Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, tom3kb napisał:

@Jatsumoto jak ci się zrypały wszystkie zapisy to może być trudno.

Ewentualnie podaj fatal error z loga jeśli jakiś był to może ktoś coś poradzi.

Chociaż jak zerknąłem na poprzednią stronę to masa ludzi narzekała na crashe i popsute zapisy. 

Czyli pewnie nie da się nic zdrobić. Ehh mam pecha odnośnie modów do czystego nieba :/. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dobry wieczór!

Jestem tutaj nowy, więc się przedstawię – mam na imię Tomek. Jako, że jakiś czas temu wzięło mnie na przejście po latach wszystkich części Stalkera, szukam odpowiednich modów. Tak też trafiłem na niniejsze forum i wypatrzyłem ten oto mod.

Mam jednak 2 pytania:

Czy podane w pierwszym poście linki do moda i spolszczenia zawierają najbardziej aktualne wersje?

Czy oprócz samego moda oraz spolszczenia muszę instalować coś jeszcze (jakąś łatkę)? Pytam albowiem prześledziłem nieco niniejszy wątek i często pojawiały się tutaj w postach jakieś dodatki, aktualizacje itp.

Bardzo dziękuję.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszo Witaj na forum :) 

1. Tak. 
2. Nie. Wystarczy zainstalować moda, spolszczenie i na końcu dodać Patch 0.1 do spolszczenia. 

OGSM Extended rozszerza w niewielkim stopniu podstawkę, ale jeżeli wracasz do Zony po dłuższej przerwie, to powinieneś być zadowolony. Pamiętam, że warto rozglądać się za schowkami, bo są w nich ukryte dokumenty, fleszki i unikatowa broń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszo to co jest w pierwszym poście to zawsze to co jest najnowsze i oficjalne lub wersja dla której było robione spolszczenie.

Z reguły spolszczenie robi się dla finalnych wersji moda żeby później nie trzeba czegoś przerabiać jak modder wypuści jakieś łatki, chociaż zdarzają się takie przypadki.

Ale w skrócie w pierwszym poście masz to co potrzeba do grania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej! Zaczęłęm ogrywać ten modzik i mam jakiś dziwny problem graficzny. Wokół mnie występuje obszar cienia w kształcie koła o średnicy z 15 metrów, gdy idę, lub kręcę kamerą, cień przesuwa się wraz ze mną. Psuje mi to całkowicie imersje, wygląda totalnie nienaturalnie :/. Ma może ktoś pomysl co może byc przyczyną? Bawiłem się ustawieniami, ale to nic nie daje

Hej! Zaczęłęm ogrywać ten modzik i mam jakiś dziwny problem graficzny. Wokół mnie występuje obszar cienia w kształcie koła o średnicy z 15 metrów, gdy idę, lub kręcę kamerą, cień przesuwa się wraz ze mną. Psuje mi to całkowicie imersje, wygląda totalnie nienaturalnie :/. Ma może ktoś pomysl co może byc przyczyną? Bawiłem się ustawieniami, ale to nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Coś podobnego, tylko zacieniony był cały obszar do pewnej odległości w linii prostej od bohatera. Wbiłem 

r2_sun_near 18

r2_sun_near_border 1

r2_sun_focus on

r2_sun_tsm on

 

r2_sun_depth_near_scale = 1.f
r2_sun_depth_near_bias = 0.f

Ale spowodowało to tylko, że pas cienia zamienił się w pas światła.

Dalej zmieniłem r2_sun_near  z 18 na 1, i teraz jest w porządku. Coś tam cienie w dalszej odległości szaleją, ale nie kłuje to już tak w oczy.

Dziękuję za podsunięcie rozwiązania problemu :) . 

Edytowane przez Wolin12
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.