Skocz do zawartości

Problem z grą Stalker Zew Czarnobyla


karakan watykan

Rekomendowane odpowiedzi

jak nacisnę wejdź do zony to wywala do pulpitu z erorem takim

expression :wave&&wave->lengrh()

function:CSoundRender_source_loader.cpp

line:65

description:Can't open wave file:

arguments:d\mr dj\s.t.a.l.k.e.r - of pripyat\gamedata\sounds\wpn_ak74_shoot.ogg

 

stack trace:

 

0023:02a13813 xrCore.dll, xrDebug::fail()

i tak dalej

prosze o pomoc

mam także moda hybrid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Anton Gorodecki zmienił(a) tytuł na Problem z grą Stalker Zew Czarnobyla
31 minut temu, karakan watykan napisał:

description:Can't open wave file:

arguments:d\mr dj\s.t.a.l.k.e.r - of pripyat\gamedata\sounds\wpn_ak74_shoot.ogg

Z tego co widzę to zainstalowałeś CoCa lub Hybrida do katalogu z Zewem Prypeci (no chyba, że celowo nazwałeś folder z CoCkiem lub Hybrydem "s.t.a.l.k.e.r - of pripyat").

Po drugie: jeśli chcesz naszej pomocy radzę ci jak najszybciej pozbyć tego pirackiego Zewu Prypeci i zakupić oryginał:tappingfoot:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, karakan watykan napisał:

description:Can't open wave file:

arguments:d\mr dj\s.t.a.l.k.e.r - of pripyat\gamedata\sounds\wpn_ak74_shoot.ogg

Brak pliku dźwiękowego, zainstaluj ponownie.

Pomijając pirata, Hybrid'a instalujesz NIE NA ZEWIE a na Call of chernobyl, który jest darmowy na moddb.com 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej jest już ok działa wszystko tylko w grze zdobyłem kolimator i założyłem go  i nie działa dodam że gram  na oświetleniu statyczyny kiedyś zainstalowałem taki patch specjalny do tego i działało a teraz nie moge go znaleść pomorzecie

??

 

Edytowane przez karakan watykan
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Revter - Zew Prypeci nie ma nic wspólnego z Zewem Czarnobyla. Może go na komputerze wcale nie być. Wystarczy że był i zostawił po sobie ślad w rejestrze.

@karakan watykan - Jak to rozumieć, że założony kolimator nie działa? Nie widać go na broni trzymanej w rękach, czy nie ma tego znaczka celowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Revter napisał:

powinien zainstalować mody raz jeszcze. 

A pozwól że się zapytam: Po co? Przecież nawet jak zainstalował CoC'a na CoP'ie to nic się nie stało. CoC nadpisał wszystko co było w CoP'ie i powinno śmigać normalnie.

Ja nigdy w życiu nie reinstalowałem żadnego stalkera. Zawsze robię backup wszystkiego co nadpisuje mod. Potem usuwam gamedatę i appdata/savegames. Następnie przywracam user.ltx i to co nadpisał mod - najczęściej bin, czasami xpatch_02.

Nie wiem o co chodzi tym wszystkim który piszą że należy robić reinstale i inne pierdoły typu defragmentacja. Nigdy nie robiłem defragmentacji a CoC 1.5r6 z modem ważącym 10,5gb wczytuje mi się 30-40 sekund ( 2 letni stosunkowo wolny ale pojemny SSD, DX10, maksymalne, gęstsza i dalsza trawa, wyższy zasięg tekstur w oryginalnej jakości) i to tworząć nową grę. Na ultra wolnym 500gb HDD który ma 12 lat wczytuje się około 2 minuty.

5 godzin temu, Revter napisał:

A z tym, że Zew Prypeci niekoniecznie musi być na dysku, by odpalić Zew Czarnobyla to nie wiedziałem. 

A to ciekawe. Pewnie nie wiedziałeś też że

Spoiler

można zrobić skrót do xrEngine i w linijce "Rozpocznij w" usunąć \bin. No i jest jeszcze jeden sposób: W skrócie do Stalker-CoC.exe dodać komendę "skip_reg".

A do CoC'a 1.5 w ogóle nie trzeba nic robić. Mogłeś nigdy nie mieć CoP'a a i tak uruchomisz bez tych sztuczek które napisałem.

Takie porady jak chcecie zainstalować tego moda komuś kto nie miał CoP'a. Mi się przydały, i to nie raz. Sami tego nie zrobią, nie łudźcie się :) Nawet TeamViewer nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, EGZOdaw napisał:

 CoC nadpisał wszystko co było w CoP'ie i powinno śmigać normalnie.

Właśnie - powinno. Nie zawsze przy jakiejkolwiek zmianie plików (nawet przemieszczenie jednego pliku) gra musi działać jak wcześniej. No, przynajmniej patrząc z mojej perspektywy.

12 minut temu, EGZOdaw napisał:

Nie wiem o co chodzi tym wszystkim który piszą że należy robić reinstale i inne pierdoły typu defragmentacja. 

Akurat reinstall jest w tym przypadku na wzór "powrotu do ustawień początkowych". Nie wszyscy robią kopie, bo ludzie myślą, że robią wszystko jak należy, a tu klops. Raczej to też jest opcja, która przychodzi do głowy większości ludzi.

A jeśli chodzi o defragmentację nigdy nie widziałem, by defragmentacja rozwiązała problem z grą typu "gra się nie włącza".

Może nie wiem wszystkiego, ale przynajmniej staram się jakoś pomóc na tyle, ile mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Revter napisał:

Właśnie - powinno. Nie zawsze przy jakiejkolwiek zmianie plików (nawet przemieszczenie jednego pliku) gra musi działać jak wcześniej. No, przynajmniej patrząc z mojej perspektywy.

No to wystarczy wywalić foldery z plikami database CoP'a. Czyli levels, localization, mp, patches i resources. CoP ma to wszystko rozpierdzielone w głównym folderze z grą, łatwo odróżnić. CoC ma jeden ładny folder database w którym są podfoldery z dobrze nazwanymi plikami db. Wtedy będzie śmigać na pewno.

10 minut temu, Revter napisał:

Akurat reinstall jest w tym przypadku na wzór "powrotu do ustawień początkowych". Nie wszyscy robią kopie, bo ludzie myślą, że robią wszystko jak należy, a tu klops. Raczej to też jest opcja, która przychodzi do głowy większości ludzi.

Powrót do ustawień początkowych w CoC'u to: 

-Usunięcie plików "axr_options", "localization", "atmosfear_options" z gamedata/configs

-Usunięcie plików user.ltx i tmp.ltx z appdata/

Gra będzie jak nowa. Te pliki można śmiało usuwać.

18 minut temu, Revter napisał:

A jeśli chodzi o defragmentację nigdy nie widziałem, by defragmentacja rozwiązała problem z grą typu "gra się nie włącza".

Ja też o tym nie słyszałem. Słyszałem za to, że znacznie przyśpiesza wczytywanie i poprawia wydajność w grze.

19 minut temu, Revter napisał:

Może nie wiem wszystkiego, ale przynajmniej staram się jakoś pomóc na tyle, ile mogę.

Miło z twojej strony.

Ale czy sam kiedyś robiłeś taką reinstalację i czy pomogła? Najczęstszą przyczyną takich bugów jest niepoprawna instalacja (niewiarygodnie często), wypakowywanie .7z WinRaR'em (czasami), błąd przy pobieraniu (niewiarygodnie rzadko).

Chociaż w tym przypadku to był brak jednego (albo i nie) pliku dźwiękowego, więc stawiałbym na złe wypakowanie albo pobieranie. Wystarczyłoby zainstalować (nałożyć) Hybrida jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, EGZOdaw napisał:

Powrót do ustawień początkowych w CoC'u to: 

-Usunięcie plików "axr_options", "localization", "atmosfear_options" z gamedata/configs

-Usunięcie plików user.ltx i tmp.ltx z appdata/

Gra będzie jak nowa. Te pliki można śmiało usuwać.

Zwykle ludzie albo są zbyt leniwi, by babrać się w plikach i usuwać poszczególne, by gra działała, albo zbyt się boją, gdyż jeszcze bardziej coś sknocą.

 Poza tym: 

40 minut temu, Revter napisał:

Raczej to też jest opcja, która przychodzi do głowy większości ludzi.

 

14 minut temu, EGZOdaw napisał:

Ale czy sam kiedyś robiłeś taką reinstalację i czy pomogła?

Ano był taki przypadek, jak chciałem zainstalować Zew Czarnobyla (jedną z wcześniejszych wersji). Po ponownym wczytaniu gry miałem problem z HUD'em (źle rozmieszczona minimapa oraz ilość amunicji) i niektórymi ikonami sprzętu. Wtedy również dość mało wiedziałem na temat ingerowania w pliki gry, więc pobrałem jeszcze raz moda, zrobiłem reinstall i ten przypadek się nie powtórzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Revter napisał:

Ano był taki przypadek, jak chciałem zainstalować Zew Czarnobyla (jedną z wcześniejszych wersji). Po ponownym wczytaniu gry miałem problem z HUD'em (źle rozmieszczona minimapa oraz ilość amunicji) i niektórymi ikonami sprzętu. Wtedy również dość mało wiedziałem na temat ingerowania w pliki gry, więc pobrałem jeszcze raz moda, zrobiłem reinstall i ten przypadek się nie powtórzył.

Ja też miałem problem jakoś 1,5 roku temu jak instalowałem CoC'a. Wtedy jeszcze dużo nie wiedziałem, ale nigdy przez myśl mi nie przeszło żeby robić reinstalację. Pomyślałem co może być nie tak, poczytałem internety i zainstalowałem patch. I wszystko było dobrze.

4 minuty temu, Revter napisał:

Zwykle ludzie albo są zbyt leniwi, by babrać się w plikach i usuwać poszczególne, by gra działała, albo zbyt się boją, gdyż jeszcze bardziej coś sknocą.

Jak zainstalowali CoC'a i jakieś dodatki, to muszą coś wiedzieć. Zresztą, co mogą sknocić jak usuną tylko te (tymczasowe) pliki z ustawieniami w grze.

Leniwi - jak robią reinstal to zajmie im 5012525920582 razy dłużej zależnie od internetu. Jak usuną te pliki to zajmie im 15 sekund i po sprawie.

Boją się - kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Wiesz jak odświeżyć CoC'a? Tak totalnie, jakbyś go dopiero zainstalował. Usuwasz 2 (3) foldery: "gamedata" i "appdata", potem wchodzisz w database i usuwasz folder "addons", jeśli go masz. Dobrze by było też jakbyś zrobił kopię folderu bin. Wtedy jak mod ingeruje w ten folder, usuwasz go i kopiujesz.

Z taką wiedzą nigdy nie będziesz musiał robić reinstalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, mody takie jak CoC, oraz takie z instalatorami, zawierają w sobie podstawkę. Ale to jest podstawka rosyjska . Nałożenie takiego moda na naszą podstawkę powoduje konflikty, skutkujące nie możnością uruchomienia. Oczywiście, że rożnego rodzaju kombinacjami można to naprawić, ale po co robić sobie problemy. Są pewne zasady stawiania modów i gdy się ich przestrzega, gra się bez problemów.

A mniej obeznani nie dadzą sobie rady. Dlatego ciągle zachęcam. Stawiajcie mody na kopiach podstawek. Trzeba się tylko naumieć robienia skrótu pulpitowego i zmiany w fsgame.ltx na zapisy w modzie.

Wszystko inne, to bicie piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EGZOdaw Po prostu podałem reinstall jako pierwszą opcję, jaką mi przyszła do głowy. Jak będzie chciał, to zrobi, jak napisałem. Albo jak Ty napisałeś. Albo ktoś jeszcze inny napisał. 

Można również coś samemu zrobić metodą prób i błędów, może coś wyjdzie. Człowiek uczy się całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Revter - Można metodą prób i błędów. Ale skoro ktoś to już przerabiał i podzielił się doświadczeniem, to po co wyważać otwarte drzwi?

A w opisach instalacji moda, są podane czynności jakie trzeba wykonać, aby mod nie sprawiał problemów. Ten opis jest robiony przez doświadczonych forumowiczów i na 100% sprawdzony, że zadziała.

Ale zawsze znajdzie się jakiś "mądrzejszy", zrobi po swojemu, a następnie z płaczem na forum leci. I jeszcze nie przyznaje się, ze sam pokombinował.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Revter  - To o mądrzejszych nie było kierowane do Ciebie. To uogólnienie tych, co ładują do moda wszystko co się na forum znalazło, bez upewnienia się czy te dodatki są dla niego, lub czy nie gryzą się z innymi dodatkami. Albo robią instalację nie wg. wskazówek, ale na widzi mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie mam problem - gdy próbuje uruchomić zew Czarnobyla wyskakuje mi taki problem   - zew Prypeci zainstalowany i musi być zainstalowany bo bez niego zew Czarnobyla wo-gule  nie startuje  857012125_errorcofc.thumb.png.f5fdce1c76e08e6d819ca6e80a948031.png - Czy ktoś wie o co chodzi ? - nadmieniam że z powodów poprzednich z grą zew Czarnobyla wgrałem od nowa Windows 7 x64 Ultimate wraz ze wszystkimi najnowszymi sterownikami . za udzieloną pomoc z góry dziękuje .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje za uświadomienie mi problemu przyznam że na pysku się trochę zrobiłem czerwony ze wstydu że nie połapałem się od razu o co chodzi  . A w dodatku problem narastał to znaczy  jak -  zciągnołem jeden plik dll okazywało się że brakuje innego dll i tak w kółko . Nie będę się rozpisywał dlaczego mam na komputerze dwa Windowsy - dwa dyski dwa Windowsy 7 ultimate x64  dość powiedzieć że jeden jest oryginalny - świeżo zainstalowany i ten właśnie był chory . Drugi zmodyfikowany aktywowany na lewo - ale zdrowy - nie ważne dlaczego ok . No i najprościej było by przekopiować cały folder C:\Windows\SysWOW64\ folder. (64 bit) z jednego - zdrowego windowa do drugiego he ale Windows na to nie pozwala - blokuje operacie - poziomem dostępu czy cóś . Tak więc rozwiązanie mogło być już tylko jedno - kali Linux - odpalony z pendraiwa - tryb live - otwarcie obu Windowsów i już bez żadnych komplikacji skopiować zdrowy wyżej wymieniony folder ze zdrowego Windowsa do drugiego - ze zgodą na nadpisanie istniejących folderów i plików . Gra Zew Czarnobyla  działa . Opisuje to jak rozwiązałem ten problem bo to jest sposób szybki  i prosty - jeśli nie masz dwóch Windowsów - podłącz jakiś dysk wgraj Windowsa , odpal Linuxa w trybie live skopiuj co trzeba , przenieś i komputer działa . Pozdrawiam       

P.S Byłbym zapomniał - instalacja Microsoft Visual C++ nic nie dała 

Edytowane przez NAMARGON
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.