Skocz do zawartości

Powrót Legendy - Porady Graczy


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Schowki Kolekcjonera:

 

PDA Stefana Nieustraszonego:

Spoiler

ss_kamil190_04-28-18_00-18-41_(jupiter).thumb.jpg.76f3e82a9edd32ba92f7e786a1b89b8e.jpgss_kamil190_04-28-18_00-18-44_(jupiter).thumb.jpg.d4e687756ea39bf4c3da95af8be8513d.jpg

PDA w podziemiach Medpriboru (tam jest, gdzie pijawka wyskakuje w Cieniu Czarnobyla):

Spoiler

ss_kamil190_04-27-18_14-49-59_(l03u_agr_underground).thumb.jpg.68269658df8875f88e01b4eab5e75119.jpg

Schowek 7 (ostatni ze schowków Kolekcjonera) {jest też kod do drzwi]:

Spoiler

ss_kamil190_04-28-18_16-29-07_(l10_radar).thumb.jpg.e0c0f03cf9b9981589b493ca21dbb7a2.jpgss_kamil190_04-28-18_16-29-28_(l10_radar).thumb.jpg.60de574b482e1fa09cc1b24caf4b0ac3.jpgss_kamil190_04-28-18_16-30-21_(l10_radar).thumb.jpg.c03d5e11b9582da2414967edbb2abb61.jpgss_kamil190_04-28-18_16-30-24_(l10_radar).thumb.jpg.bf0905a8d3bbd1c61b05cd166a9bf60a.jpg

Wskazówka: Jeśli będziemy mieli ujemną reputację typu (хуже всех) czyli najgorszą, to automatycznie wywalą nas z frakcji.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

@Grimm Tak. Można to włączyć w opcjach, ale dopiero po rozpoczęciu gry/wczytaniu zapisu.

lralsmn.jpg.3bea1fa8295d62db11a6f946a3d25c80.jpg

Należy jednak wziąć pod uwagę, że wiąże się z tym pewna niedogodność. Podróżujący po Zonie Bandyci, Monolitowcy, Grzechowcy, Najemnicy czy Ślimaki będą próbowali przejść przez Bar. Prędzej czy później wybiją obsadę obu posterunków (czasem wystarczy jeden patrol Monolitu z RPG), a co gorsza - podczas walk może zginąć kwestowy NPC (Żeka Dublet). Podobny los może spotkać ważne postacie na innych lokacjach (np. Duszman lub Wampir). Ponadto bywa tak, że gdy mamy zlecenie na zabicie jakiegoś NPC, nasz cel teleportuje się nagle na inne lokacje lub pojawia się "poza mapą", co utrudnia wykonanie zadania.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grimm Ano lipa, ale - zakładając, że przechodzimy fabułę jako Samotnik - można sobie z tym poradzić "po partyzancku", bez grzebania w plikach. Gdybyś mimo wszystko zdecydował się pograć w tego moda (a może już grasz?), to daj znać - podpowiem co i jak.

Edytowane przez 3OM6AKAH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grimm  Nie musisz mieć ZP na kompie. Tylko w rejestrach musi mieć komp informację, że w ogóle kiedyś na nim był. Masz to wyjaśnione przy CoC. Można to ominąć, dopisując komendę do skrótu pulpitowego, ale akurat jej nie mam. Może ktoś inny Ci podrzuci.

A grając w LR, nie miałem takich problemów, bo w ustawieniach dla moda - ale tych już ustawianych podczas gry - miałem ustawione dla frakcji "obrona". Wtedy siedzą w swoich bazach i nie atakują innych baz, więc nie zabijają kwestowych. Jak ustawić te opcje, zobacz w opisie dla CoC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kondotier napisał:

Można to ominąć, dopisując komendę do skrótu pulpitowego

Nie można, bo mod uruchamia się z pliku .bat, który już zawiera tę komendę.

25 minut temu, kondotier napisał:

A grając w LR, nie miałem takich problemów, bo w ustawieniach dla moda - ale tych już ustawianych podczas gry - miałem ustawione dla frakcji "obrona"

Bardzo to interesujące, bo w LR nie ma wojny frakcji. Niby gdzie miałeś te ustawienia? Zagrożenie stanowią szwendające się grupki stalkerów, a nie frakcje atakujące bazę.

@kondotier, kiedy wreszcie do Ciebie dotrze, że swoimi "przemyśleniami" wprowadzasz innych w błąd i utrudniasz im grę? Temat ELITE Mod już zarżnąłeś, to teraz pora na LR?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grimm Menu umiejętności otwiera klawisz B. Rada: te pierwsze punkty przeznacz na Przetrwanie (będziesz mógł wycinać z mutantów mięcho i części ciała - przyda się do kwestów) oraz Grabież (kasa z trupów, a później również schowki - warto, bo można w nich znaleźć naprawdę fajne rzeczy). Zresztą, doczytasz tam sobie co do czego.

Co do symulacji życia w Strefie - wstawię trochę później, bo jest trochę pisania. Na razie nie powinno być problemów, mogą się pojawić dopiero gdy dojdziesz do Baru i na Jantar.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, dzięki.
Przepraszam, że mam tyle pytań, ale mod mi się spodobał, a zawsze taki dociekliwy jestem, jak coś to mnie wygońcie :D
Na Kordonie obok namiotu za tunelem słyszę głosy, które chyba się zwracają do mnie, są bardzo podobne jak u kontrolera w Zew Prypeci w jaskini.
Spotkałem jakiegoś ducha btw oraz nwm czemu, ale ciągle tracę życie, bardzo powoli, ale jednak nie jestem napromieniowany, żadnych artefaktów przy sobie nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie poradziłem i teraz mam misję, żeby zbadać ekspedycję wojskową w hangarze na wysypisku.
Znajduje zwłoki żołnierza, ale nic przy sobie nie ma, żadnych notatek, ani dokumentów, a jak przeglądałem wcześniejsze strony to ktoś zapodał screena, że jak przeszukiwał ciało wojaka to miał jakiś świstek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zrobić formatowanie komputera, dlatego troszkę mnie nie było.
Na razie jako samotnik doszedłem do tego samego momentu i zebrałem od wojskowego dokumenty, pojawiła się pijawka, tego się nie spodziewałem, po tym co pisałeś, bardziej spodziewałem się że przyjdzie ktoś też zainteresowany tą teczką np najemnicy.
Więc zginąłem raz :D
Równolegle zacząłem grać powinnościowcem, po jakimś czasie gry nim zauważyłem, że z posterunku obok dziczy i cichych wzgórz giną stopniowo członkowie powinności, mam wyłączoną symulacje życia w całej zonie, nwm czy atak mutantów, czy sobie gdzieś poszli.
Mniejsza, ale czy dostaną jakieś posiłki, bo mam obawy że niedługo ten posterunek padnie.
Mod bardzo mi się podoba, jest tona misji i nie wszystkie to przynieś, podaj, pozamiataj. :)
Chciałem tez kupić jakieś schowki ze sprzętem od informatora, zwłaszcza ten gdzie był kombinezon powinności za chyba 4k rubli, opłaca się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grimm napisał:

nwm czy atak mutantów, czy sobie gdzieś poszli.
Mniejsza, ale czy dostaną jakieś posiłki, bo mam obawy że niedługo ten posterunek padnie.

Jeśli poszli, to do nieba (bo "Powinność" to dobrzy ludzie :D). Zabiły ich mutanty albo szwendacze z wrogich frakcji. Posiłków raczej nie będzie - przynajmniej u mnie nigdy nie było. Poniżej mój cudowny sposób :D na uratowanie niektórych NPC:

Spoiler

A sposób jest równie głupi, co skuteczny i polega na uzbrojeniu ich w PKMy :). Broń + amunicję do niej spawnujemy sobie w ekwipunku (spawner jest w grze) i rozdajemy je Powinnościowcom na posterunkach. Tak samo postępujemy z Duchem podczas pierwszej wizyty na Jantarze (gdyby był już martwy - mogą zabić go snorki bez względu na to, czy włączymy symulację życia w Zonie - trzeba wczytać sejwa sprzed wejścia na Jantar). Ja na tym poprzestawałem - wystarczało, aby przejść fabułę bez zgrzytów - ale można dozbroić innych kolegów, np. przewodnika z Dziczy. I najważniejsze: pod żadnym pozorem nie uzbrajamy NPCów w RPGi! No chyba, że ich nie lubimy... :D

Schowki Informatora generalnie można sobie odpuścić, bo niezłe kombinezony i broń trafiają się czasem w schowkach po zabitych stalkerach, ale to już jak kto lubi. Z tego, co oferuje Informator, moim zdaniem najciekawszy jest Magiczny kombinezon Stalkera (chyba tak jakoś to się nazywa). WAŻNE: Kupując schowek uważnie czytaj dialog (warto zrobić screena), bo to jedyne naprowadzenie - brak znacznika na mapie.

Edytowane przez 3OM6AKAH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.