Skocz do zawartości

Jakie macie gitary?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem założyć post na temat jednego z najczęściej używanych instrumentów w S.T.A.L.K.E.R.'ze, jakim jest gitara. 

Sam posiadam owy instrument od prawie 2 lat i również od tego momentu rozpocząłem naukę gry na nim. 

Miguel Esteva Natalia (gitara w mojej sygnaturze) to moja druga gitara (pierwsza była Paola, nie pamiętam dokładnego modelu). Cena nie jest tak wysoka, dobrze się ją trzyma, a dźwięk jest bardzo dobry.

Poniżej zamieszczam jej zdjęcie z Google Grafika (mój aparat jest za słaby na dobre zdjęcie).

Spoiler

Znalezione obrazy dla zapytania miguel esteva natalia

A Wy jakie macie gitary?

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis może wyglądać jak nie na miejscu. Ale że dotyczy on gitarzystów, wybaczcie.

Swojego czasu wstawiłem tekst o Starym Stalkerze, który pasuje do melodii Stary cowboy. Może któryś z Was, pokusiłby się o nagranie tego Starego Stalkera i wstawił tu na forum?

Tu link do słów.

A tu jeszcze Stary cowboy, z chwytami gitarowymi.

https://www.youtube.com/watch?v=NTY7nORA_m8

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o gitary, to miałem z nimi częstą styczność w młodych latach. Kumpel miał brata muzykanta grającego w wiejskim zespole. Jak zespół stał się sławny:), to znaczy zaczęli ich angażować na zabawy i dyskoteki w Remizach, Klubach rolnika, to nasi muzykanci stali się "artystami":) i nie wypadało im samym taszczyć sprzętu. I tu pojawiam się ja z kumplem. Za darmowy wstęp, ładowaliśmy im te bambetle do Nyski, Żuka, albo innego pojazdu, a na miejscu ustawialiśmy to wszystko na scenie. No i jak wszystko ustawiliśmy i podłączyli, to trzeba było wypróbować czy działa. Wtedy brzdąkałem na gitarach i tyle było mojego "grania":D

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzutka nie całkiem w temacie, choć pokrewna. 

Trochę walę w baniaki. Nie mam co prawda własnej perkusji, choć mając domek z działką mógłbym walić nie przeszkadzając sąsiadom, to w różnych miejscach i konfiguracjach coś tam gram.

Stopa. Werbel. Blacha.

John Bonham ! John Henry Bonham ! - jak krzyczał Robert Plant. Czyli - Moby Dick ! 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz poważnie.

Będąc młodym gniewnym, zafascynowanym subkulturą i muzyką punk, postanowiłem kupić sobie gitarę basową. Na wsparcie rodziców którzy ciężko tyrali aby utrzymać naszą rodzinę nie mogłem liczyć, więc całe wakacje "zapylałem" na budowie jako pomocnik murarza. Mając zarobioną mamonę w garści pojechałem do Kielc i tam w sklepie muzycznym nabyłem coś takiego:

defil_luna_22_top.thumb.jpg.3b19c84b690f2b1fb1b3ef5c434b1474.jpg

Nie pamiętam dokładnie czy to akurat ta wersja. Na pewno miała inny kolor, ale kształt dokładnie taki sam. W komisie muzycznym dokupiłem wzmacniacz lampowy "hand made" i kolumnę. Ponieważ gitara miała dla mnie mało atrakcyjny kształt, znajomy przerobił mi dechę na taką bardziej fenderowską. Zyskała wizerunkowo, ale środek ciężkości poszedł bardziej na gryf. Planowaliśmy z kumplami założyć punkową kapelę, ale w moim wypadku życie napisało inny scenariusz. Lata później "dziecko" odkryło w sobie uzdolnienia muzyczne i gitara gdzieś przepadła. Poniżej jedno z naszych ostatnich wspólnych zdjęć :)

BASS.thumb.jpg.5336947f1ee4e6c38624e94ff1f6e5f7.jpg

W tamtych czasach nie było takiego wyboru w sprzęcie muzycznym jak dzisiaj, głównie wyroby Defila i innych demoludowych firm. Pamiętam że chwalono czeską Jolanę. Zachodni sprzęt był poza zasięgiem przeciętnego zjadacza chleba i kosztował fortunę. Gdy do miejscowego domu kultury zakupiono Fendera to traktowano go niemalże jak relikwię.

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chlebczarow, Twoja historia (a przynajmniej spora jej część) brzmi dziwnie znajomo... :D

Ja też zaczynałem od punka i Luny. I też ją "modyfikowałem" - na wyglądzie nie zyskała, wręcz przeciwnie, za to stała się lżejsza. Potem miałem jeszcze kilka różnych basów (i 2 gitary), często też grałem na pożyczonych, ale ich marka, model czy klasa nigdy nie miały dla mnie większego znaczenia - w myśl zasady: na świecie jest znacznie więcej kiepskich grajków niż kiepskich instrumentów.

1994 - pierwszy raz w studio. Mensfeld Active Bass.Untitled-1.thumb.jpg.ecffb1622fc858ca67902a3311fe04d1.jpg

W drugiej połowie lat 90-tych przesiadłem się na elektronikę i sam zacząłem nagrywać i , hmm... "prądukować" muzykę.

DSC06978.thumb.jpg.f0a58d49acf9e4867249e47038cb4ed7.jpg

Ale bas i gitarę lubię katować do dziś :D, choć rzadko zdarza się okazja...

(Przepraszam za tragiczną jakość fotek, ale lepszych nie mam - nie lubię jak mnie "zdejmują".)

Edytowane przez A6AKAH
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.