Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla Windows 10


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z uruchomieniem tej gry na Windows 10. Przy pierwszej próbie uruchomienia komp czyta płytę bo bez niej gra nie działa i nagle przestaje i nic się nie dzieje. Przy drugiej i kolejnej próbie po prostu nic się nie dzieje. Tryb zgodności nic nie daje. Inne gry nawet starsze działają. HELP!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@naznaczony09 - Widzę, że dałeś odpowiedź, ale ze względu na pisanie tego posta, jej nie czytałem.

Od momentu, jak pojawiły się steamowe wersje tej gry są problemy z instalacją pudełkowych. Spróbuj tak. Na niesystemowym dysku, albo partycji, zrób sobie nowy katalog o nazwie np. Cień, lub jak wolisz. Do tego katalogu przekopiuj, ale tylko zawartość katalogu z oryginalną grą. Zrób nowy skrót pulpitowy i z niego uruchom grę. Możesz też wstawić od razu silnik, na start gry bez płyty. Mając oryginalna grę, nie piracisz.

Ale dobrze by było, abyś przed uruchomieniem, po zrobieniu kopii bezpieczeństwa, zmienił w pliku fsgame.ltx linię ścieżki zapisów, na zapisy w modzie.

Zamiast $app_data_root$=true|false|C:\|Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\

zrobić: $app_data_root$=true|false|$fs_root$|ZAPISY\

Przy czymś takim, nie będziesz miał problemów z ich szukaniem.

DODANO.

Masz braki w katalogu bin katalogów i plików. Zła instalacja. Usuń ta co masz i zainstaluj ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowałem zawartość płyty z grą na dysk. Zainstalowałem grę na dysk E. Następnie skopiowałem wszystko z folderu bin z wyjątkiem folderu dedicated  do utworzonego folderu (u mnie S.T.A.L.K.E.R Shadow of Chernobyl) na dysku D. Jeszcze raz zainstalowałem grę do utworzonego przeze mnie folderu. A z dysku E usunąłem grę. 

Bez nazwy...png

5aa2605500fc6_Beznazwy..thumb.png.74570ef5b1478a591ea5597c7324d55a.png

Mi pomogło.

Edytowane przez naznaczony09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@naznaczony09 - Nie wiem jak to poszło, ale niejasno piszesz. Skopiowałeś to co jest na płytce gry, czy dokonałeś instalacji?

Folder główny prawidłowo zainstalowanej gry powinien wyglądać tak:

5aa26135db65a_Kataloggwny.thumb.jpg.1997d234ad479b1ebdcc0ecb06c923b5.jpg

To co pokazujesz na swoim zrzucie ekranu, jest nieprawidłową instalacją. Chyba że w tym katalogu z nazwą gry, masz prawidłowo zainstalowaną, a ścieżka w skrócie pulpitowym prowadzi do niego.

Na tak postawionej grze, jaką masz, nie uruchomisz żadnego moda.

Pokaż, co masz w tym katalogu z nazwą gry i co masz w skrócie pulpitowym, we Właściwościach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@naznaczony09 - Aleś namieszał. Masz taki misz masz, że nic z nim się zrobić nie da.

Po pierwsze, grę instaluje się bez kopiowania zawartości dyskietki instalacyjnej na dysk komputera.

Po drugie, jak już udało ci się grę zainstalować, to nic więcej nie robisz. Dobrze jest jednak po instalacji, dokonać restartu komputera. Przy instalacji gra zrobiła sobie skrót pulpitowy i z niego ją uruchamiasz.

To dodatkowe kopiowanie na dysk D, jest bezsensowne i na dodatek źle zrobione. Bo jeśli chcesz mieć kopię gry na D, to trzeba na D zrobić nowy katalog, z inną nazwą niż zrobiła sobie gra, np. tylko "Cień" i do niego przekopiować całą zawartość jaka jest w katalogu zainstalowanej gry ( to co na moim zrzucie ekranu), a nie tylko katalog bin. Następnie po przekopiowaniu, otworzyć kat bin, zrobić od silnika skrót pulpitowy, przenieść go na pulpit i dać mu taką nazwę, jak ma katalog z kopią. Dla takiej kopii wskazane jest zrobić zmiany w fsgame.ltx ścieżki zapisów, na zapisy w katalogu gry.

Abyś miał porządek na dysku i mógł na podstawce stawiać mody, radzę pousuwać to co masz, zrobić na nowo instalację gry bezpośrednio z płyty, pozwalając na zainstalowanie jej na dysku (partycji ) systemowej.  A następnie kopię tej gry, w sposób jak podałem wyżej.

I pytanie. Twoja gra jest z jakim patchem? Możesz to sprawdzić na ekranie startowym, w lewym dolnym rogu. Powinna być 1.0006.

DODANO. Jak masz grę na płytce, to ściąganie jej ze steama jest bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.