Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zgaduję, że nie pozwala na bezpośrednie pobranie, tylko mówi, że musisz się zalogować, zapisać na dysk Yandexowy i dopiero stamtąd będziesz mógł pobrać.

Generalnie to polecam zrobić konto na Yandexa, jako że wiele modów jest wrzucanych właśnie tam. Sam dla właśnie OGSME założyłem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gram i na Kordonie też wyleciałem z " Can't find model file 'actors\stalker_neutral\stalker_neutral_2_7.ogf'. "

Odsyłacz do pobrania pliku jaki dał @Anatolij jest martwy.

@smox Mógłbyś ten plik bez hostingów wstawić do #1 na stałe? Spolszczenie pobrane dzisiaj, więc go w nim nie ma.

I wyłapany błąd. W dialogu z Zimnym, mechanik nazywa się Szary, a przy spotkaniu wita nas stary znajomy - Nowikow.

ss_fred_08-16-20_14-53-58_(marsh).thumb.jpg.7ddeb4974f7fa0c2f9ab2b832bdc8d5c.jpgss_fred_08-16-20_14-54-02_(marsh).thumb.jpg.e33e0d3e5cfe19b97106f2300f5bac83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, w marcu 2018 roku zrobiłem Patcha 0.1 usuwającego błąd z " Can't find model file 'actors\stalker_neutral\stalker_neutral_2_7.ogf'. " i wiele innych błędów. @Agrael dodał go do 1 postu. Gdzie się podział ten Patch, to trzeba zapytać kogoś, kto poprawiał ten temat.

Ja już go nie mam. Może ktoś ma na dysku i go udostępni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @tom3kb:) Dzięki Tobie uniknąłem ponownego robienia Patcha do tego moda.

2 godziny temu, tom3kb napisał:

@Agrael to pasuje go też dodatkowo do pobieralni dodać.

Panowie, zaczekajcie z dodawaniem tego Patcha do Pobieralni. @kondotier gra w tego moda i znajduje błędy. Jak skończy, to poprawię wszystko co znajdzie i wstawi się zaktualizowanego Patcha.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox Patcha trzeba dodać, bo jest już co najmniej dwóch grających, a dyskusja o modzie zawsze przyciąga innych. A z czasem podmienić go na finalny, nie będzie problemu.

A jak to będzie dalej scenariusz z CzN z mini zmianami, to nie wiadomo jak daleko zajadę.

NA ZACHĘTĘ DLA NOWYCH GRACZY.

ss_fred_08-16-20_16-25-27_(marsh).thumb.jpg.08939296bf99efe20450f2ba9b26f5ae.jpg

ss_fred_08-16-20_20-04-38_(marsh).thumb.jpg.e6d028148c40d51cead7ef73accd34d2.jpg

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten patch był na UploadFile i niestety jest już tam nieaktywny. 
Właśnie przed chwilą dodałem go do naszej pobieralni, ale to nic. Jeżeli pojawi się nowy, to po prostu się go zastąpi. 

Mod ciekawy, ale pamiętam, że miał trochę błędów. Raz go nie ukończyłem przez wstąpienie do frakcji i Lebiediew w Limańsku nie chciał rozmawiać, a za drugim w podziemiach Prypeci miałem rozmyty obraz, ale prócz mnie chyba nikt się na te błędy nie skarżył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w skryptach jest ukryta opcja obowiązku spania. Obraz rozmył mi się już na Bagnach, na których długo się bawiłem bez snu. 3 godziny wystarczyły dla ostrego obrazu. Mnie trochę irytuje wygląd "kurtki" nowicjusza czy bandyty. Jej tekstura nie pasuje do nazwy. Mniej by raziła nazwa "okrycie". Ale to jest drobiazg. Tym razem nasz GB z głodu nie umrze :006: . Co skrzynia, to żarcia ogrom. Ale to jest realne. Jest placówka, to obstawa żreć musi.  

Mnie też Sidorowicz nie daje przesyłki dla Zimnego.

INFORMACJA dla nowo grających. Nie bierzcie tego zadania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

No i mod ukończony. Grało się przyjemnie i miło sobie było przypomnieć grę Czyste Niebo. Trochę zmieniona, coś dodano, coś zabrano i na koniec moda dodano nową akcję. Tyle tylko, że pomimo wykonania postawionego zadania, mod się nie skończył, a sam musiałem mu podziękować.

Oto kilka zrzutów z finału mojej gry.

Sądziłem, że to będzie koniec.

ss_fred_08-21-20_19-46-12_(stancia_2).thumb.jpg.a92b47f682cfc785ec26d35ef2dea97c.jpgss_fred_08-21-20_19-47-15_(stancia_2).thumb.jpg.3a7ee4339b4e920edeebe7ac79d4a806.jpg

Ale on był dopiero tutaj.

ss_fred_08-21-20_21-22-06_(escape).thumb.jpg.0dfa1fb9cf1f9ef3a501d8a0075569b0.jpgss_fred_08-21-20_21-36-03_(escape).thumb.jpg.12617a0631407273d1737a7ca10d0e6e.jpg

A w międzyczasie było jeszcze to:

Spoiler

ss_fred_08-21-20_12-03-26_(red_forest).thumb.jpg.f2dad32e6eb9b17549af3bb030fe3297.jpgss_fred_08-21-20_13-14-27_(military).thumb.jpg.a354fbe54df883c753948f5b187ea665.jpgss_fred_08-21-20_15-24-55_(red_forest).thumb.jpg.97bbdc7d41b98ef2c08cb2c55860eaf8.jpgss_fred_08-21-20_15-25-07_(red_forest).thumb.jpg.88751d5fc81a41e51caba2f52902a633.jpg

ss_fred_08-21-20_15-28-33_(red_forest).thumb.jpg.52a6bd740455973f93fbcb00ea3e1d80.jpgss_fred_08-21-20_18-05-21_(stancia_2).thumb.jpg.458685f3db53f787d81145e46f151d42.jpgss_fred_08-21-20_19-24-17_(stancia_2).thumb.jpg.105b6354f160effedb1d1ac0af332a68.jpgss_fred_08-21-20_21-10-53_(marsh).thumb.jpg.526eb552427d3804ab6d199a575250f4.jpg

 

Kto dawno nie grał w Czyste Niebo, albo i wcale, może też spotkać się z tym modem.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ścinki] - prośba o pomoc

Hej - zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcję, jednak mam wrażenie jakby gra się mocno klatkowała i ścinała.

Mój stary laptop to: 

i5-4200 procesor

8 gb ramu

Geforce 750m - 2 gb;

Stąd wydaje mi się, że to nie jest kwestia mocy. 

Próbowałem uruchomić w zgodności z vista - 2 - ale nie pomogło

Podstawka bez patcha też mi się tak ścinała.

Czy ktoś miał podobny problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojciech.kielesinski Mod nie do końca jest zbalansowany. U mnie, mimo dość mocnego kompa, też występowały problemy z silnikiem. Mod zawisał i tyko przez menadżera mogłem z niego wyjść. W logu nie było Fatal. Mod nie ma czyściciela trupów ( albo ma on jakieś ograniczenia ), ma sporo mocno wypchanych schowków, więc jest mu ciężko.

Zszedłem w ustawieniach zaawansowanych z obciążającymi parametrami (tekstury, odległość widoczności gdzieś na połowę, a trwa i cienie na zero. No i katalog zapisów musiałem często opróżniać, oraz częściej niż to robię zwykle, wychodzić z gry. Nie próbowałem schodzić z oświetleniem.

Ja jeszcze, aby wyczyścić pamięć ze złogów po zbędnych plikach, aby nie resetować kompa, uruchamiam jakiś inny mod do poziomu menu i wychodzę z niego.

Tym sposobem zawisania moda były rzadkie i nie przeszkadzały. Możesz spróbować dodać do skrótu pulpitowego komendę -noprefetch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2020 o 11:55, kondotier napisał:

@wojciech.kielesinski Mod nie do końca jest zbalansowany. U mnie, mimo dość mocnego kompa, też występowały problemy z silnikiem. Mod zawisał i tyko przez menadżera mogłem z niego wyjść. W logu nie było Fatal. Mod nie ma czyściciela trupów ( albo ma on jakieś ograniczenia ), ma sporo mocno wypchanych schowków, więc jest mu ciężko.

Zszedłem w ustawieniach zaawansowanych z obciążającymi parametrami (tekstury, odległość widoczności gdzieś na połowę, a trwa i cienie na zero. No i katalog zapisów musiałem często opróżniać, oraz częściej niż to robię zwykle, wychodzić z gry. Nie próbowałem schodzić z oświetleniem.

Ja jeszcze, aby wyczyścić pamięć ze złogów po zbędnych plikach, aby nie resetować kompa, uruchamiam jakiś inny mod do poziomu menu i wychodzę z niego.

Tym sposobem zawisania moda były rzadkie i nie przeszkadzały. Możesz spróbować dodać do skrótu pulpitowego komendę -noprefetch.

Dzięki wielkie - ja trochę poeksperymentowałem - i działa na lepszych ustawieniach, ale dochodzi do mega dziwnej sytuacji - jak próbuje wczytać zapisany plik, to po załadowaniu pojawia się czarny ekran; gra się crashuje i muszę włączyć ją jeszcze raz. Pierwsze wczytanie trwa też naprawdę długo 5-10 minut albo wiecej. Potem inne save'y wczytuja sie w ciagu kilkunastu sekund.

Zeby moc grać - muszę włączyć nową grę i potem wczytać. Wtedy dopiero udaje się załadować/

 

2) uruchomiłem grę na maxymalnych (dx10; itd) ustawieniach. Wprawdzie się nie ścina - ale wszystkie tekstury wyglądają na rozdwojone - np. obok pojawia się przezroczysty kontur danego miejsca. 
Dwa monitory, biurka itd. obok siebie przesuniete o kilkanaście punktów w górę i w lewo pod kątem. -> miał ktoś taki problem?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@Duchol  Sądzę, że za bardzo się jeszcze z modem nie rozpędziłeś. Dlatego zaproponuję Ci grę w tego moda, ale na wersji remastered. Ten sam mod, ale na silniku x64, z wszystkimi tego pozytywnymi skutkami. Jest dostępny na forum w wersji spolszczonej. Zrzuty ekranu możesz zobaczyć tak w temacie moda, jak i w Klimatycznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czym jest spowodowany występujący u GB stały spadek zdrowia, najedzonego, trzeźwego, bez radiacji, nawet we śnie? Na pasie tylko arty przeciw radiacji. W inwentarzu kilka z radiacją.

Pusty namiot zaprasza do odpoczynku i chrony przed deszczem.

ss_fred_01-12-21_15-09-16_(escape).jpg

Emisja była , lecz przeminęła, zostało tylko wspomnienie.

ss_fred_01-12-21_15-22-44_(escape).jpg

DODANO: No i ten mod zaliczony. Taka sobie modyfikacja Czystego Nieba. kto w nie nie grał, może z moda skorzystać. Szkoda, że decyzję zakończeniu gry, trzeba podejmować samemu, albo bez sensu zwiedzać lokacje.

Zrzutów zrobiłem kilka, a tu niektóre z nich.

Spoiler

Kochający inaczej

ss_fred_01-17-21_13-24-19_(red_forest).jpg

Pchali się kupą, na kupie leżą.

ss_fred_01-17-21_13-30-47_(red_forest).jpg

Walić go !

ss_fred_01-17-21_20-59-32_(hospital).jpg

ss_fred_01-17-21_20-55-59_(hospital).jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Stalkerów,

Mam problem po zainstalowaniu moda gra działała normalnie, po za paroma wykrzaczeniami, ale aktualnie po wczytaniu zapisu, wszystko niby w porządku, pojawia się interface, czarny ekran i gra się zawiesza. Zawieszanie występuje na wszystkich zapisach. Chciałem sobie odświeżyć ponownie serię, ale chyba będę zmuszony do grania w podstawkę chyba, że ktoś mi pomoże w rozwiązaniu problemu albo poleci jakieś fajnego moda po polsku, wcześniej miałem OGSM w wersji 1.8 to miałem problem z tłumaczeniem, bo przy nazwach lokacji miałem krzaczki a w instrukcji instalacji jest "zainstaluj spolszczenie" gdzie są dwa pliki. Przepraszam za mały offtop.

Edytowane przez Jatsumoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jatsumoto  Znajdź temat rankingu modów, to masz tam te najlepsze wg. forumowiczów

Masz też dział Mody przetłumaczone na język polski. Tylko wybierać i grać. Bo jeśli mod jest przetłumaczony, tzn. wart był tego.

A tak najbliższym moda który Ci nie wypalił, będzie ten.

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kondotier napisał:

@Jatsumoto  Znajdź temat rankingu modów, to masz tam te najlepsze wg. forumowiczów

Masz też dział Mody przetłumaczone na język polski. Tylko wybierać i grać. Bo jeśli mod jest przetłumaczony, tzn. wart był tego.

A tak najbliższym moda który Ci nie wypalił, będzie ten.

 

 

Tylko, że jest to mod na platformie Cienia Czarnobyla a mi zależy na Czystym Niebie. Ogólnie da się naprawić ten bład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.