Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

KNZZ.png

Tytuł oryginalny: Kонтракт на плохую жизнь: Эффект бабочки
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02   
Data premiery: 26.03.2018 r.
Autorzy: V.I.V.I.E.N.T. Team
Autor spolszczenia: @gawron
Śr. długość rozgrywki: (ok. 3 godzin)


OPIS:

Spoiler

Mod jest niewielkim dopełnieniem historii, którą poznaliśmy w Kontrakcie na Dobre Życie

Najemnik Karp - postać drugoplanowa w poprzedniej produkcji ekipy V.I.V.I.E.N.T. Team w tajemniczych okolicznościach przepada bez wieści w kopalni Czerwonego Lasu podczas zwiadu, który przeprowadzał z Ponurym. Co właściwie spotkało pechowego najemnika i czy w ogóle udało mu się przeżyć ? Tego dowiecie się sami, przechodząc Efekt Motyla.


Cechy moda:

  • nowa fabuła i lokacja;
  • poprawiona grafika;
  • cutscenki;
  • Autor spolszczenia przygotował dwie osobne paczki, które zawierają nowe modele NPC oraz broń.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi produkcjami ekipy V.I.V.I.E.N.T. Team:

  • Bóg z Nami - krótka historia Ponurego, która została wydana przed KNDŻ;
  • Kontrakt na Dobre Życie - modyfikacja rozpoczynająca główną historię Ponurego; 
  • Kontrakt na Nowe Życie - bezpośrednia kontynuacja przygód Ponurego; 
  • Biały Oddział - pierwszy projekt ekipy Vivent Team, który został wydany w 2015 roku;
  • Inkubator - nowy projekt, który nie jest powiązany z poprzednimi dokonaniami ekipy.

Wymagania:

Spoiler
  • Procesor: Intel Core 2 Duo E7400 / AMD 64 X2 5600+
  • Karta Graficzna: nVIDIA® GeForce™ 9800 GTX / ATI Radeon® HD 4850
  • Pamięć: 2GB

Podziękowania: 

Spoiler
  • Aleksander Czystiakow «sanhizz» i Saniok «Razdolbay146»,
  • 4ECTOR - zarządca projektu,
  • "Wowa Sjeleznjow aka Grez" (SZA Team)  - za nową lokację,
  • r_populik - za paczkę broni,
  • @Cromm Cruac - za AtmosFear 3,
  • makdm oraz dlastalk15 - za nowe funkcje skryptowe,
  • dlaMoskir oraz Rilack - za opracowanie powyższych funkcji,
  • Azetrix - za modele rąk.

 

GALERIA:

Spoiler

5a69aa075aab2c7a81854bf7ab0d1a2d.jpg

ss_daniel_01-14-21_16-25-31_(way_in_zone).jpg.e53bf9f29241e78416383e3f152289b6.jpg  ss_daniel_01-14-21_16-26-21_(way_in_zone).jpg.f2318f5a3271e2944f16d0f7588299f3.jpg

ss_daniel_01-14-21_16-58-43_(way_in_zone).jpg.e4553d525ff2128655cb57003fcb3fad.jpg  ss_daniel_01-14-21_18-15-55_(way_in_zone).jpg.0296cc8c6984b6955aa1e11ae231a625.jpg


Początek rozgrywki

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Zew Prypeci 1.6.02.


2. Pobrane i wypakowane archiwum moda (gamedata) umieszczamy w głównym katalogu gry.


3. Kopia plików folderu bin z dodatku XRay do głównego katalogu gry (należy pamiętać o kopii bezpieczeństwa).


4. Identyczną metodą instalujemy fix, spolszczenie oraz ewentualne dodatki, które zawierają nowe modele NPC i broń.
 

 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

  • Yandex - [KLIK]
  • Google Drive - [KLIK]
  • Nasz serwer - [KLIK]

Fix:


Spolszczenie: 

  • Nasz serwer - [KLIK]
  • Cloud Mail (link zapasowy) - [KLIK]

Dodatki:

Spoiler

Możliwość pobrania dwóch paczek z nowymi modelami stalkerów oraz bronią (Weapon Replacer 1.0). Obie mogą być instalowane równocześnie lub każda z osobna - pobrane archiwa wystarczy umieścić w głównym katalogu gry ze zgodą na zamianę plików.

  • Nowe modele NPC - [KLIK
  • Paczka broni - [KLIK]

 


Źródło: new_AP-PRO_LOGO.png.aba0a3e476d400f89ebcc83f4ed08bdb.png
 

  • Dodatnia 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Tomeczku...

Pełna nazwa moda to: Контракт на плохую жизнь: Эффект бабочки version 1.0 (Kontrakt na złe życie: Efekt motyla, wersja 1.0).

Autorzy dodatków: 

Spoiler

Aleksandry Czystiakow «sanhizz» i Saniok «Razdolbay146» 
4ECTOR - Założyciel projektu. (fabuła, rozgrywka, skrypty, idea realizacji) 
Nowa lokacja: "Wowa Sjeleznjow aka Grez" ("SZA Team") 
Paczka broni (OGR) Autor: r_populik 
ATMOSFEAR 3. Autor: CrommCruac 
Podziękowania dla makdm za nowe funkcje skryptowe. 
Podziękowania dla stalk15 za nowe funkcje skryptowe. 
Podziękowania dla Moskir i Rilack za opracowanie powyższych funkcji. 
Podziękowania dla Azetrix za piękne modele rąk. 

Modyfikacja rozgrywa się (prawdopodobnie - przejdę to napisze dokładnie) na jednej lokacji, którą miałem przyjemność ostatnio zwiedzać:

Kilka zrzutów ekranu z mojej gry:

Spoiler

QgsFBhw.jpg

FxNAVZa.jpg

sftZWQr.jpg

XzwMtD1.jpg

eNQc0SM.jpg

0KksqPA.jpg

mZSOUd1.jpg

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Ech Tomeczku...

Pełna nazwa moda to: Контракт на плохую жизнь: Эффект бабочки version 1.0 (Kontrakt na złe życie: Efekt motyla, wersja 1.0).

Spoko, poprawia się ;) jak zaczynałem robić temat jeszcze tego nie było. Autorzy też tworzą/uzupełniają tematy na bieżąco. :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak... Ostatnio przeszedłem Kontrakt na Dobre Życie - najlepszy mod w jaki dotychczas grałem (oprócz CoC'a). I najlepszy mod fabularny. Nie skomplikowany, zero główkowania i 10-godzinnego szukania igły w stogu siana. Jedyne co mi się niezbyt podobało to mało akcji... Ale cała reszta była wyśmienita :)

Jak jest krótki to przejdę nawet po rosyjsku :D

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem grę. Cóż... Mod mnie nie zachwycił, a mówiąc wprost - znudził. Fabuła szczątkowa. Pierwsza część sprowadza się do ciułania kasy na zadaniach (zabij, wybij, odprowadź, znajdź, przynieś itd.). Przerywnik i część druga. Rozmowa z "duchem" i rozstawianie skanerów (liczyłem na jakieś "przygody" po drodze, ale nic z tego). Przerywnik, krótka rozmowa, scena finałowa. I tyle...
Jedyny (jak dla mnie) plus to nowa, dość ciekawa lokacja. Niestety, nie udało mi się znaleźć nic interesującego - może dlatego, że nie szukałem zbyt gorliwie.
Podsumowując: bardzo lubię krótkie mody, ale ten mnie rozczarował. Nie polecam, ale i nie zniechęcam, bo jak wiadomo, gusta są różne - jeden lubi pomidorową, a drugi jak go wszy gryzą...

Edytowane przez A6AKAH
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A6AKAH

Twoja ocena może być całkiem trafna ;)

Sam autor już jakiś czas temu pisał, żeby nie nastawiać się nie wiadomo na co. Fabuła miała być szczątkowa, a zadania taki standardowy zestaw.  Mod powstawał trochę jako taka odskocznia od głównego projektu czyli Sectora 11 i był raczej robiony na zasadzie "żeby nie znudzić się robiąc ciągle jedno ale też nie wyjść z wprawy".

Tak z ciekawości ile zajęło ci ukończenie tego mini modzika?

Obejrzałem też screeny z lokacji od Antona, mapka faktycznie wygląda fajnie.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - trudno mi określić dokładnie, ile zajęło przejście tego moda, ale na pewno nie więcej niż 4 godziny (wliczając przerwy "na zupę":)). Myślę, że wprawnym graczom zajmie to znacznie mniej.

I jeszcze jedno: nie nazwałbym tego moda złym - jest po prostu mało ciekawy. Nic nowego, ale można sobie postrzelać do mutantów i innej "swołoczy":), a z nudów pozwiedzać okolicę i pozbierać artefakty. No i zakończenie historii - z nóg nie zwala, ale pomysł całkiem niezły...

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś znudził "śmiertelnie" ten mod to można odpalić spawner i nie tak jak w/w Abakan łazić za jakąś kasą i bambetlami po lokacji tylko sobie pozwiedzać:

1/ https://modsfire.com/HSYv7L66jr9fAIc

2/ https://cloud.mail.ru/public/NGwd/kqdFGPtLY

p.s. co do lokacji to mi przypomina mini mod w którym się łaziło od budynku do budynku podziwiając faunę, florę i inne atrakcje strefy, mod był chyba z 2015 lub 2016 roku(nie pamiętam tytułu ale był prezentowany na forum).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, vidkunsen said:

Jakby kogoś znudził "śmiertelnie" ten mod to można odpalić spawner i nie tak jak w/w Abakan łazić za jakąś kasą i bambetlami po lokacji tylko sobie pozwiedzać

Za "jakąś kasą i bambetlami", drogi @vidkunsenie, niestety trzeba będzie połazić, bo tego wymaga fabuła, a i tak nie ma nic innego do roboty. Pozwiedzać można przy okazji, ale jak komuś nie chce się łazić, to wystarczy wklepać w konsoli demo_record - i to bez spawnera.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Dobrze wyłapane ;) Ja z automatu skojarzyłem, że skoro to kontynuacja "Kontraktu na dobre życie" to i ten mod ma podobną nazwę "Kontrakt na dobre życie: Efekt motyla" ;)

A tu zmiana.

Tylko nie wiem co zostawić "złe" czy "niecne" czy "fatalne". Moda nie ograłem to nie wiem do czego się odnosi. Czy do losu jaki spotkał stalkera, czy do tego, że byli najemnikami? Chyba wezmę złe na razie, zawsze można zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rzeczywiście dziwne. Odpaliłem moda i sprawdziłem, było tak: rozmowa z przewodnikiem, rozmowa z Markiem i wojakiem, rozmowa z naukowcem (daje skanery), wezwanie od "ducha" i rozmowa z nim, 3 godziny snu (lub do rana) i znaczniki już były. Spróbuj może od początku 2 części (jest autosave). A naukowca (tego wcześniejszego) odprowadzałem do wioski jeszcze w trakcie 1 części - może tu coś się skiepściło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7AQbRES.jpg

Właśnie skończyłem Efekt motyla. Moim zdaniem mod wcale nie najgorszy, odrobina mistyki:), niedopowiedzenia... Niedopowiedzeniem kończy się również cała historia. Modyfikacja w całej rozciągłości odnosi się do Kontraktu na dobre życie, w końcu nasz główny bohater to Karp, ten sam, który w Kontrakcie zaginął w sztolni. Ci, którzy grali, od razu będą wiedzieli, o co chodzi. W pewnym momencie, żeby pchnąć fabułę, trzeba uzbierać 100000 ru, najlepiej od razu zainwestować w Swaroga i przeczesać wszystkie skupiska anomalii. Nasze konto mogą również zasilić nagrody za zlikwidowanie skupisk mutantów i wybicie trzech wrogich oddziałów, zwykłe stalkerskie zarobkowanie. Mimo pewnych niedociągnięć grało mi się szybko i przyjemnie. Szkoda tylko, że autorzy nie pokusili się o jakąś nową paczkę broni i nie pokazali nam lokacji w pełnej krasie, i wcale nie chodzi mi o brak tego, co lokacja kryje pod ziemią.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naukowiec! jak w/w, teraz mod działa jak należy, mistyka to taki fajny przerywnik, Karp ma szansę naprawić swoje i nie tylko, życie.

Paradoks - czy chciałbyś wrócić i naprawić swoje życiowe błędy? 

Nie! bo naprawiając jedno, zepsuję drugie!.

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.