Skocz do zawartości

Скиф


vidkunsen

Rekomendowane odpowiedzi

Скиф (Skif/Scyt/Celt)  (the Scythian) (2018): http://www.imdb.com/title/tt7844166/

Lud (posiadający R1a17a) spokrewniony z Germanami, Słowianami, Celtami, Trakami, mieszkający od terenów dzisiejszej Rumuni poprzez Ukrainę, Rosję i państwa kaukaskie aż do ziem ludów tureckich, kazachskich azerskich.

Zginęli bo nie chcieli żyć w zgodzie z innymi, mieszany lud germańsko-słowiańsko-tracki czyli starożytni Grecy nazywali ich Centaurami - lud koczowniczy, ta historia (film) mówi o ich schyłku.

 

MV5BMjE3MzRkODYtZjNlYi00OWJkLWExNDQtYTY4OThmNDJmMDEyXkEyXkFqcGdeQXVyNTE5MTMxNDc@._V1_UY268_CR3,0,182,268_AL_.jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio, nawet miałem dać ci cynk ale domyśliłem się, że sam znajdziesz ;)

Zawiodłem się, myślałem, że to będzie takie troche historyczne kino, że coś się dowiem o tych scytach. A tu dupa. Zrobili z nich coś w stylu assasinów z serii gier. W fimie są praktycznie tylko jakimś tłem dla historii. Fabuła filmu cienka.

Jedyne co mi się podobało to niektóre kostiumy i ten killer od Scytów Kunica (ten z fryzurą mohawk na plakacie), fajne były walki z jego udziałem. I za to plus ode mnie dla tego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Tom3kb, nie skumałeś przesłania filmu, jest tam wiele poziomów świata podziemi Welesa:D

1/ Krym - Scytowie (tytułowi) kontra: Słowianie ci od starych Bogów i ci od nowego Boga, kupcy bizantyjscy jako "kaganek oświecenia", germanie - Goci.

2/ Krym - ... jako podtekst polityczny - ktoś komuś pokazał coś czego już nie będzie miał a miał przez chwilę i myślał, że będzie jego na zawsze-.(patrz krajobraz, ja znam z autopsji te tereny, to są "góry" na południu w rejonie - Jałta - Ałuszta - Sudak - Teodozja.

3/Świetna muza (w tle pobrzmiewa: Sława tobe Perune), popisy grup rekonstrukcyjnych starych słowiańskich obyczajów.

4/ Fabuła, tak tu się zgodzę, trochę kulawo poszło ale tu reżyser postawił na tło a nie na jasno określoną akcję i postacie.

p.s. spokojnie Tomala! Rosjanie już szykują film o najdalej na pd.wschód wysuniętym/osiadłym plemieniu Słowiańskim - Lechitach znad rzeki Terek.

To taka kraina gdzie Mogołowie osiedlili na przymus Czeczenów, czyli oni są obcy na naszej Słowiańskiej ziemi - temat fajny ale czy tylko historyczny ;)

Polecam do obejrzenia, zwyczaje, muzyka, walka a,la Sistema/Kalaka i krajobrazy.

:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

killer od Scytów Kunica

Przepraszam, że się wtrącam, ale killer Kunica przypomniał mi lata młodości, gdzie kłonica była bardzo popularną bronią ręczną na wsi. Nie była jednak tak popularna jak sztacheta, ale widziałem kilka bitew z jej udziałem:)

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy tam jest wiele poziomów?

W sumie za bardzo nikt się tymi Scytami nie interesuje dopiero na koniec

Spoiler

Cały szef tego ludu "Turkecośtamcośtam ;)" jak ma okazje to ich się pozbywa. I rzuca tekst, że na jego ziemiach może być tylko jego lud. Bardziej film sygnalizuje nam standardową walkę o władzę w jego kręgach

A no i wątek mocy "bestii" też w sumie z  pupy i niepotrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom3kb - topos - kto nie ze mną ten przeciw - Rola Księcia/Kniazia w Rusi czerwonej, Białej i Halickiej a czy gdzie indziej było/jest inaczej?

Bestia - Przecież w naszym DNA tkwią wiadomości o nas - w kontekście ludu - i naszych legendach, nasze legendy to Wilkołaki, Wodniki, Wampiry/Strzygi ... .

Nic nowego, nauka potwierdza, że przy wzroście adrenaliny osłabiona jest praca mózgu a wzrasta siła fizyczna - tu tkwi każda bestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.