Skocz do zawartości

Mody na klimat i fabułę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum nowy, w świecie stalkera stary.

Powróciłem do Zony po dłuższej nieobecności, ostanie co ukończyłem to Lost Alpha 1.4002. I jak się rzekło wróciłem tym razem biorąc na warsztat Call of Chernobyl. 

No właśnie... Problem polega na tym, że ten mod jest "martwy", pozbawiony klimatu. Czuje się jak w lidlu na wyprzedaży karpia.  Nie zależnie od ustawień napotykam dziesiątki NPC, co jest tragiczne. Zona zatraciła swoją niedostępność. 

I tu rodzi się pytanie. Czy istnieją mody przywracające stalkerskość taką jaką ma lost alpha? (wiem, że zabugowane, trochę brzydkie, obleśnie cutscenki, ale klimat 100/10)

Edytowane przez dragon von chimera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź narodnaja soljanka 2016 jest to strasznie ale to strasznie rozbudowany mod do ogrywania na kupę czasu tylko klimatu jakby trochę brakuje no i bugi się zdarzają.

Ciekawy jest też dodatek do call of chernobyl o nazwie Powrót Legendy

Edytowane przez Zwinny
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR Hybrid - Niby ciekawy, ale ta wojna frakcji... Właśnie nie o to mi nie chodziło; nie znalazłem też informacji czy współpracuje z doctorx questline modem.

@Zwinny Nie mam zielonego pojęcia na co patrzeć, nie udało mi sie przebić przez działy/poddziały na forum. 

PS co do modów to próbowałem: DoctorX questlines; STCOP/AO3/Weapon Gulash (najlepszy); fast travel; 

Edytowane przez dragon von chimera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dragon von chimera napisał:

I tu rodzi się pytanie. Czy istnieją mody przywracające stalkerskość taką jaką ma lost alpha? (wiem, że zabugowane, trochę brzydkie, obleśnie cutscenki, ale klimat 100/10)

No nie wiem czy taką jak w Lost Alpha, bo tam ta stalkerskość kojarzy mi się, z pustymi mapami, które możemy zwiedzać, małą ilością npców na których wpadamy itd

Nie wiem czy o to ci chodzi? No i to nie są mody do Call of Chernobyl.

Możesz zerknąć na Oblivion Lost Remake, bardzo dobry mod:

Z takimi modami co się dużo łazi, mało jest zadań i się trudno w to gra to mi się kojarzą mody z serii LWR ale czy to jest podobne do Lost Alpha :)

Te mi już jednak nie podchodzą.

https://stalkerteam.pl/forum/287-mody-na-bazie-lwr/

Albo Dream Readery:

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dragon von chimera napisał:

Czy istnieją mody przywracające stalkerskość taką jaką ma lost alpha?

"Stalkerskość" trudno zdefiniować. Dla mnie Lost Alpha, to raczej przeciętny mod. Jest wiele fajniejszych modów (dla mnie), które lepiej oddają klimat Stalkera. To wszystko kwestia gustu. 

Zobacz w rozdziale - Mody przetłumaczone na język polski - poczytaj opisy modów, komentarze graczy, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dragon von chimera napisał:

Hybrid - Niby ciekawy, ale ta wojna frakcji... Właśnie nie o to mi nie chodziło; nie znalazłem też informacji czy współpracuje z doctorx questline modem.

Jest, trzeba tylko ściągnąć pliki z tematu Hybrid'a. Poczekaj na nową wersję, spodoba Ci się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Z pewnością ta pustka jest jednym z ważniejszysz elementów. W CoC jest za dużo npc i za małe mapy, jednak te stare stalkery trochę już myszka trącają.  

@smox Dziś posiedzę i stosunkowo dokładnie poprzeglądam :P  

@Junx Poczekam i zobaczę.

Tak trochę zbaczając z tematu. Jak dodać granatnik/celownik do broni która go nie obsługuje? Próba skopiowania z innej broni kończy się wylotem bądź brakiem efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, pewnie coś znajdę.

Co do tej broni, to chciałem dodać granatnik do Wintorieza jak w "Prawo do użycia siły" Szabałowa. No cóż muszę obejść się smakiem. Gotowe pliki mniej więcej umiem edytować ale chrzanienie się z modelami itp jest ponad moje umiejętności i moją cierpliwość :P 

Czy jest jakiś "patch" do Priboy Story? Próbowałem niedawno 3 raz podejść i znowu wywaliło permanentnie save'a w barze. Bez loga, bez niczego po prostu pulpit i dziękujemy panu za granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragon von chimera - W leciwych modach bar jest bardzo newralgiczną lokacją. Może pamiętasz z podstawek, że jak się wchodziło do niego, to z jednej i drugiej strony koło posterunków, dostawały czkawki. W modach jest jeszcze gorzej, a szczególnie jak mamy kupę złomu w schowkach.

I takie coś. Nie możesz brać "najnowszego" od nich i nakładać nasze spolszczenie. Musi być dokładnie wersja podana przy spolszczeniu.

I zostawić broń, taką jaka wtedy była. Masz wtedy klimat tamtych czasów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier To że wymagająca wiem, grałem bez spolszczenia tyle, na czystym modzie, tylko udźwig zmodowany, bez niego też próbowałem. Jest bar - stalker, idi na uj. próbowałem kiedyś różne mody i poza proboiem tylko oblivion tak mnie wywalał w magazynach wojskowych tak jak priboy w barze.

Edytowane przez dragon von chimera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragon von chimera - Jest jeszcze jedna możliwość wylotu. Dotyczy ona bibliotek VC++ . Możesz mieć braki w tych "archaicznych".

Jest na forum temat, w którym są przedstawione zestawy VC++, bez których w takie dinozaury jak Priboj, czasem trudno grać. Zobacz, czy je masz i w razie potrzeby doinstaluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.