Jump to content

ReShade i Lost Alpha DC


YoYo
 Share

Recommended Posts

AArR1nJl.jpg

Tytuł oryginalny: Profil dla ReShade (postprocessing) by YoYo
Platforma: Lost Alpha DC
Data premiery: 01.04.2018 r.
Autor: @YoYo


OPIS:

Spoiler

Wymagania: S.T.A.L.K.E.R. Lost Alpha Developer’s Cut z wł. Dx10+ oraz program ReShade

Profil zawiera większe nasycenie barw, kontrastu, więcej efektów świetlnych, jest lekki DOF na elementach horyzontu, winieta w grze.

Porównanie wersji z ReShade=On i default=off:

xr7G18Pm.jpg  REEC0Elm.jpg

Brak spadku FPS (1080Ti), w profilu są zainstalowane tylko potrzebne filtry (chyba, że dociągniesz wszystkie czego nie polecam), nie wpływa to zatem na czas ładowania gry.

Testowane na S.T.A.L.K.E.R. Lost Alpha Developer’s Cut 1.4006, Dx11, ReShade 3.1.1., moje ustawienia graficzne w grze (czyli to co widać na screenach) są TUTAJ.


Porady:

Spoiler

W profilu ReShade warto sobie ustawić wł./wył. w opcjach, np. klawisz Scroll Lock. Można też zrezygnować z licznika FPS w grze i włączyć sobie ten w ReShade (można też zmienić jego kolor np. na ciemno szary, zielony itp. by mniej raził po oczach.

Enjoy!
 

SCREENY:

Spoiler

Screeny z gry z tym profilem:

PMlrlmL.jpeg

8Fidtxm.jpeg

INTZi2l.jpeg

RkesdSZ.jpeg

vNnuB9i.jpeg

7XzS3zV.jpeg

esziELL.jpeg

o7svB5P.jpeg

NExcFV4.jpeg

INSTALACJA:

Spoiler

 Jak instalować bądź usunąć profil:

1/ ReShade (program do efektów postprocesu) pobieramy tutaj: https://reshade.me/ (testowane na 3.1.1, może być wersja późniejsza).

 2/ Najlepiej stworzyć sobie gdzieś folder, gdzie będziemy trzymać ten sciągnięty plik "ReShade Setup exe", uruchamiamy i wskazujemy ścieżkę do exe od S.T.A.L.K.E.R. LA DC (\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha DC\bins i "XR_3DA.exe"). Wybieramy wersję Dx10+, program spyta się czy dociągnąc filtry, dociągamy ale odznaczamy wszystko (Uncheck All) i zaciągamy tylko te filtry (większa ich ilość spowolni czas ładowania):

 • Ambient Light
 • Deband
 • DPX
 • LightDoF_Far
 • LumaSharpen
 • Technicolor
 • Tonemap
 • Vignette

 Tak to powinno wyglądać (przykład), klikamy OK:

N3kutqS.jpg 

 3/ Sciągnięty profil "StalkerLAyoyo" umieszczamy tam gdzie jest exe 

 4/ Odpalamy grę, podczas ładowania powinien wyskoczyć taki pasek:

Nowy-1JPG_asaqppe.jpg

 5/ Shift+F2 uruchomi nam menu ReShade, tutaj za pomocą "+" dodajemy profil "StalkerLAyoyo" i go aktywujemy (możemy sobie też ustawić w opcjach licznik FPS, wł/wył itp).

Przykład Menu w grze:

lkOboIx.jpg

Jak odinstalować?

Wywalamy z \S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha DC\bins katalog reshade-shaders i pliki dxgi.txt, dxgi.dll, dxgi.cfg oraz StalkerLAyoyo.

Alternatywny sposób instalacji:

Spoiler

Możesz spróbować zainstalować kopię moich plików od razu (bez ściągania czegokolwiek). Wystarczy, że zawartość zip rozpakujesz do folderu \S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha DC\bins (gdzie jest "XR_3DA.exe"), a następnie otworzysz plik notatnikiem "dxgi.ini" i podmienisz ręcznie moją ścieżkę (C:\Gry\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha DC\bins\reshade-shaders\Textures) na swoją, przeważnie powinno zmienić się tylko dysk i początek. Należy to zrobić 4x.

 Download:

Alternative installation.zip

Usuwanie wersji alternatywnej: \S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha DC\bins katalog reshade-shaders i pliki dxgi.txt, dxgi.dll, dxgi.cfg oraz StalkerLAyoyo. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

 Download:

Rozpakuj.zip

 Dodatkowy download (mirror):

https://www.sendspace.com/file/p2cgjh

 

 • Dodatnia 5
Link to comment
Share on other sites

@YoYo Dałbyś jakieś porównanie, ja nie widzę ŻADNEJ różnicy. Grałem ostatnio (1.4006 + DLC + moje poprawki, maksymalne ustawienia DX10) i coś nie widzę żeby było lepiej.

No i nie nazwałbym tego modem. Pobrałeś najpopularniejszy reshade, zmieniłeś ustawienia i dałeś link do swoich ustawień.

I w dodatku brakuje kilku informacji:

-Ilokrotnie mniej FPS'ów (2-4 razy mniej czy jeszcze gorzej)?

-Jakim klawiszem włącza się reshade (PageUp, PageDown, Scroll Lock czy jakiś inny)?

-O ile sekund/minut dłużej włącza się gra oraz zmiana ustawień?

-Jakie ustawienia włączyłeś w reshade?

-Dlaczego lepiej używać ten reshade niż inne, np. tego: http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/addons/immersive-reshade

Sorry że tak chamsko, ale nie cierpię reshade'ów (nie tylko ja): znacznie zmniejsza liczbę FPS, psuje HUD i ekwipunek a nawet PDA (głębia ostrości) a do tego często nie wygląda lepiej. No i jeszcze napisałeś że "zrobiłeś moda", co jest śmieszne, bo tylko udostępniłeś swoje ustawienie reshade'u. No i post wygląda obleśnie, screeny bez spoilera, brak szablonu.

 • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, może nazwa niefortunna, nie mod, ot profil dla ReShade. W odpowiedzi:

- nie widzę spadku FPS, zazwyczaj wybieram takie ustawienia by ich nie było (na 1080Ti mam czy on czy off tyle samo tutaj w teście, wszystko zależy jakie opcje wybierze autor profilu)

- to użytkownik sobie sam decyduje w opcjach, z default'u ReShade nie ma żednego on/off, trzeba to sobie ustawić samemu (polecam Scroll Lock)

- a czy to różnica te parę sekund więcej? Różnicy nie ma, ładuje się już w menu.

- ok, tutaj updejtnę 1y post, napiszę co i jak + porównanie

- wszystko kwestia gustu, to co podałeś to ja widzę po screenach jakieś mega nasycenie barw, jesli masz doświadczenie, że ktoś zrobił taki profil co walił po klatkach to znak, że źle dobrał opcje (albo sprzęcik leciwy).

Btw. 1-y post uaktualniony.

Edited by YoYo
 • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, YoYo napisał:

- nie widzę spadku FPS, zazwyczaj wybieram takie ustawienia by ich nie było (na 1080Ti mam czy on czy off tyle samo tutaj w teście, wszystko zależy jakie opcje wybierze autor profilu)

Ciekawe ile masz FPS'ów z taką kartą (najwyższe DX10)... A ze wszystkimi opcjami włączonymi jaki jest spadek? I jakie opcje polecasz włączyć? To dosyć istotne informacje.

28 minut temu, YoYo napisał:

- wszystko kwestia gustu, to co podałeś to ja widzę po screenach jakieś mega nasycenie barw, jesli masz doświadczenie, że ktoś zrobił taki profil co walił po klatkach to znak, że źle dobrał opcje (albo sprzęcik leciwy).

No tak, podałem pierwszy z brzegu (najpopularniejszy co CoC'a) Większość reshade'ów zmniejsza drastycznie ilość klatek. Ostatnio testowałem PRZ. Nie dość że dodaje obrzydliwy niebieski filtr z BF'a 3, psuje totalnie HUD, ekwipunek i PDA, działa tylko na rozdziałce 1920x1080 to z moich 400 FPS na czystym CoC'u na maksymalnych DX10 zrobił 100. Z dodatkami nie dało się grać, z wyłączonym 120-180, po włączeniu marne 40-50.

No i włączało się grę jakoś 15 sekund dłużej, i po każdej zmianie opcji (nie graficznych też) trzeba było czekać też jakoś 15 sekund.

29 minut temu, YoYo napisał:

- ok, tutaj updejtnę 1y post, napiszę co i jak + porównanie

Cieszę się, bo teraz post wygląda dosyć nieestetycznie. Tutaj masz szablon.

No i może daj cały reshade z twoimi ustawieniami jako gotową paczkę.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Co do ustawień (w większości maks), proszę:

JlyOybDt.png Wcm7Z4Et.png Wep9MMFt.png d0HaAJwt.png qOUNFtXt.png

LA zainstalowałem dop. dziś, klatkowo jest okej, najniżej odnotowałem 70, a tak to przeważnie okolice 100. Czytałem, że wiele osób się skarży/ło na wydajność, ale raczej jest ok przy tym GPU.

Ps. ok, post zrobię zgodnie z szablonem, ale to już jutro bo padam na macki ;> (edit: zrobione zgodnie ze standardem Forum).

 

Edited by YoYo
Link to comment
Share on other sites

Wiesz, to modyfikacja tylko obrazu, więc powinna działać z każdą wersją, do języka nie ma nic wspólnego, aczkolwiek warto sprawdzić.

Tak na marginesie wyciągnąłem stary dubbing z płytki CDProjektu (rosyjski z tym klimatycznym lektorem PL), próbuje właśnie to upchnąć z powrotem do pliku db.

Edited by YoYo
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o sam plik .ini to nie będzie on kolidował z polonizacją, gdyż zawiera on same w skrócie mówiąc "ustawienia grafiki".

Taka mała dygresja @YoYo - pisanie, że reshade nie powoduje spadków fps na GTX 1080 Ti jest co najmniej nie na miejscu. Wiem, że na tej karcie testowałeś, ale uciągnie ona w co najmniej 60 kl./s każdą teraźniejszą grę w maksymalnych ustawieniach a co dopiero mówić o takim LA z reshadem.

A tak BTW - witamy serdecznie w naszych skromnych progach:)

Link to comment
Share on other sites

@Anton Gorodecki  - Nie rozchodzi się o skutki, ale jak to coś nałożymy, a nie ma tłumaczenia opisów ustawień tego coś w LADC, tam gdzie jest wybór języka dla gry, to opisy będą po angielsku. Chyba żeby to coś wstawić przed spolszczeniem, ale też nie jestem pewien czy zadziała, bo chyba prowadzi do katalogu z angielskim.

LA przecież było wypuszczone po angielsku, potem zrobiono rusyfikator i z niego dopiero spolszczenie. Tyle pamiętam z tłumaczenia LA.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, YoYo napisał:

Brak spadku FPS (1080Ti)

Wierzę:) Na GTX 1080 ti trudno o spadki FPS-ów. Jednak z tego co się orientuję, tej klasy komputery posiada na tym forum niewielu. Przykładowo mój GTX 770 jest ze 4 - 5 razy gorszą kartą, a wielu ma jeszcze słabsze.

 • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity