Skocz do zawartości
FairFight

Ulepszenia do broni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was.

Potrzebna mi mała pomoc. Już nie raz mi pomogliście, mam nadzieję, że i tym razem nie będzie inaczej. Taka jedna, malutka prośba.

Potrzebuję grafik wszystkich ulepszeń do wszystkich broni ze stalkera CS i ZP. Wiecie skąd mógłbym je wziąć? Razem z opisami rzecz jasna. Jaki plik gry za to odpowiada i jak go otworzyć? Albo skąd to wziąć jeśli nie z plików gry? Bo grafiki to w sumie mógłbym zrobić tylko skąd będę wiedział, który opis jest do której grafiki (którego ulepszenia).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@FairFight

Pliki określające współrzędne znajdują się w folderze: gamedata/configs/ui

Za współrzędne ikon ulepszeń broni jest odpowiedzialny plik "ui_actor_upgrades.xml"

Za współrzędne ikon ulepszeń pancerzy jest odpowiedzialny plik "ui_actor_upgrades_armor.xml"

Ikony znajdują się w folderze: gamedata/configs/ui

Pliki odpowiedzialne za ikony ulepszeń broni to "ui_actor_upgrades_"

Pliki odpowiedzialne za ikony ulepszeń pancerzy to "ui_actor_upgrades_armor"

Tak jest w CoP'ie. Czystego Nieba nie mam na dysku, ale jestem pewien że te pliki będą w tych samych folderach co w Zewie Prypeci. Pewnie mają też tą samą albo bardzo podobną nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo musisz ją najpierw wypakować. Sprawdź to: http://www.metacognix.com/files/stlkrsoc/#SoCPUP

Jak nie będzie działać napisz, zrobię temat w którym podzielę się unpackerem który sam zrobiłem. Szybszy, zoptymalizowany, kompatybilny z plikami każdej gry. Wypakowuje bez problemu wszystkie pliki z rozszerzeniem zaczynającym się na .db oraz .dbx.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.03.2018 o 12:00, EGZOdaw napisał:

Bo musisz ją najpierw wypakować. Sprawdź to: http://www.metacognix.com/files/stlkrsoc/#SoCPUP

Jak nie będzie działać napisz, zrobię temat w którym podzielę się unpackerem który sam zrobiłem. Szybszy, zoptymalizowany, kompatybilny z plikami każdej gry. Wypakowuje bez problemu wszystkie pliki z rozszerzeniem zaczynającym się na .db oraz .dbx.

Chyba coś nie działa, albo mam problem z kompem. Może twój unpacker zrobi robotę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@FairFight  - Folder gamedata możesz w każdej podstawce zrobić sobie sam.

Ale do czego on Ci jest potrzebny? Co chcesz zmieniać w grze? W zależności od zamierzanych zmian, w folderze gamedata tworzysz nowe foldery, aż do folderów z plikami które chcesz zmienić.

Zobacz jak wyglądają foldery gamedata spolszczeń. Podobnie będzie wyglądać Twoja, tylko że katalogi będziesz miał inne.

Masz cały dział o modyfikacjach. Tam szczegółowiej opisano co i jak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robię wiki Stalkera i potrzebuje ikony oraz nazwy wszystkich ulepszeń z CS i COP, żeby móc odpowiednie drzewka zrobić dla każdej broni i kombinezonu.

Tak sobie myślę, że przydały by mi się także pliki dźwiękowe broni. Zwykłe, z tłumikiem i ładowania.

Wiki to jednak dużo roboty :P

Może unpacker kolegi powyżej zda egzamin.

Edytowane przez FairFight

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi