Jump to content

Niespokojne Czasy - Смутные Времена


gawron
 Share

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu obserwuję na stronie projektu "Niespokojne Czasy" poczynania ekipy tworzącej nad modyfikacją powstającą na platformie SoC, jednak ostatnio nie było żadnych informacji o pracach nad modem. Wczoraj pojawił się wpis informujący, że prace idą pełną parą, więc możliwe, że znowu będziemy mogli zagrać jako bandyta, czego sobie i wszystkim życzę, a autorom udanego projektu i szybkiej premiery.

V07cj0M.jpg

 Jeden z autorów mniej więcej w ten sposób napisał o modyfikacji: " Ogólnie rzecz biorąc, mod specjalnie ma być wykonany w naturalnym stylu oryginalnego Cienia Czarnobyla. Nostalgiczna atmosfera będzie jedną z głównych tendencji modyfikacji, więc w przypadku modeli NPC, interfejsu i całego otoczenia celowo będziemy się starali, aby za bardzo nie odejść od pierwotnej koncepcji gry. Oczywiście dla tych, którzy zechcą, przygotujemy pakiety: graficzny i z bronią, ale to zupełnie inna historia".
Pożyjemy, zobaczymy...

Spoiler

7C4NeMo.jpg

yP2p30U.jpg

iNIBXki.jpg

GVOWhYY.jpg

S8nEVed.jpg

NofgFux.jpg

xPIcNik.jpg

 

 • Super 1
 • Dodatnia 6
Link to comment
Share on other sites

Garść świeżych informacji od autorów. " W tej chwili zespół pracuje nad stworzeniem unikatowych modeli fabularnych NPC, realizacja fabuły idzie do przodu, a także (niespodzianka) udźwiękowienie postaci. Możliwe, że w nieodległej przyszłości zaprezentujemy fragment fabuły, pokazujący część scenariusza, kluczowe postacie i ich udźwiękowienie. A na razie screeny "tajemniczego" wędrownego handlarza, którego będzie można spotkać tylko w nocy we wcześniej uzgodnionym miejscu i czasie".

v9W21EsZxzQ.jpg

Spoiler

F17NnZG0Y6I.jpg

JfT9JpP-3C0.jpg

 

 • Dodatnia 4
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

"Chcemy pokazać jeden z pomysłów graficznych, który jest przedmiotem naszej dyskusji. Mianowicie: wschód słońca o zabarwieniu liliowym. No i zastanawiamy się, czy dodać tę osobliwość do modyfikacji, chcielibyśmy poznać waszą opinię na ten temat." Z zamieszczonej na stronie(link w#2) ankiety wynika, że prawie 90% głosujących (na razie 18 kliknięć) nie ma nic przeciwko liliowym wschodom słońca. Możliwe, że lubią wiosnę i kwitnące bzy. Ja lubię.

4dqf6cEhZS4.jpg

Spoiler

vnKZdePpjZE.jpg

Hx82eAuyWZY.jpg

XT6VP1GtQxM.jpg

 

 • Dodatnia 8
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Krok do przodu. "Kilka screenów z finalnej obsady elewatora, głównej bazy bandytów na Kordonie. Wszystkie postacie na zrzutach to postacie questowe i będą odgrywały taką czy inną rolę w fabule."

Prawie jak kadr z " Romper Stomper ".

ZxfQ8VyBb2g.jpg

Spoiler

y1QrokDcmVY.jpg

L_BwP_8Wg8c.jpg

6W7BTbeuunE.jpg

SFrkN4u4XwY.jpg

 • Dodatnia 5
Link to comment
Share on other sites

"Czołem, towarzysze! Dzisiaj chcemy wam przedstawić nowe ugrupowanie, które odegra jedną z kluczowych ról w fabule modyfikacji.

Syndykat Handlowy, to tajemnicza formacja zbrojna, która niedawno rozpoczęła aktywną działalność na terenie CEA. Ugrupowanie jest dobrze wyposażone i finansowana przez kogoś z zewnątrz. Podobno w jego szeregach można spotkać byłych stalkerów i bandytów. Syndykat prowadzi polowanie na wszystkich wpływowych handlarzy, chce przechwycić wszystkie szlaki przepływu artefaktów i pieniędzy pomiędzy Zoną a Wielką Ziemią, tym samym przejąć całkowitą kontrolę nad tym biznesem. Ciągle pojawiają się w różnych zakątkach Zony, z czego stalkerzy wywnioskowali, że Syndykat czegoś starannie szuka, a i ich główny cel wcale nie jest taki oczywisty, jak by się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Wrogo nastawieni do większości lokalnych mieszkańców.
I właśnie bandytów spotkało to szczęście, że "syndykatowcy" założyli obóz pod ich bokiem, w byłej Wiosce nowicjuszy. Tuż przed tym Sidorowicz z resztą mieszkańców pośpiesznie opuścili to miejsce. Widać z jakiegoś bardzo ważnego powodu Syndykat zatrzymał się w tym miejscu, bo ani myślą opuszczać Kordon, co wcale nie ułatwia życia miejscowej bandzie, do której należy nasz GG. Jaki jest prawdziwy cel tego dziwnego ugrupowania, jakie kryje tajemnice i jak zaważy na losie bandytów, tego już dowiecie się z modyfikacji."

SzJMOPZqdOQ.jpg

Spoiler

nX5MPZolibo.jpg

XA-39pvoBeI.jpg

TbIoqiLaJ0k.jpg

 

 • Dodatnia 5
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 weeks later...
 • 1 month later...
 • 1 month later...

lW0i25LNYC4.jpg

Кто здесь самый главный анархист?
Кто здесь самый хитрый шпиён?

Кто здесь самый лютый судья?
Кто здесь самый удалой господь?

Tak oto (2 pierwsze wersy) autorzy powstającego moda podpisali ostatniego screena. Trochę pogrzebałem i doszukałem się, że jest to fragment tekstu kawałka - Бери шинель kapeli Гражданская Оборона, coś jak nasz Dezerter tylko bardziej schizowa. Od siebie do kompletu dodałem ostatnie dwa wersy. Coraz bardziej lubię tę ekipę tworzącą.

Spoiler

Żeby było wiadomo o co chodzi...

Bierz szynel

Kto tutaj jest największym anarchistą?
Kto tutaj jest najprzebieglejszym szpiegiem?
Kto tutaj jest najgorszym sędzią?
Kto tutaj jest najpobożniejszym Panem?

 

 • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

W dosłownym tłumaczeniu Гражданская Оборона to Obrona Cywilna. Ale ta ich "Obrona Cywilna" raczej ma niewiele wspólnego z tą określoną konwencjami genewskimi. To zorganizowane "pospolite ruszenie". Kto żyw, młody, starzec, kobieta czy dziecko, staje w obronie "rodiny".

Tak że ten ich zespół raczej do dezerterów nie należy.

Ale to tak tylko na marginesie, aby znowu nie wywołać "świętej wojny" ripostowej.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, kondotier napisał:

Kto żyw, młody, starzec, kobieta czy dziecko, staje w obronie "rodiny". 

Tak że ten ich zespół raczej do dezerterów nie należy.

Z całym szacunkiem, ale w tym konkretnym przypadku nie masz racji. Nazwa zespołu Гражданская Оборона została użyta z przekorą i ironią, a Dezerter to nasza kapela punk rockowa, obie ekipy wywodzą się z tego samego nurtu muzycznego.

Link to comment
Share on other sites

Jak zwał tak zwał, dla mnie równie dobrze mógłby to być "dżihad al-daf". Pewnie każde określenie z wyżej wymienionych oddaje istotę sprawy.

A tekst fajny.

Mały off-top. Gdzieś w połowie lat 80. wybrałem się na koncert Dezertera do Wa-wy. Ech wspominki, wspominki... :052:

 • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity