustawimy co najmniej średnie ustawienia, ale nie zawsze nasz komp to "uciągnie". Sami możemy sobie z tym poradzić , a lekarstwem jest program Paint.NET. 

Wchodzimy w gamedatatexturesui i otwieramy w Paint.NET plik dds, który źle się wyświetla np. ui_actor_loadgame_screen.dds i na pasku u góry wybieramy zakładkę - Efekty > Fotografia > Wyostrzenie i zmieniamy wartość np. o 1. Zapisujemy i gotowe. Oczywiście można dokonać dowolnych zmian wg gustu.

U mnie ten sposób zawsze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smox - to co jest do pobrania w # 30, dotyczy tylko Czasu Sojuszu, czy można stosować i w innych modach? A jak z innymi częściami stalkera?

 

kiku - nie sądzisz, że Twoje problemy wzięły się z przyczyn, o których rozmawialiśmy w Gladiatorze? Problemy masz właśnie tam, gdzie robiłeś przekładki.

Ja też mam słaby komputer, ale ten mod jest naprawdę dopracowany i zero wylotowy. Daje mi możliwość pięknej gry na dobrych ustawieniach, z wszystkimi detalami.

Ale jak wolisz kombinować, Twoja sprawa.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale Stalker był świeżo instalowany, po prostu czysty tak jak i mod CS. Z Gladiatorem to inna sprawa bo przez instalacje miałem problemy z nim.

Tutaj jak widać paczka od smoxa pomogła, więc to wina mojej karty lub sterowników beta do niej... W plikach z CS nic nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smox - to co jest do pobrania w # 30, dotyczy tylko Czasu Sojuszu, czy można stosować i w innych modach? A jak z innymi częściami stalkera?

 

 

W #30 jest paczka przerobionych plików dds. z folderu -ui z moda Czas Sojuszu i pasuje tylko do tego moda. Jeżeli masz problem z prawidłowym wyświetlaniem w innych modach, to zrób tak jak to opisałem w #32.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana udźwigu je celkem jednoduchá a nemám s ní žádné výpadky.V outfit upgrades jsem změnil toto:

 

additional_inventory_weight    = 300    ; +max_walk_weight additional_inventory_weight2  = 300 power_loss            = -0.05  

Každý si může vybrat svůj oblíbený outfit a změnit mu nosnost.

 

S tím asi anticheat nepočítal. :smile:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiku, a jaką wersję masz tego moda? Jeśli nie z Yandexu, to sprawa jasna - będą możliwe problemy. Opisany przez Ciebie początek rozruchu gry (zawiecha z przylotem helikoptera), miałem i ja, choć kompa ogólnie mam w miarę mocnego. Pobrałem z Yandexu i po postawieniu moda, problem zniknął. Zarejestruj się na Yandexie (bez strat moralnych i finansowych) i zassij, a nie pożałujesz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby - nawet jeśli zmiana parametrów udźwigu jest możliwa, to akurat w tym modzie nie ma najmniejszej potrzeby tego zmieniać. Bardzo szybko możemy pozyskać egzoszkielet, podrasować go za tylko kilkadziesiąt rubli u Tima. Arty zwiększające udźwig też się często zdarzają. A zamiast złomu, lepiej czyścić PDA Alfabioników. Mniej niż 3000 mnie się jeszcze nie trafiło. A dobrą broń można sprzedać handlarzom prawie na każdej lokacji, a złom tylko w bazie. Brak możliwości udźwigu wypełniają Herkulesy, bez problemu dostępne u doktora. Jest to wyjątkowy mod, w którym z kasą i sprzętem nie powinniśmy mieć problemu. Jedyne co bym mu zmienił, to szybkość chodzenia i niewiele podniósł skoczność i wchodzenie na pochyłości (climb_coef).

Ale tylko dlatego, że lubię "szybkich" GG.

Zwiększając udźwig, trzeba by było jeszcze pozmieniać jego wytrzymałość, bo inaczej będzie stawał nam co krok.

A to już grubsza ingerencja.

Gram już czwarty raz ( 2 x Gladiator i tego 1 x po rus i teraz po polsku ) i nie zmieniałem jego parametrów, i nie mam dyskomfortu gry.

Piszę to, aby zaczynający przygodę z tym modem, nie silili się na niepotrzebne zmiany.

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram @kondotiera, mod ma tyle możliwości, że obłowić się można solidnie. Co do szybkości poruszania, to nie ma problemu z tą opcją. Mogę na PW opisać, jak radzę sobie z dużymi odległościami w terenie, bo jako pierwsza "latawica" w Zonie, nie sposób się nie wkurzyć, gdy np. wracasz z Limańska od Monolitu i poprzez bazę Sojuszu, zaiwaniasz do Mrocznego Parowu, by u Naukowców zamienić kilka słów. Współczuje tym i podziwiam ich zaparcie w spacerach po lokacjach, bo przeszli zwykłym marszem cały mod. Ja nie mam tyle nerwów i czasu. Nie wspomnę roli "latawicy" Leśnym Gąszczu z tymi kodowanymi skrzynkami, bo nie wiadomo było, którą kolejno ugryźć. Z nerwów aż mi pępek stawał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja Tri0

 

  Warto na  wcześniejszym etapie gry ją skompletować  - nagroda ułatwi nam dalszą walkę (Barrett M82A1) :D .  Kto chce sam znaleźć figurki niech nie zagląda pod spoiler.

KOLEKCJA TRI0:

Niektóre screeny wykorzystałem z poradnika kiedy grałem w I część po Rus. Wtedy odnalazłem tylko 3 figurki.

1.  Figurka nibypsa - w kontenerze na terenie Baru nieopodal wyjścia na Rostok:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
2.  Figurka pijawki, w rurze przed wejściem do Baru:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
3.  Figurka kontrolera - na moście w Mrocznym Parowie - między konstrukcją spodnią a częścią jezdną, pomiędzy podporami:
Dołączona grafika Dołączona grafika
4. Figurka dzika - w Mrocznym Parowie za tunelami, plecak między kamieniami za zwalonym drzewem:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
5. Figurka giganta Mroczny Parów - przy kamieniach gdzie są 2 kontrolery w plecaku na ziemi:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
6. Figurka chimery Mroczny Parów w zawalonym tunelu za kamieniami:
Dołączona grafika Dołączona grafika
7. Figurka snorka - Radar - na śmigłowcu przy wirniku plecak:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
8. Figurka ślepego psa  Magazyny Wojskowe, w Wiosce Pijawek na strychu chatki ze spalaczem:
Dołączona grafika Dołączona grafika
9. Figurka mięsacza Limańsk, w narożniku placu z fontanną - plecak na ziemi - duża radiacja:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
10. Figurka burera Limańsk, na pace ciężarówki niedaleko tunelu do Czerwonego Lasu:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
NAGRODA:
Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kondotier napsal:

 

Zwiększając udźwig, trzeba by było jeszcze pozmieniać jego wytrzymałość, bo inaczej będzie stawał nam co krok.

 

Wytrzymałość jde také upravit.V upgrade outfit je power_loss = -0.05.Zvedneš to na power_loss = 1.0 a máš větší výdrž.

 

V tomto módu opravdu není třeba skoro nic upravovat.Nosnost jsem upravoval pouze proto abych do zóny mohl s více zbraněmi na jejich vyzkoušení v praxi.Po jejich odzkoušení a výběru té,která nám sedí nejvíce je možno nosnost zase vrátit zpátky.Zkouším ještě ten skok a aby nám zůstala wpn_swd_dark.Ta má super účinnost.Jde sice připsat obchodníkovi i s municí ale jde koupit pouze munice.Obchodník ji má po připsání v nabídce ale po zakoupení zmizí z inventáře a my jsme prodělali peníze.

Edytowane przez Hobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przyjemność przekazać informację, że moda ukończyłem :yes: :D  .

Towarzysz Komisarz Russbik podziękował mi za działania i wysłał do baru z Saszą :wub:  , abyśmy tam doczekali trzeciej części moda :devil: .

Na poniższym screenie pokazuję, czego dorobiłem się służąc w Sojuszu :thumbsup:  .

http://www.sendspace.pl/file/pic/a328ecbc25a82b4089af558/1

Jeszcze coś gdzieś tam na innych lokacjach po skrzynkach zostało. A za zebraną kasę, mogę pół Zony na własność kupić, choć nie sknerzyłem :whistling: .

 

Mogę tylko zachęcić tych, co się jeszcze wahają, aby się nie zastanawiali, ale brali ten mod na pulpit.

 

kiku - muszę cię zmartwić. Nie ma noży w sprzedaży. Masz tylko ten co dostajesz na starcie, a daleko, daleko w modzie, dostaniesz nowy nóż w nagrodę. A bez noża, nie zrobisz fabuły. Trzeba będzie nim trochę pomachać.

A u nas specjalistą od odnajdywania zgubionych rzeczy, jest The Emperor. Jeśli klawisz "1" nie wywołuje noża, to Ty wywołaj TE na PW.

 

kfiat - tak, skompresowany mod, ma 0,99 GB. Nie zapomnij dodać fixa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiku -  Wszystko co potrzebne na początku było w skrzyni za Russibikiem - jeżeli jesteś na dalszym etapie gry, możliwe, że podobnie jak  Kondotierowi lornetkę -  świsną Ci nóż burer. W takim przypadku albo wczytaj wcześniejszy zapis albo skontaktuj się z kolegą The Emperor - zna lekarstwo  :yes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kondotier był GG, to nie Sasza, a Marusia - stalkerka z hangaru byłaby jego wybranką.

Tak że, GG o Saszę nie musi prosić, ani być o nią zazdrosny :D . Nich przed trzecią częścią, nawet potomstwa się doczekają :thumbsup: .

Fajnie będzie Sasza na płd. posterunku wyglądać z niemowlakiem w rękach, zamiast giwery :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.